Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

wacek1 10-05-2010 19:20

Odp: nowa kuga
 
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Tommi30 10-05-2010 19:33

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał wacek1 (Post 1433359)
podlokietnik sie nie suwa
maksymalnie wysuniety trzyma sie mocno a w polozeniach posrednich jezdzi

Potwierdzam:)

Lilu13 14-05-2010 16:16

Odp: nowa kuga
 
3 załącznik(i)
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

marwar 15-05-2010 12:28

Odp: nowa kuga
 
może to i przyszłość, ale nie wszystko co nowoczesne bywa praktyczne i opłacalne

Wojtek 15-05-2010 19:35

Odp: nowa kuga
 
Autor następnego postu nie związanego z tematem otrzyma ostrzeżenie.
Proszę nie śmiecić koledze w temacie.

Ramzik 20-11-2010 16:19

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Lilu13 (Post 1436023)
Przekładnia "PowerShift" działa tak jak DSG koncernu Volkswagena. Ma dwa wałki z własnymi sprzęgłami (podobno w Europie mokre, a USA suche), na jednym znajdują się nieparzyste przełożenia, na drugim parzyste. Zmiana odbywa się przez automatyczne rozłączenie pierwszego i jednoczesne załączenie drugiego sprzęgła. Dlatego zmiana biegu ma bardzo krótki czas. W porównaniu do konwencjonalnego automatu i przekładni ręcznej jest bardzo szybka i pozwala zaoszczędzić ok 10 % paliwa. Chyba jest to przyszłość.

Co najważniejsze jest bardzo lekka, ale jak coś padnie to ....?
No i podobno trzeba wymieniać specjalny olej, koszt 4000PLN.
Czyli obecnie przekładnia nie dla mnie.
W Mondeo MK4 występuje z silnikiem 2.0 benzyna 200KM.
W Kudze silnik 2.0 diesel 163KM.

Ps. No to kto pierwszy zamawia? Wacek?

Tydzień temu odebrałem swoją Kugę - w automacie, 160KM, 4x4 . Jeżdżę tylko tydzień ale już wiem, że chyba nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni biegów. To jest wygoda nie do przecenienia. Tym bardziej, że ten Powershift naprawdę zaskakuje tym jak działa. Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

b@rth 20-11-2010 17:03

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1543741)
... Muszę tylko opanować operowanie pedałem gazu i będzie cud, miód.
Kuga jest niesamowita.

... co masz na mysli to piszac ?

aaaa i co oznacza w Twoim opisie silnika MPS6?

Ramzik 21-11-2010 16:39

Odp: nowa kuga
 
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.
Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

b@rth 21-11-2010 18:09

Odp: nowa kuga
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1544249)
MPS6 to nie opis silnika, to oznacza - dwusprzęgłową, 6-cio stopniową automatyczną skrzynię biegów Powershift.

dzieki za wyjasnienie ...

Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1544249)
Operowanie pedałem gazu oznacza tyle, że w zależności od tego jak się go dociska to skrzynia automatyczna dobiera odpowiedni bieg - trzeba się z tym poprostu oswoić (to mój pierwszy automat).

to zrozumiale ... a czym sie objawia nieumiejetne operowanie ? bo o to chodzi ...

takitam 21-11-2010 19:59

Odp: nowa kuga
 
jak ktoś lubi poszaleć na drodze i wycisnąć max z auta to ten nowy automat się nie nadaje, nie ma trybu sport, ale wygoda w mieście bezcenna , następny mój samochód będzie z taką skrzynią i na pewno nie kuga

nawiązując w 100% do tematu to gdzie ta nowa kuga ? ledy to chyba w planach bo w salonach jeszcze nic nie wiedzą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.