Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] zamulanie czy norma (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311297)

pior 22-07-2020 07:57

zamulanie czy norma
 
Witajcie,
wróciłem wczoraj z trasy smaxem 2009 2.5 ST z przebiegiejm 180k km lekko zaniepokojony.
mam wrażenie, że gorzej jeździ. o ile nie czuć tych różnic przy małych prędkościach(chociaż chyba też lepiej się np. wyprzedza po redukcji biegu), to przy większych mam wrażenie, ze kilka miesięcy temu było lepiej. problem w tym, że z reguły(rodzinnie) nie jeżdżę szybko i nie jestem wcale pewien czy ten model tak ma/miał czy tylko mi się wydawało. otóż, powyżej 140km/h przyspieszenie jest generalnie wg mnie słabe. dociskając maksymalnie pedał gazu, dobijam powoli(ale akceptowalnie) do 160 , natomiast 180 to juz naprawde dłuży się. do 200 dociagnalem przez chwile z gorki, na plaskim nie probowalem, wiec nie wiem czy nawet dobilby do tej predkosci) wiadomo jak się jeździ po autostradach, i nawet jak się jedzie prqawym pasem trzeba wyprzedzić i żeby zrobić to bezpiecznie samochód dobrze jakby miał dobrego "kopa". stąd też moje zanipokojenie.
objawy towarzyszące - akumulator się rozładował 2 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy (krótkie jazdy po mieście po parę kilometrów dziennie). od paru dni dziwnie odpala (mam wrażenie że ledwo - nie chodzi o to, że kręci długo tylko, tak jakby "załapywał" silnik w ostatnim momencie przed tym, aż przestanie kręcić w ogóle). Nie poprawia się to po długiej jeździe w trasie.

Świece zmieniane były przez poprzedniego własciciela (wg dostarczonej rozpiski 50k km temu - 7 lat temu), podobno wymienia sie co 60k?moze wiek ma tez znaczenie? może turbo nie działa ? akumulator? rozrząd?(wymieniany ponoć przy 160 tys.). od poczatku posiadania auta slysze po wylaczeniu silnika dziwne piski jakby jakiegos sterujacego ukladu elektronicznego - po przesledzeniu watku na ten temat nadal nie wiem co to jest(doszedlem do wniosku ze jakies cisnienia sie wyrownuja), ale moze to się wiąze z tematem braku "kopa"?)

jakies podpowiedzi?

woro_woro 22-07-2020 08:32

Odp: zamulanie czy norma
 
Zhamuj go i będziesz widział na papierze jaka jest sytuacja.

pior 22-07-2020 13:17

Odp: zamulanie czy norma
 
Cytat:

Napisał woro_woro (Post 3268305)
Zhamuj go i będziesz widział na papierze jaka jest sytuacja.

:roll: nie rozumiem

woro_woro 22-07-2020 13:18

Odp: zamulanie czy norma
 
Pojedź na badanie na hamowni podwoziowej.

gibaj 22-07-2020 14:16

Odp: zamulanie czy norma
 
ile ma koni po prostu i ile już uciekło :D

kacza1982 22-07-2020 14:45

Odp: zamulanie czy norma
 
Przed hamownią wymień świece i sprawdź czy coś to dało. Ja osobiście wymieniam co 30000km, ale zdarza się częściej czyli co rok przy przebiegu 20-25000km

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

pior 26-07-2020 16:09

Odp: zamulanie czy norma
 
jutro wymienić chcę świece, zobaczę czy poskutkuje.
przy okazji zauwazyłem, że akumulator jest "spocony". mam nawet wrażenie, że na tyle się spocił, że troche pociekło w dół na jakąś śrubę i rurkę. z tekstów w googlach czytam jednak, że czasem się poci ale że to nie powód do zmiany? mnie to jednak niepokoi.
pytanie wiec do użytkowników smaxa 2.5: jaki oryginalnie akumulator byl wsadzany do nich (mam na mysli pojemnosc, i prad rozruchu) - obecnie mam wsadzona VARTA BLUE DYNAMIC E11 74Ah 680A (nie wiadomo jak stary - wsadzal poprzedni wlasciciel)

aha.. i przy okazji: wiecie może pod jakimi numerami forda mogę znaleźć izolację silnika (ale nie maski ale tej miedzy kabina a silnikiem) - po ostatnim wyjezdzie urlopowym rozpadla sie czesciowo... (zwierzeta? czy zmeczenie materialu..nie wiem). czy ta izolacja ma jakies znaczenie poza tlumieniem dzwieku?

Bump: jutro wymienić chcę świece, zobaczę czy poskutkuje.
przy okazji zauwazyłem, że akumulator jest "spocony". mam nawet wrażenie, że na tyle się spocił, że troche pociekło w dół na jakąś śrubę i rurkę. z tekstów w googlach czytam jednak, że czasem się poci ale że to nie powód do zmiany? mnie to jednak niepokoi.
pytanie wiec do użytkowników smaxa 2.5: jaki oryginalnie akumulator byl wsadzany do nich (mam na mysli pojemnosc, i prad rozruchu) - obecnie mam wsadzona VARTA BLUE DYNAMIC E11 74Ah 680A (nie wiadomo jak stary - wsadzal poprzedni wlasciciel)

aha.. i przy okazji: wiecie może pod jakimi numerami forda mogę znaleźć izolację silnika (ale nie maski ale tej miedzy kabina a silnikiem) - po ostatnim wyjezdzie urlopowym rozpadla sie czesciowo... (zwierzeta? czy zmeczenie materialu..nie wiem). czy ta izolacja ma jakies znaczenie poza tlumieniem dzwieku?

pior 28-07-2020 09:59

Odp: zamulanie czy norma
 
Szybkie pytanie do doświadczonych: zmierzyłem napięcie na akumulatorze/klemach(jednakowe) w granicach 10.7-10.6 V i to po ostatnich długich wojażach. dlatego kiepsko odpalał. przy wlaczonym silniku 14.3 V, stabilne. Czy jest to dobre napiecie z alternatora dla s-maxa?

slawek-kali 28-07-2020 10:24

Odp: zamulanie czy norma
 
dobre

pior 28-07-2020 10:30

Odp: zamulanie czy norma
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3270018)
dobre

dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.