Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Ile was kosztuje AC+OC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193348)

dafior01 11-11-2013 10:05

Ile was kosztuje AC+OC
 
Witam. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem s-max z 2010 (rok produkcji 2009). Diezel 1.8.
Jeszcze nie pozałatwiałem wszystkich papierów po sprowadzeniu, ale jestem w trakcie.

Pytanie - ile was kosztuję AC i OC dla takiego pojazdu? Jak zacząłem wertować te kalkulatory internetowe - to jestem w szoku. Na stornie co w reklamie w TV jest ekstra laska, to zaczynają się oferty od 2 tyś zł za AC + OC i lecą nawet do 6 tyś !!!!!!! za rok.

Mam od nastu lat praw jazdy, 0 szkód w OC, max zniżki. Nie maiłem dotąd AC.

Czy to naprawdę są takie wielkie kwoty?

cybershot 11-11-2013 10:37

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
Mój 2007 r. po 50% zniżce kosztuje 3 tyś/rok. Nic taniej się nie doszukałem :(

Yakac 11-11-2013 10:42

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
Mój 2011 (katalogowo wartość na 102tys zł ustalili !! :) ) pełen pakiet w Warcie przy max zniżce
1950zł - bez gwarantowanej sumy
2250 - z gwarantowaną sumą ubezpieczenia (czyli jak mi buchną to dostaję 102tys do ręki)

Czyli jestem bardzo zadowolony :)

Jarek G. 11-11-2013 10:53

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
Po pierwsze primo. Poszukaj dobrze. Wiele firm w ramach promocji oferują AC dla nowicjuszy z już 20% zniżką. Gdzieś też widziałem 30%.
Po drugie primo. Ja za całość (OC i full casco) płacę 1400 PLN.
Po trzecie primo. AC zacząłem płacić w czasach gdy jeździłem Fiatem 125p. Wybrałem opcję minimum - wtedy były to grosze - właśnie wierząc, że kiedyś w przyszłości kupię lepsze auto i zniżki nabyte będą jak znalazł.
I tak się stało. Kupiłem merca i doceniłem moją zniżkę.
Pozdro. :wink:

browar1 11-11-2013 13:01

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
2009 rok suma gwarantowana przez cały okres ubezpieczenia na kwote 47 tys - jednorazowa stawka 1700zł

szmelcmax 11-11-2013 14:38

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
Cytat:

Napisał dafior01 (Post 2105483)
oferty od 2 tyś zł za AC + OC i lecą nawet do 6 tyś !!!!!!! za rok.

Mam od nastu lat praw jazdy, 0 szkód w OC, max zniżki. Nie maiłem dotąd AC.

Czy to naprawdę są takie wielkie kwoty?

Może tak być. Rozbieżność bywa duża, zależnie od ubezpieczyciela i wariantu jaki wybierzesz. Trzeba po prostu szukać. Fajnie ,że koledzy przytoczyli swoje przykłady, ale są one nieco skąpe w informację. Aby mieć sensowne porównanie- rocznik jest mało ważny. Liczy się wartość na jaką ubezpieczamy auto, zakres ubezpieczenia (pakiet) i zniżki. Bez tego podawanie kwot jakie płacimy jest mało sensowne. Ja w Allianz od wartości prawie 56 tyś. i przy maksymalnych zniżkach oraz najwyższym pakiecie z NNW (dowóz paliwa, samolot, hotel, bajka na dobranoc, śniadanie do łózka, mycie pleców itp.) zapłaciłem nie całe 2 tyś. Jeżeli nigdy nie miałeś AC to poszukaj firmy (kiedyś na pewno PZU), która przenosi zniżki z OC. Bywały takie opcje i wiele osób z nich korzystało. Nie wiem czy dawali tyle samo co miało się na OC, ale ile by nie było to raczej najtańsza wersja.

Yakac 11-11-2013 14:45

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
No to ja tyle zapłaciłem za prawie 2x taką wartość, choć nie jestem pewien czy wziąłem opcję mycia pleców ;)

(ja mam max zniżki w Warcie, jakieś zniżki dla stałego klienta ponadto (2 auta od lat)

Jerry292 11-11-2013 14:59

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
wartość auta 55000 OC AC w PZU 4200 zł suma gwarantowana

Yakac 11-11-2013 16:04

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
cholernie dużo, że tak się wyrażę, przecież to nie BMW...
jakieś zniżki posiadasz, Jerry292?

eclipse 11-11-2013 16:15

Odp: S-MAX ile was kosztuje AC+OC
 
Skorzystaj z wyliczenia w porównywarkach internetowych ( Rankomat itp)
ja korzystam od lat i sobie chwalę bo nie płaci się pośrednikom .
AVIVA to firma do której w tym roku powróciłem bo daje największe zniżki .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.