Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] wtyczka jest ucięta. Może ktoś mi powiedzieć od czego ona jest? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298973)

DiabloPL 29-07-2019 18:47

wtyczka jest ucięta. Może ktoś mi powiedzieć od czego ona jest?
 
2 załącznik(i)
Witam zakupiłem Forda Mondeo tylko 1 wtyczka jest ucięta. Może ktoś mi powiedzieć od czego ona jest? Znajduje się ona obok akumulatora.

Hansolo 29-07-2019 19:40

Odp: Proszę o pomoc w interpretacji wiązki
 
Nie pierwszy raz pytanie o ucięty i zaizolowany przewód, nie tylko w Twoim Mdo tak jest. Odpowiedź brzmi - nie wiem co i dlaczego, takiej odpowiedzi nie znalazłem też na forum ;)

tedi_k 29-07-2019 20:48

Odp: Proszę o pomoc w interpretacji wiązki
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3157610)
Nie pierwszy raz pytanie ...

Nie widziałem pytania do tej pory a znam odpowiedź...8)
To jest złącze po jakimś niedokończonym pomyśle konstruktorów. "Ucięty" kabel ( a tak naprawdę zaizolowana pętla) to zworka jednego z zasilań modułu ABS. W złączce tej jest także niewykorzystany HS-CAN - bardzo wygodny dla dokładających aktywny tempomat. Z tej złączki trzeba wziąć HS-CAN do radaru, obok - na wtyczkach do skrzynki bezpieczników w komorze silnika - jest "firmowe" zasilanie radaru - podłączamy, kodujemy, zmieniamy guziki na kierownicy i cieszymy się aktywnym tempomatem...
Gorzej jest z pre-colision assist - on wymaga jeszcze osobnego CAN pomiędzy radarem i kamerą na szybie.

DiabloPL 30-07-2019 15:41

Odp: wtyczka jest ucięta. Może ktoś mi powiedzieć od czego ona jest?
 
Dziekuję za wyczerupujące odpowiedzi.

Hansolo 30-07-2019 16:24

Odp: Proszę o pomoc w interpretacji wiązki
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3157637)
W złączce tej jest także niewykorzystany HS-CAN - bardzo wygodny dla dokładających aktywny tempomat. Z tej złączki trzeba wziąć HS-CAN do radaru, obok - na wtyczkach do skrzynki bezpieczników w komorze silnika - jest "firmowe" zasilanie radaru - podłączamy, kodujemy, zmieniamy guziki na kierownicy i cieszymy się aktywnym tempomatem...

Dzięki Tadeusz za odpowiedź. Przy okazji zapewne nieświadomie spowodowałeś że znowu szczerzę zęby na aktywny tempomat.

szkiewicz 10-01-2020 09:05

wlałem do pełna a wskazuje 1/2 baku
 
Witam Was, szukam pomocy w Waszej wiedzy. Forda kupiłem kilka dni temu, gdy zapaliła się rezerwa pojechałem zatankować. Podczas tankowania za 200zł w połowie zatrzymało się tankowanie bo było już pod korek. Spróbowałem drugi raz i to samo - przerwałem, zapłaciłem. Wskaźnik pokazuje zamiast pełnego baku tylko połowę. W czym problem? Nie znalazłem na forum takiego problemu z rozwiązaniem czy przyczyną.

Tomek_ST-line 10-01-2020 09:10

Odp: wlałem do pełna a wskazuje 1/2 baku
 
Cytat:

Napisał szkiewicz (Post 3211310)
Witam Was, szukam pomocy w Waszej wiedzy. Forda kupiłem kilka dni temu, gdy zapaliła się rezerwa pojechałem zatankować. Podczas tankowania za 200zł w połowie zatrzymało się tankowanie bo było już pod korek. Spróbowałem drugi raz i to samo - przerwałem, zapłaciłem. Wskaźnik pokazuje zamiast pełnego baku tylko połowę. W czym problem? Nie znalazłem na forum takiego problemu z rozwiązaniem czy przyczyną.



Stawiał bym na pływak, możliwe ze się zaciął i myśli ze ma więcej paliwa niż naprawdę jest w baku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ze_ja 10-01-2020 09:11

Odp: wlałem do pełna a wskazuje 1/2 baku
 
Zacznij od testu zegarów ("OK" trzymasz włączając zapłon) - czy w nim również wskaźnik poziomu paliwa nie przekracza połowy?

Lukasz2525 10-01-2020 09:19

Odp: wlałem do pełna a wskazuje 1/2 baku
 
W mk2 zdarzało się, że pływak się przycinał przy niższych temperaturach i też pokazywał niepełny bak po tankowaniu pod korek.

grzegorzyk 10-01-2020 10:28

Odp: wlałem do pełna a wskazuje 1/2 baku
 
Podjedź na inną stację i spróbuj dotankować.
Według mnie wina jest w pistolecie do tankowania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.