Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=253385)

Tomex135 06-11-2016 15:53

kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
Kilka dni temu musiałem w trasie wymieniać koło i w miejscu pod dojazdówką z ogromnym zaskoczeniem odkryłem kałużę wody. Wytarłem, ale po kolejnym deszczu znów się pojawiła. Po testach z polewaniem na moje Mondeo wody z węża ogrodowego (za pomysł dziękuję Forumowiczom!, nigdy bym na to sam nie wpadł) okazało się, że dostaje się ona przez łączenie między prawym błotnikiem a zderzakiem. Otóż pod zderzakiem blisko tego łączenia jest otwór i dalej kanał, chyba wentylacyjny, który łączy się z bagażnikiem. I ten otwór był napakowany jakąś gąbką, która błyskawicznie nasiąkała wodą i przepuszczała ją dalej. Taki sam otwór i kanał jest pod zderzakiem z lewej strony auta i jest w nim (chyba oryginalnie) zamontowana jakby miniżaluzja, z piórami pochylonymi na zewnątrz i do dołu. Po tych skrzydełkach woda spływa poza karoserię, a powietrze i tak może krążyć. Z lewej strony czegoś takiego nie było, tylko ta gąbka. Mam to auto od kilku miesięcy, ale dowiedziałem się od poprzedniego właściciela, że cztery lata temu był wymieniany zderzak (oczywiście ASO!). No i pewnie zamiast włożyć oryginalną, trudno dostępną część, zapchali otwór gąbką. Wczoraj gąbkę wywaliłem, brzegi odtłuściłem i zakleiłem cały otwór niezastąpioną szarą taśmą do wszystkiego. Zobaczymy, jak będzie z wodą, a nie chciałbym tak jeździć na wiecznej prowizorce, tym bardziej, że taśma nie przepuszcza powietrza.
I tu prośba do Forumowiczów: nie mogę w internecie namierzyć numeru tej "żaluzji". Nie pomagają nawet rosyjskie portale - nic tam nie ma takiego oddzielnego. Może to jest jakoś zintegrowane z tym całym plastikowym kanałem?
I jeszcze jedno - szukam w związku z tym jakiegoś sztora fordowskiego w okolicach Warszawy; na forum są wcześniejsze wpisy o sprawdzonych punktach, ale może ktoś ma szczególnie aktualne informacje?

leon 72 09-11-2016 20:18

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
Moze tego szukasz ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtekn 10-11-2016 07:32

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
FINIS 1776177 lub 7G91-A280B62-AD lub końcówka AC,AB,AA. :)

Alecki 10-11-2016 09:48

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
Cytat:

Napisał wojtekn (Post 2690897)
FINIS 1776177 lub 7G91-A280B62-AD lub końcówka AC,AB,AA. :)

Czemu ta kratka w tych katalogach ma inny fins?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtekn 10-11-2016 11:16

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo to jest stary numer już nie obowiązujący. ;)
Tamte strony nie są aktualizowane tak często jak powinny być.

Alecki 10-11-2016 12:56

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
Cytat:

Napisał wojtekn (Post 2691017)
Tamte strony nie są aktualizowane tak często jak powinny być.

A znasz jakiś katalog on line à la microcat z aktualnymi fnsami?

SRS 10-11-2016 13:02

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 2691073)
A znasz jakiś katalog on line à la microcat z aktualnymi fnsami?

jak wykupisz dostęp a to parę grosz miesięcznie kosztuje

wojtekn 10-11-2016 14:18

Odp: kratka wentylacyjna pod zderzakiem - jaki numer
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] już ci kolega odpisał. Za free nie ma nic w 100 % aktualnego. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.