Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160416)

adi 24-06-2012 21:15

pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
mam pytanie jak w temacie:
dziś w końcu znalazłem przyczynę "poszarpywania" i "syczenia" przy przyspieszaniu.

pęknięta rura od kolektora dolotowego, to gumowe "kolanko".

wcześniej myślałem ze to syczenie jest winą przedmuchów łącznika elastycznego-tej siatki na początku układu wydechowego -bo wiem ze tam mam przedmuch.

poszarpywanie tłumaczyłem sobie ze być może mam przypchane wtryskiwacze i miałem juz wlac jakis srodek czyszczący.

a tu sie dziś okazało że mam peknęta rure na wejsciu do kolektora dolotowego-tego plastikowego z napisem turbo.

i tu moje pytanie- czy "uciekanie" powietrza w tym miejscu moze byc powodem kopcenia auta -głownie przy energicznym wcisnieciu gazu przy wyzszej juz prędkości?
bo jak wcisne nawet "do dech" jadac ok 40-50 i chce przyspieszyc-to czesto nie zakopci, ale jak jade 70-80 i wcisne mocniej to kopci na czarno-czasem tak ze auta z tyłu nie widać

robarek 24-06-2012 21:36

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Jak najbardziej, tak!

Snajper_881 25-06-2012 14:39

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Oczywiście, że tak. Większość tego co nadmucha ta mała biedna turbina zamiast w dolot ucieka Ci przez tę dziurę. Mała ilość powietrza w stosunku do wtryskiwanego paliwa to powód kopcenia i zdecydowanie mniejszej mocy. Nie jest to zdrowe dla turbiny i silnika więc radzę szybko wymienić rurę.

leon 72 25-06-2012 15:29

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Witam, od wzoraj mam problem z rura IC, co prawda dzis zostala owinieta wzmocniona tasma co zaskutkowalo poprawa, tu pytanie : na jak dlugo to wytrzyma ? no i czy zakup zamiennika : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jest dobrym wyborem ?
Moze lepiej kupic w ASO ? co radzicie ?

robarek 25-06-2012 17:27

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Wygląda przyzwoicie i jest gwarancja a cena to 50% orginału. Moim zdaniem, kupić!

hirotaro 25-06-2012 19:10

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
kolego ja kupiłem tą rurę do siebie w zeszłym roku, zrobiłem już na tym ok 10tysków o jest wszystko OK

ethernal 25-06-2012 23:47

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Panowie, czy syczenio-piszczenio-miałczenie (nie wiem jak to określić) to też objaw pękniętej rury? Dodatkowo od ok pół roku troche więcej pali, gorzej się zbiera i przy ostrym przyspieszaniu zasłona dymna. Myślałem że to coś z turbiną ale może "tylko"pęknięta któraś z tych gumowych rur?

robarek 26-06-2012 09:18

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Sprawdzić rurę IC. (sprawdzić czy nie jest mokrawo od oleju z przodu silnika , w okolicach EGR)

ethernal 26-06-2012 09:39

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Dzięki kolego Robarek! Na pewno sprawdzę ;)
Ale mam też dodatkowe pytanie, mianowicie od jakiegoś czasu (rok-dwa) ta rura która od strony kierowcy "wchodzi" do turbiny, od strony turbiny jest lekko pokryta olejem. Ilosć oleju się nie zwiększ, a mechanik stwierdził że jest ok, ale na wszelki wypadek założył nowe zaciski i mocniej spiął. Co o tym sądzicie?

leon 72 26-06-2012 14:02

Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu
 
Dziekuje za sugestie !
Dzis bylem w ASO, z rabatem kosztuje 275pln, czyli zamawiam z ALLEGRO , a za dwa dni wymiana.
Pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.