Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Temperatura (wskaźnik) faluje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57702)

gregor1967 22-12-2008 18:34

Temperatura (wskaźnik) faluje
 
silnik 1,9 TDI 85 KW, podczas jazdy na zimnym silniku wskażnik temperatury płynu chłodzącego podnosi się podczas jazdy do 70 i ponownie spada do dołu. Nastepnie po chwili motyw się powtarza 70 i dół. Jak już dojdzie do 90 to znowu na chwilę spada do dołu. Za moment jest już 90 i tak się utrzymuje.
Czy ktoś wie, co moze być przyczyną takich skoków wskazówki podczas początkowej jazdy i jeśli jest uszkodzony jakiś czujnik, to jaki? A może blokuje się termostat?

Klaif 22-12-2008 19:18

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Kolego u mnie bylo identycznie jest prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury.
a dokładnie ma luzy pomiędzy elementem zanurzonym a wtyczką. [raz styka, a raz nie]
U mnie tak było.
to jest coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
kolor są niebieskie i zielone... ale podobno w sharanie nie ma znaczenia. nie jestem znawcą tematu piszę jak to u mnie było, jak się mylę niech mnie ktoś poprawi

gregor1967 22-12-2008 19:41

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
dzięki za info, sprawdzę i dam znać o efektach

wojtek60 22-12-2008 20:12

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Cytat:

Napisał Klaif
Kolego u mnie bylo identycznie jest prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury

Potwierdzam brak kontaktu ale w którym miejcu trudno określić.
Może być zarówno jeden z przewodów, końcówka przewodu utleniona jak i czujnik.
Czujnik temperatury można sprawdzić omomierzem w pojemniku z gorącą wodą opukując go czy nie przerywa.

Klaif 22-12-2008 21:41

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Cytat:

Napisał wojtek60
Cytat:

Napisał Klaif
Kolego u mnie bylo identycznie jest prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury

Potwierdzam brak kontaktu ale w którym miejcu trudno określić.
Może być zarówno jeden z przewodów, końcówka przewodu utleniona jak i czujnik.
Czujnik temperatury można sprawdzić omomierzem w pojemniku z gorącą wodą opukując go czy nie przerywa.

U mnie luzy występowały w miejscu połączenia plastiku z metalem tak jak strzałka na fotce:
http://i44.tinypic.com/nosys4.jpg

gregor1967 11-01-2009 16:06

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Połączenia zostały sprawdzone i jak na razie wskaźnik zachowuje sie prawidłowo

gregor1967 31-01-2009 17:27

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
niestety wskazówka ponownie zaczęła "skakać". Skończyło się wymianą wskaźnika. Przejechałem ok. 600 km i jest ok. Jak już się płyn zaczyna nagrzewać to wskazówka płynnie dochodzi do 90 stopni. Nadmienię, że u mnie czujnik miał szary pasek. Nie wiem czym te wszystkie wskaźniki się różnią, ale widziałem w sklepie z różnymi kolorami pasków, były w cenie od 15 do 30 zł. Jednak niespodzianka, nie z szarym, ten kosztował już 83 zł. :fcp9 . No cóż nikt nie mówił, że utrzymanie Galaktycznego będzie tanie. Pozdrowienia

Klaif 31-01-2009 17:39

Re: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Cytat:

Napisał gregor1967
niestety wskazówka ponownie zaczęła "skakać". Skończyło się wymianą wskaźnika. Przejechałem ok. 600 km i jest ok. Jak już się płyn zaczyna nagrzewać to wskazówka płynnie dochodzi do 90 stopni. Nadmienię, że u mnie czujnik miał szary pasek. Nie wiem czym te wszystkie wskaźniki się różnią, ale widziałem w sklepie z różnymi kolorami pasków, były w cenie od 15 do 30 zł. Jednak niespodzianka, nie z szarym, ten kosztował już 83 zł. :fcp9 . No cóż nikt nie mówił, że utrzymanie Galaktycznego będzie tanie. Pozdrowienia

Kolego nie wiem jaki kolor był u mnie, ale pamiętam jak dzwoniłem do serwisu i do sieci GORDON to oba źródła informowały że kolor nie ma w tym przypadku znaczenia.
I tak też zrobiłem kupiłem ten co był na stanie i chodzi... płaciłem 33zł i browara dla mechanika :D

Mac1791 10-06-2009 11:59

Odp: GALAXY 2002 r. - temperatura
 
Witam kolegów
Pozwolę sobie odgrzać topic, ponieważ mam opisywany w tym temacie problem ze wskazaniami temp. płynu - wskaźnik raz pokazuje, raz nie. Mam wątpliwości - który to czujnik (silnik AUY). Proszę o podpowiedź - gdzie szukać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.