Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Rozrząd - czy i co wymieniać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193200)

cieplaki 27-06-2013 07:49

kiedy zmienic rozrzad?
 
Witam moge prosic o informacje co ile tys km. trzeba zmieniać rozrząd w fordzie focusie 1.6 2007r. 115KM 74KW


pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Grinch 27-06-2013 08:03

Odp: kiedy zmienic rozrzad?
 
Pasek napędu wałka rozrządu Co 160 000 km/8 lat - Wymienić

Dodatkowe paski napędowe Co 160 000 km/8 lat - Wymienić

--> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czuczu1910 24-10-2013 18:57

Rozrząd co i jak?
 
Witam
Koledzy mam praoblem Jak jest z tym rozrzadem tak naprawde bo Ford mowi mi ze wymieniamy co 8 lat lub 160tys Dzwonie do drugiego mechanika juz nie aso mowia z cala stanowczoscia 5 lat lub 100tys a pozniej co 4 lata lub 60 Glupieje Poza tym w aso mowia ze cena waha sie miedzy 800-1500, prywaciarz 250 robota i 600 czesci(NAPINACZ I PASEK) Zwiedzam allegro i ceny rozne ale nie 600 Chcialbym sie dowiedziec co wymieniamy pasek +napinacz + co dalej pompa rolki czy cos jeszcze Ile placiliscie robocizny z ciekawosci zapytam. Jakiej firmy wybrac części bo jakos nie moge doczytac zbyt wiele

pozdrawiam

korek007 24-10-2013 19:21

Odp: Rozrząd co i jak?
 
Jeżeli chodzi o ceny napinacza i paska, to popatrz np. tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czuczu1910 24-10-2013 19:59

Odp: Rozrząd co i jak?
 
czyli widze ze kpl rozrzad to pasek i napinacz?

majek32 24-10-2013 20:03

Odp: Rozrząd co i jak?
 
A jak bys w SZUKJce wpisał te pytanie miałbys lektury prawie do rana:p

smuk 08-11-2013 15:02

Rozrząd - czy i co wymieniać?
 
Parę dni temu zakupiłem Focusa 1.6 Ti-VCT. Przebieg 130tysięcy km. Chcę wymienić rozrząd. I teraz mam pytanie, czy wymieniać coś jeszcze przy okazji żeby później ewentualnie nie ponosić podwójnych kosztów? Na pewno pasek i rolka rozrządu, co jeszcze ? Pasek alternatora, pompa wody itp. ??

Andrzej K. 08-11-2013 16:23

Odp: Rozrząd - co wymieniać ?
 
Wiesz, są różne "szkoły" jeżeli chodzi o rozrząd, więc to co napisałeś to na pewno, oprócz tego możesz (nie musisz) wymienić pompę wody jeżeli się coś "oddzywa" lub dla świętego spokoju. Pasek napędu alternatora itd. niekoniecznie,jeżeli jest dobry zostaw, to bez żadnego problemu wymienisz w czasie eksploatacji. Ja np. po zakupie auta wymieniałem rozrząd, a pompę zostawiłem, bo była jak najbardziej ok. Tyle tylko,że ja takie rzeczy robię sobie sam,więc jak by w którymś momencie się pompa "odezwała" (oby nie) to za robociznę nie płacę.
Pzdr.

Ti-Vct 08-11-2013 16:53

Odp: Rozrząd - co wymieniać ?
 
Mam identycznego Focusa (rocznik i rodzaj silnika) i miesiąc temu przy przebiegu 109tys. (wymiana z racji wieku tj. 8 lat) robiłem większy serwis auta. Wymieniłem m.in. wspomniany rozrząd i pompę wody - skusiłem się na oryginał. Z kolei pasek alternatora Sobie darowałem.

smuk 08-11-2013 17:42

Odp: Rozrząd - co wymieniać ?
 
Dzięki za podpowiedzi. Powiem mechanikowi, żeby rzucił okiem na pompę, czy przy okazji wymienić.
A możecie powiedzieć, ile +/- płacicie za wymianę rozrządu? Tak orientacyjnie, żeby wiedzieć czy mechanik nie zdziera ze mnie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.