Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188201)

emonkey 19-08-2013 19:57

Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
Witam, czy ktoś dokonywał demontażu koła pasowego wału korbowego? Jeżeli tak, to jak zblokować, w jakim miejscach i czym (bo blokad niestety nie posiadam) a może wystarczy tylko bieg wrzucić aby układ napędowy wstawiał opór?

Pozdrawiam

emonkey 20-08-2013 22:34

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
A więc tak koledzy, może komuś się to przyda, wystarczy blokada skrzyni biegów, w miejscu połączenia skrzyni biegów z silnikiem, w okolicy elastycznej złączki tłumika (pod miską olejową) więcej na rysunku technicznym.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do blokady potrzebujemy coś o średnicy 11-12mm, wkładany w otwór, okręcamy kołem pasowym aż się koło zamachowe zblokuje, następnie nasadką 18mm odkręcamy koło pasowe. Aby mieć lepszy dostęp, odkręcamy przednie prawe koło, zdejmujemy osłonę paska i koła pasowego, jest zamocowana na dwóch wkrętach na torx, widoczne od spodu auta.

U mnie sam demontaż przebiegł bez problemów.

kbomb 13-04-2016 20:18

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
kolego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], odświeżam gdyż interesuje mnie jak z perspektywy już dość długiego czasu sprawuje się w Twojej foce zamiennik koła pasowego, no i na jaki się zdecydowałeś?
Mam jeszcze do Ciebie pytanie czy oprócz koła pasowego wymieniałeś pozostałe elementy układu paska wielorowkowego - jakie?

Na koniec prośba (nie tylko do autora wątku) o ewentualne inne uwagi dotyczące samodzielnej wymiany w/w.

Basra 13-04-2016 20:39

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
Witam

Przy wymianie koła pasowego wału korbowego musisz zastosować nową śrubę.Dokręcamy w dwóch etapach.Pierwszy 30Nm,drugi o kąt 180 stopni.

pozdrawiam

kamilegia 14-04-2016 13:13

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
Witam, podpinam sie do pytania. Jakie elementy jeszcze trzeba kupic oprocz kola pasowego, napinacza i paska? Rolke? Jesli tak to ile?

Wybralem kolo pasowe corteco i napinacz dayco. Dobry wybor?

kbomb 14-04-2016 19:44

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
kolego kamilegia, ja chwilowo ze względów finansowych ograniczę się do minimum przy wymianie koła pasowego. Wydaje mi się że może Ciebie zainteresować to co sam znalazłem pod kontem zakupu części - podaje linki sklepu w którym już kupowałem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ->> uzupełnienie wiedzy w temacie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja osobiście jeszcze się nie zdecydowałem na wybór konkretnego Koła Pasowego - znajomość "tańszych" producentów znikoma....

Basra - dzięki za konkret!

Raf66 15-06-2021 09:44

Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi
 
Witam, mam pytanie odnośnie momentu dokręcania koła pasowego wału korbowego - powinno być, jak pisze kolega wyżej 30Nm + 180 stopni, czy 45Nm? Znalazłem w necie dwie różne wartości i wolę się upewnić:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.