Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   pomocy Mondeo MK I (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=21090)

nestor 08-02-2007 01:49

pomocy Mondeo MK I
 
Witam,

Mam okazje kupic Forda Mondeo MK 1 - 1.8 TD. Samochod jest zadbany, swiezo sprowadzony. Obsluga komisu w ktorym stoi wybrala sie ze mna na przeglad do warsztatu na przeglad. Na przegladzie okazalo sie, ze samochod nie byl bardzo dlugo jezdzony, spod jest jak to okreslich mechanik "zgnity". Zaznaczyl tez, ze technicznie jest ok (nie ma luzow nigdzie, silnik ok) Po prostu nie byl bardzo dlugo jezdzony.
CZy mozna kupic taki samochod ?

Co moze sie dziac z samochodem, ktory nie byl jezdzony przez dlugo okres czasu ?

Dziekuje i pozdrawiam

Łukasz_81 08-02-2007 06:50

po co ci ten samochod???
jak jest zgnita podloga to niechcacy mozesz wypasc na asfalt w czasie jazdy
i zalezy jak dlugo nie jezdzil
ja odradzam zakup. poszukaj innego

adi 08-02-2007 07:31

zawsze lepiej kupic skorodowane auto-ale takie które było w ciagłej expoloatacji niz takie co stało długo i ....jest zastane!!!!

zobaczysz jak podczas uzytkownia bede ci "kwiatki"wychodzić:łozyska,hamulce zastane, skrzynia biegów-gł sprzegło(mnie kiedys jak kupiłem długo niejezdone auto-na 2 dni rozypsłao sie łozysko oporowe)elektryka pewnie sie tez poutleniała wszedize gdzie to mozliwe na kablach i kostakch...wiec....ja bynajmniej odradzam,,,,,

SIERRA 08-02-2007 08:09

wrzuć foty podwozia...
Może zgiło tylko w jednym miejscu i spawanie nowego elemętu załatwia sprawe...

barylkaq 08-02-2007 11:18

zostaw tego złoma i szukaj innego auta

Lucfon 08-02-2007 11:56

lepiej kupić auto z zajezdzonym silnikiem niz zgnite bo czesci mozna zawsze wymienic a o blache troche trudniej

nestor 08-02-2007 12:48

Koledzy!
Niestety nie jestem teraz w stanie zrobic fotek :(

Pojechalem jeszcze raz do mechanika zeby wyraznie okreslil co to znaczy "zgnity". Okazuje sie, ze chodzi o tylko prog a reszta podwozia nie jest zgnita tylko jest lekki nalot koloru zdzawego. MOze to swiadczyc o tym, ze samochod stal gdzies np pol roku.
CO o tym sadzicie ?

Endy 08-02-2007 13:43

Zrób fotki a fachowcy ocenią :fcp2

ufowroc 08-02-2007 19:39

nie kupój- silnik moze szybko się zuzyc poniewaz mogła wystapic w nim korozja na skutek braku smarowania a po uruchomieniu moze szybko sie skonczyc. To samo tyczy się skrzyni. Słyszałem taką historię o Fieście

SIERRA 08-02-2007 21:22

Koledzy nieprzesadzajcie zgnity próg to nie koniec świata takie naprawy to rutyna...
A podwozie wystarczy oczyścić i zakonserwować...
to wszytko jest atutem do zbicia ceny...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.