Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336895)

Oleqq 30-08-2023 22:36

Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Cześć,

Mam taki problem. Około 9000 km temu wymieniłem wszystkie rolki, koło pasowe, pasek. Jechałem na Bałkany i nie chciałem niespodzianek. Kompresor klimy jest nowy, Nissensa, alternator dostał koło ze sprzęgłem (ustały drgania paska). Mimo tego dalej trochę było słychać „szum” jak się stanęło z prawej strony auta. Wkurzało mnie to „lekko”, ale machnąłem ręką. Teraz doszło piszczenie. Pasek Continental, z tym, że koło pasowe to jakiś chińczyk „gt bergman”, czy możliwe, że to ono już się skończyło? Co założyć w takim razie? Febi, Corteco? Czy to może to coś innego?

marek230482 31-08-2023 09:00

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
U mnie w 2,4 z 2008 pasek wielorowkowy jest napięty potwornie mocno w porównaniu do jakiegokolwiek innego silnika jaki miałem (łącznie z poprzednim starym transitem). Trzeba nie lada przedłużkę żeby napinacz zluzować i zapiąć nowy pasek.
Poprzednik wymieniał pasek i popiskiwał... Ja wymieniłem na nowy dayco i po jakiś 2kkm też zaczął piszczeć (a wygląda jak nowy). Niefortunnym zbiegiem okoliczności ubrudziłem go trochę ropą podczas pracy i..... ucichł :) a zrobiłem kolejne 1500km - jest cisza.
Jeżeli chodzi o rolki firmy "krzak" to niestety w różnych autach zdarzyło mi się raz czy dwa, że tzreba było je szybko wymienić.
P.S. Bez paska nie ma szumów?

Oleqq 31-08-2023 16:44

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Bez paska też jakby szumiał, ale mniej. Pozostaje jeszcze pompa oleju, łańcuch jest nowy wymieniony razem z rozrządem, a pompa stara. Możliwe to?

wojtekjanus 31-08-2023 19:48

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Masz jeszcze drugi pasek, po przeciwnej stronie silnika, napędzający pompę serwa kierownicy i pompę wodną. Ten układ też może popiskiwać... I szumieć.

Oleqq 01-09-2023 18:31

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Tamten pasek jest wymieniony i ewidentnie jak stanę blisko prawej strony słychać szum i piszczenie na wolnych, przy ruszaniu.

Oleqq 05-09-2023 09:21

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Z racji tego, że ostatnio więcej stoi niż jeździ, dziś na spokojnie się „przysłuchałem”. Nie pasek, nie koło, a piszczenie pojawia się po wciśnięciu sprzęgła. Rozumiem, że jest do wymiany i nie da się tego jakoś „wyciszyć”?

wojtekjanus 05-09-2023 12:05

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Łożysko oporowe najpewniej do wymiany. Skrzynia do wyjęcia i pytanie co wymieniać: czy całe sprzęgło plus dwumasa, czy tylko łożysko. Jeżeli całość ma przebieg ponad 150 -200 kkm, to bym wymieniał wszystko. Ale to koszty rzędu kilku tys. zł.

Oleqq 05-09-2023 20:41

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Bliżej mu 300km, nie mam pojęcia czy ktoś to robił. Dwumasy niby nie słychać. Komplet sprzęgła bez dwumasy tak na szybko znalazłem za 900zł LUK. Tylko pewnie roboty przy tym od cholery. Trochę już tych tysięcy wydałem. Sprzedać, brnąć dalej? Ehh.

wojtekjanus 06-09-2023 08:22

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
Zależy jaki stan nadwozia jest. Jeżeli nie ma dużej korozji w newralgicznych miejscach, to jeszcze można w niego trochę zainwestować...
Generalnie Mk6 2,0/2,4 tdci jest najbardziej kosztowny jeżeli układ wtryskowy się kończy - regeneracja całości tak by przejechał te 200 kkm, to koszty ponad 5 tys. zł.

Oleqq 06-09-2023 18:53

Odp: Piski i szumy z okolicy paska i koła pasowego
 
To Euroline, jeśli chodzi o rudą to raczej jej jest mało. Podwozie musiałbym poprawić. Układ paliwowy już zrobiłem. Od jakiegoś czasu jest spokój, nie sypie błędami prawie za każdym razem jak ruszałem. A mówili kup Traffica albo Vivaro w wersji Generation. No ale mleko się rozlało. Czy w 2.0 tdci do wyciągnięcia skrzyni potrzeba rozebrać pół auta, czy półosie, łapa silnika i się wysunie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.