Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Aktualizacja Ford Power (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261717)

radex1978 04-04-2017 16:10

Aktualizacja Ford Power
 
witam,

posiadam Mondeo MK4 Titatnium X z 2008 roku z uruchamianiem bezkluczykowym za pomocą przycisku Ford Power. Niestety w moim egzemplarzu średnio raz na miesiąc system się zawiesza i pomaga wówczas wyłącznie odłączenie na chwilę akumulatora. Nie działa ani zamykanie / otwieranie samochodu z pilota, nie pomogła wymiana baterii w pilocie, jak również włożenie pilota w otwór kolumny po zdjęciu zaślepki. Ponieważ ostatnio zdarzyło się to w domu, spróbowałem uruchomić samochód za pomocą obu kluczyków i żaden nie dał rady.

Czy poza aktualizacją oprogramowania macie jakieś pomysły? Gdzie poza ASO w regionie łódzkim można coś takiego zrealizować?

leszcz 04-04-2017 16:24

Odp: Aktualizacja Ford Power w Mondeo MK4
 
Cytat:

Napisał radex1978 (Post 2780957)
poza ASO w regionie łódzkim można coś takiego zrealizować?

Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] On się zdaje może takie rzeczy :D

Golson 04-04-2017 17:31

Odp: Aktualizacja Ford Power w Mondeo MK4
 
A co miała by dać aktualizacja oprogramowania?

ketez 04-04-2017 20:37

Odp: Aktualizacja Ford Power w Mondeo MK4
 
Kolego czy wyświetla coś po przyciśnięciu guzika Power np. nie rozpoznany kluczyk lub inny komunikat ????????????
Ja bym zaczął od sprawdzenia błędów.

radex1978 04-04-2017 21:53

Odp: Aktualizacja Ford Power w Mondeo MK4
 
Po naciśnięciu przycisku Ford Power wyświetla się komunikat kluczyk nierozpoznany, natomiast po zamknięciu samochodu z pilota cały czas się świeci wyświetlacz Ford Converse (normalnie się wygasza).

Innych możliwości nie ma - albo wadliwy soft albo wadliwy moduł. Tyle, że druga opcja AFAIK to koszt rzędu około 3 000 PLN...

Kapsel_lg 05-04-2017 07:30

Odp: Aktualizacja Ford Power w Mondeo MK4
 
Na początek podłącz jakiś komputer i zobacz oraz ewentualnie wykasuj błędy. Miałem tak z webasto, różne rzeczy chciano mi robić a okazało się że wystarczył interfejs ELM + ELM Config i wszelkie problemy zniknęły :)

ketez 05-04-2017 21:12

Odp: Aktualizacja Ford Power
 
Na początek sprawdź co pokazują błędy bo nie wiem dlaczego od tego nie było zaczęte. Jeżeli wywala nie rozpoznany kluczyk to miałem jeden przypadek, że antena była zalana/zawilgocona i robiła takie jaja nawet jak się włożyło kluczyk do stacyjki. Sprawdź ja jest pod tylnym siedzeniem w takim styropianie, a konkretnie to musisz rozłożyc tylne oparcie i od strony bagażnika wyciągnąć cała jego tapicerkę ( tą z bagażnika) i wtedy będziesz widział przy siedzeniu.

jazon1978 05-04-2017 22:25

Odp: Aktualizacja Ford Power
 
Cytat:

Napisał radex1978 (Post 2780957)
witam,

posiadam Mondeo MK4 Titatnium X z 2008 roku z uruchamianiem bezkluczykowym za pomocą przycisku Ford Power. Niestety w moim egzemplarzu średnio raz na miesiąc system się zawiesza i pomaga wówczas wyłącznie odłączenie na chwilę akumulatora. Nie działa ani zamykanie / otwieranie samochodu z pilota, nie pomogła wymiana baterii w pilocie, jak również włożenie pilota w otwór kolumny po zdjęciu zaślepki. Ponieważ ostatnio zdarzyło się to w domu, spróbowałem uruchomić samochód za pomocą obu kluczyków i żaden nie dał rady.

Czy poza aktualizacją oprogramowania macie jakieś pomysły? Gdzie poza ASO w regionie łódzkim można coś takiego zrealizować?

Wysłałem Ci wiadomość na priv ale nie wiem czy doszła> troszeczkę z innej beczki>

Mam pytanie związane z usunięciem dpf i egr w moim mondeo mk4 / 2.0 tdci, wiem , że usuwałeś w warsztacie na aleksandrowskiej 192 w allcars, jestem na etapie umawiania sie na zabieg, czy jesteś zadowolony z ich usługi i najważniejsze czy wszystko ok z autem? generalnie polecił byś ten warsztat, zależy mi na odpowiedzi bo nie wiem czy jechac do nich czy szukac czegoś innego .... dzieki wielkie.

Golson 06-04-2017 10:27

Odp: Aktualizacja Ford Power
 
EGR zaślep sobie sam. Gotowe blaszki masz na alledrogo. Poziom trudności podobny do wymiany żarówki - szkoda za takie cuda płacić.

kordyl 06-04-2017 13:30

Odp: Aktualizacja Ford Power
 
Zaprogramuj kluczyk od nowa. Jak zgubiłem jeden, to zapasowy działał tylko jak go się włożyło do stacyjki. Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zaprogramował mi od nowa i śmiga jak trzeba.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.