Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89114)

Andrzej K. 18-01-2010 19:37

Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Cześć,
czy olej do skrzynki biegów MTX75 w Mondeo MKI z poniższego linku będzie dobry (na poziomie oleju oryginalnego)? Może ktoś z Was go wlewał już do swojej skrzyni i może podzielić się spostrzeżeniami na temat jego jakości,za które będę wdzięczny. Zalałbym bez wahania oryginalnym,lecz cena jego jest porażająca (czemu taki drogi????). Rozważam też Valvoline,ale nie wiem czy to jakaś konkurencja jakościowa dla tego Carlube,bo cena podobna..... Dzięki za info. A poniżej link do oleju o którym piszę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

uro2 19-01-2010 07:32

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Kolego podałeś link do sklepu forda,napisali ci tam że jest to zamiennik oryginału.Co jeszcze mamy ci dopowiedzieć.

Andrzej K. 19-01-2010 15:48

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Chyba pytanie było jasno postawione: "czy ktoś ma zalaną skrzynię tym olejem i jakie ma spostrzeżenia względem pracy na tym oleju" I kropka. To,że jest to zamiennik oryginału to chyba jasne,link podałem w celu identyfikacji o jaki olej mi chodzi. Jeżeli nie masz wiedzy w tym temacie to po co ten Twój post? Nie rozumiem.....

artur1234 19-01-2010 19:32

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
pozwole sobie sluzyc Panu linkiem... milej lektury:)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Borron 19-01-2010 21:12

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Witam, moj samochod obecnie jest w trakcie wymiany olejow, plynow, filtrow i stoi w warsztacie. Z braku czasu odbieram go za 2-3 dni. W skrzyni mam obecnie wlany olej Carlube'a. Jedyna roznica jaka zauwazylem to ciezsze wrzucanie biegow od kiedy zrobilo sie chlodniej i duuuzo chlodniej czyli mniej wiecej od pozniej jesieni. Ale czy jest to wina oleju? Nie wiem do konca ale dla swietego spokoju kupilem i wymianiem na fordowski nr. 1045737 ( wczesniej zalany byl oryginalnym, nigdy nie zmienianym i biegi chodzily lepiej ) Udalo mi sie go kupic znacznie taniej na Allegro - 39zł/1L ( i nadal pojawia sie w podobnej ) Jezeli zauwaze jakies zmiany dam znac.

Pzdr

Andrzej K. 21-01-2010 15:30

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Cytat:

Napisał artur1234 (Post 1337434)
pozwole sobie sluzyc Panu linkiem... milej lektury:)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki,dużo informacji w tym linku i do tego pożytecznych. Pzdr.

Andrzej K. 21-01-2010 15:34

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Cytat:

Napisał Borron (Post 1337616)
Witam, moj samochod obecnie jest w trakcie wymiany olejow, plynow, filtrow i stoi w warsztacie. Z braku czasu odbieram go za 2-3 dni. W skrzyni mam obecnie wlany olej Carlube'a. Jedyna roznica jaka zauwazylem to ciezsze wrzucanie biegow od kiedy zrobilo sie chlodniej i duuuzo chlodniej czyli mniej wiecej od pozniej jesieni. Ale czy jest to wina oleju? Nie wiem do konca ale dla swietego spokoju kupilem i wymianiem na fordowski nr. 1045737 ( wczesniej zalany byl oryginalnym, nigdy nie zmienianym i biegi chodzily lepiej ) Udalo mi sie go kupic znacznie taniej na Allegro - 39zł/1L ( i nadal pojawia sie w podobnej ) Jezeli zauwaze jakies zmiany dam znac.

Pzdr

to też pewna wiedza,za którą dzięki.
Jeszcze dwie sprawy: jak zmienisz olej na ten oryginał co wspominasz to daj znać czy wszystko ze skrzynką ok i czy jej praca się poprawiła,
jak masz namiar na ten oryginał na Alegro w cenie o której pisałeś to daj namiary,dzięki i pzdr.

Borron 25-01-2010 21:23

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Witam ponownie, dzis wreszcie odebralem samochod :-) Wymieniony olej silnikowy ( Valvoline Durablend FE 5W30 ), skrzyni biegow ( oryginalny 1045737 ) i filtry ( oryginalne ).
I napisze krotko - po wymianie oleju w skrzyni na oryginalny jest lepiej! Ciszej i samochod stracil chec do ciagniecia na luzie co na oleju Carlub'a bylo dosc denerwujace. Biegi wchodza znacznie lzej i plynniej mimo -17st.C.
Kontakt do sprzedawcy oleju podam gdy i o ile bedzie mial go jeszcze w ofercie.

Pozdrawiam.

bubba1 15-12-2010 17:02

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
Cytat:

Napisał Borron (Post 1343588)
Witam ponownie, dzis wreszcie odebralem samochod :-) Wymieniony olej silnikowy ( Valvoline Durablend FE 5W30 ), skrzyni biegow ( oryginalny 1045737 ) i filtry ( oryginalne ).
I napisze krotko - po wymianie oleju w skrzyni na oryginalny jest lepiej! Ciszej i samochod stracil chec do ciagniecia na luzie co na oleju Carlub'a bylo dosc denerwujace. Biegi wchodza znacznie lzej i plynniej mimo -17st.C.
Kontakt do sprzedawcy oleju podam gdy i o ile bedzie mial go jeszcze w ofercie.

Pozdrawiam.

Czy ma go jeszcze w ofercie?:wink:

Ciekawy jestem gdzie mozna go kupic najtaniej? ...bo potrzeba go prawie 3 litry ...i orginal to jedyna opcja na teraz chyba..

krzychu3073 15-12-2010 17:07

Odp: Skrzynia biegów MTX75-pytanie o olej
 
ale ten oryginalny to masz syntetyk zalany kolego Borron??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.