Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wymiana pompy wody 1.8 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92234)

heon 20-02-2010 11:15

Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
Witam
Pisze ten post aby podzielić się moimi przeżyciami ze wszystkimi którzy będą chcieli się podjąć samodzielnej wymiany pompy wody. Dodam jeszcze ze moje auto to Mondeo 12/98 z silnikiem 1.8 benzyna czyli już z tą małą pompą wody która ma koło pasowe na trzy śrubki montowana po 05/98.

A wiec zakupiłem nową Pompę firmy Dolz oraz pasek firmy Gates (mówią ze pasek zalany płynem nie wytrzyma długo). Cała wymiana wydaje się banalnie prosta odkręcenie trzech śrub od koła pasowego następnie 4 trzymających pompę (trochę ciasno ale da się zrobić), niestety dalej nie jest już tak pięknie pompa bez problemu wychodzi z gniazda w którym siedzi niestety w żaden sposób nie ma możliwości wyjąc jej na zewnątrz od góry blokowana przez mocowanie poduszki i koło pasowe wspomagania od dołu zaś przez koło pasowe sprężarki klimy i główne koło pasowe silnika. Pierwsze moje próby to odkręcenie poduszki silnika i jego podniesienie lub opuszczenie, niestety i jak był u góry i na dole nadal było zbyt ciasno aby ją wyjąc. Ja w końcu poradziłem sobie przez odkręcenie sprężarki klimatyzacji ( bardzo ale to bardzo trudny dostęp do śrub, ale udało się) po tym zabiegu wychodzi dołem.

Zastanawiam się jednak czy da się ją wyjąć jakoś inaczej według mnie wchodziło by jeszcze w grę odkręcenie głównego koła pasowego jednak czy da się to zrobić bez blokowania silnika ???

W TIS nic nie ma napisane o zdejmowaniu czegokolwiek prócz paska.

Zastanawia mnie jak robi to serwis lub warsztat może ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie? A może ktoś to robił i znalazł inny sposób ?

heon 20-02-2010 15:50

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
Czy nikt nie wymieniał sam pompy ???

uro2 20-02-2010 17:29

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
W moim dieselu zlecam to mechanikowi przy wymianie rozrządu.Swoją drogą szkoda że nie zrobiłeś kilku fotek z tej wymiany.Poprosiłoby się moda żeby zrobił z tego fotorelację i byłoby dla potomnych.

heon 20-02-2010 18:21

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
No tak tyle ze w Dieslu Pompa wody jest napędzana z paska rozrządu (o ile się nie mylę) a tu u mnie w benzynie jest napędzana paskiem wieloklinowym tym samym co reszta osprzętu i dlatego nie spodziewałem się takich komplikacji.

heon 21-02-2010 19:11

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
Widzę ze nikt tematem się nie interesuje widocznie tylko mnie dopadł ów problem ::P

wojciechowski4 22-02-2010 20:39

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
Witam. Nie tylko Ciebie dotkneła wymiana pompy wody. Ja akurat mam silnik zeteka 2.o 16v i nie miło wspominam wymiane pompy. Otóż u mnie pompa jest schowana za rozrządem znajdują się na niej dwa kółka prowadzące by wymienic to miałem trochę zabawy łapa musiała być zdemontowana silnik do góry w granicach mozliwości, pasek wielorowkowy, obudowa rozrządu, pasek rozrządu, no i 4 śruby pompy i zonk a opaska od węża i tu był problem jak sie do niej dostać com się nakombinował ale jakoś poszło, sama pompa wyszła klinem miała problemy z wyjściem ale poszło. Zabawy co nie miara i troche mało miejsca przyznam. Pozdrawiam

michal1981g 02-04-2011 11:31

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
ja wczoraj wymieniałem pompę z bratem i od momentu podniesienia maski do zalania z powrotem płynem zajeło nam to 2 godzinki (bez kanału pod blokiem)
więc tak:
podnieślismy samochód na lewarku, ściągneliśmy koło nastepnie podparcie samochodu na pniaczku ;P
potem zdjęcie paska wielorowkowego
kolejna rzecz to zdjęcie koła pasowego z pomy i tu miałem mały problem bo stare śruby miały trochę wyślizgane łby ale dało radę od spodu malą grzechotką brat od góry blokował
nastepnie odkręcenie pompy od korpusu wychodzi bardzo ładnie, i pojawia sie pytanie co teraz zdemontować :
-koło pasowe napędzające
-sprężarkę klimy
-pompę wspomagania

my zdecydowaliśmy się na pompę wspomagania, po odkręceniu mocowania przewodu który idzie na dół do maglownicy nie trzeba odpinać przewodu bo kawałek na górze obok silnika jest gumowy, i teraz już pompa ładnie nam wychodzi na zewnatrz i wkładamy drugą, ja musiałem u siebie jeszcze wyczyścić silikon bo starą ktoś wkładał oprócz uszczelki jeszcze całą wysmarowaną silikonem, i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
po zdjęciu koła jeszcze spuściliśmy oczywiście płyn chłodniczy

Pozdrawiam i udanych napraw życzę



stary temat ale może komuś sie przyda

heon 26-04-2011 18:55

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
No i moja wspaniała pompa firmy DOLZ wytrzymała tylko 14 miesięcy i 30 tys. km oznacza to ze chwila po gwarancji no i teraz zastanawiam się co założyć macie jakieś propozycje ??

uro2 27-04-2011 18:56

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tylko 50 zł droższa od dolz-a.

heon 28-04-2011 19:45

Odp: Wymiana pompy wody 1.8 benzyna
 
To nie mój model, u mnie jest taka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale i tu skf jest w bardzo podobnej cenie co oryginał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a w tej hurtowni co kupuje nie mają tylko harta, dolz, i skf(za drogo 220 zł) dziwną cenę mi krzyknęli z moimi zniżkami bo za dolz-a zapłaciłem tylko 92 zł a na fordzie jest po 115 zł wiec chcąc nie chcąc wziąłem drugi raz dolz w harcie stwierdzili ze miałem pecha ale teraz mam plan (nowa faktura na starą pompę wiec kolejne 12 miesięcy gwarancji może za niedługo trzeba będzie złożyć reklamacje :P)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.