Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Lekkie Dławienie :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109490)

Aberr1982 10-09-2010 19:06

Lekkie Dławienie :)
 
Mam pytanko ..... zaobserwowałem , że przez ostatnie pare dni moja FOKA II 2.0 TDCI 136KM przy dodawaniu gazu na 2 lub 3 biegu przy obrotak miedzy 1,5 a 2,2 tysiaca lekko sie zadławia na okolo 0,5 sek tak jakby czkawka :) też przy odpaleniu silnika gdy jets zimny zaczynam wyczuwać pewnego rodzaju wibracje , takie krótkotrwałe konwulsje :) autem wywołane praca silnika ..... czy to normalne ?????

SMUTNYINDYK 14-09-2010 00:48

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
W/g mnie to standardowa sprawa-początek końca zaworu EGR.

String 14-09-2010 11:49

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
a czy zamulenie silnika w dolnych zakresach obrotów oraz duże spalanie to też może być wina EGR? sorry za OT

SMUTNYINDYK 14-09-2010 18:48

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
Tak.

CIABAH 19-09-2010 18:51

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
ja tez tak mam czasem nie zawsze lekkie przydlawienie ale to tak od 1.3 - 1.8 tys obrotow, a zawor egr mialem wymieniany rok temu

Walut 19-09-2010 19:38

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
to nie jest argument że był wymieniany rok temu. mój wymieniłem 4 miesiące temu i wiem że znów jest do wymiany, na szczęście nie zacina sie tak abym nie odpalił auta

CIABAH 19-09-2010 20:03

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
nie wydaje mi sie zeby moj egr byl juz zurzyty, bo nie leje syfu do baku, wymienienany byl na org nowy

maureliusz 19-09-2010 20:32

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
Kumpel miał dokładnie takie same objawy (czkawka przy dodawaniu gazu i falujące wolne obroty).
Pojechał do ASO i komp wywalał błąd czujnika temperatury. Nie umieli sobie poradzić, więc najpierw wgrali nowy soft - pomogło/ to co ASO potrafi robić najlepiej na każdą bolączkę :-D. Potem podczas kolejnej wizyty stwierdzili uszkodzoną wiązkę od czujnika temperatury i ją wymienili. Póki co jest OK.
Zatem zbieg dwóch rzeczy, ale wydaje się, że nowy soft pomógł. Wiązka to była tylko profilaktyka, aby zlikwidować błąd od czunika (nie wywalało check`a o dziwo)

CIABAH 20-09-2010 14:45

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
co to znaczy falujace wolne obroty?! bo nie rozumiem !:D

witjak 21-09-2010 07:08

Odp: Lekkie Dławienie :)
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czytałeś ten post? ja stawiam na ten moduł sterowania pedałem gazu - jednak nadal z tym się wożę...

daj proszę znać jak rozgryziesz dławienie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.