Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141071)

Fenriss 08-10-2011 14:34

Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie Forda Mondeo MK4 z 2008 roku. Zastanawiam się nad wyborem skrzyni biegów, wybieram pomiędzy pięcio- a sześciobiegową, stąd moje pytanie do ekspertów - czy skrzynia pieciobiegowa ma na piątym biegu takie samo przełożenie jak na piątym biegu w skrzyni sześciobiegowej?.

Przeszukałem już pół internetu, jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu
Marek

Strzeszku 08-10-2011 18:06

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Co to za różnica jakie ma przełożenie na 5 biegu? Wydaje mi się, że jest inne bo u mnie na 5 biegu nie da się*osiągnąć maksymalnej prędkości, więc pewnie 5 jest krótsza. Z sześcio biegową skrzynią auto jest oszczędniejsze przy większych prędkościach. Na 6 przy 3 tyś obr. jest chyba 160 km/h, na 5 jest chyba przy 3.7 tyś obr/min.

kuba1961 08-10-2011 19:35

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Nawet się nie zastanawiaj. Jak możesz to 6 biegów.

dawid 08-10-2011 21:43

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1718837)
Co to za różnica jakie ma przełożenie na 5 biegu? Wydaje mi się, że jest inne bo u mnie na 5 biegu nie da się*osiągnąć maksymalnej prędkości, więc pewnie 5 jest krótsza. Z sześcio biegową skrzynią auto jest oszczędniejsze przy większych prędkościach. Na 6 przy 3 tyś obr. jest chyba 160 km/h, na 5 jest chyba przy 3.7 tyś obr/min.

Na 5 biegu (mam skrzynie 5 biegową) przy 3 tys. obrotów jest 150 z lekkim hakiem.

jvc 09-10-2011 10:21

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Przełożenia muszą być inne bo u mnie np. w 6 biegowej skrzyni jadąc na 5 biegu już 110-120km/h jedzie się niefajnie i aż się prosi o zmianę na 6 bieg

Atlis 09-10-2011 10:51

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
no to moze najpierw sie zdecyduj jaki chcesz silnik a dopiero potem sie zastanawiaj na skrzynia...

smoki3 09-10-2011 11:02

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Ja wybrałem 6-tkę, ciągnę w wakacje przyczepę kempingową. Jestem zadowolony, razem z 320-340Nm sprawuje się super. Szóstkę niestety można wrzucać rzadko.

eddek 09-10-2011 11:36

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Panowie, a co myślicie o automacie? Czy jest mniej awaryjny od manualnej skrzyni? Jest jakiś tryb sport w MK IV?

Pulse 09-10-2011 12:00

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 1719116)
no to moze najpierw sie zdecyduj jaki chcesz silnik a dopiero potem sie zastanawiaj na skrzynia...

Nie ma się co zastanawiać. Tylko 1,8 TDCI dawało wybór bo było oferowane z pięcio lub sześciobiegową manualną skrzynią.
To wybór między lepszym a gorszym więc oczywiście, że skrzynia sześciobiegowa.

Strzeszku 09-10-2011 16:07

Odp: Różnica w przełożeniach skrzyni pięcio- i sześciobiegowej
 
Cytat:

Napisał smoki3 (Post 1719121)
Ja wybrałem 6-tkę, ciągnę w wakacje przyczepę kempingową. Jestem zadowolony, razem z 320-340Nm sprawuje się super. Szóstkę niestety można wrzucać rzadko.

Rzadko jak się jeździ z przyczepą. Ja bardzo często śmigam na 6. Możesz ją wrzucić już przy 100 km/h i silnik sobie radzi. Szczerze mówiąc to tak jeździć mogę dopiero od wizyty w serwisie (nie aso) gdzie kodowali wtryskiwacze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.