Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana dwumasy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66168)

robertos132 02-04-2009 16:45

Wymiana dwumasy
 
Witam.Wymieniłem pół roku temu cały zestaw sprzęgło,dwumasa,wysprzęglik bo waliło aż miło no i moje pytanie czy u Was po wymianie po pewnym czasie znów po cichu sobie stuka dwumaska?U mnie się pomału zaczęła pukać przy gaszeniu silnika i to mnie martwi czy coś się nie spiep.. za duuuuuuuuużo wcześniej.

maciej_b 02-04-2009 16:57

Odp: Wymiana dwumasy
 
Witam kolegę.

Ostatnio widziałem focusa, w którym wymienione sprzęgło założone było na starą dwumasę. Wytrzymało 30000 km. Pisze o tym ponieważ powodem było to że źle założyli tarczę i docisk po prostu na "oko" oraz to, że dwumasa już padała.
Czy u Ciebie dobrze założyli dwumasę (z przyrządu do tego przeznaczonego)??
Pozdrawiam.

thermalfake 02-04-2009 18:33

Odp: Wymiana dwumasy
 
cytat z forum tdi-tuning.pl
pełny tekst [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

I tu zaczynają się schody. Do montażu nowego typu sprzęgieł potrzeba spec narzędzia, którego zadaniem jest centrowanie tarczy i wywarcie napięcia wstępnego na sprężynę centralną docisku.
Docisk montujemy w pozycji wyciśnietej, co jest akurat odwrotnością dotychczsowej praktyki. Przestrzegam przed ściąganiem docisku do koła zamachowego poprzez długie śruby. Po pierwsze wkręcanie nazbyt długich śrub uszkodzi tarczę tłumika drgań w kole dwumasowym, a po drugie diabli wezmą pierścień regulacyjny w docisku sprzęgła.
Z moich obserwacji wynika, że w w/w autach, koła dwumasowe i sprzęgła nie grzeszą żywotnością...

http://www.bogumil.deal.pl/focus/montage03.jpg

moim zdaniem skaszaniony montaż, dobrze założona dwumasa nawet jak katowana nie pada po pół roku ot tak

Natiew 04-04-2009 01:44

Odp: Wymiana dwumasy
 
u mnie mija rok od wymiany czyli [ dwumasa, sprzęgło ,wysprzęglik]na razie ok.Czy mechanior ustawiał ją w/g takiego przyżądu to nie wiem ,ale mam 2 lata gwarancji !

resonal 04-04-2009 08:50

Odp: Wymiana dwumasy
 
Witam
Tak z ciekawości, ile Was kosztowała ta przyjemność ??
pozdro

pat72 04-04-2009 10:31

Odp: Wymiana dwumasy
 
850 za 2mase i 350 robota

Natiew 04-04-2009 10:57

Odp: Wymiana dwumasy
 
1400 -dwumasa ,sprzęgło ,wysprzęglik robocizna 400 zł.

thermalfake 04-04-2009 16:14

Odp: Wymiana dwumasy
 
dokładnie zależnie od regionu od 350zł wzwyż
przy większych przebiegach od razu dobrze wymienić za jednym zamachem sprzęgło

Pyjter24 25-06-2009 16:59

Odp: Wymiana dwumasy
 
Witam,
chciałbym się dowiedzieć jak długo można jeździć na uszkodzonej dwumasie? Moje symptomy to przy gaszeniu są takie jakby przeskoki i czuć wibracje na pedale sprzęgła. Wybieram się w daleka trasę ok 1000km i nie wiem czy lepiej nie wybrać się w nią jakimś autokarem. Poza tym co się stanie jeśli mi ta dwumasa polegnie w trasie- czuć to jakoś???

woj441 25-06-2009 21:17

Odp: Wymiana dwumasy
 
Zależy w jakim stopniu jest uszkodzona, u mnie przy gaszeniu było metaliczne parsknięcie, krótki klekocik. Nieświadomy (mój pierwszy Diesel), że tak nie powinno być przejechałem kilkanaście tys. km. Następnie wystarczyło jedno ostre włączenie do ruchu i przeszedłem do fazy walenia podczas jazdy. Tego samego dnia odstawiłem Fokusika do garażu, umówiłem się z mechanikiem i kupiłem zestaw na allegro (czekam na przesyłkę). Odpowiedź na ostatnie pytanie- w najlepszym wypadku samochód przestanie jechać, w najgorszym... lepiej do tego nie dopuścić, odstaw samochód i kup części. Pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.