Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2015- ] Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291336)

maniaq1 23-01-2019 22:43

Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Jestem zadowolonym posiadaczem Maxa w dieslu i PS 6 biegowym. Wszystko z nim ok, wymiany oleju na chwile obecna są jedynym serwisem. Jednak na trasy ta 6 biegowa skrzynia, trochę się meczy przy autostradowej jeździe-140-160, stad zacząłem się rozglądać i czytać o AT8, ale mało informacji mogę znaleźć niestety. Wiem, że jest to dość świeża skrzynia, więc opinii użytkowników jest jeszcze mało.

Chciałbym się dokładnie dowiedzieć od kiedy AT8 była montowana w S-maxach. Czy są jakieś znaczące różnice w konstrukcji tych skrzyń? Czy były jakieś akcje serwisowe? Czy użytkownicy mogliby wypowiedzieć swoje spostrzeżenia - mile widziane porównanie PS6 do 8 :)

Będę myślał o młodszym egzemplarzu i chętnie celowałbym w AT8, ale chciałbym trochę więcej info o tym wynalazku :) Na pewno podjadę na jazdę próbną, ale tam nie da się sprawdzić w autostradowych warunkach na trasie, hałasu, spalania, działania...

Mi w "pod Warszawskich" dojazdach spala 6-7 L przy normalnej, nie emeryckiej jeździe, ale tez nie pałowaniu. W trasie to już 7,5 - 8l /100 . oczywiście jadąc 90 spali mniej, ale to już nie trasa, tylko wycieczka ;)

Jeśli jest podobny post - proszę adminów o wyrozumiałość - użyłem szukajki, przejrzałem strony na grupie automatów i S-maxow.

Piotr_V6 24-01-2019 19:36

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
6 jest dwusprzęgłowa , 8 automat hydrokinetyczny montowany od 2018r

maniaq1 29-01-2019 15:14

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o porównaniu obu modeli skrzyń. Nie byłem pewny co do skrzyń AT8, bo na stronie forda nie mogłem się doszukać takiej informacji. Teraz jest już więcej, ale nadal oszczędnie :)

plusy i minusy PS w porównaniu do AT8 ?

Piotr_V6 29-01-2019 16:39

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
AT 8 to nowa konstrukcja na razie ciężko coś dywagować teoretycznie powinna być mniej problemowa

maniaq1 31-01-2019 22:04

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Dzięki, myślałem, że więcej info będzie już dostępne, ale skoro po roku nie ma fali narzekania i krytyki to chyba dramatu nie ma ;)

Ja na PS nie narzekam, wiec ... będzie dobrze :D

BrunoJ 01-02-2019 10:16

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Raczej po pół roku. Wiec ciężko narzekać jak jeszcze nie dotarte.

route 66 15-02-2019 08:52

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
W moim edge mam 8 biegowy automat i wiem tyle, że po dwóch tygodniach użytkowania skrzynia jest do wymiany. Zatem albo mam pechowy egzemplarz albo to wielki shit.

maniaq1 21-02-2019 14:02

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Obstawiałbym pecha, bo już więcej byśmy o tym słyszeli ;)

Napisz, jak się dowiesz co się stało, co było przyczyna i rozwiązania jakie są ? Rozumiem, że w nowym aucie idzie na wymianę, ale coś więcej napiszesz ?

Yakac 18-03-2019 20:46

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
Hej ktoś ujeżdża może tę skrzynkę A8? Jak się spisuje w kwestii pracy? Bo rozumiem, że na pytanie o trwałość/awaryjność za wcześnie?

Woytas 19-03-2019 07:24

Odp: Skrzynie Power Shift 6 i 8 biegowa, porównanie.
 
jakaś racjonalną opinię o tej skrzyni można znaleźć tu , więcej na razie brak

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.