Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116722)

greegi 07-12-2010 14:26

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Witam,

Czy ktoś wymieniał żarówkę od podświetlenia tablicy rejestracyjnej?
Okazało się, że u mnie padły obie i postawiłem je w końcu wymienić.

Niestety musiałem do tego zdjąć tablicę i ramkę mocującą ją.
No i najpierw wymieniłem żarówki, a dopiero potem sprawdziłem jakie powinny tam siedzieć. Wsadziłem W3W (bo tylko takie miałem), ale okazało się, że w instrukcji napisane jest:
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - C5W (typ) - 5 (moc)

No i tu jest problem, bo żarówki C5W i W5W mają zupełnie inne mocowania. Jak u Was sprawa wygląda?

Instrukcja kłamie?

PS.
Komp raczej nie sprawdza stanu tych żarówek, bo nic nie krzyczał

andree74 08-12-2010 20:21

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Ja montowałem W5W w miejsca przepalonych W5W ....i tak jest o ile się nie mylę również w instrukcji.

eclipse 15-12-2010 10:31

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Ja z kolei chciałem załżyć żarówki diodowe ale po wciśnięciu obu jedna z nich pulsowała , wiec zostawiłem tylko jedna i diodowe założyłem również z przodu (pozycyjne ) i świecą ok.

jagd 07-01-2011 19:52

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
O... a już myślałem , że tylko mi się wydawało z tymi C5W...
Dziady z Forda widać lubią ćwiczyć naszą cierpliwość...
Szczęśliwie- zawsze mam pod ręką W5W....

Mikesz6461 18-01-2014 13:41

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Witam! Odnawiam temat ponieważ dzisiaj zabrałem się za wymianę przepalonych żarówek oświetlających tablicę rejestracyjną.Poszedłem na całość i kupiłem żarówki ledowe pod nazwą "LED LIGHT DC 12V" radość trwała do momentu montażu ponieważ okazało się że owszem świecą ale pulsują .Jak włożę jedną zwykłą W5W to obie świecą światłem ciągłym ,jak obie LED to pulsują.Dodam że takie same zamontowałem do przodu na postój i wszystko jest OK.Na opakowaniu pisze że żarówki są zamiennikami W3W,W5W,T10 WERDGE W2,1X9,2d.W związku z tym mam pytanie czy ktoś już to przerabiał ,no i jaka jest tego przyczyna?:(

Bump:

wip 18-01-2014 16:13

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Ja zamontowałem takie płaskie jednostronne CAN chyba trzydiodowe, które kupiłem w Jafra w Szczecinie. Mają strony internetowe, znajdź numer telefonu i spytaj się jakie zamówić. Nic nie mrygają i nie pokazują błędu w komputerze.

Karol9 19-01-2014 13:38

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Witam.
Ja tez juz przerabialem pulsujące LEDy w oswietleniu tablicy rejestracyjnej.
Teraz mam LEDy 6 SMD boczne i świecą super no ale jest jedno ale ............
Jak włączam oświetlenie to zamrugają ze trzy razy i świecą światłem ciągłym i jak wyłączam światła i zamykam auto to troszeczke się żarzą i gasną po ok 10 minutach jak wyłącza się się elektryka w aucie.
Trochę mnie to denerwuje i chyba kupię inne LEDy.

renjan 19-01-2014 18:19

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Z tego co mi wiadomo to oświetlenie tylnej tablicy jest JEDYNYM połączeniem SZEREGOWYM w s-max_ie, wszystkie inne obwody są połączeniem równoległym i tu jest problem z ledami, ponieważ szyna can-bus odczytuje obciążenie dwóch ledów naraz. Co do żarówek w5w to wyrzuciłem te 10w ponieważ bardzo nagrzewają się i oprawki zaczęły zwęglać się i kruszyć, zastosowałem te 5w które świecą słabiej ale tak mocno się nie nagrzewają. Próbowałem różnych diód ale zawsze coś było nie tak, albo lekko migały, albo po wyłączeniu minimalnie żarzyły się , albo komputer na conversie pokazywał błąd (spalona żarówka w oświetleniu tablicy). Reasumując tylną tablicę pozostawiłem z normalnymi zarówkani w5w 5W, wszystkie inne wymieniłem na ledy i działają( górne-wszystkie,oś. nóg, oś. w lusterkach, postojówki, oś. bagażnika, kierunki, stop, p/mgielne-tył.

herflik 19-01-2014 19:23

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
a postojówki ci nie migają ? u mnie co prawda nie w fordzie tylko w mikrowanie Matiz miga mi jedna postojówka a druga jest OK, nie kumam tego. Diody takie same

renjan 19-01-2014 22:53

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek
 
Nie, nie migają, dodam że WSZYSTKIE kupiłem tzw can-bus, ze zwykłymi komputer pokazuje usterkę (spalona żarówka), muszą mieć takie samo obciążenie jak standardowa żarówka, tak że to nie jest żadna oszczędność, pobór prądu jest taki sam jak żarówki, są tylko trwalsze, i "ładniejsze" i mocniejsze światło dają


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.