Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Ksenony - opinia po założeniu HIDów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56986)

Jarek G. 10-12-2008 21:41

Ksenony - opinia po założeniu HIDów
 
Zamontowałem dzisiaj w swoim galusiu w standardowych lampach żarówki xenonowe (oczywiście komplet z przetwornicami). No powiem wam - za*****cie.
:fcp29




na forum proszę nie używać wulgaryzmów

mekess 10-12-2008 21:44

Re: MK 2 Xenony
 
Kolego tylko sprawdź i ustaw dobrze, żebyś nie oślepiał :fcp4 no i szerokości :fcp1

torgi 10-12-2008 22:13

Re: MK 2 Xenony
 
napisz cos wiecej , koszta , gdzie kupiles , ciekawi mnie to , tez mam w planie xenony, oglądałem ostatnio orginalne xenony do gala , ale koszt mnie narazie powala :fcp5 pozdrawiam

Jarek G. 10-12-2008 22:32

Re: MK 2 Xenony
 
Całą operację przeprowadził mo znajomy mechanik, który ma warsztat w Koszalinie. On zamówił zestaw, zamontował, ustawił. Czas trwania ok. 1 godziny, koszt całości 400 zł. Dla mnie bomba. Efekt - już pisałem.
:fcp29

Klaif 10-12-2008 23:31

Re: MK 2 Xenony
 
z jakimś układem czyszczenia???
w Polsce są dopuszczone reflektory ksenonowe pod dwoma warunkami:

1. Posiadają jeden ze sposobów samoczyszczenia: spryskiwacze o zwiększonym ciśnieniu[!] ewentualnie wycieraczki
2. reflektory muszą być SAMOPOZIOMUJĄCE ! nie regulowane pokrętłem!

Jeżeli tego nie wykonałeś kolego to nie pisze złośliwie... ale stracisz dowód i oby jak najszybciej...
często jeżdżę w godzinach nocnych, jak jesteś na trasie zmęczony [i nie tylko], a jadą goście z ksenonami typu HID z allegro to się nóż w kieszeni otwiera!
Z tego co słyszę na CB nie tylko ja mam taką reakcję.

Chcesz ksenony kup oryginalny kompletny samopoziomujący reflektor i zbiornik płynu na dwie pompki... zderzak ze spryskiwaczami ciśnieniowymi i podepnij to pod sterowanie wycieraczek.

Twojemu mechanikowi zajęło to 1h mam nadzieje że miałeś spryskiwacze i reflektory samopoziomujące jak tak to tylko pogratulować i pozazdrościc :fcp29
jak nie to wybacz kolego... ale wykonałeś tzw. wiejski tjuning....[pisownia z zamysłem] zgodnie z myślą ja widzę a resztę mam gdzieś

Yotomeczek 11-12-2008 00:25

Re: MK 2 Xenony
 
Cytat:

Napisał Klaif
z jakimś układem czyszczenia???
w Polsce są dopuszczone reflektory ksenonowe pod dwoma warunkami:

1. Posiadają jeden ze sposobów samoczyszczenia: spryskiwacze o zwiększonym ciśnieniu[!] ewentualnie wycieraczki
2. reflektory muszą być SAMOPOZIOMUJĄCE ! nie regulowane pokrętłem!

Jeżeli tego nie wykonałeś kolego to nie pisze złośliwie... ale stracisz dowód i oby jak najszybciej...
często jeżdżę w godzinach nocnych, jak jesteś na trasie zmęczony [i nie tylko], a jadą goście z ksenonami typu HID z allegro to się nóż w kieszeni otwiera!
Z tego co słyszę na CB nie tylko ja mam taką reakcję.

Chcesz ksenony kup oryginalny kompletny samopoziomujący reflektor i zbiornik płynu na dwie pompki... zderzak ze spryskiwaczami ciśnieniowymi i podepnij to pod sterowanie wycieraczek.

Twojemu mechanikowi zajęło to 1h mam nadzieje że miałeś spryskiwacze i reflektory samopoziomujące jak tak to tylko pogratulować i pozazdrościc :fcp29
jak nie to wybacz kolego... ale wykonałeś tzw. wiejski tjuning....[pisownia z zamysłem] zgodnie z myślą ja widzę a resztę mam gdzieś

powiem tak - nie same HIDy są złem ... największym złem są pseudokierowscy, którzy nie wiedzą co to regulacja ustawienia reflektorów.
Wystarczy byle H4/H7 i brak regulacji i nic nie widać ...

mekess 11-12-2008 10:03

Re: MK 2 Xenony
 
Cytat:

Napisał Yotomeczek
powiem tak - nie same HIDy są złem ... największym złem są pseudokierowscy, którzy nie wiedzą co to regulacja ustawienia reflektorów.
Wystarczy byle H4/H7 i brak regulacji i nic nie widać ...

Zgadzam się w 100%. Sam u siebie mam założone HID bi-xenon. Najpierw miałem xenon + halogenowa na długie (w H4), ale tak oślepiały, że nawet na drogę nie wyjechałem. Wymieniłem na drugi dzień na bi-x. Montaż zają mi ponad 2 godz. sam już nie pamiętam jak długo.Wyciągałem lampy i wierciłem otwory na kable od dołu lamp, potem wszystko uszczelnić, kabelki poprowadzić jak należy. Ale potem samo ustawienie lamp (nie tylko regulacją, ale i odpowiednie ustawienie palnika w lampie. Tak jest z H4) zajeło mi kilka dni po pół godziny. Ale teraz oświetlają pięknie drogę i nie oślepiają.
Jak ktoś włoży i będzie ustawiał tylko samą regulacją, to raczej mu to nie wystarczy i potem się widzi na drogach :fcp15 i najlepiej szybko zakładać :fcp14

Każda lampa źle ustawiona może oślepiać, a z bi-xenon to już wogóle. Ale niektórzy mówią "wieś się bawi" i reszta w du.ie. Ale takich to na przesłuchanie z lampą zabrać i niech godzinę patrzy na światełko.

Szerokości

tomi98 11-12-2008 10:14

Re: MK 2 Xenony
 
Cytat:

No powiem wam - zajebiście.
ale tylko dla Ciebie Kolego....nie obraź się ale jak widzę te samoróbki na drodze to mam ochotę tylko na jedno....nie bedę się rozpisywał na co :fcp6 w dzień to jeszcze znosię takie światło ale w nocy to jest tragednia jak dają po oczach kierowców z przeciwka.
Sam nawet myslałem o wymianie bo to proste i tanie , światło jest niezłe ale gdzie reszta
( samopoziomowanie, wymiana reflektorów dostosowancyh do zenonów i spryskiwcze ) odpuściłem ze względu na koszy - montaż żarników to przecież partyzantka - takie mam zdanie :fcp7

Klaif 11-12-2008 15:37

Re: MK 2 Xenony
 
Cytat:

Napisał tomi98
Cytat:

No powiem wam - zajebiście.
ale tylko dla Ciebie Kolego....nie obraź się ale jak widzę te samoróbki na drodze to mam ochotę tylko na jedno....nie bedę się rozpisywał na co :fcp6 w dzień to jeszcze znosię takie światło ale w nocy to jest tragednia jak dają po oczach kierowców z przeciwka.
Sam nawet myslałem o wymianie bo to proste i tanie , światło jest niezłe ale gdzie reszta
( samopoziomowanie, wymiana reflektorów dostosowancyh do zenonów i spryskiwcze ) odpuściłem ze względu na koszy - montaż żarników to przecież partyzantka - takie mam zdanie :fcp7

dokładnie koszt ksenonów na używanych częściach:
zderzak z otworami na spryskiwacze: 250zl
malowanie zdeżaka w kolor nadwozie 250zł
zbiornik na płyn z dwiema pompkami [ciśnieniowa i zwykła] 400zl
spryskiwacze z zaślepkami 120zl
lampy SAMOPOZIOMUJĄCE 1200zł
palniki 300zl
czyli kolo 2500zl

wszystkie HID'y to shity i i dowody powinni zabierać!!
jak jeździsz w dzień i czasami od cioci późnym wieczorem to może tego nie widzisz!
jak gorsze jest jak na kloszu jest syf i on rozprasza światło!
chcesz żeby ładnie wyglądało kup OSRAM'y COOL BLUE lub NIGHT BREAKER i TYLE!
a na pewno rozwalają mnie HID'y w koszach starego typu!

i nie rozważaj tu na chłopski rozum ale poczytaj o oświetleniu nie koniecznie samochodowym!
i obyś dostał olśnienia i to nie takiego jak gość którego mijasz na drodze.

le-mar 11-12-2008 21:05

Re: MK 2 Xenony
 
................. bo czołówkę można sobie zamówić ......


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.