Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przestawiony zap³on, cewka czy lambda? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225080)

lukas112 20-05-2015 15:10

Przestawiony zap³on, cewka czy lambda?
 
Pomocy! Przestawiony zap³on, cewka czy lambda?

*

Witam, odebra³em Mondeo od mechanika, by³o robione

-Rozrz±d kompletny, wymiana popychaczy, docieranie zaworów, wymiana upg, nowe ¶wiece ngk platinum, olej, filtry itp

*

I jest s³abo z autem, objawy:

-Ma³o mocy, zafira a 1.8 zjada mdo o 30%, nawet lanos 1.5 lepiej siê zbiera

-Charakterystyka przyspieszenie jest s³aba, do tego moc pojawia siê i znika np ko³o 3tys. jest od 3,5 mu³ i od 4 nagle ci±gnie

-Szarpanie, kangurki, d³awienie po mocniejszym wci¶niêciu gazu(na 2,3,4,5 odpuszczenie i wdepniêcie gazu trochê pomaga)

-G³o¶na praca silnika, jakby co¶ pierdzia³o w wydech, pyrkanie i na luzie i podczas jazdy, g³o¶niejsze im wiêcej obrotów(zawory wydechowe?)

-Telepie silnikiem na luzie po dodaniu gazu, ogólnie na luzie nim trzêsie

-Obroty faluj± 100~ obrotów od 900, oraz przy doje¿d¿aniu na luzie jest 1200 stop i podskakuje na 1600 i spada do 900 nagle

-Nie da siê ruszyæ z 2, tocz±c siê ma problem, wcze¶niej siê da³o

-Bulgotanie w okolicy filtra powietrza(jakby co¶ siê cofa³o)

-Check wraca zaraz po wykasowaniu

*

Na zimnym objawy prawie nie zauwa¿alne oprócz mocy bo nie butuje, ale i tak ci±gnie lepiej do 4 tys, albo znacznie rzadziej wystêpuj±, najgorzej od 80 stopni, jest kongo.

Rozgrzany na gazie i benzynie chodzi tak samo.

*

I teraz tak, bêd±c pewnym, ¿e to ¼le ustawiony zap³on, kaza³em zdj±æ pokrywê, zdjêli przesunêli o 2 mm (bez lampy),

i siê znacznie poprawi³o, przejecha³em 10 km, zaparkowa³em, wróci³em po 1h i hu# znów tak samo, czy to mo¿liwe, ¿e siê znowu przestawi³o?

D³ubali te¿ co¶ przy czujniku wa³u korbowego, niby te¿ wp³ywa na zap³on.

*

Diagnostyka z ELM

-K±t wyprzedzania zap³onu na ja³owym od 0' do 1660' skacze, albo raczej tak pokazuje, przy wci¶niêtym gazie dochodzi do 50'

-2 s±da lambda za katem le¿y 0.0v

*

Klapek brak, map sensor dzia³a, filtry nowe, ci¶nienie powietrza ok, temperatura ok. Olej nowy, czy¶ciutki, przedmuchów brak.

*

Cewkê podmieniê w pi±tek na motocraft, podmienia³em na inn± jaki¶ zamiennik i by³o tak samo, lambda raczej takich objawów nie daje,

Wiêc zostaje ten zap³on, mo¿e znów o mm siê przesun±³, tylko jak to mo¿liwe?

*

Proszê o pomoc, ja ju¿ nie mam si³y walczyæ z mdo, a na ¿yletki jeszcze nie chce go oddawaæ.

Czy kazaæ jeszcze raz ustawiaæ zap³on, czy mo¿e to co¶ innego. Co podpowiedzieæ mechanikowi?

*

*

*

*

*

darmodziej 20-05-2015 15:26

Odp: Pomocy! Przestawiony zap³on, cewka czy lambda?
 
A w jaki sposób przestawi³ zap³on? Z tego co ja wiem, to siê nie da, przynajmniej w moim silniku na pewno, a Ty masz nowszy, wiêc raczej te¿ nie. Ja podejrzewam ¼le ustawiony rozrz±d, niech to sprawdz±.
I jeszcze jedno, popraw tytu³ na zgodny z regulaminem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.