Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie świeci sie kontrolka świec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157921)

krzysios 16-05-2012 14:40

Nie świeci sie kontrolka świec
 
Witam,
W moim S-maxie 2,0TDCI z 2007 roku z CONVERSem nie widzę kontrolki od świec. W moich poprzednich dieslach przezwyczajony byłem do tego że zanim odpalę auto należy włączyć zapłon i podgrzać świece. Przyznam że po włączeniu zapłonu nawet na chwile nie włącza się kontrolka grzania świec. Czy tak powinno być?:?:

RafałB 16-05-2012 15:01

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
W C+ nigdy nie widziałem tej lampki,nawet przy -25 stopniach...

TTom 16-05-2012 18:01

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Świeci, świeci, choć w rzeczy samej - sporadycznie, dosłownie kilka razy zimą: przy dużych mrozach i silnym wietrze. W innych przypadkach - brak kontrolki, ale i pali na dotyk - czyli wszystko OK.

krzysios 16-05-2012 21:03

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Witam,
W takim tazie czy mimo iż nie swieci się kontrolka to trzeba grzać świece poprzez trzymanie na włączonym zapłonie czy zapalać od razu?

citrovit 17-05-2012 07:39

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Cytat:

Napisał krzysios (Post 1829044)
Witam,
W takim tazie czy mimo iż nie swieci się kontrolka to trzeba grzać świece poprzez trzymanie na włączonym zapłonie czy zapalać od razu?

Witam
Ja robię tak,włączam zapłon zapalają się kontrolki,oczywiście latem brak lampki świec żarowych i dosłownie po 2 sek odpalam.
U mnie widziałem zapalającą się kontrolkę tylko zimą przy -15stC i poniżej.
Jak stał zimą w garażu to się nie zapalała.
Nie martw się tym pewnie zobaczysz ją zimą i to z ostrym mrozem,po 2sek odpalaj i szerokiej drogi

RafałB 17-05-2012 08:14

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Tak jak napisałem u siebie nawet przy -25 NIGDY jej nie widziałem,oczywiście poczekałem chwile przed odpaleniem...
Obecnie latem odpalam praktycznie odrazu...

kolo100 17-05-2012 19:27

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Witam,
Czy wy piszecie o kontrolce świec żarowych tej "spiralce"?
Mi przy przekręcaniu kluczyka zaświeca się często i po sekundzie- dwóch gaśnie, wtedy odpalam autko.
Pozdro

witekga 17-05-2012 20:10

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Mi się nie zaświecała nawet przy minus 30 (w górach po całej nocy pod chmurką), A odpalał bez problemu. Świeci jedynie przy teście zegarów.

RafałB 18-05-2012 08:38

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Cytat:

Napisał kolo100 (Post 1829415)
Witam,
Czy wy piszecie o kontrolce świec żarowych tej "spiralce"?

Tak o tej.
Cytat:

Napisał witekga (Post 1829436)
Mi się nie zaświecała nawet przy minus 30 (w górach po całej nocy pod chmurką)...Świeci jedynie przy teście zegarów.

No właśnie,czyli wychodzi na to że w zwykłym Conversie - zapala sie zawsze,a w C+ nigdy....

krzysios 18-05-2012 10:06

Odp: nie świeci sie kontrolka świec
 
Cytat:

Napisał kolo100 (Post 1829415)
Witam,
Czy wy piszecie o kontrolce świec żarowych tej "spiralce"?
Mi przy przekręcaniu kluczyka zaświeca się często i po sekundzie- dwóch gaśnie, wtedy odpalam autko.
Pozdro

Tak chodzi mi o tę kontrolke spitalkę. Ja auto mam od 3 miesięcy i jeszcze mi się nigdy nie zaświeciła nawet przy teście na początku po włączeniu zapłonu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.