Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316919)

matrog19 28-01-2021 13:19

EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Witajcie,
dawno mnie tutaj nie było bo mondeo sprawowało się nienagannie ;)
Jednak w ostatnim czasie zauważyłem, że powyżej 3 tys obrotów silnik przestaje jechać. Szczególnie na 2 i 3 biegu...
Podpiąłem go pod kompa i mam błąd P0404 (EGR poza zakresem itd itp). O tyle sytuacja jest dziwna, że EGR mam zaślepiony od baaaardzo dawna i wcześniej zero problemów. Zaślepiłem profilaktycznie dla czystego kolektora ;)
Dziś skasowałem błąd i podjąłem testy. Najpierw sprawdziłem podciśnienia. Są szczelne, powietrze nie ucieka. Następnie sprawdziłem działanie podciśnienia (żeby wykluczyć zawór sterujący EGR) i wychodzi, że działa prawidłowo. Na zimnym silniku jest podciśnienie a po dodaniu gazu podciśnienie znika (czyli zamyka zawór). Druga rzecz to kostka do czujnika położenia EGR (mam taki zawór jak na tym zdjęciu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) Po odłączeniu wtyczki nie pojawił się, żaden błąd natomiast wchodząc w parametry w forscan cały czas widzę położenie zaworu 0,00 mm.
Następnie podjąłem jazdę z odłączoną wtyczką od czujnika. Rozgrzałem silnik i sprawdziłem jak jedzie. Jechał ok. Powyżej 3 tys obrotów nie następował spadek mocy. Z ciekawości ponownie podłączyłem wtyczkę i auto zachowywało się OK. Dojechałęm do domu i błąd się pojawił :( Teraz odłączyłem znów wtyczkę skasowałem błąd ale już nie chciało mi się testować. Jutro sprawdzę w drodze do pracy jazde bez podłączonego czujnika. Mam jeszcze pomysł, żeby w razie błędu podłaczyć wtyczkę a zaślepić wężyk podciśnienia. Co myślicie? Temat jest na tyle dziwny, że EGR zaślepiony i tyle lat bez błędu a albo teraz uległ uszkodzeniu i coś się nie owiera bądź nie domyka lub padł czujnik polożenia. Jak sam sobie z tym nie poradzę to chyba go poprostu wyprogramuję (koszt 300-400 zł) Będę wdzięczny za wszelkie porady :)

Garbojad 28-01-2021 13:24

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Może blaszka się przepaliła i stąd problemy, błąd ten nie wpływa na utratę mocy

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

matrog19 28-01-2021 13:33

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Blaszka jakiś czas temu sprawdzana. Była cała, profilaktycznie wymieniona na nową. Myślę, że nadal jest cała bo wcześniej po setkach tysięcy też nic się jej stało. No i generalnie auto depcząc nawet do odcięcia praktycznie żadnego dymka nie pokazuje. Zobaczę jak jutro z tą mocą bo generalnie teraz gdy nie miał mocy nie miałem również podłączonego czujnika temp (wymontowany do naprawy). Dziś moc była i czujnik temperatury na swoim miejscu...

Garbojad 28-01-2021 13:37

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Czujnik temperatury ma wpływ na osiągana moc

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

matrog19 28-01-2021 14:30

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
No oby tak było. Jutro test długodystansowy ��

matrog19 08-04-2021 11:28

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Hej ;)
Przepraszam, że nie odzywałem się wcześniej ale zapomniałem.
Faktycznie za brak mocy był odpowiedzialny czujnik temperatury zewnętrznej.
Natomiast błąd EGR nie zniknął. Jest cały czas czy to z odłączonym czujnikiem EGR, zaślepionym EGR... nie ma to znaczenia. Pojawia się na jak się silnik rozgrzeje. Check nie świeci więc spoko ale mimo wszystko chciałbym go zdiagnozować co jest przyczyną.

Garbojad 08-04-2021 15:22

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
W tym modelu nic nie znaczący błąd, poprostu szlak trafił elektronikę w EGR

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

karmelek88mk3 09-04-2021 05:49

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
W tddi egr jest tylko na podcisnienie, nie ma tam zadnej elektroniki. U mnie od 8 lat jest caly czas zamkniety, nie wiem co tam sie popsulo ale bledu nie ma jak narazie.

Garbojad 09-04-2021 08:14

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Cytat:

Napisał karmelek88mk3 (Post 3334018)
W tddi egr jest tylko na podcisnienie, nie ma tam zadnej elektroniki. U mnie od 8 lat jest caly czas zamkniety, nie wiem co tam sie popsulo ale bledu nie ma jak narazie.

W twoim pewnie tak jest ale są wersje które mają elektronikę i objawiają się takim błędem

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

matrog19 10-02-2024 22:03

Odp: EGR błąd P0404 (EGR zaśleiony od dawna błąd teras) TDDI
 
Cytat:

Napisał Garbojad (Post 3334055)
W twoim pewnie tak jest ale są wersje które mają elektronikę i objawiają się takim błędem

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

No mój ma czujnik położenia. Jest kostka do podączenia z góry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.