Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dużo pali ( Diesel ) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117770)

max889296 19-12-2010 11:19

dużo pali ( Diesel )
 
Pali około 11 l/ 100 teraz zimą , latem około 9/10 l- czy to wtryski ? czy może być coś innego?

stecus 19-12-2010 11:51

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Dane z komputera czy wyliczeń ? Mój ma 370 tyś przebiegu i pali od 6 do 9 litrów na setkę, te wtryskiwacze są niezniszczalne więc przyczyna raczej leży gdzie indziej. Średnio wychodzi mi około 7.3l/100km a komp pokazuje wtedy 8.5, czyli sporo zawyża. Dobrze pokazuje tylko w trasie, po zresetowaniu, przy spokojnej jeździe, i do pierwszego zgaszenia silnika bo potem zaczyna żyć swoim życiem.

ciborowski1 19-12-2010 15:26

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Raczej coś innego przy zrypanych wtryskach pewnie miałbyś sprężynkę lub inne błedy. Podłącz do kompa może coś pokarze...

stanpol 19-12-2010 15:53

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Witam. MAX nie przejmuj się 11/100 w tych dniach jest standardem. Wyjechanie z zaspy już zwiększa zużycie a nie przekłada się na przebieg. Aby do wiosny.

Luk@s 19-12-2010 17:12

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Najważniejsze gdzie najwięcej jeździsz miasto, a może trasa. ciborowski1 to jest DI nie CI.

reefu 19-12-2010 18:56

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
wydaje mi sie ze wszystko jest ok :)moj mondek po miescie w taka pogode ciagnie jak smok i to przy spokojnej jezdzie... no ale czekam na rozwiniecie tematu bo moze i ja bede cos naprawial :D (do czego juz przywyklem..)

dzimi75 19-12-2010 19:08

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Kolego dzis byłem na spocie w szczecinie czyli w ta i powrotem 330km powiem ci ze mi spalił duzo:) ale mróz -17 kolego a to tez kosztuje komp mi pokazywał jak wyjezdzałem 20 litrów teraz 7,3 wiadomo jakie sa warunki dogrzanie diesla bo wczesniej na trasie palił mi 5,5 litra teraz ze 7 litrów:) takie sa uroki zimy odpalanie skrobanie i czekanie:)

piotr1968 19-12-2010 21:39

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
witam,u mnie też dużo pali i muszę trochę kręcić aby odpalić-po odpaleniu czarny dym i śmierdzi ropą trochę nie równo chodzi,jak chwilę pochodzi jest ok,żadnych błędów na kompie oraz wymieniłem świece i nic poprawy,może jakaś podpowiedź

MĄKA 19-12-2010 22:33

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
ja juz w któryśm z podobnych tematów opisywałem swoje osiagnięcia a raczej osiagniecia mojej Czarnej Panterki w dziedzinie spalania ropki.
Otóz wszystkim którzy stresują sie ze spala im 10-11l w miescie mówie "LUZIK"
moja Pantera ma bardzo duze pragnienie i łyka sobie ok 14-15l , co prawda trasy sa kruciutkie 3-5 km silnik jak wiadomo nie zdazy sie nagrzac, ale mimo wszystko i tak uwazam ze jest to o 4-5l za duzo.
Narazie nie mam pojecia w czym szukać przyczyny owej sytuacji, po Nowym Roku podjade na kompa i zobacze czy nie ma jakis bledow, wtryski odpadaja bo sa po wymianie koncowek i swiezo po rocznym przegldzie i uklad wtryskowy pracuje ok, nie ma w nim zadnych bledów
Najgorsze jest to ze takie wysokie spalanie mam równiez w inne pory roku, z t auwaga ze latem oscyluje w przedziale 12-13l
Jak kto ma jakies pomysły chetnie skorzystam :lol:

Lasko1990 19-12-2010 23:53

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Piotr 1968 tez tak mam wydaje mi sie ze nasz typ (TDDI) juz tak ma ze jak postoi dlugo na mrozie trzeba go chwile dluzej zakrecic...a to ze jest chmura dymu to tez jest to co zostaje gdzies tam i sie nie wypala z poprzedniego zgaszenia silnika z tego co widzialem to nawet to samo w passacie b5 ze jak dlugo postal to chmura dymu a za chwile normalka... (choc z tego co tez wyczytalem na forum slyszalem ze warto tez zmienic swiece zarowe) juz mam druga zime mondeo i zadnych problemow wiec nie ma co dlubac bo chyba nic nie wymodzisz ... wymodzisz ocieplany garaz :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.