Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Skrzypienie przy skręcaniu kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166062)

kuguar1989 20-09-2012 16:24

Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
Skrzypienie przy skręcaniu kół-mam taki problem że gdy skręcam koła najczęściej przy manewrowaniu na parkingu, placu itd to słychać takie skrzypienie z przednich kół. Czy ktoś wie co moze być tego przyczyną?

Regis_____ 20-09-2012 16:51

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
Mam to samo... :( Tylko u mnie przy prostowaniu kół ;) I tylko na postoju. Od jednego mechanika usłyszalem, że to sworzeń, od kogoś innego, że przegub. Ale ja myślę, że to zawieszenie amortyzatora (łożysko u góry)

kuguar1989 20-09-2012 17:03

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
tylko nie wiem czy zawieszenie w mk2 różni się czy jest takie samo

Regis_____ 20-09-2012 18:08

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
myślę, że to co skrzypi to na pewno będzie to samo...

michalkosc 21-09-2012 15:42

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
90% łożysko w zawieszeniu kokumny mcpersona

eclipse 21-09-2012 15:49

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
A ja powiem ...........że to końcówka drążka kierowniczego (przy zwrotnicy jest sucha ) kwalifikuje się do wymiany na 95%.

Regis_____ 21-09-2012 17:30

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
U mnie okazało się, że pęknięta była spręzyna... Przed chwilą wymieniłem :) A objawy były te same.

JohnLenin 22-09-2012 15:32

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
U mnie okazało się, że też siadło łożysko amortyzatora, w czasie rozbierania wysypało się. Do tego amortyzator wylał się i też powodował dziwne dźwięki. Przy okazji wymiany amorów, łożysk itd okazało się że klocek Motocraft który wyglądał jak nowy, porostu odszedł od blachy! Czy zdarzyło się wam coś takiego? Z tyłu też mam klocki Motocrafta, takie były założone, gdy kupiłem FFII, zastanawiam się, czy nie rozebrać i zobaczyć?

Regis_____ 22-09-2012 16:23

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
Póki co skup się na zakupie dwóch amortyzatorów do przodu. A tak szczerze, to w Twoim przypadku zastanawiałbym się raczej nad zakupem dwóch kolumn McPersona. Wyjdzie to niewiele drożej niż byś kupił amortyzatory + łożyska tylko bez sprężyn. I mniejszy problem w robociźnie bo odchodzi Ci zakup ściągacza do sprężyn.

JohnLenin 22-09-2012 17:06

Odp: Skrzypienie przy skręcaniu kół
 
Cytat:

Napisał Regis_____ (Post 1879950)
Póki co skup się na zakupie dwóch amortyzatorów do przodu. A tak szczerze, to w Twoim przypadku zastanawiałbym się raczej nad zakupem dwóch kolumn McPersona. Wyjdzie to niewiele drożej niż byś kupił amortyzatory + łożyska tylko bez sprężyn. I mniejszy problem w robociźnie bo odchodzi Ci zakup ściągacza do sprężyn.

Kolego, chyba źle przeczytałeś to co napisałem, wymienione co trzeba.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.