Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Gaśnie na gazie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86752)

kowal2799 21-12-2009 19:13

Gaśnie na gazie
 
Witam! Mam mały problem z moim mundkiem w czasie jazdy na gazie (sekwencja). Otóż kiedy spada z wyższch obrotów, tak na postoju jak i w czasie jazdy gdy wyrzuce go na luz, jego prędkość obr spada do ok 400 obr/min i po chwili wraca do normy tzn ok 900 obr/min. Jednak czasem zdarza mu się zgasnąć. Na benzynie tylko raz czy dwa miałym taki problem - zgasł, więcej to sie nie powtórzyło. Wymieniłem już filtry od gazu no i może troszkę pomogło, ale problem nadal jest. Co robić?

artur1234 21-12-2009 20:17

Odp: Gaśnie na gazie
 
Na Twoim miejscu wzmienilbym jeszce filtr powietrza i sprawdzil czy wszystkie wezyki od podcisnienia sa na swoim miejscu i czy przypadkiem nie lapie tzw lewego powietrza... A jak nie to zostaje wycieczka do gazownika i podpiecie po komputer...

kowal2799 20-03-2010 13:45

Odp: Gaśnie na gazie
 
Byłem u gazownika. Wymienił mi listwe,znowu filtry i wyczyścił parownik. Trochę pomogło bo już nie gaśnie, ale problem nadal jest. Mianowicie kiedy wyrzucam na luz to obroty spadają do 500 rmp i albo tak zostają, albo sie wyrównują. Poza tym nie raz w czasie jazdy daje się odczuć lekkie szarpnięcie i auto zachowuje sie tak jakby było dodatkowo obciążone tzn jest troszke przymulone. Po jakimś czasie go puszcza. Myślę, że to może być coś z elektryką, ale co? i czy to elektryka?

Nowak1410 20-03-2010 15:40

Odp: Gaśnie na gazie
 
Cytat:

Witam! Mam mały problem z moim mundkiem w czasie jazdy na gazie (sekwencja). Otóż kiedy spada z wyższch obrotów, tak na postoju jak i w czasie jazdy gdy wyrzuce go na luz, jego prędkość obr spada do ok 400 obr/min i po chwili wraca do normy tzn ok 900 obr/min. Jednak czasem zdarza mu się zgasnąć.
Mam to samo i też nie wiem co to może być...

Karawan 20-03-2010 16:11

Odp: Gaśnie na gazie
 
Witam.

U mnie pomogło czyszczenie przepływomierza i reset komputera.

Nowak1410 20-03-2010 16:27

Odp: Gaśnie na gazie
 
U mnie czyszczenie przepływki nie pomogło. Podmieniłem też przepływomierz od innego mondka (z takim samym symbolem i poj silnika) i byly takie same objawy. Krokowca też czyściłem, ale nie podmieniałem jeszcze. Ciągle szukam przyczyny.

bolekslawek 20-03-2010 18:47

Odp: Gaśnie na gazie
 
Witam.Też miałem problem z obrotami w mondku na postoju i na biegu jałowym bo skakały mi od 400 - 1200.Ja miałem uszkodzony czujnik prędkości i po odpięciu kostki przy skrzyni biegów problem zniknął.Pozdrawiam!

alli33 20-03-2010 19:20

Odp: Gaśnie na gazie
 
Też miałem taki problem ale tylko na gazie po tym jak zrobiłem większe zwarcie w instalacji :lol: pojechałem do gościa co zakładał mi gaz podpiął pod komputer i wyszło tylko że mieszanka jest zbyt uboga poprawił to i wszystko jest ok

Nowak1410 21-03-2010 12:52

Odp: Gaśnie na gazie
 
u mnie takie sytuacje zdarzają sie na gazie i na benzynie.

Jak widać, może być 1000 różnych przyczyn:) ford, to jedna wielka zagadka;)

aandi76 21-03-2010 13:40

Odp: Gaśnie na gazie
 
Kolego jesli masz okazje to zacznij tankowac na Orlenie albo Statoil na innycz stacjach miałem zawsze problemy z obrotami i gaszeniem silnika.A po drugie silniki forda nie bardzo lubia chodzic na gazie.Pozdrawiam P.s mam nadzieje ze masz zamontowane swiece motocrafta na innych moze byc problem z jazda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.