Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Sposób na chowanie rolety bagażnika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152884)

domadm 08-03-2012 15:55

Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Witajcie
Już brak mi słów na projektantów F za to, że nie ma co zrobić z roletą bagażnika kiedy trafi się zabrać > 5 pasażerów (mam wersję 7-osobową).

Dziś sprawdziłem, że na styk wchodzi pod nogi pasażerów 2-go rzędu, ale samo położenie jej tam spowodowało że jest brudna, a co dopiero przy stadku dzieci...

Pozostanie chyba kupić/uszyć dłuugi pokrowiec na tą roletę i tam ją wkładać, kiedy nie będzie możliwości pozostawienia jej na miejscu.

Macie jakiś inny pomysł?

Rolem 08-03-2012 16:01

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Ja wkładam do auta żonki jak jest taka potrzeba. Innego pomysłu nie mam. Mnie denerwuje za to ta luka między roletą a fotelami 2 rzędu.

Slartibartfast 08-03-2012 17:19

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Luka się przydaje jak pochylasz oparcie foteli. Ale swoją drogą to i tak mogli to zamaskować jakimś elastycznym kołnierzem...
A gdzie chować? Chyba tylko w boxie na dachu :(

krootki 08-03-2012 18:02

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Ja mam sposób - przyciemniane szyby, a roleta "Allegro-->sprzedaj" ;)

Zresztą to raczej dość popularny sposób bo od dobrych kilku lat jest mnóstwo rolet do sprzedania ;)

drinks 08-03-2012 19:04

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Cytat:

Napisał Rolem (Post 1796486)
Mnie denerwuje za to ta luka między roletą a fotelami 2 rzędu.

O to to to, ja wożę firmowe rzeczy w bagażniku, nie chcę przyciemnianych szyb i demontować roletę więc ta luka od początku mnie wnerwia.... Mogli to lepiej dopracować

Torusek 08-03-2012 19:37

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1796528)
Luka się przydaje jak pochylasz oparcie foteli. Ale swoją drogą to i tak mogli to zamaskować jakimś elastycznym kołnierzem...
A gdzie chować? Chyba tylko w boxie na dachu :(

no tak ale przy foteliku nie pochylisz tak oparcia żeby nie było luki, bo połowa siedzenia dziecka byłaby bez podparcia więc moim zdaniem ta luka to też lipa

anwod 08-03-2012 21:14

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Cytat:

Napisał Torusek (Post 1796610)
no tak ale przy foteliku nie pochylisz tak oparcia żeby nie było luki, bo połowa siedzenia dziecka byłaby bez podparcia więc moim zdaniem ta luka to też lipa

A to juz zalezy z jakiej grupy jest fotelik.
A faktycznie ciemne szyby daja rade.

Slartibartfast 09-03-2012 00:11

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Mój syn czasem sypia na rozłożonym. Ma fotelik 16-36kg ze swobodną osią obrotu oparcia (w zasadzie zdejmowalne oparcie). Ale wcześniejszy mniejszy fotelik też miał opcję spania.
Nieważne. Za roletę fordowi należy się pała!
Wsadzisz pod nogi 2 rzędu, to nie przesuniesz fotela by ktoś wsiadł do 3 rzędu :(

bartekd 09-03-2012 09:51

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Potwierdzam, że roleta bardziej przeszkadza niż pomaga. W nowym Scenicu jest miejsce nad zderzakiem gdzie można włożyć zwiniętą roletę. Z kolei w Octavii podoba mi się że wystarczy popchnąć roletę i się sama zwija po szynach.

A jak jest rozwiązana roleta w Mondeo?

domadm 09-03-2012 11:02

Odp: Sposób na chowanie rolety bagażnika?
 
Można jeszcze włożyć roletę z góry pomiędzy siedzenia, ale wygląda to kiepsko i jest niewygodne dla pasażerów.
A wystarczyłoby jakieś wycięcie w tylnych fotelach i rowek w podłodze, ech ford...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.