Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Schemat kostki radia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340711)

Przemszylda 13-05-2024 07:46

Schemat kostki radia
 
Dzień dobry!
Szukam opisu kostki radia Kuga MK2 lift 2017r. Wymieniam radio to w najsłabszej wersji na radio z androidem i przy okazji chciałbym podłączyć ładowarkę USB (chińszczyzna z ali z podświetleniem). Chcę żeby odcinało do niej zasilanie po zamknięciu samochodu. Potrzebuję kabelków z "-" i z "+" po stacyjce.

Antej 13-05-2024 07:48

Odp: Schemat kostki radia
 
Radio ma stały plus, więc nie tędy droga.
Skrajne dwa grube przewody we wtyczce C1 to 12V i masa.

Wywalić ACM Kugi i wstawic w to grajka z Chin... trzeba nie mieć słuchu żeby to zaakceptować.

Przemszylda 13-05-2024 08:04

Odp: Schemat kostki radia
 
Dzięki za odpowiedź. Ale jeżeli ma stały + to dlaczego wyłącza się po zgaszeniu silnika? A co do słuchu to raczej nie jestem fanem super nagłośnienia w samochodzie. Wystarcza mi zwykle słuchanie radia. Wymieniam ze względu na GPS i zestaw głośnomówiący.

Antej 13-05-2024 08:06

Odp: Schemat kostki radia
 
Cytat:

Napisał Przemszylda (Post 3492780)
wyłącza się po zgaszeniu silnika?

CAN

Czasy analogowych przełączników skończyły się prawie 20lat temu.

Przemszylda 13-05-2024 08:18

Odp: Schemat kostki radia
 
Ok. Już rozumiem. W takich układach można by się wpiąć przed samym radiem. Albo szukać alternatywnego źródła + gdzie indziej. Dzięki!

AREKSZ 16-05-2024 07:52

Odp: Schemat kostki radia
 
ACM Kugi jest bardzo słabe. To nie gra, nie ma nastaw dzwięku poza ukrytymi, co można zmieniać tylko za pomocą np. forscana. I tak z tym nic nie można zmienic. Niewiele da wymiana głośników, to jest poprostu budżetowe urządzenie, ze słabą końcówką mocy. Nie jeden Chińczyk przewyższa pod względem brzmienia to urządzenie. Inna sprawa, że po usunięciu tego badziewia, pozbawia się możliwości korzystania z funkcji autka, bo jest ono wpięte w cały system. Wszystko zależy jakie radyjko się włoży z jakimi możliwościami. Z tym ACM to jest taka samo jak z fabrycznymi navigacjami. Płaci się majątek, a jakość i aktualizacje to wszyscy wiedzą.

Antej 16-05-2024 08:05

Odp: Schemat kostki radia
 
Cytat:

Napisał AREKSZ (Post 3493103)
ACM Kugi jest bardzo słabe.

Jasssnne... widać że kolega ma doświadczenie w temacie.... i zero konkretów.

Z mojej strony,
mając przegląd fabrycznych ACM w Fordzie, mając cały karton ACM SONY, montując wiele zestawów w miejsce podstawowego fabrycznego ACM w FF3...
mam w swoim aucie zamontowany z Kugi z zestawu Sony i dziwnym trafem wszyscy którzy przy okazji wizyt w innych celach, mają możliwość porównania jak grają "ich radia", w tym chińskie stacje, stwierdzają że moje fabryczne audio gra o wiele lepiej i to już od poziomu głośności 5-6.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.