Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Problem z silnikiem diesla!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14858)

superstrona 17-07-2006 00:33

Problem z silnikiem diesla!!!
 
]Witam serdecznie!

Mam Focusa, rocznik 2000 z silnikiem diesla starego typu, 1.8 pojemności, 90KM. Ostatnio zaczęło coś się w nim psuć, a mianowicie w czasie jazdy zaczyna nagle mrugać kontrolka od świec żarowych, a następnie obroty spadają do minimum i zostaje odłączony pedał gazu (nie reaguje). Muszę się wtedy zatrzymać, wyłączyć silnik i po ponownym uruchomieniu wszystko na jakiś czas wraca do normy... Ale po dłuższej lub krótszej chwili problem znowu się pojawia. Pół biedy jeżeli jadę sobie powolutku osiedlową uliczką, ale ten problem np. w czasie wyprzedzania może spowodować zagrożenie dla mojego życia i życia innych kierowców (nagle zwalniający samochód przed nami nie jest najmilszym widokiem). Pomóżcie jak rozwiązać ten problem, czy da się tą usterkę naprawić samemu, czy trzeba skontaktować się z serwisem? Słyszałem, że to może być awaria pompy paliwowej spowodowana złą jakością paliwa, ale nie wiem do końca czy to jest prawda... Proszę was, jeżeli wiecie pomóżcie!!![/b]

adamkaktus 18-07-2006 23:40

ojojoj.cóż...coś Ci mocno szaleje...nie wygląda fajnie...lepiej iść do serwisu albo zobaczyć co tam komputerowi się uroiło...lepiej w takim stanie nie jeździć takim wozem tylko zrobić go dobrze.myślę że od pompy paliwa to świece żarowe by nie migały ale ok...raczej jakieś błędne informacje, np jakiś czujnik szaleje...ale coś się odłącza...serwis powienien Ci to zrobić...co do pompy t o w mondeo TD starym szalał silnik i zaczynał palić hektolitry paliwa bo działo się coś z pompą( jest taki wężyk do cofania paliwa z pompy wtryskowej) i jeździł porównywalnie do ursusa...erwis se rady nie dał i wysłali do specjalisty od pomp paliwowych(prywaciarz)...poleciał czujnik i wymienili wężyk...-kiepskie paliwo....ale u Ciebie to bym nie sądził że pompa od razu...leć na diagnostykę i powiedz co się dzieje...

superstrona 19-07-2006 15:47

Dzięki wielkie. Byłem w serwisie, podłączyli auto do komputera i znaleźli 6 problemów związanych z pedałem gazu i jakimiś pierdółkami-czujnikami do niego podłączonymi. W każdym razie mówią że to miganie i spadek obrotów to wina właśnie toego i że dasie to naprawić.

adamkaktus 19-07-2006 21:42

no to dobrze...teraz tylko żeby porządnie to zrobili i jeździć-jeździć:) pozdrawiam...

rastaleon 16-08-2006 21:43

ale się te nowe fury naszpikowane elektronika psują ... eehh

Pzy 17-08-2006 17:23

Kiedys ktos na forum opisywal swoje perypetie z rzeczonym "elektronicznym" pedalem gazu w Focusie. Z tego co pamietam mial dosyc podobne objawy jak Ty.
Jak poszperasz w archiwum - to powinienes znalezc ten watek...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.