Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338829)

keplak 10-01-2024 16:21

Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Witam. Czy jest jakaś procedura uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie tak aby się nie przełączał na tryb elektryczny i pracował np. dopóki go nie wyłączymy ? Znalazłem w necie instruktaż ale dotycz samochodów marki Lexus , Toyota .

tomaszjan31 10-01-2024 17:25

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego
 
Na "P" i noga na gaz

fordfocus2 10-01-2024 17:49

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego
 
ale jemu chodzi o to żeby cały czas pracował na benzynie noga na gaz to na chwile

keplak 10-01-2024 20:48

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Dokładnie tak . Na chwilę to wiem jak uruchomić a potrzebuje aby silnik spalinowy pracował tak długo jak będę potrzebował .

tedi_k 10-01-2024 21:17

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Cytat:

Napisał keplak (Post 3481171)
...potrzebuje aby silnik spalinowy pracował tak długo jak będę potrzebował .

Nie ma takiej opcji.
Ewentualnie trzeba poczekać aż benzyna w zbiorniku się "zestarzeje". W C-max Energi oraz w Fusion Energi z silnikiem 2.0 okres zestarzenia zbiornika wynosił 18 miesięcy po zatankowaniu... Nie wiem ile jest w tych nowych PHEV na silniku 2.5 - do sprawdzenia w instrukcji obsługi...
Przy "starej" benzynie silnik spalinowy chodzi cały czas aż do wypalenia owej "starej" benzyny. Oczywiście chodzi w ramach decyzji kierowcy, że zamierza użyć auta...
Więc może ewentualnie Kolega zacząć się "doktoryzować" w ramach zagadnienia "jak by tu zasymulować, że benzyna w zbiorniku jest stara"...

keplak 11-01-2024 08:05

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Dziękuję Panie Tadeuszu za informację . Trochę mnie to dziwi bo np. jak można zdiagnozować jakąkolwiek usterkę silnika spalinowego , zrobić jakieś testy , pomiary jak zaraz po uruchomieniu przełącza się w tryb elektryczny . Pozdrawiam . Coś w tym temacie ford dał d........

BogBo 23-03-2024 16:42

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
W trybie SPORT pracuje silnik spalinowy. Być może funkcja „AV później” też uruchomi silnik spalinowy.

tedi_k 23-03-2024 17:33

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Cytat:

Napisał BogBo (Post 3488565)
W trybie...

To prawda - ale w czasie jazdy. I to także nie jest "zagwarantowane"...
Z wcześniejszych głosów można było wywnioskować, iż chodzi o ciągłe działanie silnika spalinowego na postoju ("P"...). Takiej też sytuacji dotyczyła moja odpowiedź.

Farfocel 24-03-2024 21:52

Odp: Procedura awaryjnego uruchomienia silnika spalinowego w hybrydzie
 
Cytat:

Napisał keplak (Post 3481206)
Dziękuję Panie Tadeuszu za informację . Trochę mnie to dziwi bo np. jak można zdiagnozować jakąkolwiek usterkę silnika spalinowego , zrobić jakieś testy , pomiary jak zaraz po uruchomieniu przełącza się w tryb elektryczny . Pozdrawiam . Coś w tym temacie ford dał d........

W każdym samochodzie istnieją setki procedur diagnostycznych, które są opisane w instrukcjach serwisowych. Przepisy UE nakazują, by były one dostępne dla wszystkich (ASO, warsztaty niezależne, osoby indywidualne), przy czym dostęp jest za opłatą. Przykładowo, instrukcja diagnozy działania silnika spalinowego hybrydzie Forda:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.