Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110191)

szubi10 19-09-2010 17:09

Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Witam, jak w tytule pisze ze mam problem z zamkiem centralnym z pilota, mianowicie prawe tylnie drzwi nie zamykaja sie razem z innymi, probowalem rozebrac, przeczyscilem styki ale problem jest caly czas. Macie jakies pomysly to piszcie z gory dziekuje

arturek 19-09-2010 20:07

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Czy drzwi da się zablokować ręcznie od wewnątrz?
Miałem problem, że drzwi się nie blokowały bo zatarł się zamek - przesmarowałem, rozruszałem ręcznie i jest ok.

pozdrawiam
Arturek

Rondel 19-09-2010 20:48

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Wilgoć daje znać o sobie. Fordowska elektryka jest na nią bardzo czuła. Przeschnie i może wróci do normy. Bywa i tak, że wystarczy zdjąć boczek, poruszać przewodami i znowu zaczyna działać. Wniosek jest taki, że trzeba próbować...

00lukas00 19-09-2010 20:51

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Witam, jeśli chodzi o zamknięcie wszystkich drzwi łącznie z tylnymi to chyba musisz dwa razy nacisnąć przycisk zamykania na pilocie, ja mama tak - jedno naciśnięcie zamyka drzwi z przodu i od pasażera w wersji angielskiej (mieszkam w UK), drugie naciśnięcie zamyka te ostatnie drzwi i wlew paliwa a jak otwieram to jedno naciśnięcie otwiera tylko drzwi kierowcy, drugie naciśnięcie otwiera resztę i wlew paliwa, tak to działa u mnie !!!

hefi 19-09-2010 23:26

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Cytat:

Napisał 00lukas00 (Post 1509885)
Witam, jeśli chodzi o zamknięcie wszystkich drzwi łącznie z tylnymi to chyba musisz dwa razy nacisnąć przycisk zamykania na pilocie, ja mama tak - jedno naciśnięcie zamyka drzwi z przodu i od pasażera w wersji angielskiej (mieszkam w UK), drugie naciśnięcie zamyka te ostatnie drzwi i wlew paliwa a jak otwieram to jedno naciśnięcie otwiera tylko drzwi kierowcy, drugie naciśnięcie otwiera resztę i wlew paliwa, tak to działa u mnie !!!

cos tu krecisz kolego, pierwsze nacisniecie zamyka wszystko a drugie rygluje i bez znaczenia czy wersja lhd czy rhd - imo masz uwalone cos w swoim

do zalozyciela watku : wilgoc, tak jak juz koledzy odpisali
zdjac boczek, rozebrac zamek, przesmarowac czesci mechaniczne i osuszyc mikrowlaczniki

a zeby bylo jeszcze smieszniej to "awarie" tylu moze powodowac sterownik w drzwiach kierowcy

robson646 20-09-2010 10:23

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Ja też mam problem z tylnymi drzwiami za pasażerem po naciśnięciu na kluczyku otwarcia wszystki drzwi prócz tych jednych się otwierają kiedy wcisne przycisk jeszcze raz to wtedy się otwierają, a kiedy wciskam zamknięcie to też te jedne się nieraz nie zamykają dopiero po drugim wciśnięciu ryglowania coś załapuje i sie zamykają... nie wiem u mnie to może wystarczy przeczyscić jakieś styki jak myślicie?

pkakakozi 20-09-2010 18:33

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Podobna sytuacja miala miejsce u mnie. Przednie prawe drzwi.
Brak reakcji na centralny jak rowniez na manualne proby zamkniecia.
Juz myslalem ze bede musial trzymac drzwi bo zapadka zaskoczyla.
Bok byl rozebrany, nasmarowany odpowiednim preparatem i dziala.
Co do otwierania najpierw drzwi kierowcy to jest o tym na forum jak rowniez w instrukcji. Wystarczy dluzej przytrzymac ktorys z przyciskow na pilocie i otwierac beda sie wszystkie razem.
Co do zamykania to wg mnie nie powinno sie tak dziac.

Pozdrawiam

machol 07-11-2010 20:51

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
witam. ostatnio w moim mondeo mk3 przestał działac centralny a dokładnie tylko zamek drzwi kierowcy. nie działa z pilota tylko z kluczyka, pozostałe drzwi otwieraja sie norlamnie. jak zamykam tez musze kluczykiem bo z pilota nie chca sie zamkną drzwi od kierowcy i pozostałe od razu sie otwieraja. co to moze byc ewentualnie jak mam zresetowac central czy moge zdjąc klemy z aku jak mam alarm czy cos mi sie rozkoduje. prosze o podpowiedzi

maestro06 07-11-2010 22:44

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
tak trudno poszukać albo poczytać? tym bardziej, ze ten sam temat poruszają co chwile inni użytkownicy
problem twki w mikrostyku zamka

sokoleokoo2 08-11-2010 17:09

Odp: Centralny zamek nie domyka tylnych drzwi
 
Witam

I ja się dołączę jako nowy właściciel tego krążownika.

Podobna sytuacja - zamykam ręcznie i tyle.

Aha zauważyłem że jak zamykam z kluczyka w dziurce to za 1 razem nie zamyka a za 2-gim zawsze. Czyli zamykam otwieram i zamykam, albo zamykam ręcznie z klameczki od wewnątrz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.