Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Falujące obroty 1.8 Duratec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=114670)

robertkk 13-11-2010 15:07

Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Witam
Kupiłem niedawno auto i po jakimś czasie wyskoczyły falujące obroty.

Pacjent:
Mondeo MK3 2000 1.8 125KM 148tkm

Objawy:
Tylko i wyłącznie na rozgrzanym silnku, bo na ssaniu obroty trzymają się na około 1200.

Przy dojeżdzaniu do świateł, czy jeździe w korku, jak wcisnę sprzęgło, czy wrzucę na luz, obroty spadają na 500 po czy wahają się ze 3x między 500 a 1200, aż się ustabilizują na około 750.
Ten sam objaw występuje, gdy załącza się pompa wspomagania. Zrobłem test gdzie w garażu zjeżdzałem w dół na luzie - obroty skakały między 500 a 1000 podczas kręcenia kierownicą.

Gdy samochód jest na luzie i zwiekszę obroty, wracaja na te 750 bez falowania. W trakcie jazdy, żadne problemy nie występują.

Podejrzenie:
Coś nie tak z układem podciśnienia?

Przejrzałem różna fora w poszukiwaniu rozwiązania i oto najczęstsze usterki i rozwiązania:
1. Zawór bocznikowy zwany też krokowcem, bądź silnikiem krokowym
2. Przepływomierz / Przepustnica
3. Nieszczelne / uszkodzone węże ukł. podciśnienia
4. Przetwornik różnicy ciśnień
5. Sonda(y) lambda
6. Zawór EGR raczej nie, bo obroty nie falują cały czas
7. Coś innego

Od czego proponujecie zacząć sprawdzanie / wymianę ?

Nie jestem mechanikiem, ani nie mam warunków na wymianę, (z tym, że pewnie mogłbym coś odkręcić i przeczyścić), więc najchętniej z częścią pojawiłbym się w warsztacie i poprosił o wymianę.

Może na podstawie objawów uda się znaleźć pewniaka?

Dziękuję i pozdrawiam

robertkk 24-11-2010 14:22

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Przy okazji wymiany oleju i filtrów podłączyłem auto do komputera. Nie było żadnych błędów.
Czyszczenie silniczka krokowego nic nie dało, efekt taki sam.
Przegląd przewodów podciśnienia, nie wykazał żadnych przetarć ani uszkodzeń.
Zresetowałem też komputer przy wymianie akumulatora i dalej bez zmian.
Na co postawić? Przepływomierz, czy przetwornik różnicy ciśnień?

konger 24-11-2010 17:52

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Bardzo chętnie podepnę się pod temat. Silnik mam taki sam i niestety falowanie silnika też. Ciekaw jestem czy są to przypadłości sporadyczne czy normalne w tym silniku?:pomysl:

hefi 24-11-2010 18:03

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
na pewno nie przeplywomierz, mozesz sprobowac profilaktycznie wyczyscic map-a

mialem podobnie, tyle, ze u mnie pomogla wymiana swieczek i kabli WN


Cytat:

Napisał konger (Post 1545989)
Ciekaw jestem czy są to przypadłości sporadyczne czy normalne w tym silniku?

czeste w durahe

dżizas 27-11-2010 18:36

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
U mnie pomogło wyczyszczenie silniczka krokowego (zrobione dzisiaj rano) wskazówka obrotomierza jak strzała delikatnie poniżej 800 obrotów. Poprzednio bujała się pomiędzy750-850.

Wiciu1981 06-03-2011 20:28

Re: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Witam
mam pytanie do kolegi robertkk czy udało Ci się usunąć usterkę i co było przyczyną falowania obrotów?

bolek-tarnow 06-03-2011 21:02

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
wyczysc wszystko za jednym zamachem:
- krokowiec
- przepustnica
- EGR choc go nie podejzewam ale nie zaszkodzi mu czyszczenie
- czujnik temp. powietrza zasysanego
na koniec zrob reset i samoadaptacje.
pozdrawiam

kamilr 24-03-2011 22:39

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Witam mam ten sam problem z falującymi obrotami. Na biegu jałowym obroty spadają do ok 500 podskoczą z 2 razy i stoją na 750. Problem zaczoł się po założeniu LPG. Gazownik twierdzi że nie może wyregulować auta bo jest zepsuty termostat i to on jest temu winien. Czy komuś udało się wyeliminować tę usterkę?

Jacsss 25-03-2011 07:14

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Ja będę walczył jutro jak dobrze pójdzie, krokowiec, przepustnica i czujnik/i do przeczyszczenia jak nie pomoże to może zdecyduję się odkręcić kolektor dolotowy i zobaczę co tam słychać :) a z tym termostatem to też może być trafne spostrzeżenie choć u mnie działa jak powinien ( tak mi się wydaje ) a obroty i tak sobie falują ;]

ace2 25-03-2011 08:37

Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec
 
Cytat:

Napisał kamilr (Post 1624782)
Witam mam ten sam problem z falującymi obrotami. Na biegu jałowym obroty spadają do ok 500 podskoczą z 2 razy i stoją na 750. Problem zaczoł się po założeniu LPG. Gazownik twierdzi że nie może wyregulować auta bo jest zepsuty termostat i to on jest temu winien. Czy komuś udało się wyeliminować tę usterkę?

a co ci to przeszkadza. Zostaw tak i nie kombinuj. jak ciagle bedzie plywal wtedy sie tym zainteresuj.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.