Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309974)

Arkady Fiedler 11-06-2020 20:22

Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
Witam,
Jaki rozrząd polecacie kupić dla Mk5 2016 2.0 TDCi Durateqa? Myślałem o komplecie z Gates, wraz z pompą wody.

slawek-kali 11-06-2020 20:31

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
jak myslisz tak zrob.. co to za pytanie... kazdy jest ok jesli oryginalny.

Arkady Fiedler 11-06-2020 20:36

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
Pytam, bo macie zapewne sprawdzonych producentów. Czytałem, że pompa wody SFK nie daje rady. Komplet od Gates z pompą wody widzę lekko ponad 500 PLN.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co myślicie o Dayco lub Contitecha? A może bezpośrednio od Forda wtedy komplet z pompą wody koło 1200 PLN.

slawek-kali 11-06-2020 20:41

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
dayco i gates robili robia dla forda, jak chcesz skladac to nie skf choc pewnie juz poprawili jakosc.
Ja osobiscie tylko Gates, kazde auto jezdzi do dzis, ostatni przejechal na tym pasku 130kkm i pojechal do PL

Michau00 27-11-2020 08:16

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
Zmieniałem rozrząd przy 180 tys. Załozyli mi SKF, po 18 tys od wymiany padła pompa wody i wracałem na lawecie. Tam jest plastikowy wirnik na metalowym trzpieniu który się odspaja i pompa nie działa. Unikać SKF dla pewności.
Conti to wysoka półka, można zaufać.

Mondeo MK5 2.0 150 km

gaga123 27-11-2020 12:46

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
Cytat:

Napisał Michau00 (Post 3299255)
Zmieniałem rozrząd przy 180 tys. Załozyli mi SKF, po 18 tys od wymiany padła pompa wody i wracałem na lawecie. Tam jest plastikowy wirnik na metalowym trzpieniu który się odspaja i pompa nie działa. Unikać SKF dla pewności.
Conti to wysoka półka, można zaufać.

Mondeo MK5 2.0 150 km

Miałem to samo z pompą SKF 2 lata temu

Elaner 15-03-2023 01:23

Jaka pompa wody do Mondeo 2.0 TDCi?
 
Cześć wszystkim,
w zeszłym roku staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami Mondeo MK5 z TDCi, powoli zaczynam zastanawiać się nad wymianą rozrządu (zakładam, że mam jeszcze chwilę czasu bo na razie dopiero 4 lata i 115 000 Km przebiegu). Wiem, że orginalna FoMoCo/Peugeot/etc. ma tworzywowy wirnik. Sam mam dużo do czynienia z tworzywami sztucznymi więc sam ten fakt nie jest dla mnie żadnym problemem, natomiast w sieci trafiłem na zauważalną ilość informacji o problemach z tym konkretnym rozwiązaniem (częściowa utrata połączenia wirnika i osi skutkująca tym, że co prawda oś się ręci ale wirnik stoi w miejscu/ ślizga się po osi i nie pompuje prawidłowo).
W związku z tym zastanawiam sie nad pompą HEPU P807, której wirnik jest metalowy (chyba mosiężny). Widziałem jakieś nawiązania do tej marki w starszych postach, ale nic w związku z Mondeo MK5 i tą konkretnie wersją silnika (2.0 TDCi 150 / 180 KM).
Co myślicie, co polecacie?

zmulim 15-03-2023 05:34

Odp: Jaka pompa wody do Mondeo 2.0 TDCi?
 
Jeśli znalazłeś nawiązania, to bardzo dobry trop. Podążaj nim, gdyż to dokładnie ten sam silnik co w Focusie, a jak mnie pamięć nie myli, kwestia rozrządu jest tam obszernie omówiona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

K@niu 15-03-2023 13:55

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
Witam ja wymieniałem po 180000 km. pompa wyglądała dobrze, możliwe że problemy z pompą przy niskich przebiegach to efekt odmładzana aut z zachodu.

marcinkos 25-05-2023 07:25

Odp: Jaki rozrząd do silnika 2.0 TDCi Durateq
 
A kiedy według was najlepiej zmienić rozrząd?. W serwisie interwał określony jest na 210.000 tys. Km albo 10 lat. W jakim momencie zmienialiście u siebie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.