Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59247)

TERBUH_B 11-01-2009 19:54

Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Witam
mam duzy problem a mianowicie na luzie grzechocze mi skrzynia lub sprzęgło gdy wcisnę sprzęgło grzechotanie ustaje (czyt słychać znacznie mniej), gdy dodam gazu od ok 1200 obr też cisza tylko tak w okolicach 800-900 grzechocze(czyli bieg jałowy) :fcp7
Biegi wchodzą bez problemu olej w skrzyni jest dolałem uszlachetniacza do skrzyni i nic nie pomogło :fcp7 Podczas jazdy nic nie grzechocze.
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Czy znacie jakiegoś speca od skrzyń w Warszawie?????
Foczka ma przelatane ok 150tys

mandzuri 12-01-2009 07:00

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Kolego to łożysko w skrzyni

fokus mury 12-01-2009 09:36

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Lozysko wyciskowe sprzegla :fcp1 sprawdz odrazu tarcze sprzegla wrazie czego wymien za jedna robota

arturek 12-01-2009 14:13

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Cytat:

Napisał mandzuri
Kolego to łożysko w skrzyni

Witam
Nie wiem jak jest w dieslu (u kolegi mandzuri) bo miałem benzyniaka.
U mnie nie wymieniało się samego łożyska tylko cały wysprzęglik (hydrauliczny).


Cytat:

Napisał TERBUH_B
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Czy znacie jakiegoś speca od skrzyń w Warszawie??
Foczka ma przelatane ok 150tys

Trzeba by zrobić od razu sprzegło = wymienić przy okazji tarczę + docisk, bo i tak musisz płacić za robiórkę

pozdrawiam
Arturek
P.S. O kosztach było trochę tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

booob 12-01-2009 16:11

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Witam
Obstawiam łożysko w skrzyni.
Przy okazji sprawdź docisk, tarczę i wysprzęglik, bo to wszystko za jednym kosztem.

wojtekjanus 13-01-2009 12:28

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Łożysko oporowe na luzie w ogóle nie pracuje, jest odsunięte o kilka mm od słoneczka docisku przez sprężynę w siłowniku (lub przy mechanicznym sterowaniu przez sprężynę łapy sprzegła), zaczyna pracować po wciśnięciu pedału.
Tak więc rację mają koledzy Mandzuri i Booob, że może to być łożysko w skrzyni.
Ale jeżeli podczas jazdy nie odzywa się (pod obciążeniem), to nie przejmuj się za bardzo, dawaj ognia, tylko od czasu do czasu kontroluj sytuację, czy się nie pogarsza. Ewentualnie dla spokoju sumienia sprawdź poziom oleju w skrzyni.

pat72 13-01-2009 15:58

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Miałem identyczną sytuację. U mnie padło koło dwumasowe. Zrobiłem to w Ząbkach. Powiedz jeszcze czy przy uruchamianiu lub gaszeniu słyszysz taki metaliczny dźwięk.

Madaw 13-01-2009 15:59

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Kolega, który pyta ma 1.8 benzynę :)

pat72 13-01-2009 16:05

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
No tak... :fcp19

13-01-2009 18:59

Re: Skrzynia czy sprzęgło foczka mk1
 
Na 100% łożysko wałka sprzegłowego w skrzyni. Oporowe czy inaczej mowiac poosiowe odpada. ja z takim problemem jeżdże już dosyć długo i wszystko ok. Trzeba pilnować oleju. Jak smarowanie dobre bedzie to jeżdże bedzie dlugo smigac.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.