Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Tylna kanapa a foteliki dziecięce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89701)

abuu 24-01-2010 18:33

Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Witam,

Czy ktos z szanownych forumowiczów praktykuje w c-max nastepujaca sytuację:
2 dorosłych + 3 dzieciaków (fotelik, nosidełko, podwyższenie)?
Zdaniem jednym, tylny rzad jest przyjazdny dla 5 osobowej rodziny?

pozdr
bu

bosiek 24-01-2010 19:56

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
aż takiego zestawu nie miałem okazji testować.:lol: ale dwa foteliki i dorosły było ok.

C-sław 24-01-2010 20:41

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
C-max ma z tyłu trzy niezależne fotele, wiec powinno być ok.

abuu 24-01-2010 20:51

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał bossiu (Post 1342223)
aż takiego zestawu nie miałem okazji testować.:lol: ale dwa foteliki i dorosły było ok.

:) w jakim ustawieniu (w przypadku moich dzieciaków, ma to dosc istotne znaczenie)?
fotelik, dorosły, fotelik?
nigdzie nie moge znależć łacznej szerokosci kanapy (mam - jesli chodzi o szerokość na wysokości ramion, a szukam danych na temat samej kanapy-podstawy..)

Cytat:

Napisał C-sław (Post 1342300)
C-max ma z tyłu trzy niezależne fotele, wiec powinno być ok.

w srodkowy fotelik > ledwo co instaluje podwyzszenie (39 cm szerokosci), a co do boków nie mialem przy sobie fotelika (46 cm) oraz nosidełka (42-43 cm) - nie moglem tego sprawdzic organoleptycznie (nie mogłem i nie mogę).

pozdr
bu

c-matix 24-01-2010 20:57

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
jesli potrzebujesz dokładne wymiary to napisz zmierze ci dokładnie i z osobna szerokosc kazdego fotela tylnieko i opisze

jatolek 24-01-2010 20:59

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
nigdy nie mierzyłem foteli (środkowy jest wyraźnie węższy), ale my jeździmy w następującym składzie z tyłu:
-prawy tył - syn 2 lata (fotelik 9-22)
-środek tył - żona
-lewy tył - syn 2 mc (fotelik 0-9)
i w miarę się mieszczą.

abuu 24-01-2010 21:14

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 1342317)
jesli potrzebujesz dokładne wymiary to napisz zmierze ci dokładnie i z osobna szerokosc kazdego fotela tylnieko i opisze

ładnie poproszę:)


Cytat:

Napisał jatolek (Post 1342322)
nigdy nie mierzyłem foteli (środkowy jest wyraźnie węższy), ale my jeździmy w następującym składzie z tyłu:
-prawy tył - syn 2 lata (fotelik 9-22)
-środek tył - żona
-lewy tył - syn 2 mc (fotelik 0-9)
i w miarę się mieszczą.

ooo!
Twoim zdaniem, zamiast zony zmiescilbys jeszcze jeden fotelik w srodek? jest jeszcze miejsce na zapiecie pasów? (pyt. oczywiscie czysto teoretyczne) :)

pozdr
bu

smook 24-01-2010 22:11

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Musisz przymierzyć, foteliki są różne, więc ciężko zawyrokować. W każdym przyzwoitym sklepie sprzedawca wyjdzie z Tobą (teraz może grymasić, bo jest zimno :)) i pozwoli Ci przymierzyć.
Nie ma jednej własciwej odpowiedzi, bo i foteliki sa różne. Mi zdarza się pomiędzy dwoma fotelikami wieźć dorosłą osobę z tyłu i daje radę, ale w dłuższą podróż już niekoniecznie poleciłbym to miejsce (np. ciężko wpiąć wtedy pasy.

Aratak 25-01-2010 11:52

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
U mnie z tyłu jeździ żona i dwójka dzieci w fotelikach. Sądzę, że trzy foteliki też się zmieszczą.

Pozdrawiam

kolopeter 25-01-2010 12:09

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
foteliki dzieciece niestety sa spore. podstawy sa szerokie itd. moze jakims rozwiazaniem byloby isofix dla srodkowego fotelika , bo niestety ale na srodku jest jednak malo miejsca. u mnie to samo czasami jest fotelik, kobita,fotelik. inaczej to fotelik na srodku kladzie sie na boki. rozwiazaniem moze byc isofix albo s-max

abuu 25-01-2010 12:38

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 1342749)
....... albo s-max

:)
za mało mieszków ze złotem.

pozdr.
bu

jatolek 25-01-2010 20:10

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał abuu (Post 1342332)
ooo!
Twoim zdaniem, zamiast zony zmiescilbys jeszcze jeden fotelik w srodek? jest jeszcze miejsce na zapiecie pasów? (pyt. oczywiscie czysto teoretyczne) :)

pozdr
bu

niestety nie zmieści się, chyba, że jakiś wąski.
Dorosła osoba (szczupłej budowy) jeszcze się wciśnie i zapnie pasy, ale taki fotelik jaki mam (coneco zenith) nie ma szans żeby włożyć 3 w rzędzie (włożyć i zapiąć według instrukcji.

abuu 26-01-2010 10:58

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 1342317)
jesli potrzebujesz dokładne wymiary to napisz zmierze ci dokładnie i z osobna szerokosc kazdego fotela tylnieko i opisze

bardzo dyskretnie sie przypominam.. ahoj:)

pozdr
bu

mldr 05-03-2015 07:59

ISOFIX - jeszcze raz
 
Witam

Wg ETIS w moim C-Maxie powinno być mocowanie ISOFIX:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Problem w tym, że nie mogę znaleźć. Czy coś jest nie tak z fotelami czy też oznacza to, że są pod tapicerką (były tematy w których pokazywano, że należy ją "rozpruć")?

klodis 05-03-2015 10:20

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
możesz spróbować bez uszkadzania tapicerki, należy ją mocno z jednej ze strony odsunąć i zobaczysz taki czarny uchwyt to masz iso jeśli nie to sprawdź drugi fotel może masz tylko w jednym :-) lub ktoś sobie wymontował :-) i nie masz :-(

arturfom 05-03-2015 11:26

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Uchwyty masz na 100% jednak sa one pod pasem pomiędzy siedziskiem i oparciem i trzeba będzie trochę ciąć aby się tam dostać i potrzebujesz szablon oraz elementy plastikowe do wykończenia np w takim sklepie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nie wiem jak montujecie foteliki ale umie wejdą dwie dorosłe osoby i fotelik w środku na tylna kanapę, druga opcja to fotelik przy drzwiach i na środkowym fotelu, dorosły druga strona drzwi - da się bez problemu

pewnie problem wynika z wymiarów podstawy fotelika - nosidełko z podstawą lub foteliki z podstawą dla I grupy wiekowej naprawdę zabiera dużo miejsca

mldr 05-03-2015 11:45

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał klodis (Post 2364194)
taki czarny uchwyt

czarny uchwyt tzn wygięty pręt w kształcie zdeformowanego U? Przynajmniej takie coś ma Avensis, którą do tej pory jeździłem.
Cytat:

Napisał arturfom (Post 2364220)
Uchwyty masz na 100% jednak sa one pod pasem pomiędzy siedziskiem i oparciem i trzeba będzie trochę ciąć aby się tam dostać i potrzebujesz szablon oraz elementy plastikowe do wykończenia np w takim sklepie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kurde, czyli ciąć... a jak to zrobić, żeby nie rozpruć całej tapicerki?
ps. dlaczego kartka i dwie plastikowe zaślepki są prawie o połowe tańsze niż kawał metalu i dwie plastikowe zaślepki? :razz:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][

arturfom 05-03-2015 12:44

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał mldr (Post 2364232)
kurde, czyli ciąć... a jak to zrobić, żeby nie rozpruć całej tapicerki?
ps. dlaczego kartka i dwie plastikowe zaślepki są prawie o połowe tańsze niż kawał metalu i dwie plastikowe zaślepki?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][

bo jedna jest do Cmax druga do forda focusa
do cięcia masz szablon - tnie sie w kształcie X wciskasz plastik i łapiesz za uchwyt, do focusa montujesz blachę i pomiedzy fotel a siedzisko wciskasz plastik do zablokowania - w c-max masz inne fotele

Biperek 05-03-2015 13:12

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Ja od lat śmigam z trzema fotelikami z tyłu. Daje radę. Jest trochę zabawy z zapinaniem od kiedy przeszedłem na foteliki, w których dzieci zapina się pasami samochodowymi, ale to kwestia wprawy. Sprawę rozwiązałoby zamontowanie zapięć pasów na sztywnym pręcie, a nie na taśmach. Foteliki mam Concord Lift Evo PT.

mldr 05-03-2015 13:50

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał arturfom (Post 2364256)
bo jedna jest do Cmax druga do forda focusa
do cięcia masz szablon - tnie sie w kształcie X wciskasz plastik i łapiesz za uchwyt, do focusa montujesz blachę i pomiedzy fotel a siedzisko wciskasz plastik do zablokowania - w c-max masz inne fotele

ok, chodziło mi o korelacje między kosztami wyprodukowania, a ceną sprzedaży :razz:

arturfom 06-03-2015 09:01

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał Biperek (Post 2364269)
Ja od lat śmigam z trzema fotelikami z tyłu. Daje radę. Jest trochę zabawy z zapinaniem od kiedy przeszedłem na foteliki, w których dzieci zapina się pasami samochodowymi, ale to kwestia wprawy. Sprawę rozwiązałoby zamontowanie zapięć pasów na sztywnym pręcie, a nie na taśmach. Foteliki mam Concord Lift Evo PT.

Są przedłużki do zapięć pasów jednak ich nikt nie atestuje do przewozu osób więc strach montować, myślę że 10 cm było by optymalne jednak nie ma takich nie wiem czemu, nikt chyba tego nie dopuścił do sprzedaży, nie testował
- nie radzę kupować pomimo zapewnień sprzedających szczególnie pasów o długości 60cm bo to pas do bagażu ( mając taki przedłużacz nasz pas bezpieczeństwa nie przechodzi przez klatkę piersiową ), certyfikat czy homologacja E i numer to jedynie zapewnienie że pas został wykonany zgodnie z zaleceniami konstrukcyjnymi, numerek to kod kraju - daje nam jedynie gwarancję że pas pasje do zapięć, a widziałem opisy nawet że pas jest pasem dla kobiet w ciąży - masakra

Biperek 06-03-2015 17:59

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał arturfom (Post 2364736)
Są przedłużki do zapięć pasów jednak ich nikt nie atestuje do przewozu osób więc strach montować, myślę że 10 cm było by optymalne jednak nie ma takich nie wiem czemu, nikt chyba tego nie dopuścił do sprzedaży, nie testował
- nie radzę kupować pomimo zapewnień sprzedających szczególnie pasów o długości 60cm bo to pas do bagażu ( mając taki przedłużacz nasz pas bezpieczeństwa nie przechodzi przez klatkę piersiową ), certyfikat czy homologacja E i numer to jedynie zapewnienie że pas został wykonany zgodnie z zaleceniami konstrukcyjnymi, numerek to kod kraju - daje nam jedynie gwarancję że pas pasje do zapięć, a widziałem opisy nawet że pas jest pasem dla kobiet w ciąży - masakra

Rzecz nie w długości. Jak jeździłem VW to miałem z tyłu gniazda do zapinania pasów na sztywnych prętach (jak w naszych fordzikach z przodu, tylko krótsze). Zawsze sterczały pięknie do góry i bez problemu zapinało się pas jedną ręką wkładając ją między foteliki. Rozwiązanie zastosowane w naszych autach zmusza zapinającego do przytrzymania gniazda żeby dało się do niego wcisnąć końcówkę pasa.

arturfom 06-03-2015 20:01

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
no w pewnym sensie wygoda tylko producent chyba zrezygnował i zrobił takie że można je ukryć, ponadto jak masz wersję z przekładka kanapy na 2 fotele tak jak ja to chyba gdzieś by ten kikut sterczał niepotrzebnie

Biperek 06-03-2015 20:27

Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce
 
Cytat:

Napisał arturfom (Post 2365102)
no w pewnym sensie wygoda tylko producent chyba zrezygnował i zrobił takie że można je ukryć, ponadto jak masz wersję z przekładka kanapy na 2 fotele tak jak ja to chyba gdzieś by ten kikut sterczał niepotrzebnie

No co ty, przecież one są zamocowane do foteli i razem z nimi się składają. W poprzednim samochodzie też miałem składane fotele. Tam to były chyba stalowe linki w gumowej otulinie, bo było to nieco elastyczne i dało się również schować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.