Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86103)

blur 15-12-2009 09:30

Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Witam

Coś mi hamulce zaczynają z przodu się kończyć więc postanowiłem wymienić. Biorę pod uwagę 3 opcje:
1. Tarcze brembo + klocki ferodo - na allegro jakies 380 PLN
2. Motorcraft + motorcraft - jakieś 530 PLN
3. Turbo Groove + Ebc green stuff - sporo ponad 1000 PLN

Zastanawiam się który zestawik sobie zapkować. Cena ma znaczenie, ale skuteczność hamowania ma znacznie większe ;)


Korzysta ktoś z takiego zestawu ?

z górki dziękuje i pozdrawiam

SrebnaStrzała 15-12-2009 09:43

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Klocki green stuff a tarcze polecam nacinane i nawiercane ale te noname.

TySiK 15-12-2009 09:55

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
polecam opcja nr 3 !
kuzynek ma ten zestaw w oplu jezdziłem tym i hamowałem super sprawa...

i sam sie przymierzam do takiego zestawu, ale dopiero na lato :)

przemek.n.olsztyn 15-12-2009 16:20

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Witam. Jak kupilem mondeo byly Ferodo, dla mnie totalna kupa, wymienilem na EBC Red stuff, REWELACJA. Wiec polecam EBC.
Ps; do tych EBC nie potrzebujesz nacinanych tarcz(co zwieksza koszty) na zwyklych tez bedzie ok (oczywiscie nie jakies taniochy), ja tak mam. Nawet czytalem kiedys w necie (chyba na stronce EBC, nie pamietam), ze na tych nacinanych strasznie chalasuja wiec nawet oni polecaja do jazdy ,,cywilnej'' zastosowac tarcze EBC Standard.
Daj znac na co sie zdecydowales i jakie efekty!

Kapsel_lg 15-12-2009 17:47

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Trochę to dziwne bo red stuffy polecają do amatorskiej jazdy sportowej :)
Czyli klocki sportowe a tarcze jakieś tam??? Oj efekt może daleki od zamierzonego.

przemku to co mówisz nie ma zbytnio sensu (oczywiście moim zdaniem).

Nacinane jak najbardziej, dobrze się wówczas wentylują a i hałas nie jest jakiś strasznie wielki.
Ja mam klocki ebc + nacinane i nawiercane Mikody (i muszę brzyznać że to bardzo przyzwoite tarcze).

kameleon230 15-12-2009 18:03

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
1 załącznik(i)
Dużo osób korzysta z takiego zestawienia : tarcze Mikoda (nawiercane/nacinane), klocki EBC red stuffy.
Ja osobiście również nie narzekam, nawet diagnosta na przeglądzie stwierdził że hamulce są świetne.

W sprawie EBC pytaj moderatora Pinki

blur 15-12-2009 18:05

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Z tego co czytam Mikody nawiercanie sie strasznie wyginają ... w sumie to jak dla mnie sensowne bo skoro płaszczyzna tarczy jest "uszkodzona" to i trwałość pewnie będzie mniejsza. Późniejsze bicie na kierownicy mogłoby mnie ciut irytować.
Gdybam właśnie nad opcją założenia klocków green stuff + tarczy EBC lub Brembo lecz nie nacinanych lecz zwykłych ... w cenie jakieś 600-700 PLN. Za komplet przytoczony w tytule trzeba zapłacić te 1300 PLN, natomiast po torze jeżdzić nie zamierzam, powyżej 200km/h jeżdzę okazjonalnie, a i jazda gaz/hamulec zdarza mi się stosunkowo rzadko... cholera wie ;).


Napiszcie Koledzy ile jeździcie na tych zestawach EBC/Mikoda ... rozważe każdy pomysl.


pozdrawiam

maciek911 15-12-2009 18:12

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Mam tarcze Zimmermana + klocki Red Stuffy. Zestaw bardzo skuteczny i nie najdroższy.

Pozdrawiam

przemek.n.olsztyn 16-12-2009 06:45

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1310632)
Trochę to dziwne bo red stuffy polecają do amatorskiej jazdy sportowej :)
Czyli klocki sportowe a tarcze jakieś tam??? Oj efekt może daleki od zamierzonego.

przemku to co mówisz nie ma zbytnio sensu (oczywiście moim zdaniem).

Nacinane jak najbardziej, dobrze się wówczas wentylują a i hałas nie jest jakiś strasznie wielki.
Ja mam klocki ebc + nacinane i nawiercane Mikody (i muszę brzyznać że to bardzo przyzwoite tarcze).

Czy ja napisalem tarcze ,, jakies tam'' czy EBC Standard???
Naucz sie czytac!!!

kameleon230 16-12-2009 15:53

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał blur (Post 1310650)
Z tego co czytam Mikody nawiercanie sie strasznie wyginają ... w sumie to jak dla mnie sensowne bo skoro płaszczyzna tarczy jest "uszkodzona" to i trwałość pewnie będzie mniejsza. Późniejsze bicie na kierownicy mogłoby mnie ciut irytować.

Ja również czytałem wiele dobrego i złego na temat tych tarcz, tylko zauważ że krzywią się różne tarcze Brembo, Motorcraft itp, więc niemożna marginalizować. Osobiście mi się tarcze nie pokrzywiły i jestem z nich zadowolony, ale gdybym miał wtedy te 1000zł więcej wybrałbym tarcze Turbo Groove. Jeśli masz tyle kasy to
Cytat:

Napisał blur (Post 1310402)
3. Turbo Groove + Ebc green stuff - sporo ponad 1000 PLN

i zastanów się nad klockami EBC red stuffy

Pisałeś już do moderatora Pinki w sprawie ceny zestawu EBC?, może będzie ciut taniej.

Pozdrawiam

maciek911 16-12-2009 23:40

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Przemek - luz.

Karol2 17-12-2009 09:09

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Słyszałem, że część tarcz Brembo robi Mikoda, więc po co płacić za Brembo skoro można kupić Mikodę? Ja ostatnio kupiłem na tył zestaw Kraft i w związku z tym, że nie słyszałem o tym wcześniej mam obawy, ale to jedyny zestaw w tak korzystnej cenie(215zł/kpl.) Kryzys nie pozwala na kupienie tego co by się chciało. Mam nadzieję, że będą OK. Nie spodziewam się rewelacji, ale już dłużej nie zniosę tego walenia w czasie hamowania...

Oktan 17-12-2009 17:18

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
ja miałem wcześniej taki zestaw:
- tarcze nacinane i nawiercane Mikody + EBC Green -> efekt ??
tak się to cholerstwo grzało, że klika konkretnych hamowań na Gierkówce i pedał hamulca w podłodze !!
po wizycie u kolesia, który robi TYLKO układy hamulcowe i kierownicze wyszło, że z tyłu klocków praktycznie nie miałem a i przednie niepowalały - na tym ****ie przejechałem ok. 15 tys. km,

- teraz jest: te same tarcze i klocki ATE - efekt ??
BEZ PORÓWNANIA lepiej

PS.: jak dla mnie EBC jest przereklamowany i tyle !!

kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest głośniejsza praca tarcz nacinanych w porównaniu ze zwykłymi

matzone 17-12-2009 18:37

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Kiedyś moje autko było młodziutkie a ja miałem gestą i lśniącą czupryne na głowie. Do tego kompletu pasowały idealnie sportowe tarcze i wyczynowe klocki ;)
Po kilku latach samochód i jego właściciel mocno się postarzał a układ hamulcowy wspomagany jest przez tarcze i klocki firmy Textar. Jestem bardzo zadowolony z takiego zestawu bo jakość jest bardzo dobra a klocki nie piszczą (przynajmniej u mnie). Do lansu Textar słabo się nadaje ale jako sprawdzona propozycja jakość-cena polecam.

Rijndael 17-12-2009 18:43

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał Oktan (Post 1312221)
- teraz jest: te same tarcze i klocki ATE - efekt ??
BEZ PORÓWNANIA lepiej

A jakie masz dokładnie klocki ATE?

Mam podobny efekt na zestawie Mikoda/Motorcraft. Co prawda pedał nigdy nie wpadł mi w podłogę, ale klocki też się strasznie grzeją i pojawia się wtedy bicie + smród palonych okładzin.

Kapsel_lg 17-12-2009 19:40

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał przemek.n.olsztyn (Post 1311011)
Czy ja napisalem tarcze ,, jakies tam'' czy EBC Standard???
Naucz sie czytac!!!

Ja umiem czytać a ty nie pokrzykuj :P

napisasłeś: do tych EBC nie potrzebujesz nacinanych tarcz(co zwieksza koszty) na zwyklych tez bedzie ok (oczywiscie nie jakies taniochy), ja tak mam. Nawet czytalem kiedys w necie (chyba na stronce EBC, nie pamietam), ze na tych nacinanych strasznie chalasuja wiec nawet oni polecaja do jazdy ,,cywilnej'' zastosowac tarcze EBC Standard.

Użyłeś określenia: zwykłe, a zwykłe to dokładnie prawie to samo co "jakieś tam" bo według Ciebie nie ma znaczenia jakie będą.

Karol2 Mikoda kiedyś robiła dla Brembo teraz już ponoć tego nie robią.

Oktan ostatnio widziałem popękane tarcze tylnie od ATE (uzytkowane razem z klockami ATE) w Mondeo Kombi MK3 i człek przejechał na nich raptem 1 tys. kilometrów. Ja też mam taki zestaw z tyłu i jak na razie jest ok. Więc nie ma żadnej reguły. Na przodzie - jak już pisałem mam Mikody + EBC - i uważam że to świetny zestaw.

Pindsvin 08-10-2012 18:34

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Wybaczcie za wykop ale nie chcę zakładać nowego tematu. Przymierzam się do wymiany klocków i tarcz w moim Mondeo. Na tą chwilę myślałem o:

- przód - EBC Turbo Grove (wentylowane) + EBC Red Stuffy

- tył - EBC Standard (zwykłe, gładkie) + EBC Red Stuffy

I teraz pytanie co do tego zestawu. Z racji że tył będzie miał "słabsze" tarcze nie będzie żadnych problemów z hamowaniem? Czy może już lepiej dorzucić kilka złotych i kupić na tył też wentylowane?

puniu 08-10-2012 18:50

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
A są wogole na tyL wentylowane?

corneliusab 08-10-2012 18:52

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Kolega mial zapewne na mysli nacinane lub nacinane/nawiercane, mk3 ma z tylu jednolite bez wentylowania miedzy gladziami tarczy.

Pozdrawiam

Mariusz 08-10-2012 18:55

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Cytat:

Napisał puniu (Post 1886785)
A są wogole na tyL wentylowane?

Chodzi zapewne o nawiercane i nacinane, czyli przez to lepiej wentylowane.

Pindsvin 08-10-2012 19:49

Odp: Tarcze EBC Turbo Groove + Ebc green stuff czy lepiej coś normalnego ?
 
Dokładnie, miałem na myśli nawiercane EBC na tył :).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.