Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84890)

grzesineck 28-11-2009 21:13

Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
3 załącznik(i)
Witam-mam pytanie i prosbe o pomoc-jaki jest symbol indeksowy lub dokladna nazwa części / (chyba)przewodu cisnieniowego doprowadzającego (bądz odprowadzajacego) plyn wspomagania kierownicy. Nie wiem dokladnie czego szukac, a sam element pod nazwa przewod pompy ukladu... jest trudno osiagalny (ciezko dostac). Poza tym to co udalo mi sie znalezc to ma jakas kosmiczna cene - ok.400zl za ten kawalek aluminium. PORACHA. Prosze zorientowanych o pomoc. Zamieszczam zdjecie problemu.:568:
Na zdjeciu wskazalem element o ktory chodzi i w ktorym jest dziurka przez ktora ucieka plyn (widac na zdjeciu). FORD FOCUS 1.6 benzyna. PZDR

motorek26 28-11-2009 21:39

Odp: Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
z tego co widze na zdjeciach to nie leci z samego przewodu tylko z jego uszczelnienia jedź do warsztatu gdzie zajmują sie układem kierowniczym i niech ci to obejżą

Tao 28-11-2009 21:53

Odp: Wyciek z przewodu pompy wspomagania kierownicy
 
Cytat:

Napisał grzesineck (Post 1300252)
Witam-mam pytanie i prosbe o pomoc-jaki jest symbol indeksowy lub dokladna nazwa części / (chyba)przewodu cisnieniowego doprowadzającego (bądz odprowadzajacego) plyn wspomagania kierownicy. Nie wiem dokladnie czego szukac, a sam element pod nazwa przewod pompy ukladu... jest trudno osiagalny (ciezko dostac). Poza tym to co udalo mi sie znalezc to ma jakas kosmiczna cene - ok.400zl za ten kawalek aluminium. PORACHA. Prosze zorientowanych o pomoc. Zamieszczam zdjecie problemu.:568:
Na zdjeciu wskazalem element o ktory chodzi i w ktorym jest dziurka przez ktora ucieka plyn (widac na zdjeciu). FORD FOCUS 1.6 benzyna. PZDR

myślę że ten przewód to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .ja za nową część płaciłem 600zł...mi ciekło w okolicach kolektora,niestety nie da sie kupić poszczególnych części ale są zakłady które to "łatają".o tym dowiedziałem się już po naprawieniu mojej usterki. pozdrawiam

mirbor 17-07-2012 15:52

Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
Witam jak w temacie pękł mi przewód,focus MK1 2004 1,6 benz, nigdzie nie mogę go kupić obdzwoniłem wszystkie szroty w okolicy,allegro.Nowy kosztuje 730zł,możecie pomóc gdzie kupić jakiś zamiennik???

komar18 17-07-2012 19:28

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirbor 18-07-2012 15:26

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
ten przewód wygląda inaczej od ego co jest mi potrzebny

nabuchodonozor 19-07-2012 12:33

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
kolego u mnie pod Lublinem jest firma co zajmuje się profesjonalnie hamulcami i w związku z tym dorabia również wszelkie przewody ciśnieniowe, więc zdemontuj ten pęknięty i poszukaj takiej firmy wokół siebie, jak nie wyślij do tej u mnie w razie co służę namiarami

mirbor 19-07-2012 19:14

Odp: Pękł przewód od pomy do maglownicy
 
Dzięki kolego za cenne rady ,już dziś znalazłem tam gdzie naprawiają/dorabiają przewody cisnieniowe np do koparek i naprawili za 15zł.

Krzysmin 11-08-2014 16:41

Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
2 załącznik(i)
Witam!

Wczoraj podczas skręcania w lewo coś stuknęło pod maską i przestało działać wspomaganie. Okazało się, że wyciekł cały płyn ze zbiorniczka przez zerwany przewód. Niestety nie potrafię określić co to dokładnie za przewód, dlatego wstawię zdjęcia. I raczej nie najlepszej jakości, bo z kiepskim aparatem i bez kanału ciężko o lepsze :< Za tym grubym widocznym na zdjęciu, wisi jeszcze bezwładnie cieńszy koloru czarnego. Proszę o pomoc w ustaleniu co to za przewód i czy da się to naprawić czy tylko do wymiany.

Jeżeli taki temat już był proszę o link, bo pomimo poszukiwań nie udało mi się do tej pory trafić na rozwiązanie :(

Krzysmin 11-08-2014 19:52

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Mam nadzieję, że nie jest to przewód zasilający pompy wspomagania, bo patrząc na ceny takowej części robi mi się słabo :( Ta grubsza część na zdjęciu kończy się na przekładni kierowniczej od strony kierowcy. Natomiast ten cieńszy przewód prowadzi do pompy(?).

Krzysmin 12-08-2014 18:50

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
1 załącznik(i)
Tak to wygląda po zdemontowaniu. Z tego co wyczytałem jest możliwość dorobienia takiego przewodu (jego dolnej, grubszej części). Ale czy tą górną od strony pompy także trzeba wymieniać, jeżeli nie nosi oznak zużycia? I czy da się to zamontować w warunkach domowych, czy wymaga to jakichś specjalistycznych metod? Demontaż w końcu nie był wielkim problemem :)

RedFord 12-08-2014 19:27

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
poszukać się nie chciało ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Krzysmin 13-08-2014 13:58

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Oj szukało, się szukało - ale obsługa szukajki to czasami trudna sprawa :(
Coś już wiem, ale mam kolejne pytania.

Jak to jest z tą pompą wspomagania? Bo z tego co rozumiem to ma ona smarowanie płynem ze zbiornika. W związku z tym można doprowadzić do jej zatarcia, jeżeli w zbiorniku nie ma płynu. Czy da się ją jakoś odłączyć, żeby nie pracowała wogóle i dzięki temu jeździć autem ze spokojem ducha do momentu naprawy? :)

ANDYW6 13-08-2014 14:09

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Musiałbyś zdjąć pasek z pompy , ale to wręcz niemożliwe. Także wymień przewód zalej płyn i śmigaj dalej.

Krzysmin 13-08-2014 14:24

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
W takim razie byłbym wdzięczny za adresy firm, w których można próbować naprawić ten nieszczęsny przewód ( oprócz Wiskoru i Tepera w Rzeszowie - o tych wiem). Najlepiej okolice Rzeszowa, Kolbuszowej, Łańcuta.

Krzysmin 14-08-2014 15:32

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Koszt zakucia końcówki przewodu wyniósł 15 zł. Do tego płyn do wspomagania ok 40 zł. Więcej wydałem na paliwo jeżdżąc za tym wszystkim :D Ogólnie demontaż i montaż tego przewodu do najwygodniejszych i łatwych nie należy. Zwłaszcza wykręcenie i wkręcenie go do pompy - tam jest najgorzej, bo ciężko nawet ruszyć kluczem.

Pozostał mi tylko jeden problem i pytanie. Chodzi o śrubę od strony maglownicy. Sam otwór na nią jest ok 1 cm dłuższy od samej śruby. Czy tak ma być, czy też ktoś majstrował przy tym i po prostu założył taką śrubę jaką miał? Bo przy wkręcaniu wyrobił się gwint w maglownicy (śruba cała) i ledwo złapało, więc będę to musiał jeszcze jakoś zabezpieczyć.

Krzysmin 19-08-2014 00:27

Odp: Padło wspomaganie, wyciekł płyn, zerwany przewód
 
Śruba przy maglownicy zabezpieczona dość prostacko, ale bardzo skutecznie, bo za pomocą metalowej opaski uciskowej :) Nic nie wycieka, wspomaganie działa jak powinno, także już po sprawie.

pan_bobek 04-09-2014 17:28

Wyciek płynu od wspomagania.
 
Witam.
Ostatnio co 2 dni muszę dolewać płyn od wspomagania bo gdzieś mi "ucieka". Podobno nie z maglownicy bo auto niedawno było u mechanika na wymianie sprzęgła i mówił że to nie z tego tylko gdzieś bardziej od strony pompy.

Dziś tak zajrzałem i rzeczywiście nad pompą jest wszystko zapaprane płynem (patrz na zdjęcie1) a pod samochodem widać że krople zlatują z napinacza paska wieloklinowego i na tą gumową osłonę (zdjęcie 2).

Więc chyba to może byś wyciek tylko z tej pompy gdzieś? Co mogło się w niej zrąbać? Z przewodów nie wycieka nigdzie. Dokładnej lokalizacji też nie mogę określić, jutro umyję to karcherem ale dziś chciałem jeszcze was się poradzić co i jak :).

Zdjęcie 1 - widok od góry
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zdjęcie 2 - widok od spodu, ziemi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pan_bobek 04-09-2014 19:01

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
ref

salom 04-09-2014 19:19

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Co by nie było, pompy sam nie naprawisz. Tylko wymiana na nową, regenerowaną, lub używaną.

A może poluzowały się nakrętki przewodów przy pompie. Spróbuj dokrecić.

pan_bobek 04-09-2014 19:27

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Aha ok dzięki jutro jeszcze sprawdzę może faktycznie gdzieś z przewodów.

A jest wg taka możliwość żeby gdzieś z pompy po prostu leciało?

Bo wspomaganie działa normalnie tylko że tak jak mówię, nie jeżdżę dużo a płyn muszę dolewać co 2-3 dni.

salom 04-09-2014 19:43

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Jest możliwość aby leciało z uszczelniacza wałka obok koła pasowego pompy.
Pomiędzy obudową, a kołem pasowym.

pan_bobek 10-09-2014 18:17

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Kurcze ostatnio umyłem silnik, dokręciłem przewody, z nich napewno nie leci a mino wszystko gdzieś ucieka płyn od wspomagania, oglądałem dziś wszystko ale no nie mogę znaleźć tego miejsca a wyraźnie gdzieś po stronie pasażera (tam gdzie pompa) bo z napinacza paska klinowego kapie.
Pomiędzy obudową a kołem pasowym nie jestem do końca pewnie bo mam ograniczoną widoczność ale też wydaje mi się że nie :/

Macie jeszcze jakieś inne propozycje skąd może lecieć płyn?

wieslaw75 10-09-2014 18:24

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
jaki to jest silnik 1.8 tddi?

pan_bobek 10-09-2014 18:40

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Tak 1.8 TDDI

wieslaw75 10-09-2014 19:30

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Prawdopodobnie cieknie z uszczelnienia miedzy obudową, a kołem pasowym.
Pompę można łatwo naprawić wymieniając ten uszczelniacz.

Koła pasowego pompy wspomagania nie ma potrzeby ściągać.

Pompę rozbieramy ściągając zabezpieczenie z boku pompy tylko trzeba bardzo uważać przy demontowaniu, bo jest tam sporo drobnych części.


Tu jest informacja o uszczelniaczu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pan_bobek 10-09-2014 19:51

Odp: Wyciek płynu od wspomagania.
 
Ok dzięki w piątek pewnie będę się bawił z tą pompą i zobaczę co i jak :). Jak coś odezwę się jeszcze :)

alberigo 20-06-2015 13:00

pęknięty przewód wspomagania
 
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Problem to pęknięty przewód łączący przedkładnię z pompą wspomagania. Nowy przewód, jak zapewne wielu z Was wie, kosztuje w serwisie 850 zł.
mój mechanik mówi, że potwornie ciężko uniknąć tego wydatku, bo:
- zapotrzebowanie jest duże (podobno pękają regularnie),
- zdarza się, że kupuje się na szrocie stary, a on nie pasuje
- teoretycznie można dorobić w zakładzie hydrauliki siłowej, ale często on też nie pasuje.

przyznaję, że nie jestem biegły w sprawach napraw samochodu i na szrocie byłem ostatnio 20 lat temu. Może ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć? Może ktoś ma taką cześć do sprzedania?
Dzięki za wszelką pomoc.

mój focus to mk1, 2004, 1.6, wersja z klimatyzacją (co jest ważne bo te przewody są inne dla wersji bez klimy).

Pozdrawiam,
a

mojmistrz 20-06-2015 16:46

Teraz na szrotach tyle aut stoi, że tylko przebierać, znajdziesz w chyba każdą wersję wyposażeniową, silnikową, nadwoziową. Najlepiej mieć szrot, który ma na miejscu warsztat i dokonuje wymiany części zakupionych u siebie na miejscu. Większa gwarancja, że znajdą dobry, bo 2x im się babrać nie będzie chciało :P pojezdzij po okolicy, w promieniu 20km od mojej miejscowości jest 5 szrotów z dobrymi częściami, cenami i warsztatem na miejscu. Gdyby nie one, to zbankrutowałbym na niektórych częściach do mojej foki :D

Xperia Z1 tap tap

Fulara 20-06-2015 16:59

Odp: pęknięty przewód wspomagania
 
popatrz na allegro i zobacz, czy któryś jest blisko ciebie - można podjechać po niego i porownac

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


tu masz nowy za 250 zł więc nie ma tragedii

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

alberigo 20-06-2015 18:03

Odp: pęknięty przewód wspomagania
 
mojmistrz, Fulara,
dzięki za pomoc.

Fulara, ten za 250 jest dla lat produkcji 98-02 i silnik zetec s, chyba to nie będzie pasowało...

czy ktoś zna dobry szrot w Warszawie albo okolicach, gdzie mogą mieć części do focusa?

Fulara 20-06-2015 18:18

Odp: pęknięty przewód wspomagania
 
TO NIC, napisz do nich, może mają
poszukaj na innych aukcjach

da się znaleźć

alberigo 20-06-2015 18:20

Odp: pęknięty przewód wspomagania
 
ok, dzięki

Uziu 21-06-2015 23:20

Odp: pęknięty przewód wspomagania
 
w zakladzie co dorabia przewody hydrauliczne wysoko cisnieniowe powinni dorobic bez problemu, metr przewodu kosztuje ok. 30 zl w zaleznosci jaka srednica i jaka wytrzymalosc na cisnienie + zakucie i 2 krucce wiec mysle ze max 80 zl.

bob89 16-08-2017 06:42

Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
Drodzy forumowicze,
po ostatniej wizycie u mechanika stwierdzono w moim focusie 1.6 benzyna z 2003 r. jakiś wyciek przewodu wspomagania od przekładni do pompy. Podobno nie mogli oddać go do zakucia bo jest poskręcany, a nie chcieli go prostować żeby przypadkiem nie złamać go całkowicie... Ostatecznie zamontowali mi go z powrotem. Szukałem na olx, allegro ale nie znalazłem do tej pory dobrego zamiennika. Może ktoś miał podobny problem lub coś poradzicie?

Konani 17-08-2017 12:03

Odp: Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
Obdźwoń miejscowe szroty lub nowe części znajdziesz jeszcze w sklepie forda, tylko trochę drogie.
Druga sprawa, nie wszystkie maglownice da się regenerować, niektóre przewody podciśnienia nadają się jedynie do demontażu obcinakiem do blachy, bo się zapiekają lub rdzewieją.

TomQ62 17-08-2017 12:13

Odp: Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
Miałem podobny problem w Fieście. Na szrotach nie było, a w ASO chcieli prawie 500zł. Pojechałem do speców od hydrauliki siłowej. Dobrali wąż elastyczny, zakuli końcówki i gotowe. Operacja kosztowała 50zł i dali gwarancję na 180 atmosfer.

Konani 17-08-2017 12:19

Odp: Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
A jak to się fachowo nazywa? żeby taką firmę znaleźć. W takiej firmie pewnie dałoby też redę odnowić przewody hamulcowe.
Ja jestem aktualnie na etapie regeneracji maglownicy, ale wiem że przewody też by wypadało wymienić, bo w paru miejscach udało mi się uszczelnić, ale w jednym miejscu rurka jest zgięta jakby ktoś specjalnie kombinerkami zacisnął.

Hooch180 17-08-2017 12:23

Odp: Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Szukaj firm zajmujących się hydrauliką, zakuwaniem przewodów ciśnieniowych itp. W Googlu Poszukaj pod hydraulika siłowa Katowice itp.

Bump: @Konani Szukaj firm zajmujących się hydrauliką, zakuwaniem przewodów ciśnieniowych itp. W Googlu Poszukaj pod hydraulika siłowa Katowice itp.

Konani 17-08-2017 12:32

Odp: Przewód wspomagania czy da się go naprawić ?
 
Dzięki.

Bump: Dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.