Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81824)

roberts3003 26-10-2009 07:02

Jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Witam Wszystkich

Pytania może dziwne ale jednak muszę je zadać :
- jaki akumulator przewidziany jest do S-maxa z silnikiem 2,0 TDCI 140 KM,
- czy mozna taki kupić poza ASO? jakie musi mieć wymiary?
- czy zwykły laik może go zamontować bo wygląda na to że trzeba rozmontować pół komory silnika aby go wydostać? czy trzeba zdać się na ASO?

Pozdrawiam

maciekr7 26-10-2009 14:22

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Parametry akumulatora pewnie masz w książce, zawsze możesz zajrzeć jaki masz aktualnie akumulator.
Do poprzednich samochodów używanych byłem zmuszony kupić akumulator. 2 razy kupiłem aku Centra Plus i były OK.
Kwestia taka, żeby A się zgadzały.

andree74 26-10-2009 14:30

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
5 załącznik(i)
1. Parametry akumulatora mozna odczytac z pierwszej fotografii pojemnosc akumulatora to 80 Ah a prad rozruchu to 700 A
2. Jelsli chodzi o rozmiar akumulatora to widac to na zdjeciu nr. 2
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.

roberts3003 26-10-2009 16:57

Cytat:

Napisał maciekr7 (Post 1273157)
Parametry akumulatora pewnie masz w książce, zawsze możesz zajrzeć jaki masz aktualnie akumulator.
Do poprzednich samochodów używanych byłem zmuszony kupić akumulator. 2 razy kupiłem aku Centra Plus i były OK.
Kwestia taka, żeby A się zgadzały.

Przeczytałem ksiązkę chyba całą i jedyna wzmianka o akumulatorze jest o tym jak uruchomić auto za pomocą przewodów i akumulatora z innego auta

Cytat:

Napisał andree74 (Post 1273161)
1. Parametry akumulatora mozna odczytac z pierwszej fotografii pojemnosc akumulatora to 80 Ah a prad rozruchu to 700 A
2. Jelsli chodzi o rozmiar akumulatora to widac to na zdjeciu nr. 2
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.

Wielkie dzięki, zdjęcia dużo wyjaśniają!
Czyli jest szansa na samodzielną wymianę , bałem się tylko czy wymiary innych producentów aku bedą ok, bo tak tam ciasno między tymi zabudowami.
Planuję rozmontować podszybie będzie może jeszczelepszy dostęp

andree74 26-10-2009 18:00

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
...ja tez najpierw myslalem ze rozbiore podszybie,...ale szybko zrezygnowalem z tego pomyslu i postanowilem zrobic tak jak opisalem wczesniej...po prostu mniej zabawy moim zdaniem. Akumulatory innych producentow ? Ja znalazlem w ofercie centry o odpowiednich wymiarach i bardzo zblizonych parametrach, lecz w moim przypadku moj akumulator przeszedl regeneracje (odsiarczany byl) i dziala.

roberts3003 26-10-2009 18:45

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Wydaje mi się że że będzie pasował BOSH Akum. S4, 80Ah, 740A, L- Numer katalogowy: 0092S40100 Cena detaliczna brutto: 553.88 zł

foxtrot 24-01-2010 10:11

jaki aku do esia?
 
no i stało się...
dziś, po kolejnej nocy pod chmurką i temp. -23 "Janek Wiśniewski padł"...
napiszcie proszę jakie są parametry aku w esiu i jakie są Wasze typy co do zakupu nowego

arczi_75 24-01-2010 10:19

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1341544)
no i stało się...
dziś, po kolejnej nocy pod chmurką i temp. -23 "Janek Wiśniewski padł"...
napiszcie proszę jakie są parametry aku w esiu i jakie są Wasze typy co do zakupu nowego

Szybko padła ta Twoja sztuka :-( No i niestety tu się odzywa problem tych kochanych bezobsługowych akumulatorków. Kiedyś jeszcze w Matizie padł mi do samiutkiego zera akumulator. Dolałem na full wody, naładowałem i jeździłem bez żadnych problemów jeszcze ponad 1,5 roku. Teraz nie bardzo się to da powtórzyć.

pxl 24-01-2010 10:23

Odp: jaki aku do esia?
 
Witam,
-ja kupiłem oryginał w dobrej cenie -2lata gw.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale są zapewne lepsze.
pozdr!

foxtrot 24-01-2010 10:41

Odp: jaki aku do esia?
 
arczi_75;

rzeczywiście nawet "za szybko"...; nie mam pewności, że nie był podmieniony przed sprzedażą na jakiś starszy....

foxtrot 24-01-2010 10:42

Odp: jaki aku do esia?
 
pxl;

czy parametry tego aku są właściwe do esia?

pxl 24-01-2010 10:44

Odp: jaki aku do esia?
 
Mój esiu stał na placu przez jakiś czas więc aku niestety też dostał - łudziłem się że tą zimę jakoś pokręci - ale zima pokazała że nie... - nowy jest OK - pali na cyknięcie - nawet dziś po ok -20 w nocy.

andree74 24-01-2010 10:58

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1341585)
pxl;

czy parametry tego aku są właściwe do esia?

kiedys juz pisalem na temat akumulatora w moim modelu:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
moze sie koledze przyda...trzeba zwracac uwage tez na wymiary akumulatora, bo nie wszystkie maja takie same wymiary,choc parametry maja wlasciwe.Umiescilem tam fotki mojego aku (orginalnego) z wymiarami zewnetrznymi.

Dla przykladu pierwsza oferta z brzegu :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ten bedzie dobry

foxtrot 24-01-2010 11:32

Odp: jaki aku do esia?
 
andree74;

tak masz rację - znalazłem to w swoim archiwum - dzięki raz jeszcze :-)
zastanawiam się czy nie kupić ciut mocniejszego aku np. 85Ah 800A;
w specyfikacji mojego esia z linka umieszczonego kiedyś przez Hit'a jest opis "akumulator standardowy" po czym wnoszę, że były też montowane mocniejsze
kto z szanownych kolegów ma mocniejszy (jaki?) aku niż standardowy 80Ah 700A?

krzys3 24-01-2010 21:26

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1341640)
andree74;

tak masz rację - znalazłem to w swoim archiwum - dzięki raz jeszcze :-)
zastanawiam się czy nie kupić ciut mocniejszego aku np. 85Ah 800A;
w specyfikacji mojego esia z linka umieszczonego kiedyś przez Hit'a jest opis "akumulator standardowy" po czym wnoszę, że były też montowane mocniejsze
kto z szanownych kolegów ma mocniejszy (jaki?) aku niż standardowy 80Ah 700A?

Tez mi wlasnie padl po nocy aku. W serwisie wymienili z robocizna za 700 brutto. gwarancja na 3 lata. ten stary mial obecnie prawie 4 lata - oficjalnie

foxtrot 25-01-2010 06:19

Odp: jaki aku do esia?
 
krzys3;
jakie parametry miał stary a jaki nowy?

andree74 25-01-2010 09:02

Odp: jaki aku do esia?
 
wg. terorii i porad jakie mozna uzyskac w zakladach zajmujacych sie tematem akumulatorow (sprzedaz, montaz,regeneracja), to tak niewielka roznica pomiedzy 80Ah 700A (np. centra plus-dwa lata gwarancji) a 85Ah 800A (np. centra futura -3 lata gwarancji) nie powinna miec ujemnego wplywu na przyszle uzytkowanie tak akumulatora jak i auta z akumulatorem o wiekszej pojemnosci 85Ah....a tutaj jest potwierdzenie tego o czym wspomnialem : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ....oczywiscie zadna to gwarancja dobrej porady, ale warte przemyslenia by podjac jakas satysfakcjonujaca dla siebie decyzje.

pxl 25-01-2010 11:53

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1341585)
pxl;

czy parametry tego aku są właściwe do esia?

Tak. taki właśnie wymieniają w ASO.

foxtrot 25-01-2010 17:04

Odp: jaki aku do esia?
 
już po bólu - o 8:30 odpaliłem bez żadnych problemów... - nowy aku ;-)
mój wybór padł na Centrę Futurę 85Ah/800A ze względu na dobre doświadczenia i 3 lata gwarancji - pasuje jak ulał :-)
zastanawiałem się jeszcze nad Bosch'em S5, ale Centrę miałem "pod ręką";
a btw - uważam, że kwota 700zł za wymianę w serwisie na oryginalny fordowski aku 80Ah/700A jest gruuubo przesolona - jak to w ASO...

andree74 25-01-2010 17:44

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1343098)
mój wybór padł na Centrę Futurę 85Ah/800A ze względu na dobre doświadczenia i 3 lata gwarancji - pasuje jak ulał :-)
zastanawiałem się jeszcze nad Bosch'em S5, ale Centrę miałem "pod ręką";
.

Bardzo dobry wybor wg. mnie. Pozdrawiam

foxtrot 25-01-2010 17:58

Odp: jaki aku do esia?
 
aha - jeszcze jedno - po wymianie aku, przestał pojawiać komunikat o usterce oświetlenia, co może wskazywać, że jest on forpocztą padajacego aku...

zan 25-01-2010 18:36

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1343191)
co może wskazywać, że jest on forpocztą padajacego aku...

to nieźle, bo u mnie w 2 miesięcznym aucie też się ze dwa razy to pojawiło

arczi_75 25-01-2010 18:47

Odp: jaki aku do esia?
 
Nie do końca jestem przekonany o tej forpoczcie aku. Ja swojego Maksia ujeżdżam codziennie po min 180 km w trasie, w soboty i niedziele po mieście. Pali bez zarzutu a komunikat o usterce pojawił się raz. Sądzę, że to przypadek. Oby :-)

Kayu 25-01-2010 19:30

Odp: jaki aku do esia?
 
Zawsze można wejsc w tryb testowy wskaźników i sprawdzić napięcie w instalacji

krzys3 25-01-2010 22:14

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1342488)
krzys3;
jakie parametry miał stary a jaki nowy?

stary i nowy 80/700 i wyglad z ew identyczny

jojojo 26-01-2010 12:38

Odp: jaki aku do esia?
 
Cytat:

Napisał zan (Post 1343255)
to nieźle, bo u mnie w 2 miesięcznym aucie też się ze dwa razy to pojawiło

Komunikat usterki oświetlenia? Pewnie w zimę, przy - 15st.? Też to miałem z trzy razy ale ja zrzucam to na mróz. Gdyby aku padał, to np. dziś przy -25st. bym go raczej nie odpalił, a po dwóch grzaniach świec poszło bez większego bólu.
Przy takim mrozie dzieją się rzeczy, o których się "fizjologom nie śniło" 8)

hubmar 31-01-2010 20:48

Odp: jaki aku do esia?
 
U mnie pojawiało się to samo jakieś trzy razy - awaria oświetlenia. Oczywiście - 20 parę na zewnątrz. Świeciło i świeci dalej ok, więc się nie ma co martwić na zapas.

Koledzy co myślicie o zakupie Boscha. Moje auto przed zakupem stało rok nie palone prawie - windykacja :) więc i akumulatorek słabiutki już. Chce coś dobrego kupić więc pomyślałem o nim.

foxtrot 01-02-2010 11:01

Odp: jaki aku do esia?
 
hubmar;

ja zastanawiałem się nad Boschem S5, ale ze względu na o rok dłuższą gwarancję i dobre doświadczenia z innego auta zdecydowałem się na Centrę Futurę

jojojo 01-02-2010 12:23

Odp: jaki aku do esia?
 
Centra jest ok. Miałem ich już kilka i nie ma problemu, a np. parę lat temu miałem problem z VARTĄ. Podejrzewam, że to po prostu wadliwy egzemplarz, ale w Centrze takowy mi się nie trafił. Poza tym cena... Bije na głowę konkurencję z podobnej półki. A jakością nie odbiega.

hubmar 01-02-2010 20:15

Odp: jaki aku do esia?
 
Poszukałem i chyba tak dobiorę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest też
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale odbiór tylko osobisty no i jak piszecie rok gwarancji krócej.

foxtrot 02-02-2010 08:01

Odp: jaki aku do esia?
 
hubmar;

ja mam ta centrę; można ją znaleźć na allegro taniej i z wysyłką kurierem;
a btw do centry masz jeszcze 2 lata assistance :-)

Sindibad 27-07-2010 09:10

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Cytat:

Napisał andree74 (Post 1273161)
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza .....

Jak to można zrobić czy trzeba tylko wyjąć czy najpierw trzeba wykręcić jakieś śróbki by zdjąć filtr??

Slartibartfast 27-07-2010 11:43

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Cytat:

Napisał roberts3003 (Post 1272888)
czy zwykły laik może go zamontować

Uważaj, bo jeśli nie masz kodu do radia to po odłączeniu aku nie odpalisz radia. Za wbicie kodu ASO z reguły bierze ok. 100zł

maciej 14-11-2010 15:35

Odp: Jaki akumulator do S-maxa?
 
Cytat:

Napisał andree74 (Post 1273161)
3. Na pytanie odnosnie wymiany : ...to da sie zrobic samemu, lecz musze dodac ze nie jest to taka szybka wymiana jak w innych samochodach.
Ja dostalem sie do niego wymontowywujac filtr powietrza oraz odkrecajac zbiorniczek z plynem hamulcowym na fotkach mozna zobaczyc jak to wyglada po rozebraniu.

W kwestii uzupełnienia postu Andrzeja, zwłaszcza, że nadchodzi okres zimowy kiedy najczęściej pada nam aku i trzeba sobie szybko i sprawnie z tym poradzić :<
- faktycznie wyciągnięcie aku nie jest proste i wymaga trochę czasu :evil: Jestem amatorem i robiłem to chyba ok. 2 godz.:evil: :evil:
-podpowiem, że obudowy filtra nie trzeba rozkręcać jest w całości ,,wbita" w 3 gumowe uchwyty - trzeba ciągnąć do góry :shock: Obudowa wyjdzie sama lub z rurą doprowadzającą powietrze(dolotową), patrz zdjęcie 1 i 2 !
-trzeba tylko wcześniej zdjąc z niej gumową rurę wylotową i wypiąć czujnik z obudowy filtra powietrza,
-zbiorniczek z płynem hamulcowym odkręcamy śrubokrętem gwiazdkowym T20 (zdj. nr 5),
-pokrywa akumulatora (czarna) w 1/3 przedniej jest podwieszona na okrągłych ,,dyngsach" w górnej części obudowy, trzeba włożyć tam delikatnie palce i odgiąć obudowę na zew. aby spadła z tych ,,dyngsów"... teraz można ją pociągnąć do siebie i ...ukazuje się boczna ścianka akumulatora - zdj. nr 4.

A oto jeszcze kilka zdjęć do tematu:
http://images41.fotosik.pl/378/f2840336400d673em.jpghttp://images43.fotosik.pl/382/92c8bce2868b22e1m.jpghttp://images49.fotosik.pl/382/7bd38914c1d4de0am.jpghttp://images35.fotosik.pl/218/455161865fda4ce2m.jpghttp://images41.fotosik.pl/378/7f2741467f6d815em.jpg

GregB 25-11-2010 12:09

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Mi się udało wyjąć akumulator bez odkręcania zbiorniczka płynu hamulcowego.

A mam pytanie. Czy to normalne, żeby teraz (jeszcze nie było mrozu) padł całkowicie akumulator,
zwłaszcza że jest to już drugi akumulator (zamontowany akumulator jest nie oryginalny)?

pawel2m 27-11-2010 19:15

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1546386)
Mi się udało wyjąć akumulator bez odkręcania zbiorniczka płynu hamulcowego.

A mam pytanie. Czy to normalne, żeby teraz (jeszcze nie było mrozu) padł całkowicie akumulator,
zwłaszcza że jest to już drugi akumulator (zamontowany akumulator jest nie oryginalny)?

Doładuj go i sprawdź alternator.

GregB 01-12-2010 10:27

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Po wymontowaniu okazał się nie oryginalnym forda a YUASA 72Ah 400A.
Zastanawiam się czy dać mu jeszcze szanse, czy wymienić na Centre Future 85Ah 800A lub Centre Plus 80Ah 700A.
Co doradzicie?

pawel2m 01-12-2010 11:21

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1550174)
Po wymontowaniu okazał się nie oryginalnym forda a YUASA 72Ah 400A.
Zastanawiam się czy dać mu jeszcze szanse, czy wymienić na Centre Future 85Ah 800A lub Centre Plus 80Ah 700A.
Co doradzicie?

Załaduj sprawdź, jak padnie znowu - wszystko będzie jasne.

pawel_88 03-12-2010 22:58

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Ja mogę polecić austriacką firmę Banner, bo robią bardzo porządne akumulatory. Nie wiem czy mają w ofercie o takich parametrach/wymiarach, musiałbyś kolego poszukać.

eclipse 13-12-2010 14:25

Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?
 
Myśle że najlepszym wyjściem było by żebyś podjechał do sprzedawcy akumulatorów tam gdzie mają sprzęt( widełki i cegi na przewody )do sprawdzania pod obciążeniem każdego akumulatora (sprawdzenie jest nieodpłatne ) i wszystko będzie jasne -czy to za słaby już akumulator , czy może gdzieś ucieka lewy prad , może rozrusznik- za dużo pobiera ,lub też niedoładowuje twój alternator (14.4) to poprawne wartości możesz to sam sprawdzić zwykłym miernikiem prądu stałego . po uruchomieniu silnika światła szybywłączone i silnik na wolnych obrotach nie może również przeładowywać powyżej tej wartości po dodaniu gazu .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.