Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Za ktorym razem powinien odpalic? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80890)

saint 15-10-2009 18:08

Za ktorym razem powinien odpalic?
 
za ktorym razem powinien odpalic moj samochodzik stojac ciagle na mrozie? od razu? a co jesli za 2,3 razem - czy to zle? PS nie wymienialem filtru paliwa przed zima i nie uzywam depresatora - to tak dla lepszego rozeznania

dziekuje za wszleki odp :)

motorek26 15-10-2009 18:54

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
powinien odpalić od razu
jeżeli tak nie jest to może świece są spalone

saint 15-10-2009 18:55

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
a czy nie mozna auta normalnie uzytkowac, pomijac to, ze odpali dopiero za ktoryms tam razem?

21035 01-11-2009 22:09

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Witam!
Paliwo leci w wydech. A co dalej, to się dowiedz.
Pozdrawiam!

kr_mo 02-11-2009 06:51

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Ja w mojej Fieście 1.4 TDCi miałem taki problem: przy próbie odpalenia po 2-3 sekundach wyłączał się rozrusznik, mimo że kluczyk był nadal przekręcony w pozycję rozruchu. Fabryczne zabezpieczenie powinno tego dokonać dopiero po 30 sekundach kręcenia rozrusznikiem. To powodowało że musiałem odpalać auto na kilka razy przy mrozach. Okazało się że winne było oprogramowanie i po jego dwukrotnym wgrywaniu problem zniknął. Niestety, ale ASO ford doszo do takiego wniosku dopiero po 1,5 roku diagnozowania problemu, po drodze wymieniając rozrusznik, przekażniki i podgrzewacz paliwa, co nie dawało żadnego rezultatu.

Mirek04 03-11-2009 12:49

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Pytanie do użytkowników Fiesty MK 6
: gdzie trzymacie gasnice i trójkat. Mam samochód z niemiec bez tych rzeczy Nie wiem gdzie je umiescic. Na forum nie znalazłem odpowiedzi.
Dziekuje

franczesko 04-11-2009 21:24

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał Mirek04 (Post 1279360)
Pytanie do użytkowników Fiesty MK 6
: gdzie trzymacie gasnice i trójkat. Mam samochód z niemiec bez tych rzeczy Nie wiem gdzie je umiescic. Na forum nie znalazłem odpowiedzi.
Dziekuje

nie ten temat!!!! jak nie znalazłeś odpowiedzi to załóż nowy.

p.s. 09-11-2009 20:17

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
za 1, najwyżej po dłuższym kręceniu.
myślę że jak raz na jakiś czas odpali za 2 to też nie będzie tragedii (1 na jakiś czas, a nie co 3 dzień)
jeździć zawsze można, pewnie wiele złego się nie stanie, ale wolną chwilą (i kasą :D ) warto to sprawdzić

voytec 10-11-2009 08:35

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Witam!
Mam podobny problem ze swoim autem jaki ma Saint.Moją Fiestę najciężej odpalić w zakresie temperatur +5 stp. do -5 stp.Wtedy zapala czasem za 5 razem.Rozrusznik zakręca silnikiem kilka obrotów i zatrzymuje się i tak aż do skutku
Poniżej -5 stopni zapala się spiralka na desce i wtedy silnik uruchamia sie za pierwszym razem.Dlatego wolę duże mrozy niż temperatury w zakresie 0 stopni .Byłem 3 dni temu w ASO Auto-Plaza i po badaniu na stanowisku diagnostycznym panowie powiedzieli że wszystko jest OK.Może ktoś mi pomoże.

voytec 10-11-2009 18:53

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał Mirek04 (Post 1279360)
Pytanie do użytkowników Fiesty MK 6
: gdzie trzymacie gasnice i trójkat. Mam samochód z niemiec bez tych rzeczy Nie wiem gdzie je umiescic. Na forum nie znalazłem odpowiedzi.
Dziekuje

Witaj .Ja w swojej fieście trzymam w bagażniku . Za nadkolami między tylną klapą jest trochę miejsca akurat na te rzeczy . Kup 0,5 m rzepa , postaw oba przedmioty w pione i "przyrzepuj do tapicerki. Trzymają jak przyspawane.

lucash 10-11-2009 20:04

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Fiesta, którą czasem ujeżdżam, całą poprzednią zimę stała pod chmurką i nigdy nie było tak, żeby nie odpaliła. Powiem więcej - zawsze odpalała za 1szym razem, bez szczególnie długiego kręcenia. Paliwo lane tylko Verva, Ultimate i czasem Vpower.

dresat 11-11-2009 09:11

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Moja efka jest u mnie od 20.06.2006...przeżyła trzy zimy i po naładowaniu akumulatora, gdy temperatura zakręca się przez kilka dni poniżej zera, pali po trzech obrotach wału - na benzynie zaczynając, najzwyklejszej Pb95. Na gazie, po przełączeniu jest nawet żwawsza.:lol:
Akumulator taki, jaki był.

lucash 11-11-2009 10:19

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Kolego dresat autorowi wątku chodziło raczej o 1,4 TDCi ;)

saint 11-11-2009 10:24

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
dziekuje za wszelkie odpowiedzi i prosze o wytluamczenie tego:

"Paliwo leci w wydech. A co dalej, to się dowiedz."

faktycznie cos sie moze stac jesli odpali za 2,3 razem?

dresat 11-11-2009 17:56

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał lucash (Post 1285735)
Kolego dresat autorowi wątku chodziło raczej o 1,4 TDCi

lukash:
no popatrz tylko, co fordziki mogą robić ze wzrokiem...:razz:

Mirek01 16-11-2009 21:28

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał voytec (Post 1284883)
Witam!
Mam podobny problem ze swoim autem jaki ma Saint.Moją Fiestę najciężej odpalić w zakresie temperatur +5 stp. do -5 stp.Wtedy zapala czasem za 5 razem.Rozrusznik zakręca silnikiem kilka obrotów i zatrzymuje się i tak aż do skutku
Poniżej -5 stopni zapala się spiralka na desce i wtedy silnik uruchamia sie za pierwszym razem.Dlatego wolę duże mrozy niż temperatury w zakresie 0 stopni .Byłem 3 dni temu w ASO Auto-Plaza i po badaniu na stanowisku diagnostycznym panowie powiedzieli że wszystko jest OK.Może ktoś mi pomoże.

Miałem identyczne problemy ,pomogła zmiana oprogramowania.

Darium 28-11-2009 01:50

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Na wierzchu i pod ręką, w książce serwisowej piszą że apteczka ma swoje miejsce pod przednim fotelem pasażera, ale jak to tam przypiąć?? ja trzymam w bagażniku ;)

Paliwo leci w wydech - poprostu zalewasz silnik, za 3 razem nic się nie stanie ale w końcu nie będzie chciał zapalić bo świece zaleje, a to co wypchnie - nie spaloną bęzyne, leci dalej przytykając wydech. teoretycznie powinien wypchnąć to jak już odpali, ale w zimie kto wie:/

lucash 01-12-2009 08:07

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Darium, o czym Ty piszesz?! Tu jest mowa o dieslu ;)

p.s. 04-12-2009 15:18

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał voytec (Post 1284883)
Witam!
Mam podobny problem ze swoim autem jaki ma Saint.Moją Fiestę najciężej odpalić w zakresie temperatur +5 stp. do -5 stp.Wtedy zapala czasem za 5 razem.Rozrusznik zakręca silnikiem kilka obrotów i zatrzymuje się i tak aż do skutku
Poniżej -5 stopni zapala się spiralka na desce i wtedy silnik uruchamia sie za pierwszym razem.Dlatego wolę duże mrozy niż temperatury w zakresie 0 stopni .Byłem 3 dni temu w ASO Auto-Plaza i po badaniu na stanowisku diagnostycznym panowie powiedzieli że wszystko jest OK.Może ktoś mi pomoże.

to że przy niskich temp dłużej kręcisz to normalne, jeśli świece żarowe nie włączają się dość wcześnie. Ale w fiestach podobno tak jest. Sprawdź też akumulator, czy jest mocno naładowany. A jak nie pomoże to może jak koledze wyżej pomoże zmiana oprogramowania

yoczek 02-12-2010 20:39

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Witam mam identyczny problem i mam pytanie do osob ktore zmieniały oprogramowanie w swoich autach gdzie to robiły , jaki jest koszt niech opisza cos wiecej o tym problemie pozdro

Mirek01 03-12-2010 19:37

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Witam, trochę źle się wyraziłem w moim poście oprogramowanie nie było zmienione tylko coś w nim było przestawione na tryb zimowy/dokładnie niestety nie pamiętam co/.Od tej pory tj. trzecia zima autko pali za pierwszym razem bez problemu. Panowie w ASO Forda w po opisaniu problemu z zapaleniem od razu wiedzieli o co chodzi,robiłem to u naszych zachodnich sąsiadów na gwarancji tak że nie znam kosztów.

yoczek 04-12-2010 20:55

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Czy teraz swiece żarowe grzeja sie u Ciebie w temperaturach dodatnich np. +5 st.C i wiecej na plus? bo u mnie tylko w temp. ujemnych i wtedy nie ma problemu z odpaleniem , problem z odpaleniem pojawia sie gdy na dworze jest od +10 do 0 i nie podgrzewa swiec zarowych

dwoje19 05-12-2010 17:39

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Jak auto stoi kilka dni i jest -10 i niżej to auto ma prawo odpalić i po chwili zgasnąć i tak ze dwa trzy razy aż zacznie chodzić. Rozbija lud na tłokach :).

JoeMix 06-12-2010 07:22

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Cytat:

Napisał dwoje19 (Post 1552821)
Rozbija lud na tłokach

>?<

TSRules 06-12-2010 14:22

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
JoeMix no nie wisz ? rozbija ludzi w tłoku czyli :mrgreen:

Barnaba. 10-12-2010 15:00

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
skoro moja odpala za pierwszym razem, to Twoja również powinna. Ważne aby akumulator był dobry i paliwko .:wink:

piwko2006 12-12-2010 20:05

Odp: Za ktorym razem powinien odpalic?
 
Ja jak na razie nie miałem problemów z odpaleniem swojego tdci'ka w fieście. Aczkolwiek trzeba dłużej kręcić i świece grzeją dłużej niż ma to miejsce przy mniejszym mrozie, ale jednak odpala i przez chwile wydaje z siebie dźwięki przypominające diesla z poprzednich dekad:).
Oczywiście normalne jest, że nie uraczycie kontrolki świec podczas temperatur dodatnich, ba nie zobaczycie jej nawet przy lekkim mrozie.
Wydaje mi się, że nasze 1.4 TDCi dosyć łatwo zapalają i według mnie jeśli wszystko jest w porządku nie powinno być żadnych większych problemów z odpalaniem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.