Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52214)

PAFFCIO 29-09-2008 20:13

panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Na wstępie od razu napiszę, że niniejszy wątek ma uporządkować temat panelu DVD do mondziaka, który przewija się przez kilka innych. Mam nadzieję, że zieloni zostawią go w tym miejscu :mod:

Rzeczony panel może pochodzić z kilku źródeł:
1. Chiny:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. E-Buy z USA:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. Allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Specyfikacje są w opisach więc nie będę tu śmiecił. Generalnie jest właściwie wszystko, łącznie z RDS'em o który tak rozbija się keisim :fcp29
Ceny przy 1USD = 2,36 zł.:
1. Chiny -> od 410 do 450 USD/szt + koszty transportu (znamy cenę paczki z 4 szt. słanej DHL'em, to 200 USD więc po 50 USD na szt. ) + cło i podatek (+14 %; +22%) RAZEM: ok. 1 650 zł. - przy cenie 450 USD/szt.
2. e-buy -> od 599 USD/szt. + koszty transportu (ok. 140 USD) + cło i podatek jw. RAZEM: 2 430 zł.
3. allegro -> od 2 190 zł

Tematem zaopiekowali się keisim, trochę BearM a ostatnio Crash2me choć na razie nie daje znaku, że coś się dzieje.
Poniżej lista chętnych na ten panel, tak by łatwiej było ją uzupełniać (kopiujcie treść zamiast używać "cytuj", ok?)

PS> Sprawdziłem klasyfikację celną: kod 8527212000 stawka dla krajów trzecich (czy Chiny , czy USA) 14% +22% VAT

PAFFCIO 29-09-2008 20:16

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Poniższy post jest listą chętnych na ten panel DVD...
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11

jvc 29-09-2008 20:24

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
No i teraz będzie porządek. Pafcio :fcp29

TiM 29-09-2008 20:57

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Bardzo mnie cieszy nowy wątek! :D
PAFFCIO, JVC :fcp29

RoNiN76 29-09-2008 21:01

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Koledzy a może proponuje solidarnie zrobić zrzutę i zakupić jedna sztukę na próbę. Przetestować jak to działa co działa co nie działa i będziemy mieli jasność. Lepiej wydać nie wiem jaką cenę macie namierzoną np. te 2000 tys. w 10-ciu czy w 15-stu, z osób, które realnie i poważnie są zainteresowane zakupem tego. Jeżeli towar okaże się lipny to będziemy mieli 1 szt., która zawsze można dalej puścić w świat na allegro taniej bo była testowana. I w ten oto sposób w przypadku wpadki nie będziemy mieli 30 radyjek a jedno. Jeżeli zaś towar okaże się godny polecenia i zaufania to zapuścimy witki z opisem co to potrafi i co można z tym zrobić dalej w świat i może będzie szersze grono zainteresowanych. Co Wy na to ? Ja np. tez bym się pisał na zakup.

heko 30-09-2008 07:16

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
RoNiN76 mądrze gada :fcp26...może to jakiś pomysł...ja chętnie się zrzucę :fcp1

jvc 30-09-2008 07:46

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Pomysł nie jest zły ,ma jeden plus i jeden minus. Minus to taki że wszystko odwlecze się w czasie na ładne parę miesięcy (dwa zakupy, dwie przesyłki ) wiec jakieś pewnie ze 4 miesiące do finału jeżeli się okaże że sprzęt jest OK ,natomiast plus jest taki że w razie wpadki jesteśmy w plecy góra 200zł przy 10 osobach. Pomysł jak najbardziej do przemyślenia. :fcp1

PAFFCIO 30-09-2008 08:45

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
jeżeli w tym kierunku idziemy to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup u gościa z Allegro, zarzeka się, że po przedpłacie 500 w 2 tygodnie dostarcza sprzęt, później trzeba by go podłączyć i sądzę, że dobrze by było, by zrobił to ktoś kto ma "dobre" wejścia w ASO lub zna naprawdę kumatego elektryka. Jeżeli się okaże, że jest ok, no to już wówczas prośba do BearM'a lub crash2me o shipping i pewnie z 2 miechy czekania.
Co, by nie przedłużać bezsensownych dywagacji: kto za, kto przeciw, kto się zajmie?

Rallygan 30-09-2008 09:04

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Paffcio,

ja mam dobre wejscia w ASO (brat) i moge uzyczyc auta do testow na jakis czas. Ogolnie tez jestem zainteresowany tym radyjkiem, ale na razie nie deklaruje sie na zakup, bo mam dolek finansowy.

azet 30-09-2008 09:12

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
jestem dwa razy za - dorzucę się i jeżeli cena byłaby rozsądna jak dotychczas
z tym że bardzo mnie interesuje czy będzie można załozyć ( ale skoro dla mondeo , to jak nie- chyba że chiny inaczej to mają zamontowane)no i chyba że do silver x nie będzie pasiło, ale niby czemu ? no i chyba że jak to z chińskimi- zaraz przestanie działać .no i żeby za próbkę nie trzeba było płacic dużo od osoby :fcp19

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet

heko 30-09-2008 09:48

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
...no to zrzuta :fcp2
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
...jeszcze kogoś z Smaxów zaprosimy

PAFFCIO 30-09-2008 10:02

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
to już siedmiu...rzekłbym wspaniałych gdyby nie to, ze sam na liście jestem :fcp2
Myślę, że w takim razie jak prowodyr zamówię to radyjko od gościa na allegro, wpłacę zaliczkę licząc na zwrot od Was kwot do rozliczenia, później dogadam się z Rallygun'em i obadamy.
Agree??

azet 30-09-2008 10:17

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
to już siedmiu...rzekłbym wspaniałych gdyby nie to, ze sam na liście jestem :fcp2
Myślę, że w takim razie jak prowodyr zamówię to radyjko od gościa na allegro, wpłacę zaliczkę licząc na zwrot od Was kwot do rozliczenia, później dogadam się z Rallygun'em i obadamy.
Agree??

:fcp26

mark54 30-09-2008 10:29

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
To i ja sie dorzuce :fcp26
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54

PAFFCIO 30-09-2008 10:41

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
no to zamówiłem, zaliczka poszła, zegar tyka :fcp2 na priva podam wam kwoty do rozliczenia ogólnego jak już się wszyscy zdeklarują i poznam cenę końcową, zaliczkę na razie sfinansuję :fcp4
Panowie, jeszcze jedno...może zabrzmi to nie fajnie ale przy kasie tak trzeba. Każdy z nas inwestuje i ryzykuje na własną odpowiedzialność. Nie chciałbym jeżeli, odpukać, coś pójdzie nie tak, wysłuchiwać później jakichś tekstów z piaskownicy czy wykłócać się o rozliczenie. Zakładam, że jesteśmy dorośli i tak się będziemy wzajemnie traktować...
Jeżeli panel spełni nasze oczekiwania to ze swojej strony proporcjonalnie dołożę się do całości zamówienia z Chin,ok?
Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego ad personam...teoretycznie za 10-14 dni powinienem otrzymać przesyłkę z panelem.

RoNiN76 30-09-2008 10:57

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
No Panowie ja też sie dorzucam. :)

jvc 30-09-2008 11:03

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Do wieczora to lekko tuzin nas chyba będzie :fcp3

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76

PAFFCIO 30-09-2008 11:07

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
zapodałem info również u chłopaków z S-Maxami...zobaczymy czy się skuszą :fcp2

mark54 30-09-2008 11:13

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Do Focusa II po liftingu tez powinno pasowac :fcp2

RoNiN76 30-09-2008 11:38

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał jvc
Do wieczora to lekko tuzin nas chyba będzie :fcp3

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76

No i tym sposobem zrobimy zrzutę, że nikt nie poczuje tego a jeżeli towar spełni nasze oczekiwania zrobimy większe zamówienie, a z tym testowanym się rozliczymy. Podejrzewam, że w ciągu miesiąca wszystko będzie już wiadomo.

jvc 30-09-2008 11:46

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Powiedziałbym nawet że strata będzie tylko wtedy gdyby okazało się ze radyjko to jedno wielkie g... w co raczej nie wierzę :fcp3 no bo jeżeli nie będzie współgrało z naszymi europejskimi mondkami no to będzie zwrot do sprzedawcy ,choć nie sądzę żeby gość sprzedawał gdyby nie był pewien że to działa

azet 30-09-2008 11:55

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
a tak z ciekawości, jak oni wymieniaja, wyjmują takie radio ? odejmują całą środkową konsolę ? jak to jest zamocowane ?

RoNiN76 30-09-2008 12:01

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
No własnie też jestem ciekaw bo w poprzednim modelu jak zmieniałem zwykłe radyjko na sony to nie obyło się bez dokupienia konsoli środkowej a to zawsze dodatkowe koszta. Ciekaw jestem co będzie z blutufem bo obecnie mam dodatkowo i czuję, że się okaże niepotrzebny.

PAFFCIO 30-09-2008 12:13

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał RoNiN76
No własnie też jestem ciekaw bo w poprzednim modelu jak zmieniałem zwykłe radyjko na sony to nie obyło się bez dokupienia konsoli środkowej a to zawsze dodatkowe koszta. Ciekaw jestem co będzie z blutufem bo obecnie mam dodatkowo i czuję, że się okaże niepotrzebny.

O zdjęcie konsoli środkowej trzeba heko zapytać bo przeca se wymienił na tą z Titx'a :fcp13
RoNiN76 obawiam się, że podobnie jak ja staniesz się posiadaczem extra dodatkowego radyjka + moduł BT z fordzika. Jeżeli potwierdzi się, że do już zamontowanych zestawów audio "nie da się" go podłączyć, a na chwilę obecną właśnie tak mówią "szpecze" z ASO, to niestety...na półeczkę...choć wg mnie, jeżeli zmieniam cały zestaw tj. audio + moduł BT to sądzę, że całość powinna się dać zaimplementować...wierzę, że brat Rallygun'a rozkmini ten temat i dostaniemy odpowiedź.

jvc 30-09-2008 12:14

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał azet
a tak z ciekawości, jak oni wymieniaja, wyjmują takie radio ? odejmują całą środkową konsolę ? jak to jest zamocowane ?

Tez się zastanawiałem nad tym :fcp18

heko 30-09-2008 12:15

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał RoNiN76
Cytat:

Napisał jvc
Do wieczora to lekko tuzin nas chyba będzie :fcp3

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76

No i tym sposobem zrobimy zrzutę, że nikt nie poczuje tego a jeżeli towar spełni nasze oczekiwania zrobimy większe zamówienie, a z tym testowanym się rozliczymy. Podejrzewam, że w ciągu miesiąca wszystko będzie już wiadomo.

...ale jesteśmy sprytni :fcp2 :fcp3 :fcp27 :fcp26

RoNiN76 30-09-2008 12:20

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Pafcio to najwyżej będziemy wyciągać te moduły i sprzedamy tym co płaczą, że nie mają :fcp2 . A swoja drogą uzbrajam się w cierpliwość co to z tego tak naprawdę wyjdzie.

TiM 30-09-2008 15:09

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
No i proszę! Oto efekt zamieszczenia oddzielnego tematu - odrazu masa chętnych i zainteresowanych! :D

PAFFCIO 30-09-2008 15:36

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
no to wpisuj się TiM w zakup kontrolowany :-)

Rallygan 30-09-2008 16:03

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Zarzucilem juz wici bratu, ma wsadzic elektrykowi j... w imadlo i wycisnac wszelkie info. Poszperam tez w domu, bo pamietam, ze brat ostatnio przyniosl mi jakas dokumentacja techniczna i chyba tam byla budowa calej konsoli pod spodem. Z tego co dobrze pamietam to jest tam standardowa szyna 2 din i tylko ta wytloczka panelu czolowego powoduje, ze mozna tam wsadzic radia o takim konkretnie jego ksztalcie.

Podjade tez w wolnej chwili do mojego magika od zabezpieczen, elektroniki, itp. Ostatnio jak sie z nim widzialem to twierdzil, ze potrafi juz robic zabezpieczenia na instalacji z CANem bez wariowania komputera, wiec mysle, ze radio nie bedzie dla niego jakims mega wyzwaniem :fcp4

Rallygan 30-09-2008 16:28

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Moj brat mnie dzisiaj wyjatkowo zaskoczyl i nie olal na nastepne 2 dni :fcp4
Otóż oczywiście kwestie samego podlaczenia przetestujemy dopiero jak bedzie radyjko, ale tak jak przypuszczalem pod spodem jest standardowa szyna fordowska 2 din, wiec tu nie powinno byc problemow. Jezeli nie daj Boze radio bedzie bez zlaczek do kabli w standardzie Forda to sa przejsciowki na ISO, wiec z tym tez luz.

Powstal jednak jeden maly problem formalny, ktorego chyba tutaj nie poruszalismy. Otoz wszystkie urzadzenia radio/audio, itp. montowane w UE musza miec homologacje europejska. Jezeli ten sprzet to ma to luz. Jezeli nie to robi sie problem, bo nasz kochany FP moze nam nawet odebrac gwarancje za niedozwolone przerobki w instalacji elektrycznej czy jakos tak... :fcp6 :fcp15

azet 30-09-2008 17:25

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał PAFFCIO
3. Allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ten link kłamie :569:


Cytat:

Napisał Rallygan

Powstal jednak jeden maly problem formalny, ktorego chyba tutaj nie poruszalismy. Otoz wszystkie urzadzenia radio/audio, itp. montowane w UE musza miec homologacje europejska. Jezeli ten sprzet to ma to luz. Jezeli nie to robi sie problem, bo nasz kochany FP moze nam nawet odebrac gwarancje za niedozwolone przerobki w instalacji elektrycznej czy jakos tak... :fcp6 :fcp15

upss :548:

RoNiN76 30-09-2008 17:31

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
No to czekamy aż sprzęcik dojedzie

witekga 30-09-2008 17:59

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał jvc
Do wieczora to lekko tuzin nas chyba będzie :fcp3

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76

Dołączam, jeśli pasuje do nowego S-maxa (dlaczego miałoby nie pasować).

mark54 30-09-2008 19:28

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał Rallygan
...Jezeli nie daj Boze radio bedzie bez zlaczek do kabli w standardzie Forda to sa przejsciowki na ISO, wiec z tym tez luz....

Dzisiaj tez dopytywalem sie uzytkownika riccardo z allegro o szczegoly tej Navigacji
i wedlug jego zapewnien posiada ona:
kostki podłączeniowe zgodne z oryginalną instalacją, i można sterować z kierownicy.

TiM 30-09-2008 20:18

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Paweł, przeca Ci mówiłem że mnie to nie kręci... Przynajmniej narazie :fcp12
Ale powodzenia życzę i dopinguję ;)

A swoją drogą, to imponujące, że nam te przeróżne inicjatywy tak ładnie wychodzą na forum :fcp29

azet 30-09-2008 20:39

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał witekga
Cytat:

Napisał jvc
Do wieczora to lekko tuzin nas chyba będzie :fcp3

1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76

Dołączam, jeśli pasuje do nowego S-maxa (dlaczego miałoby nie pasować).

to trzeba tak i wiesz że narazie składamy sie na jeden egzemplarz by sprawdzić czy będzie chodzić , żeby potem nie okazało się że mamy gadżet na ścianie za ponad 1600 zł :fcp23
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76
10. witekga

Cytat:

Napisał TiM
Paweł, przeca Ci mówiłem że mnie to nie kręci... Przynajmniej narazie :fcp12
Ale powodzenia życzę i dopinguję ;)

A swoją drogą, to imponujące, że nam te przeróżne inicjatywy tak ładnie wychodzą na forum :fcp29

no nie :fcp9 jak nie w Polsce :fcp26

jvc 30-09-2008 20:43

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76
10. witekga

No to Panowie zaczynamy drugą dziesiątkę :fcp3

RoNiN76 30-09-2008 21:56

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
Cytat:

Napisał jvc
1. kubuspuchaty
2. jvc
3. PAFFCIO
4. Crash
5. adasasx11
6. azet
7. heko
8. Mark54
9. RoNiN76
10. witekga

No to Panowie zaczynamy drugą dziesiątkę :fcp3

Proponuję poczekać może do końca tygodnia z ta zrzutką, może dobije więcej osób.

Crash2me 01-10-2008 00:04

Re: [mk4] panel Audio/DVD/GPS/TV - wszystko o...
 
ELo,

Troche czasu mi zajely mailowe rozmowy z producentem, w pewnym momencie zasugerowal, ze mamy kupic cala fabryke hehe tzn. 10 sztuk kazdego modelu dla kazdego samochodu :)

Oczywiscie wyprowadzilem go z bledu informujac, ze jestesmy maniakami Forda i nigdy nie kupimy sprzetu do innych samochodow.

Wiec ostatecznie napisal:

"Dear,
Thanks for your email.

Yes, you can order only Mondeo model W2-D787F, how many pcs can you order each time? then we can check the shipping cost.

Regards,
Bob"

Oczywiscie dorzucam sie do zamowionego radia "demo" i zastanawiam sie czy Panu z Azji nie napisac, ze oczekujemy na wersje demo i po montazu jak sie okaze, ze wszystko jest ok, dopiero bedzie zamowienie.

Zdrowka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.