Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Co zamiast Kugi ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332850)

ołowiany 10-01-2023 17:30

Co zamiast Kugi ?
 
Taki nowy temat. Wiem, że nie będzie takiego zainteresowania jak podobny w temacie Mondeo, ale może coś ktoś napisze.
Posiadam rocznik 2018, 242 KM i w lipcu kończy się leasing. Coś trzeba będzie wybrać, ale też nie koniecznie, bo z tej jestem ( byłem do dziś ) zadowolony. Ale jednak koszty...
Powiedzmy, że do dyspozycji jest ok. 300 tys w systemie najmu długoterminowego.
Chciałbym żeby nowy był co najmniej równie mocny, szybki i (nawet) pakowny do Kugi. Niestety nowsza Kuga nie spełnia tych warunków. I dlatego budżet poszedł w górę.
Naturalnym wyborem w marce byłby explorer, ale jest za drogi i mam też dość obsługi posprzedażnej w fordzie.
Biorę pod uwagę :
Q5
X3
CLK
Kodiaq RS
Mazda cx60
Stelvio 280 KM
A może coś innego ?

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia , ew. jeździł tymi samochodami ?
Żadnym z powyższych jeszcze nie jeździłem, a temat wyszedł dzisiaj, po tym jak kuga pojechała na lawecie na wymianę katalizatora ( 62 tys. przebiegu !)

piotrek305 10-01-2023 19:51

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Xc60 :)

radekrogo 10-01-2023 20:05

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
mazda cx60

ołowiany 10-01-2023 23:17

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Volvo ma we wszystkich, chyba, samochodach ogranicznik do max 180 km/h. To mi się nie podoba.
Mazda ciekawa. Dodam ją do listy.
Dzięki.

Edit.
Konfigurator mazdy mówi o 300 tys. W punkt.

radekrogo 11-01-2023 09:49

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Mazda ma całkiem inna filozofie produkcji aut niż reszta świata. Dlatego są fajne.

ołowiany 16-01-2023 21:35

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 3439518)
Mazda ma całkiem inna filozofie produkcji aut niż reszta świata. Dlatego są fajne.

Wytłumaczysz mi ?

Szuiram76 17-01-2023 18:13

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Jak na mój gust Mazda używa starych technologii i starych rozwiązań bo nikt inny już tak nie robi , nie jest to zbyt fajne dla właściciela, ale jest cool dla Mazdy - pisze to jako wieloletni wielbiciel marki i zawsze chciałbym kupić ale tez zawsze znajduje masę argumentów przeciw, zatem bez złośliwości. CX60 fajna na papierze, a w każdym teście to jednak znów wychodzi że Mazda niefajna w obsłudze, jak zawsze auto dla sztuki japońskiego harakiri lub seppuku lub innego "harimoto".
Ja sugeruje zakup BMW X3 G01 dla Ciebie

tomaszjan31 17-01-2023 23:41

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
X3 xDrive30i m sport od ok 270tyś

ołowiany 18-01-2023 12:40

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3440475)
X3 xDrive30i m sport od ok 270tyś

Dostałem parę ofert na gotowe x3 i najtańsza z nich to 311 tys, a i tak konfiguracja mi do końca nie odpowiada.
Natomiast bardzo mi się spodobało x3 m40i, a cena 350. Tylko to wszystko już nieco za drogo.
Za 330 jest też oferta na glc. Najtaniej wychodzi skoda, ale boję się, że te 245 KM będzie nieco za mało dla mnie na tak duży samochód.

foni 18-01-2023 14:12

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Ja się przesiadłem na CX60 po ponad 6 latach jeżdżenia MDO (wersja wg opisu w stopce). Nie mogłem brać premium, więc wybór nie był łatwy. Auto mogę polecićć, ale na bank nie w wersji PHEV. Dziś celowałbym w mocniejszego diesla. Rozważałem jeszcze SantaFe. Hyundai bardziej komfortowy na zawieszeniu. Natomiast po Fordzie nie odczułem dyskomfortu w prowadzeniu się Mazdy. Co wcale nie było dla mnie takie oczywiste. M i H wykończone super, choć w zupełnie innym stylu.

ołowiany 18-01-2023 16:02

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał foni (Post 3440549)
Nie mogłem brać premium

Noo, z konfiguratora wychodzi mi 300 tys. To chyba jest premium :)
Dlaczego nie PHEV ?

foni 19-01-2023 07:51

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Mazda z tym modelem (i jeszcze bardziej z następnymi) stara się podejść blisko pod marki premium. Tym samym cena również zahacza o ich cenniki. W moim przypadku premium było definiowane poprzez postrzeganie znaczka. Odpadł Merc, BMW, Lex, Audi, Volvo. Do VW nie chciałem się przesiadać ze względów "emocjonalnych" ;-) Cena była kryterium drugoplanowym.
Na tym etapie dojrzałości rozwiązania PHEV u Mazdy chyba lepiej poczekać. Układ napędowy jest bardzo ambitnie zaprojektowany i tym samym raczej mocno skomplikowany. Jeszcze nie do końca wszystko działa wystarczająco harmonicznie. Może być, że to kwestia kilku miesięcy i kolejnych aktualizacji softu. Owszem, super jest to, że jest mechaniczne 4x4, jeździ się jak tylnonapędowym autem, skrzynia ma prawdziwe biegi, auto bardzo dobrze się prowadzi, ale to wszystko można mieć również w tradycyjnym dieslu. W mojej ocenie 2,5 litrowy wolnossący silnik jest ciut zbyt słaby aby - po rozładowaniu baterii - napędzać 2,2 tonowego SUVa. Owszem, auto pozostaje cały czas bardzo szybkie ale odbywa się to kosztem komfortu akustycznego, bo trzeba korzystać z wysokich obrotów silnika spalinowego.
A już zupełnie na marginesie, to kompletnie nie spodziewałem się że tak bardzo spada efektywność ekonomiczna PHEV w okresie jesienno-zimowym. I nie jest to problem Mazdy ale WSZYSTKICH producentów i tego typu rozwiązań.

pawel182 19-01-2023 12:44

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] A może Stelvio?

ołowiany 19-01-2023 15:29

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał foni (Post 3440643)
W mojej ocenie 2,5 litrowy wolnossący silnik jest ciut zbyt słaby aby - po rozładowaniu baterii - napędzać 2,2 tonowego SUVa.

Dzięki za wyjaśnienie
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 3440683)
A może Stelvio?

Zapomniałem o tym, a w pierwszej kolejności mi wychodziło w wyszukiwaniu. Po oglądnięciu paru testów jednak zapał nieco zanikł. Ma dość słabe oceny jeśli chodzi o komfort głośności, wykonanie i trwałość. Ale biorę pod uwagę dlatego, że na 2-3 letni wynajem. Może się nie zepsuje..;) Dopisałem do listy. Zresztą to jedyny pojazd jakim jeździłem kiedyś na próbnej. Ale to było 200 KM i 5 lat temu ( przed kugą). Aaa, i wtedy się dziwiłem dlaczego sprzedawca mi podgłośnił radio przed jazdą :)

pawel182 19-01-2023 16:03

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Pamiętaj, że testy które oglądasz często są opłacane wiec nie sugerował bym się nimi tak do konca. Inna sprawa, że ten sam samochód u jednego recenzenta ma zupełnie inna ocenę niż u drugiego więc ogólnie można powiedzieć że u niektórych osób (testerów) ich recenzje są tyle samo warte co niemieckie ranking niezawodności.
Najlepiej samemu się przejechać i ocenić i zobaczyć czy dane auto odpowiada Twoim preferencjom.

paoloWawa 19-01-2023 17:15

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Kumpel ma Stelvio właśnie z 200-konną benzyną i jest zadowolony. To auto rzeczywiście jako chyba jedyny SUV wygląda znośnie :) Ale rzeczywiście jeśli chodzi o jakość to miał kilka wizyt w serwisie, raczej drobne pierdoły ale uprzykrzające życie. Choć teraz niedawno jakoś był facelift to może poprawili

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

ołowiany 19-01-2023 20:26

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 3440719)
Pamiętaj, że testy które oglądasz często są opłacane wiec nie sugerował bym się nimi tak do konca. Inna sprawa, że ten sam samochód u jednego recenzenta ma zupełnie inna ocenę niż u drugiego więc ogólnie można powiedzieć że u niektórych osób (testerów) ich recenzje są tyle samo warte co niemieckie ranking niezawodności.
Najlepiej samemu się przejechać i ocenić i zobaczyć czy dane auto odpowiada Twoim preferencjom.

Dzięki, ale nieśmiało twierdzę , że nie jestem idiotą...

llukass 19-01-2023 21:07

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
A może cupra formentor?

ołowiany 20-01-2023 11:06

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał llukass (Post 3440757)
A może cupra formentor?

Tym nawet jeździłem już. Za mały.

kopson 31-01-2023 00:28

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 3439447)
Biorę pod uwagę :
Q5
X3
CLK
Kodiaq RS
Mazda cx60
Stelvio 280 KM
A może coś innego ?

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia ..

Ciekawym wyborem jest wg mnie Skoda Kodiaq RS. Masz tam mocnego benzyniaka 2.0TSI, który w połączeniu z DSG serwuje naprawdę dobre osiągi. Poza tym napęd 4x4, bogate wyposażenie tej wersji, które nawet z kilkoma opcjami zamknie cenę samochodu poniżej 300k zł.
Kodiaq to generalnie duzo auta w aucie: masz tam full miejsca w obu rzędach, możliwość zamówienia nawet wersji 7-osob., wielki bagażnik, przemyślane rozwiązania w kabinie. Wygląd, choć to sprawa gustu, też niczego sobie, zwłaszcza w połączeniu z jakimś oryginalnym kolorem. Kodiaq w takiej wersji na pewno nie byłby szarą myszką.

MAG 04-02-2023 09:09

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Dopisze tylko jeszcze to, że do Skody można zainstalować boxa, który zdecydowanie poprawia fabryczne możliwości tego auta, a oba najmocniejsze silniki (diesel 240KM i benzyna bodajże 245KM) mają spory potencjał, chociaż akurat w twoim przypadku i wynajmie nie ma to specjalnego znaczenia ...

lukast 04-02-2023 09:48

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Wszystko fajnie Panowie, ale pokażcie jak wygląda miejsce na nogi na tylnej kanapie w Kodiaqu - tunel wysoki na środku rodem z lat 90 XX wieku. U mnie np to zdyskwalifikowało ten smochod na starcie :)

piotrek305 04-02-2023 17:58

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3443032)
Wszystko fajnie Panowie, ale pokażcie jak wygląda miejsce na nogi na tylnej kanapie w Kodiaqu - tunel wysoki na środku rodem z lat 90 XX wieku. U mnie np to zdyskwalifikowało ten smochod na starcie :)

przecież tam jest ogrom miejsca. Gdzie masz więcej ?

lukast 04-02-2023 19:00

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3443123)
przecież tam jest ogrom miejsca. Gdzie masz więcej ?

Mam na myśli miejsce pod nogami, nie przed kolanami. A miejsca więcej przed jest np w kia sorento, mierzyłem nawet własnoręcznie jak szukałem auta.
A pod nogami w kodiaq na środku z tyłu jest lipa i tyle, patrz wysokość tunelu na foto :)

A obok foto tego samego miejsca np w sorento - znajdź roznice ;)

niko123 11-02-2023 15:44

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 3440569)
Noo, z konfiguratora wychodzi mi 300 tys. To chyba jest premium :)
Dlaczego nie PHEV ?

Ty chcesz kupic bmw x3 5,5 do 100 ful opcje z wszystkimi dodatkami ? Dobry jestes
Dobra wyposazona mazde z silnikiemdiezla 6 cylindrow masz za 250 tys zl

Ogladalem cx,60 w najbogatszej wersji z biala tapicerka.
Skora nappa , prawdziwe japońskie jadne drewno, brak pianoblek i dodatki z prawdziwego aluminium
W aufi q5 bo nie wierzylem ze audi ma tak niska jakosc materiałów, tylko volvo ma super kabine jak mazda.

auto-diagnostic 11-02-2023 15:57

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Mazda cx60 jest bardzo fajna, ale tylko jak nie jedzie. Proponuję wziąć na jazdę próbną i sprawdzić jak się nią jeździ. Podczas mojego testu cały czas coś buczało z okolic silnika, nawet podczas postoju na czerwonym świetle. Coś jakby dźwięk transformatora-trudno to opisać. Po tym teście z dużą ulgą wsiadłem do mojej Kugi FHEV i w ciszy pojechałem dalej...

niko123 11-02-2023 16:01

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał ołowiany (Post 3440569)
Noo, z konfiguratora wychodzi mi 300 tys. To chyba jest premium :)
Dlaczego nie PHEV ?

Cytat:

Napisał foni (Post 3440643)
W mojej ocenie 2,5 litrowy wolnossący silnik jest ciut zbyt słaby aby - po rozładowaniu baterii - napędzać 2,2 tonowego SUVa. Owszem, auto pozostaje cały czas bardzo szybkie ale odbywa się to kosztem komfortu akustycznego, bo trzeba korzystać z wysokich obrotów silnika spalinowego.

Nastepny ecpert bez wiedzy.

Mazda po rozładowaniu aku ciagle ma ukryte 13% bateti i sama je doladowuje, tym samym po rozładowaniu aku zawsze mamy dostepna pelna moc 325 ps
Brat ja kupil i znam juz ja, jazda jest rewelacyjna, polecam auto.- 6 lat pelnej gwarancji na wszystkie podzespoły.
Wyciszenie jest super, na poziomie q5 z fatalnym dsg ale to opisywalem w innym watku na forum

auto-diagnostic 11-02-2023 16:15

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Nie trzeba być ekspertem i znać wszystkie szczegóły techniczne hybrydy Mazdy, aby stwierdzić, że po prostu hałasuje nawet jak nie jedzie. Gdy pojawiła się w salonie cx60 bardzo spodobała mi się z wyglądu zewnętrznego, w środku super, duży bagażnik i trochę żałowałem, że nie poczekałem na nią tylko kupiłem Kugę.
Po jeździe testowej już nie żałuję....

niko123 11-02-2023 16:17

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Porownac kuge do cx60 to jak dacie do bmw.
Najlepsi sa ci co nigdy jej nie widzieli , nigdy nie jezdzili a opisuja doznania o spadku mocy po rozładowaniu aku - litosci

auto-diagnostic 11-02-2023 16:42

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Przesiąść się z Focusa II 1.6 na cokolwiek współczesnego może rzeczywiście zaszokować;)

kopson 13-02-2023 18:16

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3443143)
Mam na myśli miejsce pod nogami, nie przed kolanami. A miejsca więcej przed jest np w kia sorento, mierzyłem nawet własnoręcznie jak szukałem auta.
A pod nogami w kodiaq na środku z tyłu jest lipa i tyle, patrz wysokość tunelu na foto :)

A obok foto tego samego miejsca np w sorento - znajdź roznice ;)

Czy tunel jest niższy czy wyższy, to i tak pasażer siedzi tam okrakiem trzymając jedną nogę pod lewym fotelem, a drugą pod prawym fotelem, więc nie byłby to dla mnie decydujący argument.
Poza tym, patrząc na Twoje zdjęcia zauważam, że w Sorento tylny nawiew powietrza (stanowiący element środkowej konsoli) jest mocno wypukły w kierunku kanapy, co utrudnia zajmowanie tam miejsca, a w Skodzie ten nawiew jest zdecydowanie mniej wystający.
Podobne rozwiązanie jak w Sorento widziałem też w Oplu Grandland i szczerze mówiąc bardziej mi to przeszkadzało, niż wysoki tunel.
Jak widać, nie ma aut idealnych.

kopson 13-02-2023 23:53

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Bump:
Cytat:

Napisał lukast (Post 3443032)
Wszystko fajnie Panowie, ale pokażcie jak wygląda miejsce na nogi na tylnej kanapie w Kodiaqu - tunel wysoki na środku rodem z lat 90 XX wieku. U mnie np to zdyskwalifikowało ten smochod na starcie :)

no i jeszcze jedno, co pominąłeś, a co istotne dla kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] : silnik i osiągi. Pod tym względem Kodiaq, zwłaszcza w wersji RS, bije Sorento na głowę, w której najmocniejszy wariant jest oparty o silnik ... 1.6T z hybrydą :lol:
Tak, wiem, takie czasy, gdzie nawet do wielkiego SUVa wkłada się małe silniczki. Ale w Kodiaqu jest przynajmniej dwulitrówka TSI, która parametrami nie daje szans Kii.

niko123 14-02-2023 05:08

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Sorento z identycznym wyposazeniem jest tanszy od skody o 60 tys zl, to nie jest tak ze masz darmowa wiekrza moc w skodzie za te same pieniądze co w sorento.
Sorento srednie spalanue miadto 7
Skoda srednio 11

kopson 14-02-2023 09:15

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Dla kolegi, który zakładał ten wątek, spalanie nie ma chyba aż takiego znaczenia, bo skoro jeździ Kugą 2.0EB to wszyscy wiemy, jakie tam może być zużycie paliwa :wink:

Poza tym, jak piszą użytkownicy Sorento na swoim forum, ten model pali wyraźnie więcej, niż to co napisałeś. I dla mnie jest to oczywiste. Duże i cięzkie auto musi swoje wypić. I nawet wspomaganie hybrydą aż tak bardzo tego faktu nie zmienia.
Toyota też się chwali w katalogach, że jej nowy motor 2.0 193KM z hybrydą spala poniżej 5l./100, tylko że użytkownicy tych aut piszą co innego...

niko123 14-02-2023 10:03

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Tak pisza na forum sorento


Jazda wokoło komina + 86tka, bez autostrad, przepisowo. Codzienne krótkie wyjazdy(8km) do szkoły/pracy.
Spalanie z 700km - 7,0l/100km (w większości auto niedogrzane na krótkich trasach ~8,5l, spalanie ratują wyjazdy dłuższe ~25km w jedną stronę - wtedy 5,8l średnio).

lukast 14-02-2023 10:10

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3444559)
Czy tunel jest niższy czy wyższy, to i tak pasażer siedzi tam okrakiem trzymając jedną nogę pod lewym fotelem, a drugą pod prawym fotelem, więc nie byłby to dla mnie decydujący argument.
Poza tym, patrząc na Twoje zdjęcia zauważam, że w Sorento tylny nawiew powietrza (stanowiący element środkowej konsoli) jest mocno wypukły w kierunku kanapy, co utrudnia zajmowanie tam miejsca, a w Skodzie ten nawiew jest zdecydowanie mniej wystający.
Podobne rozwiązanie jak w Sorento widziałem też w Oplu Grandland i szczerze mówiąc bardziej mi to przeszkadzało, niż wysoki tunel.
Jak widać, nie ma aut idealnych.

Z tym okrakiem to zależy - u mnie w maxie żona tam siedzi z reguły i trzyma stopy blisko siebie i jak zobaczyła ten tunel w kodiaq to od razu auto odrzuciła. Więc wszystko zależy od upodobań. Ten tunel mnie jednak też zaszokował, bo trochę przeszłością powiało, ale nie jest tajemnicą że skoda bazuje na starszych płytach podłogowych od vag, to może dlatego.

Jeśli chodzi o osiągi vs spalanie to co kto woli. Takie mamy czasy że większość osób jednak spalanie auta bierze pod uwagę. Osiągi to sorento z 1.6 w hybrydzie ma całkiem całkiem (jechałem jazdę testowa), ma coś koło 230km.
Żeby nie było, nie mam sorento ale maxa, więc nie jestem ani wyznawcą kia ani Skody, ale rozumiem że mając skodę możesz być troszkę nieobiektywny ;)

niko123 14-02-2023 11:45

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Najlepiej testy , sa za darmo
Skoda, mazda cx60 , sorento a moze Cupra ateca, jest wiele marek ale ceny tak szybko rosna ze nie wiem czy ateca ma np dobre ceny vs skoda kodiaq rs

ołowiany 14-02-2023 18:13

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Chwilę mnie nie było na forum. Dziękuję za kolejne uwagi.

niko123 15-02-2023 19:10

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciekawe jak bedzie z wersja 4x4 , 260 ps/ 550 nm jak ktoś napisał pod filmem.

Nastepny test diezla R6 i Srednie spalanie z testu 3,5l / 100 km !!!!!!

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu niemiecki test ale mozna wlaczyc napisy pl
Niemcy mieli wynik 3,6l a wlosi 3,2l

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak na suwa 1850 kg + opory bo to nie jest niski sedan to wynik super. szkoda ze za rok tylko mazda bdzie miala diezle r6.
Ten silnik mazdy spelnia normy jakie beda euro 7 a w przyszlym roku niemcy likwiduja r6 , kto nie liczac mazdy 6 cylindrow w diezlu wiele nie zostanie.
( mowa o 6 cylindrowych diezlach. )

Matych 16-02-2023 08:15

Odp: Co zamiast Kugi ?
 
Cytat:

Napisał niko123 (Post 3444962)
Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.

Mi z konfiguratora wychodzi jakieś 270-a 4x4 to 290 Na stronie polskiej wychodzi jak ma to być jakoś rozsądnie skonfigurowane.I niech kolega przestani pisać już te bzdury o aluminium we wnętrzu bo już raz to tłumaczyłem i aluminium tam żadnego nie ma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.