Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wibracje przy prędkościach autostradowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329484)

bidżej 17-06-2022 12:43

Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Kolejny problem mojego Focusa, który pojawił się jakiś czas temu i narasta, a o którym ASO nie ma pojęcia co zrobić to wibracje przy prędkościach autostradowych: od ok. 120-130km/h wzwyż.

Nie są to koła, bo te były wyważone i sprawdzone w 2 osobnych warsztatach. Poza tym drgania nie są wyczuwalne na kierownicy, tylko telepie się całe nadwozie.
Problem pogłębia się przy zwiększonym obciążeniu napędu (np. załadowane auto, podjazd pod górę). Fatalnie jest przy hamowaniu, ale tylko mocnym, więc nie przypuszczam, żeby to były tarcze/klocki.

Z dodatkowych objawów: przy manewrowaniu (np. na parkingu) i najechaniu przednim lewym kołem na studzienkę/krawężnik czuć dość wyraźne stuknięcie.
Do tego przy jeździe na mocno skręconych kołach z lewej strony słychać regularne klikanie, zależne od prędkości jazdy (powtarzające się 3 kliknięcia).

Macie może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Pytam, bo głąby z ASO oczywiście nic nie mogą znaleźć i próbują mi wmówić, że wszystko jest ok, a ja na autostradzie niewiele widzę w lusterku wstecznym (bo tak drży), a po 300km takiej jazdy wysiadam z samochodu i sam się trzęsę. :572:
Do tej pory jak udało mi się pokazać palcem co jest źle, to w końcu naprawiali co trzeba, ale tym razem nie mam pomysłu...

michałek 17-06-2022 14:26

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3414420)
od ok. 120-130km/h wzwyż.

Bardzo miło mi powitać w klubie!
Kombi? A8/M6?
Kiedyś zadzwoniłem z tym problemem do jednego ASO bo słyszałem, że są spoko. Jak pracownik usłyszał, to zaraz zawołał kierownika bo sam kierownik miał właśnie MK4 też 2.0EcoBlue i z tym walczył. Mój co prawda to benzyna 1.5EcoBoost ale drgania tak samo magiczne i podobnie się objawiają. Co prawda nie tak paskudnie jak u ciebie ale jednak.
Cóż, czego ten gość nie wyprawiał, koła od 16" do 19", poduszki ślinika i cała masa innych prób - nic! Coś jest z kombi.
Wyłączyłem odłączanie cylindra (ale to nie ma znaczenia, bo można wcisnąć sprzęgło a drgania dalej są), za tydzień założę jeszcze rozpórkę kielichów i jako to nic nie da to przechodzę do badań podstawowych. Znajdę to ****o.

bidżej 17-06-2022 14:30

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Hatchback, 2.0 EcoBlue A8.

Fulara 17-06-2022 20:15

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
jeżeli ci klika na zakrętach to masz luz na przegubie zewnętrznym więc pewnie półosie ci trzepią

pella1989 21-06-2022 10:06

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Mi się wydaje, że to mogą być tylne hamulce. Po wymianie klocków z tyłu plus zmiany felg z 16 na 17. Mam wibracje od 130 km/h. Moim zdaniem tylne tarcze są stanowczo zbyt gorące. Wygląda, że to system auto hold coś nawala.

michałek 21-06-2022 11:34

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał pella1989 (Post 3414932)
auto hold

Auto Hold czy "Ręczny"?
Kurcze jest to jakiś trop, tylko że zmieniłeś też felgi więc już są "dwie zmienne w równaniu". Felgi będą drgały zawsze a to co ja mam to znika i pojawia się.
Poza tym, miałem drgania przed wymianą klocków też. Głównie cierpi model 2.0EcoBlue i 1.5EcoBoost, nie słyszałem o tym problemie w 1.0EcoBoost, czy 1.5EcoBlue.

A może 1.0EB ma z tyłu bębny?

W czwratek widzę się w ASO to tym co wojował, zapytam o te tarcze.

forger 21-06-2022 12:24

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Też mi się pojawiły drgania w okolicach 120-130 km/h, ale głównie kierownica i łącze to ze zmianą kół z zimowych na letnie. Wybieram się na dniach na wyważenie kół Hunterem z testem drogowym i wtedy się okaże czy to koła czy inna przypadłość.

michałek 21-06-2022 12:25

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Co to jest
Cytat:

Napisał forger (Post 3414950)
wyważenie kół Hunterem

?

forger 21-06-2022 12:31

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Tu przykładowy opis [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kiedyś miałem wadliwą oponę Nokian której nie mogłem już reklamować bo przestali produkować i zwykłe warsztaty niezależnie jak precyzyjnie wyważały i obracały koło na feldze, zawsze było bicie. Hunter załatwił sprawę bo podaje m.in nie tylko gdzie na obwodzie koła rozmieścić ciężarek ale również czy bliżej części zewnętrznej czy wewnętrznej felgi. Jeśli koło dalej ma lekkie odchyłki to Hunter sugeruje w parze z którym innym kołem go zestawić w osi by się siły znosiły. Mierzy przy okazji średnicę kół a ta się zmienia w zależności od stopnia zużycia bieżnika.

Tak wygląda wydruk jak wszystkie koła pomierzysz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szyper 21-06-2022 19:11

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał michałek (Post 3414942)

A może 1.0EB ma z tyłu bębny?

Kombi ma tarcze, nie wiem jak HB.

bidżej 22-06-2022 12:03

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3414453)
masz luz na przegubie zewnętrznym więc pewnie półosie ci trzepią

dzisiaj się temu dokładniej przysłuchałem i tak wygląda. Przegub klika nawet na prostych, przy skręconych kołach to już możnaby bardziej nazwać grzechowaniem.

Focus MK4 to jest pierwszy samochód jakim jeżdżę (a było ich sporo, łącznie z 2 Fiestami MK3 przebudowanymi z 1.1 na 1.8 ), w którym rozsypał się przegub.
Znakomita jakość.

Kolejny termin w ASO 4.07, zdam relację co i jak :)

michałek 27-06-2022 06:40

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Ciekawe informacje podrzucił mi jeden kolega (nie wiem czy jest na tym forum, podziękowania). Bardzo ciekawe.

1) Ford Escape (znana w eu jako Kuga) z takim samym silnikiem czyli 3cylindrowy 1.5EcoBoost. Jest TSB 20-2215 w temacie drgań na postoju: wymiana wszystkich trzech poduszek!

2) Ford Escape (znana w eu jako Kuga) drgania przy prędkościach autostradowych: Jest TSB 21-2445 wymiana deflektorów chłodnicy. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


3) Stara sprawa w Mondeo - drgania buczenia przy dużych prędkościach, winny auto-shutter który czasami się
otwiera a czasami nie, przy dużych prędkościach otwarty powoduje hałas. To raczej opisywali jako buczenie. Też jest TSB jak to ma być naprawiane.

pella1989 03-07-2022 18:43

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Macie też strasznie ciepłe tylne tarcze? W innych samochodach, najczęściej były zimne.
pozdrawiam.

Fulara 03-07-2022 19:33

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał pella1989 (Post 3416203)
Macie też strasznie ciepłe tylne tarcze? W innych samochodach, najczęściej były zimne.
pozdrawiam.

może po 20 latach warto wymienić zaciski i przewody ?

bidżej 03-07-2022 19:38

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3416211)
może po 20 latach warto wymienić zaciski i przewody ?

w 3-letnim aucie?

U mnie nie są jakoś specjalnie gorące, ale zużywają się nadzwyczaj szybko. Podobno MK4 ma jakieś problemy z nieodpuszczaniem do końca tylnych zacisków...

bidżej 13-07-2022 17:23

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
ALLELUJA NAPRAWILI

15 minut jeżdżenia w kółko i słuchania co tam klika (na uszkodzony przegub było za ciche), potem 3 dni w serwisie i znaleźli: luźna lewa półoś. Rozebrali co tam się dało rozebrać i poskładali wszystko na kleju. No jak ręką odjął, przynajmniej po pierwszych 50km.

Szkoda, że teraz czuć, że z prawej strony też jest delikatny luz, ale nie wymagajmy za wiele. Przynajmniej wiadomo, co jest do zrobienia, że jak druga strona też zacznie się telepać.

Szkoda też, że przy okazji w końcu po ponad 3 latach mojego wspominania przy każdej okazji znaleźli problem ze skrzynią biegów. Do wymiany jakiś zawór wewnątrz skrzyni, koszty w tysiące ojro. Ale to temat na osobny wątek. :572:

forger 23-07-2022 23:14

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Też rozwiązałem problem drgań, tylko tak jak podejrzewałem winne było koło. Najpierw zrobiłem przód na wyważarce Hunter bo myślałem, że to załatwi sprawę ale drgania na kierownicy i delikatne całej budy dalej były. Potem zrobiłem tył i jest spokój.

michałek 23-08-2022 20:53

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał forger (Post 3418547)
Też rozwiązałem problem drgań, tylko tak jak podejrzewałem winne było koło. Najpierw zrobiłem przód na wyważarce Hunter bo myślałem, że to załatwi sprawę ale drgania na kierownicy i delikatne całej budy dalej były. Potem zrobiłem tył i jest spokój.

Kurcze, to samo pomogło. Hunter. Przy czym, jeden wniosek: nowe opony marek premium to gónwo! Miałem Nokiany (tak mi jakoś wyszło) kupione w tym roku, jedna miała bicie aż było widać poszła na tył i drgania zniknęły! Nokiany ale zrobione w kacapii (jeszcze w styczniu :) ) Serwisant zanim je zdjął już wiedział co będzie, kacapia szajs, Finlandia spoko. Wkurzyłem się na to ruski szajs. Zamówiłem GoodYear, myślę no to już jest na prawdę porządna marka. ****o jak Nokiany!!! Dwie opony bicie ponad normę, na szczęście serwis mógł je oddać bez kosztów. GoodYear i taki szajs? No tak, zrobione w Polsce!!!!
W końcu wróciłem do źródeł, Michelin Pilot Primacy 4 - Made in Italy. Wreszcie normalne ciche proste opony. Jeździe się jak po stole.

bidżej 03-09-2022 08:46

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy taki luz na półosi (ze 2-3 mm) jest normalny?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest ta prawa strona, która też się telepie, ale nakrętka centralna piasty jest dokręcona jak należy.

Fulara 03-09-2022 09:25

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3423560)
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czy taki luz na półosi (ze 2-3 mm) jest normalny?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To jest ta prawa strona, która też się telepie, ale nakrętka centralna piasty jest dokręcona jak należy.


ten luz jest jak najbardziej dopuszczalny
jakbyś robił góra dół i by tak tłukło to co innego

to nie to

bidżej 03-09-2022 09:55

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
góra-dół jest ok. Nie znalazłem tam nic innego co by było niedociągnięte albo miało luz, a auto jak się telepało między 120-170km/h, tak się telepie... (z małą przerwą) :572:

bidżej 05-09-2022 18:18

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
ok, zdjąłem koło jeszcze raz i obejrzałem wszystko. Przegub zewnętrzny rzeczywiście ani drgnie góra-dół, ale wewnętrzny ma luz - na oko w sumie koło 0.5mm, ale ma.

bidżej 21-09-2022 08:40

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Apdejt z dzisiaj: zmieniłem serwis, dzisiaj przy pierwszej wizycie majster wsiadł do samochodu, wyjechał poza teren zabudowany i jego pierwsza reakcja była taka:

"o szajse, rzeczywiście".

Z jednej strony dobrze, że w końcu ktoś się zgadza, że to nie jest normalne, z drugiej strony niepokoi mnie trochę, że w sumie przez pół godziny trzepali wszystko na podnośniku i koniec końców diagnoza brzmi "hmmm... no może półoś, zobaczymy".
Przy okazji do natychmiastowej wymiany hamulce z tyłu, które parę tygodni temu poprzedni warsztat ocenił jako "normalne i zdrowe" - co tylko potwierdza jak bardzo kompetentni byli :572:

konieczko5 21-09-2022 11:41

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Ten warsztat to ASO czy niezależny?

bidżej 21-09-2022 11:45

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3425559)
Ten warsztat to ASO czy niezależny?

ASO (niemieckie).

konieczko5 21-09-2022 12:15

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Mam nadzieję, że znajdą.

bidżej 12-11-2022 20:47

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Apdejt: samochód był już 3 razy w ASO, nadal bez skutku. Do tej pory zwalali winę na koła, ale po wymianie z letnich na zimowe nie zmieniło się absolutnie nic. Na półosiach rzeczywiście nie czuć niczego niepokojącego. Natomiast wyczaiłem, że od czasu do czasu da się wyczuć stukanie w układzie kierowniczym. W zeszłym tygodniu udało mi się nagrać to na filmie, który przedłożyłem w ASO i skończyła się spychologia.
Znalazłem też na niemieckim forum Motor-Talk.de wątek, w którym gość opisał identyczne objawy w nowym samochodzie, w jego przypadku ASO doszukało się w końcu luzów na drążkach kierowniczych. Zobaczymy.

Jakby kogoś interesował ten film że stukaniem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bidżej 15-11-2022 13:54

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Dobra, to teraz się trzymajcie:

wysłałem ASO maila z filmem, żeby go mogli sobie pooglądać, plus z linkiem do wpisu na forum, o którym wspomniałem, plus opis sprawy. Skontaktowali się ze szpecmajstrem z największego w okolicy serwisu, który takimi "tajemniczymi" problemami się zajmuje i okazuje się, że w przypadku 2.0 EcoBlue z A8 ten problem jest znany i dość powszechny, ale póki co nie ma dla niego ŻADNEGO znanego rozwiązania, chociaż wielu próbowało już wszystkiego, łącznie z wymianą skrzyni, silnika, półosi, przekładni kierowniczej. Znane są również przypadki, w których problem po prostu zniknął.

Co dalej? Czekam na informację, może to będzie w tym tygodniu, a może za 3 miesiące.

midnite19 02-12-2022 14:18

Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Przebieg 120k, od kilku miesięcy podczas jazdy powyżej ok 130km/h oparcie fotela pasażera trzęsie się, ogolnie czuć że auto wpada w wibracje. Na kierownicy nie czuć żadnego bicia. Koła wyważone, robiłem wyważanie maszyną Hunter, twierdzili że z oponami wszystko ok. Macie jakieś sugestie?

luckyboy 02-12-2022 21:29

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Amortyzatory do wymiany

bidżej 02-12-2022 22:30

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Mam ten sam problem, jest o nim nawet wątek na forum. To nie amortyzatory, nie koła, nie półosie i nie przekładnia kierownicza, drążki czy coś w zawieszeniu, a prawdopodobnie szalejący EPS i/lub ABS.
U siebie odkryłem, że z jakiegoś powodu PAM, HCM, IPM, ABS i PSCM zgłaszają błędy o sygnale z czujnika kąta skrętu kierownicy.
Wrzuciłem na podgląd w Forscanie 2 sygnały z modułu ABS: STR_ANG_RAW (jeśli dobrze rozumiem "surowa" pozycja z czujnika kąta skrętu) i STR_ANG_ABS (sygnał z czujnika z korektą dla ABS).

Przy kierownicy ustawionej na wprost, _RAW stał na - 7.5 stopnia, a _ABS na 22.5 (!!!).
Biorąc pod uwagę, że EPS ma m. in. funkcję Pull-Drift Compensation, a ABS Torque Vectoring i obie muszą korzystać z czujnika położenia kierownicy i działać na jego podstawie, jestem w stanie sobie wyobrazić, że taka rozbieżność (czy już sama niezgodność z rzeczywistą pozycją kierownicy) robiła bałagan.
W Forscanie znalazłem 2 procedury: kalibrację pozycji dla ABS i dla PSCM.
Ta dla ABS tylko przywróciła _ABS do wartości _RAW (więc i tak lepiej niż było) i wibracje praktycznie całkowicie zniknęły, całkowicie zniknęło też pływanie lewo/prawo i ściąganie w prawo. Niestety kalibracja dla PSCM kończy się błędem, więc nadal oba sygnały stoją na - 7.5 stopnia przy kierownicy na wprost. Na dniach planuję podjechać do serwisu żeby mi tą kalibrację poprawili i liczę, że problem się skończy, bo kopię się z tym ****em od ponad roku.

Czyli w sumie sprawdź jak wyglądają wskazania tych dwóch sygnałów :P

midnite19 03-12-2022 20:31

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Nie znalazłem tego wątku na forum. Dzięki za podpowiedź, na pewno spróbuję:wink:

michałek 03-12-2022 21:07

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3434922)
U siebie odkryłem, że z jakiegoś powodu PAM, HCM, IPM, ABS i PSCM zgłaszają błędy o sygnale z czujnika kąta skrętu kierownicy.

Ja p...dole. Te głąby serwisie, przy tylu wizytach które miałeś nic nie zauważyły!
Jesteś wielki!! Gratulacje.

bidżej 03-12-2022 21:24

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Cytat:

Napisał midnite19 (Post 3435020)
Nie znalazłem tego wątku na forum

Słabo szukałeś :P [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał michałek (Post 3435027)
Te głąby serwisie, przy tylu wizytach które miałeś nic nie zauważyły!

daj spokój, rok czasu, 2 serwisy, 3 różnych chłopa to oglądało, problem podobno "znany", ale nie znają przyczyny. Co oni tam robią to nie wiem.

Bump: Aha, po chwili jeżdżenia kalibracja _ABS sama się ładnie ustawia, ale PSCM nie, do tego wracają błędy z PAM i HCM - ale reszta nie i wibracji nadal prawie całkowicie brak.
Do tego dzisiaj przejrzałem jeszcze inne parametry modułu ABS i znalazłem, że stojąc w miejscu na równym moduł ciągle widzi 0.2-0.3G przyspieszenia bocznego, więc też mu zresetowałem tą kalibrację. No gdzieś kiedyś coś poszło w tym module bardzo źle.
Za 2 tygodnie mam termin na wymianę skrzyni biegów (xD) jeszcze w poprzednim serwisie, który w ogóle udawał że nie widzi problemu z wibracjami, spróbuję ich przekonać żeby mi jeszcze zrobili tą kalibrację PSCM i zobaczymy.

midnite19 04-12-2022 12:45

Odp: Wibracje powyżej ok 130km/h
 
Z tym ustawieniem ESP faktycznie może być coś nie tak bo przy ruszaniu na mokrym bardzo łatwo zrywa przyczepność.

Luis Focus 2.0 08-01-2023 18:50

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
Mam ten sam problem między 130 a 150 przechodzące wibracje
Udało Ci się to zlokalizować?

bidżej 08-01-2023 18:57

Odp: Wibracje przy prędkościach autostradowych
 
nic a nic. W miedzyczasie wymienili mi skrzynię, 4 dni później rozpadło się łożysko prawego przedniego koła, więc również wymienili, ale wibracje pozostały bez zmian.

IGORMAXX 16-01-2023 23:33

drgania karoserii powyżej 130km/h
 
Cześć Forumowicze, z góry zaznaczę, że post będzie długi ze względu na mnogość wątków związanych z przypadłością.

Chodzi o to, że odczuwam wibracje karoserii, wyraźnie startują od 130km/h. Na dziś czuć wibrację na,, tyłku '', telepie się fotel pasażera oraz osłona przeciwsłoneczna pasażera. Poniżej cała historia tematu.

Auto odebrane z salonu 01.2020 na zimówkach dunlop wintersport 5 205/60 R16 - zakładał salon gdzieś w swojej okolicy. Wszystko było elegancko. 2020 lato, założone fabryczne lato Bridgestone w zwykłej wulkanizacji i super. Problemy zaczęły się od sezonu zimowego 2020 gdy ponownie założyłem zimówki. Auto przy 110kmh trzęsło budą niemiłosiernie. Nieautoryzowany serwis Ford, ale i jedna wulkanizacja w Toruniu, do którego akurat jechałem, niby z dobrą / drogą wyważarką powtarzał wyważanie kilkukrotnie.Bez efektu. Przełożyli koła, ze swojego mk4 kombi na barumach i podobno było dobrze( robili testy auta na S8 ). Wobec tego rekomendacja aby kupić nowe opony, że niby Dunlopy lipa. Kupiłem Continental TS870, efekt dalej ten sam - trzęsło budą już od 110. W kocu stwierdziłem, że mam dość / zmieniam warsztat- pojechałem na doważanie dynamiczne na aucie - problem rozwiązany auto super w pełnym zakresie prędkości. Lato 2021 Bridgestone drugi sezon założone w zwykłej wulkanizacji - bez uwag, do czasu kolej wymiany opon na zimowe w listopadzie 2021. Continentale założyłem w zwykłej wulkanizacji z myślą - może będzie ok. Nie było. Doważyli ponownie, to samo - auto trzęsie. No to jadę do gościa na doważanie dynamiczne na aucie ponownie z myślą dam 2 stówki i po problemie jak rok temu. I kaszana, facet dwa razy ważył te koła - auto dalej wibruje. No to szukam dalej, może te Continentale jednak coś nie bardzo - pojechałem na test wyważarką Hunter Elite - zoptymalizowali jedno koło, wyważyli po swojemu i na 4 opony jedna ma bicie 85KN, vs 55,55,25KN na innych oponach - na wydruku, poprzemieniali koła itd - jednak zdaniem fachowców nie powinno być bicia przy takiej wartości, reklamacji producent nie uzna na pewno. Facet mówi, że mają opony po 130KN i nie biją. Czyli werdykt taki, że opony są OK, felgi są OK ładnie kręcą się na wyważarce i nie ma uwag większych. Wróciłem do nich ponownie z prośba weryfikacji ich własnej pracy, dołożyli jeszcze 15g na tę prawą tylną oponę( 85KN ) - trochę lepiej ale dalej efekt opisany jak na początku postu. Na dd nie bardzo wiem, co dalej z tym fantem zrobić. Auto 52000 przebiegu, traktuje go dobrze, w nic nie przywaliłem. Sytuacja jest o tyle dziwna, że na letnich oponach, wymienianych i wyważanych w, że tak powiem podrzędnych warsztatach jest lala, auto śmiga po 180 i idzie jak po sznurku, cała akcja dotyczy zimy. Wnioskuję, że kolejna wymiana opon - tak naprawdę nie daje żadnej gwarancji poprawy. Wydałem w tym sezonie 540 PLN na różne doważania i weryfikacje a auto dalej swoje. Dodam, że jeżdżę głównie trasy i po 70km mam ochotę już wysiadać i tak być po prostu nie może. W żadnym warsztacie z którym się spotkałem, nikt nie wspominał żadnego mk4 z problemami - bardziej jakieś wrażliwe Ople Insignia i coś tam jeszcze, ale Fordy spoko.

Może ktoś spotkał się z podobną rozkminką? Jestem otwarty na wszelkie pomysły - chciałbym rozwiązać problem, no bo drugi rok z rzędu bujam się z tym samym, a na myśl o kolejnej zimie robi mi się niedobrze - na pewno każdy z Was, kierowców, wie jak takie sytuacje potrafią obrzydzić auto - przecież całkiem fajne i świetnie się prowadzące - pod warunkiem, że nie ma powyższych objawów!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy dotrwali do końca :)

PS. Wybieram się jeszcze na weryfikację doważenia tarcz hamulcowych, choć auto nie bije na kierownicy ani przy hamowaniu, to te tarcze są dziwne od nowości - piszczą strasznie na wstecznym, zwłaszcza rano - jednak nie upatruję tutaj wielkiego sukcesu...

Fulara 17-01-2023 05:28

Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h
 
nic innego nie przychodzi mi do głowy jak pożyczyć inne koła, całkiem obce i zacząć testy od nowa

jeśli choć gram tego samego co opisujesz powtórzy się na obcych kołach ( kołach, felgach i oponach nic twojego ) to masz problem w aucie

jeśli będzie jechał prima, masz odpowiedź.


prościej i taniej nie można.

konieczko5 17-01-2023 07:44

Odp: drgania karoserii powyżej 130km/h
 
Zimówki zakładasz na letnie felgi, czy zmieniasz całe koła?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.