Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana radia nawigacji na androida (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324556)

adam_p1 12-12-2017 12:16

Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
witam,
przymierzam się do wymiany radia seryjnego. na aliexpress są odpowiedniki 2DIN które pasuje do mondeo.
różnią się w zależności pamiecia ramem itp.
sterowanie z kiery także działa.

jednak pytanie jest do obsługi klimy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

one obecnie pokazuja się na wyświetlaczu glownym, a jak będzie gdy zmienie radio ?

ma ktoś doświadczenie z wymiana radia ?

peteypee 14-12-2017 12:59

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
Z tego co kojarzę to te radia są zamiast zwykłego 6000cd albo sony. Wtedy masz panel klimy osobno. Więc musiałbyś przerabiać konsolę a raczej założyć od zwykłego radia. Chyba ze masz na mysli jakieś inne radio niż myślę.

RECONDO 20-12-2017 00:50

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
Komunikacja między wyświetlaczem a klimatyzacją odbywa się jedynie poprzez sieć CAN zatem brak komunikacji = brak wyświetlania. Zapewne elektronik pasjonata jest w stanie to obejść ale znaleźć takiego to trzeba dużą świeczkę mieć... :)

adam_p1 20-12-2017 08:06

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
wygląda na to ze chinole potrafią wszystko, za 344 dolary radio zachowuje funkcje deski ropzdzielczej, podobno ma jakies podwojne wyjście CAN

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RECONDO 20-12-2017 15:43

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
Chyba dobry wybór zatem a cena jednak świadczy o jakości.... Mimo wszystko zostałbym jednak przy fabrycznej wzbogaconej o mini komputer :)

adam_p1 29-01-2018 07:20

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
pomysl ciekawy, nie miałem w rekach nowej ramki, poszukam roznic miedzy nimi, ja u siebie mam dokładnie ten sam problem.

lukasz160 29-01-2018 08:57

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
Właśnie i tu nasuwa się pytanie. Jeśli masz dokładnie ten sam problem co i ja to tu jest tył naszego radia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A poniżej tył panelu na jaki chcę wymienic
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak samo sa dwie kostki. Nie wiem czy jedna nie jest głębsza A druga plytsza, jednak na chłopski rozum jeśli przepniemy kostki to powinno wszystko dzialac.
Jest może ktoś kto tak zrobił lub słyszał coś na ten temat?
Podejrzewam że jeśli nikt nie próbował to kupię ten panel i spróbuję. Odkrece pierw swoje radio i sprawdzę tył bo i tak chcę spróbować podpiąć nawa antene ale wolałbym coś wiedzieć jednak czy jest sens zanim wydam pieniądze. Są to panele do tych samych modeli więc wydaje mi się ze powinno wszystko pasować.

lukasz160 29-01-2018 23:20

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
A co Wy na to? Jeśli kupił bym dokładnie to radio.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Myślicie że bd działać wszystko bez zarzutu?

adam_p1 13-03-2018 11:35

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
czy ktoś może rozwijał sprawę radia? u mnie ten GPS nie działa i zaczyna to wkurzac.

jarek33 16-03-2018 17:36

Odp: Wymiana radia seryjnego na 2DIN z aliexpress
 
Cytat:

Napisał adam_p1 (Post 2948461)
u mnie ten GPS nie działa i zaczyna to wkurzac

to znaczy dokładnie co nie działa
jakaś apka typu auto mapa nie nawiguje
nie pokazuje lokalizacji w "wujek" google
tak może cos jaśnie

Florek_2k19 14-10-2019 14:25

Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Witam Was panowie.
Od pewnego czasu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Forda Mondeo MK3 2004R. Forum śledzę od dłuższego czasu ale jest to mój pierwszy post więc za wszelkie błędy bądź za brak wiedzy z góry przepraszam i liczę na wyrozumiałość administracji, jak i Was, użytkowników strony.

Może przejdźmy do rzeczy.
Chcę wymienić radio, które posiadam od zakupu auta na jakieś inne markowe. Powód to nie działające odtwarzanie płyt, a AUX gra o wiele ciszej niż radio FM.
Radio jakie jest to niby fabryczne radio SONY CD132-MP3:
https://abload.de/img/img_20191014_144519jajtr.jpg

Radio jakie zakupiłem to:
Kenwood DPX-M3100BT
https://abload.de/img/img_20191014_144711t9klm.jpg

Podobno do zmiany radia potrzebna jest kieszeń, ramka i przejściówka FORD-ISO więc również zamówiłem (mam nadzieję, że nie jest zakazane podawanie linków do alledrogo):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz mnie jako lajka w grzebaniu w Fordach nurtuje kilka pytań:
1. Czy ten zestaw montażowy będzie odpowiedni do zakupionego radia?
2. Co trzeba ewentualnie przerobić i czy jest jakiś foto poradnik aby bez większych problemów tego dokonać?

arturek 14-10-2019 15:44

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Witam

Zobacz do tego linku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sprawdź czym się różnią konsola pod radio Sony, od "zwykłej" konsoli

Mam obawy czy zakupiona ramka będzie pasować do konsoli z radiem Sony

pozdrawiam
Arturek

Florek_2k19 14-10-2019 16:07

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Tylko, że nigdzie nie ma żadnych innych ramek z radia SONY na resztę. Wszędzie jest tego typu jak ta co zamówiłem.

Teraz nasuwa się pytanie czy ktoś z forumowiczów przerabiał samemu tą konsolę i jest w stanie powiedzieć co zrobić aby zamontować inne radio 2 DIN

arturek 14-10-2019 18:29

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Witam
Ja nie pomogę ale pamiętam, że była kiedyś dyskusja => ktoś wkładał inne radio do konsoli po Sony i chyba był jakiś problem

Poczekajmy aż dojdzie ramka i ew. wtedy będziemy szukali rozwiązania

pozdrawiam

Florek_2k19 14-10-2019 19:24

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3183062)
Poczekajmy aż dojdzie ramka i ew. wtedy będziemy szukali rozwiązania

Właśnie jutro jest przewidywany czas dostarczenia tego zestawu. Osobiście nie chciałbym zbytnio rozbierać konsoli środkowej bo:

* po 1 nie mam drugiej i nie stać mnie już w tej chwili na jej zakup (radio koło 500zł, części montażowe ok 150zł)

* po 2, aż dziwne, że w wersji poliftowej są kłopoty z zamontowaniem innego radia 2 DIN i nikt nie zmieniał SONY na coś lepszego.

peteypee 15-10-2019 19:05

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Chyba nikt nie zmieniał z racji tego że trzebaby było wygluszyc auto jednak. Chociaż ja w mk3 wpakowalem radio Sony z mondeo mk4 i na standardowych głośnikach lepiej to grało, bez szału ale wyraźnie lepiej.
Jeśli chodzi o kieszeń to jest inny kąt pod jakim wchodzi radio w deskę. Może być tak że dół radia będzie wystawał bardziej niż góra i wtedy trzeba coś podkladac pod kieszeń żeby wyrównać. Nie jest to nie do zrobienia ale czasem trzeba być pomyslowym:)

Florek_2k19 16-10-2019 10:58

Odp: Wymiana radia Sony CD132-MP3 na inne
 
Cytat:

Napisał peteypee (Post 3183465)
Chyba nikt nie zmieniał z racji tego że trzebaby było wygluszyc auto jednak. Chociaż ja w mk3 wpakowalem radio Sony z mondeo mk4 i na standardowych głośnikach lepiej to grało, bez szału ale wyraźnie lepiej.
Jeśli chodzi o kieszeń to jest inny kąt pod jakim wchodzi radio w deskę. Może być tak że dół radia będzie wystawał bardziej niż góra i wtedy trzeba coś podkladac pod kieszeń żeby wyrównać. Nie jest to nie do zrobienia ale czasem trzeba być pomyslowym:)

Nie wiem co tam chcecie wygłuszać bo mi to jakoś nie przeszkadza mocno, a audiofilem nie jestem.
Poradziłem sobie, trzeba przerabiać kosz na radio, wycinać górę aby radio siedziało pod prawidłowym kątem.
Potem zaś przykręcenie radia na sztywno z dodaniem gąbki aby zminimalizować drgania.

flojdzik 26-10-2021 18:55

Wymiana radia nawigacji na androida
 
1 załącznik(i)
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem mondeo. Chciałbym zamontować w nim radio z androidem (Bluetooth i nawigacja mapy google. Problem polega na tym że mam nawigacje Denso (chyba), która ma wbudowane sterowanie nawiewem i klimatyzacją.
Czy jest jakieś radio, które mogę zastosować aby spełniało moje wymogi i sterowało klimą lub jakaś ramka, która pozostawia sterowanie klimą i posiada miejsce na dwudimowe radio?

Kushji 14-12-2023 20:53

Wymiana radia
 
2 załącznik(i)
Witam
Mam zagwozdkę bo mam radio w swoim fordzie razem z sterowaniem klimatyzacji i czy jest jakaś możliwość żeby to rozdzielić aby założyć nieoryginalne radio + normalnie sterowanie klimatyzacja .
Czy jak bym zmienił całą konsole na tą co dodałem zdjęcie to by to działało z radiem 2 din np. pionnera ?

jarek33 15-12-2023 06:08

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Obecnie radio jakie posiadasz to zapewne Denso :)

Są instrukcje jak to zmienić
Wymiana konsoli
modyfikacja kabelkologi
modyfikacja forscanem lub podobnym programem w gemie aby zamienić radio na inne
jest trochę roboty z tym ale są poradniki jak to zrobić

Romanek100 09-05-2024 13:47

Radio Android 2 din nie wyłącza się
 
Witam

Mondeo MK3 2.0 TDCI 2005 r.
Radio Android:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę o pomoc i ewentualne wyjaśnienie co i jak.

Podłączyłem to radio tak jak w instrukcji było napisane. Bez żadnych przejściówek, tylko bezpośrednio lutowałem wtyczkę do radia Android.

Podłączenie:

+ na stałe z bat
+ ACC po kluczyku
Masa

Wszystkie połączenia z miernikiem i próbówką.

A teraz problem.

Radio nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka. Nie włącza się po włożeniu kluczyka. Nie przechodzi w stan uśpienia tylko jest cały czas włączone, mimo, że jest ustawiony wygaszacz i uśpienie na 15 sek i na minutę.
Można tylko wyłączyć go przyciskiem, ale ono wtedy tylko wygasza ekran, a radio cały czas jest włączone i pod światło widać zegar cały czas.
Proszę doradźcie mi co może być przyczyną i co muszę zmienić?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

darmodziej 09-05-2024 14:09

Odp: Radio Android 2 din nie wyłącza się
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3492457)
+ na stałe z bat
+ ACC po kluczyku

Spróbuj zamienić te dwa przewody.
Poza tym, to nie jest właściwy dział.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Romanek100 09-05-2024 18:00

Odp: Radio Android 2 din nie wyłącza się
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Zamieniłem te dwa przewody i efekt jest taki, że startuje TYLKO po kluczyku. Nie można włączyć radia bez kluczyka.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia by po prostu nie wyszukiwał mi komputer DTC tak jak by go nie było w aucie. Błąd mam taki: Błąd odczytu DTC. Tak wygląda jak by auto cały czas szukało starego radia.

darmodziej 09-05-2024 18:57

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Jeżeli takie rozwiązanie Ci nie odpowiada, to wróć do poprzedniej wersji.

Romanek100 09-05-2024 19:37

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
No cóż. Pewnie musi tak zostać, a ja muszę się po prostu przyzwyczaić, że już nie ma grania na postoju. Muszę tylko zaobserwować, czy będzie trzymało ustawienia.

darmodziej 10-05-2024 09:20

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3492485)
już nie ma grania na postoju.

Dlaczego nie ma? Wkładasz kluczyk do stacyjki, przekręcasz na 2 pozycję i radio gra.

Romanek100 11-05-2024 15:38

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


:) Słusza racja.

Bump: To jeszcze do znawców tematu miałbym dwa pytania.

1. Jak wygląda proces aktualizacji oprogramowania a takim radiu, czy po wgraniu aktualizacji wszystko się kasuje i wraca do początku jak ze sklepu? Chodzi mi o to, że u mnie nie daje się ustawić logo startowego na FORD a sprzedawca w opisie miał, że można. Teraz czekam już kilka dni na aktualizację, która ma mi podesłać.

2. Po przekręceniu kluczyka resetują mi się zegary (licznik). Tak mam za każdym razem. Wiem, powiecie do wymiany akumulator, ale ja byłem dziś i chciałem kupić nowy, ale znajomy sprzedawca mi na początku posprawdzał mój i wyszło 91% sprawności - czyli super. jak myślicie, czy to zerowanie może być spowodowane tym, że teraz nie mam nic podłączone i kable wiszą w powietrzu, czy gdzieś coś mi zwiera (choć wszystko wczoraj posprawdzałem i jest OK)?

A i jeszcze jedno. Skoro jest tak, że to radio mi się nie wyłącza po przekręceniu kluczyka, nawet jak go wyjmę, to chyba nie ma sensu podłączanie stałego + ? Jak myślicie? Jak jest wszystko podłączone tak jak powinno być w instrukcji, to dzieje się tak: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To pewnie tyle. Pozdrawiam.

darmodziej 11-05-2024 17:52

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3492641)
nie ma sensu podłączanie stałego + ?

Stały + jest potrzebny, żeby radio pamiętało zaprogramowane stacje radiowe i żeby zegar trzymał czas.

Romanek100 11-05-2024 18:28

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Dziękuję za odpowiedź.
To ja wiem, ale widziałeś może mój filmik. Jak jest stały + podpięty, to po nocy nie będę miał akumulatora. Godzinę pobiera z sieci po chwili, a co do stacji radiowych, to muszę zaobserwować ile trzyma pamięć.

RECONDO 11-05-2024 18:37

Odp: Radio Android 2 din nie wyłącza się
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3492457)
Witam
...Podłączyłem to radio tak jak w instrukcji było napisane. Bez żadnych przejściówek, tylko bezpośrednio lutowałem wtyczkę do radia Android...

Była w zestawie instrukcja podłączenia kostek?
Radio jest źle podłączone. Powinno mieć zasilanie po stacyjce, wtedy temat byłby rozwiązany.

darmodziej 11-05-2024 18:38

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Nie oglądałem.

Romanek100 11-05-2024 19:58

Odp: Radio Android 2 din nie wyłącza się
 
Cytat:

Napisał RECONDO (Post 3492655)
Była w zestawie instrukcja podłączenia kostek?
Radio jest źle podłączone. Powinno mieć zasilanie po stacyjce, wtedy temat byłby rozwiązany.

Radio jest na 100% dobrze podłączone. Tu nie ma cudów. To trzy kabelki.

Taka jest instrukcja radia:

[IMG]https://i.ibb.co/4ZPryjy/1.jpg[/IMG]

[IMG]https://i.ibb.co/vJ1NyNd/2.jpg[/IMG]

A to kostka radia:

[IMG]https://i.ibb.co/1mDjQB1/radio.jpg[/IMG]

Na 100% jest dobrze. Podłączane z miernikiem i próbówką.

RECONDO 11-05-2024 20:06

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
No to ok. Jeżeli jest dobrze podłączone, to i działa tak jak trzeba. Nie ma cudów.

Romanek100 11-05-2024 20:46

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Po prostu nie da się go wyłączyć całkowicie. Musi być podpięte tylko po kluczyku i tyle.

RECONDO 11-05-2024 22:00

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Czyli powrót do tego, co pisałem. Tak czy inaczej. W moim radiu zasilanie z aku pełni formę podtrzymania pamięci a nie słuchania/odtwarzania. Bez klucza w stacyjce nie uruchomię radia. Też miałem 3 przewody, żadna filozofia. Owszem, brakuje trochę fabrycznej opcji Forda, ale da się przyzwyczaić.
https://i.ibb.co/h86ZKMq/DMX7018-DABS.jpg

Romanek100 12-05-2024 15:13

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Trochę uściślę.
Żeby było OK to trzeba:
"żółty" radia wziąć z "czerwonego" auta po kluczyku
"Czerwony" radia wziąć z żółtego stały+ auta
Masa

Radio nie wystartuje jeśli jest tylko podpięte po samym zapłonie. W tym tygodniu posprawdzam resztę jak jest z trzymaniem pamięci.

A teraz aktualizacja tematu.
Dostałem dziś w końcu plik aktualizacji. Niestety radio po wgraniu aktualizacji, która nie poszła do końca przestało żyć.
Aktualizacja miała ponoć rozwiązać ten problem, jak i problem pojawiania się logo FORD podczas startu.

RECONDO 12-05-2024 20:13

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Cytat:

Napisał Romanek100 (Post 3492730)
...Radio nie wystartuje jeśli jest tylko podpięte po samym zapłonie. W tym tygodniu posprawdzam resztę jak jest z trzymaniem pamięci....

Wiem, u mnie było identycznie.

Romanek100 27-05-2024 20:24

Odp: Wymiana radia nawigacji na androida
 
Z mojej strony temat zamknięty. Radio wymienione na nowe i to już gra dokładnie tak jak powinno. Logo jest, i wyłącza się po kluczyku.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.