Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307808)

lukas2306 12-10-2018 11:54

Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Witam.
Mam problem z gniazdami zapalniczek. Otóż, potrzebuję podłączyć wideo-rejestrator i CB właśnie do zapalniczki lecz problem polega na tym, że zasilanie jest cały czas, a to sprawia duże utrudnienia.
Jeszcze jedno, w wideo-rejestratorze mam również kamerę wsteczną i gdy jest podłączona strasznie sieje zakłócenia w CB.

Z góry dzięki.

Hansolo 12-10-2018 11:57

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek MK5
 
Sprawdziłeś czy jest cały czas ? Podłącz , zamknij samochód i sprawdź po 45 min, godzinie . Tylko przez szybę patrz czy jest zasilanie, bo jak otworzysz centralny to na pewno będzie. Co do zakłóceń to zasilacz kamery chyba sieje . Miałem tak w MK4 . Tani zasilacz do ładowania telefonu siał tak, że i radio i CB głupiały.

arturek 12-10-2018 12:57

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek MK5
 
Witam

Spróbuj użyć do zasilania coś podobnego

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1N8SCg...pg_640x640.jpg


pozdrawiam
Arturek

lukas2306 12-10-2018 13:46

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek MK5
 
Bez sensu czekać godzinę, ma się wyłączyć po wyłączeniu zapłonu. Na początku jak chciałem podłączyć miałem tak samo, czyli zasilanie w gniazdkach cały czas. Parę dni wcześniej jak podpinałem kamerę o dziwo po wyłączeniu zapłonu zasilanie w zapalniczce uciekało. Dzisiaj znów jest. Może to jakaś kombinacja lub programowanie. Autko mam od tygodnia więc się go uczę i t i owo przestawiam. Może to się da programować? Co o tym sądzicie.
A co do tej przetwornicy to kupię, 25 zł na aledrogo dupy nie ma więc spróbuję.

Pozd.

maximus1986 12-10-2018 20:41

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek MK5
 
Programuje się czas po jakim ma się wyłączyć prąd w zapalniczce.
Powerpoint Timeout Time BCM 726-39-01
1194 xxxx xxzz Default, 1 Hour, 15 Minutes
0001 xxxx xxzz 1 Second
5460 xxxx xxzz 6 Hours
A8C0 xxxx xxzz 12 Hours
FD20 xxxx xxzz 18 Hours
FFFF xxxx xxzz Max, 18 Hours, 12 Minutes, 15 Seconds
Powerpoint Power Setting BCM 726-39-01 xxxx x*xx xxzz 0=Always On, 1=Timeout Enabled

Matyś 28-10-2019 18:55

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Cześć czy ktoś z Trójmiasta lub okolic mógłby mi przeprogramować gniazdo na wyłączenie zaraz po wyłączeniu zapłonu? Oczywiście odpłatnie :)

kierowcaBombowcaF1 31-03-2020 22:17

Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cześć,

zastanawiam się nad zakupem kamerki XIAOMI MAI70 PRO lub 1s. To będzie mój pierwszy w życiu rejestrator w aucie.

Czy ktoś z Was montował u siebie tą kamerkę? W którym miejscu najlepiej ją zaczepić? Jak schowaliście kabel USB, który daje zasilanie - bardzo prosiłbym o zdjęcia. Zastanawiałem się gdzie by wcisnąć ten kabel USB ale nigdzie miejsca nie ma, czy da się go zamontować elegancko bez rozbierania elementów auta? Czy są jakieś metody na to?

Pozdrawiam! :)

sabaciontko 01-04-2020 07:51

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
2 załącznik(i)
Ja kupiłem kamerkę Viofo i podłaczyłem przez taki zestaw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bezpośrednio do BCM. Kabel przeciągnąłem w podsufitkę i lewy słupek kierowcy. Kamera wyłącza się po 15 minutach.

Matych 01-04-2020 08:10

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Za schowkiem masz zasilanie po stacyjce,
tu masz film [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bobik2110 01-04-2020 09:10

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3238994)
Ja kupiłem kamerkę Viofo i podłaczyłem przez taki zestaw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bezpośrednio do BCM. Kabel przeciągnąłem w podsufitkę i lewy słupek kierowcy. Kamera wyłącza się po 15 minutach.

Też podłączyłem moją kemerę Voofo bezpośrednio pod bezpieczniki tylko z zestawie miałem drugi kabel i nie potrzebowałem adaptera zapalniczki

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

sabaciontko 01-04-2020 12:27

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Zgadza sie. Pomyliłem sie z adapterem . Ja też miałem 3 m kabel z końcówkami do bezpieczników. Gdzieś to jest na stronie sprzedawcy pod nazwą Adapter zasilania Viofo Hardwire Kit ACC (HK3). Plus dokupiłem adaptery do bezpieczników. Nie trzeba nic lutować ani demolować samochodu.

komisarz77 05-02-2022 00:43

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, pytanie do użytkowników tych kamer (A119, A129) czy wyłapują one grzanie szyby? Czy raczej skupiają się na tym na czym powinny...

sabaciontko 05-02-2022 08:10

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Mam Viofo A119. Nie zauważyłem żadnych anomalii w jej działaniu z powodu grzania szyby.

tedi_k 05-02-2022 08:46

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Cytat:

Napisał komisarz77 (Post 3395322)
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, ...

Wardo "się szarpnąć" i do kompletu wziąć sobie filtr polaryzacyjny. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

komisarz77 05-02-2022 12:11

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
tedi_k myślałem o nim w sumie od razu do kompletu, a jeśli miałby pomóc też w tej sprawie to tymbardziej...

Mariusz.S 05-02-2022 21:28

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Cytat:

Napisał komisarz77 (Post 3395322)
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, pytanie do użytkowników tych kamer (A119, A129) czy wyłapują one grzanie szyby? Czy raczej skupiają się na tym na czym powinny...

Jeżeli planujesz wideorejestrator z tylną kamerą od Viofo czyli model A129 to mocno zastanów się, tym bardziej że nie jest to tani sprzęt. Ja wprawdzie mam Mondeo MK4 ale antenę FM mam umieszczoną w tylnej szybie i jest już gorzej niż źle. Obraz z kamer na "piątkę". Do przedniej kamery nie mam zastrzeżeń, jest nie wrażliwa na grzanie przedniej szyby. Tylna kamera zakłóca pracę anteny FM, ale od ok. 2 miesięcy zakłóca już sukcesywnie nawet najsilniejsze stacje. Nie pomaga przekładanie przewodu, ferryty i inne cuda wyszukane w sieci. Ot bubel od Viofo sieje zakłócenia i nic z tym nie zrobisz, a wystarczyło uczciwie dać opis że tylna kamera jest nie "kompatybilna elektromagnetycznie" z anteną FM umiejscowioną w tylnej szybie.

spokolos 07-02-2022 04:40

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
5 załącznik(i)
Witam.
Ja Panowie podłączyłem się w moim Mk5 pod zasilanie lampki w podsufitce.
Jest tam kostka z wolnym pinem z + i -.
Ogolnie zmiesilem tam ładowarkę samochodową do której jest podłączony kabel usb z kamerki i kabelki połączone z przewodami z kostki z + i -.
Może dziwnie brzmi :) ale jest na to miejsce i da się to zrobić. Po prostu nie chciałem nic lutować z ryzykiem kapniecia cyny itp.
W mk4 też tak miałem podłączone kilka lat i było ok.
Instalacja z kostki odcina prąd o ile dobrze pamiętam po ok 15-20min. Więc przez ten czas mamy ładowanie baterii w kam. + ewentualnie nagranie a po odcięciu zawsze pozostaje pojemność akumulatorka z kam w moim przypadku wybudzenie i nagrywanie zaczyna się po wykryciu "uderzenia".
Kamerka zamontowana jest kapkę niżej na lewo pod lusterkiem taka bym mógł nią sterować.
Przydałby się filtr polaryzacyjny bo 70mai pro zbiera odbicia podszybia.
Wrzucę fotki jak to wygląda a narazie foto kostki..
Pozdro.

Edi 04-05-2022 11:59

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Witam , czy jest ktoś w stanie napisać mi wartość opóźnienia wyłączenia gniazda zapalniczki dla 15 minut ? Obecnie mam 15 sekund i wartość ta to w odpowiedniej kolumnie 000F
Drugie pytanie to co jeszcze jest sterowane oprócz gniazda zapalniczki ?

maniek860824 04-05-2022 12:54

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 3409014)
Witam , czy jest ktoś w stanie napisać mi wartość opóźnienia wyłączenia gniazda zapalniczki dla 15 minut ? Obecnie mam 15 sekund i wartość ta to w odpowiedniej kolumnie 000F
Drugie pytanie to co jeszcze jest sterowane oprócz gniazda zapalniczki ?

Nie lepiej zasilić wideorejestrator na stałe ze skrzynki bezpieczników ? Przewód poprowadzisz słupkiem i pod podsufitką - żaden przewód Ci nie dynda i masz gniazdo zapalniczki wolne ;)

Edi 04-05-2022 13:38

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Tutaj również nic nie dynda . Prawym słupkiem w dół później za schowkiem obok filtra kabinowego do tunelu środkowego . Wyciągnęłam zapalniczkę tam się wpiołem do konektorka + a masa za schowkiem do śruby . Oczywiście bezpiecznik na przewodzie . Gniazdo zapalniczki wolne więc jest i czas pracy to jakieś 40 min. Tylko opóźnienie bym chciał zrobić takie z 15 minut

Edi 04-05-2022 21:45

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Dla opóźnienia 15 minut zamiast 75 minut należy wpisać 0384 w odpowiedniej kolumnie

karoolpl 04-05-2022 21:53

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 3409034)
Tutaj również nic nie dynda . Prawym słupkiem w dół później za schowkiem obok filtra kabinowego do tunelu środkowego . Wyciągnęłam zapalniczkę tam się wpiełem do konektorka + a masa za schowkiem do śruby . Oczywiście bezpiecznik na przewodzie . Gniazdo zapalniczki wolne więc jest i czas pracy 40 min. Tylko opuznienie bym chciał zrobić takie z 15 minut

Ja polecam Ci to co napisali wcześniej koledzy, w adapterze tym np. viofo, możesz ustawić napięcie po osiągnięciu którego kamerze zostanie odcięty prąd, tak żeby nie rozładować akumulatora, a jak kupisz kamerę z trybem parkingowym, np. to wspomniane już viofo np a119 v3, z kartą 128GB to masz zapewnione minimum 2/3 dni nagrywania. Tryb parkingowy jest świetny, mi już 2-krotnie uratował naprawę auta z polisy sprawcy, który postanowił uciec z miejsca zdarzenia :) Inna sprawa, że nasza wspaniała policja potrzebuje bite 3 m-ce mając wizerunek, numer rejestracyjny, marke/model i dokładne dane zdarzenia, żeby wskazać sprawcę :)

Instalacja jest totalnie nieinwazyjna, masz adapter do bezpiecznika, wyciągasz oryginalny bezpiecznik, wsadzasz adapter z bezpiecznikiem oryginalnym i bezpiecznikiem na kamerę, kabelek łatwo przepuścić, bo musisz tylko właściwie lekko odgiać słupek kierowcy, wypiąć plastik pod słupkiem, plastik z boku deski i otworzyć plastik nad nogami kierowcy. Jedyna trudność, to umiejscowienie bezpieczników, i wymaga trochę gimnastyki z dojściem, chyba że masz chude i długie ręcę :D Kabel już od wysokości słupka do np prawej strony obok lusterka, wetkniesz w podsufitkę, jest tam fabrycznie taka przestrzeń, że kabel usb na spokojnie wcisniesz, bez odginania/opuszczania podsufitki :)

Edi 05-05-2022 05:47

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Dokładnie mam Viofo a119v3 i o policji to nie wspominaj bo czasami mam zdanie ze nawet z nagraniem jak bym poszedł to i tak by nie chciało im się do ustalić kto jest właścicielem auta i miałem takie przypadek tylko nr dyktowałem nr. Masakra jakaś
Mimo wszystko dzięki za pomoc i wyjaśnienie , faktycznie skrzynka bezpieczników i dojście do nich to odrobine przegięcie to mnie zniechęciło właśnie

jaris 12-05-2022 18:30

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3409117)
Ja polecam Ci to co napisali wcześniej koledzy, w adapterze tym np. viofo, możesz ustawić napięcie po osiągnięciu którego kamerze zostanie odcięty prąd, tak żeby nie rozładować akumulatora, a jak kupisz kamerę z trybem parkingowym, np. to wspomniane już viofo np a119 v3, z kartą 128GB to masz zapewnione minimum 2/3 dni nagrywania. Tryb parkingowy jest świetny, mi już 2-krotnie uratował naprawę auta z polisy sprawcy, który postanowił uciec z miejsca zdarzenia :) Inna sprawa, że nasza wspaniała policja potrzebuje bite 3 m-ce mając wizerunek, numer rejestracyjny, marke/model i dokładne dane zdarzenia, żeby wskazać sprawcę :)

Instalacja jest totalnie nieinwazyjna, masz adapter do bezpiecznika, wyciągasz oryginalny bezpiecznik, wsadzasz adapter z bezpiecznikiem oryginalnym i bezpiecznikiem na kamerę, kabelek łatwo przepuścić, bo musisz tylko właściwie lekko odgiać słupek kierowcy, wypiąć plastik pod słupkiem, plastik z boku deski i otworzyć plastik nad nogami kierowcy. Jedyna trudność, to umiejscowienie bezpieczników, i wymaga trochę gimnastyki z dojściem, chyba że masz chude i długie ręcę :D Kabel już od wysokości słupka do np prawej strony obok lusterka, wetkniesz w podsufitkę, jest tam fabrycznie taka przestrzeń, że kabel usb na spokojnie wcisniesz, bez odginania/opuszczania podsufitki :)

Tylko jak tam rękę włożyć?
Pod jaki bezpiecznik popiąłeś?

karoolpl 12-05-2022 18:59

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
1 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

korzystałem z takich ala szczypców zagiętych żeby wyjąć, bo ciężej palcami, a już wkładać wsadzałem ręką. Mój sposób to kładę się plecami na progu/podłodzę i wsadzam rękę od spodu i wtedy w miarę, można wygiąć rękę od boku i wsadzić bezpiecznik. Od spodu, czyli w szczelinie nad pedałami, a od przodu widać wtedy co chcesz zrobić.

W bezpiecznik numer 5, który jest jako wolny, siedzi tam bezpiecznik 20A, jest tam stałe zasilanie. W adapter wsadzasz tą 20-stke i 5A na kamerkę.

Drugi wpinam w miejsce 35, 5A, więc 5A w przejściówkę i drugą 5-ka na kamerę. Masę, odkręcam lekko śrubke od złączą OBD i tam wsadzam wtyk od masy i dokręcam śrubkę.

Wpisz sobie na youtube mondeo mk5 wideorejestrator i jest tam filmik od pewnego Pana z montażu kamerki Mio przód/tył, Ty jak chcesz tylko przód, to zrób sobie wyłącznie przód. kabelki przepuścić to już banalnie. Dzięki temu masz kamerkę 24/7, z trybem parkingowym, ustaw tylko próg odcięcia prądu do kamerki, ja mam chyba na prawie najniższą wartość :) W załączniku, foto po montażu w skrzynce

jaris 12-05-2022 19:58

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3410207)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

korzystałem z takich ala szczypców zagiętych żeby wyjąć, bo ciężej palcami, a już wkładać wsadzałem ręką. Mój sposób to kładę się plecami na progu/podłodzę i wsadzam rękę od spodu i wtedy w miarę, można wygiąć rękę od boku i wsadzić bezpiecznik. Od spodu, czyli w szczelinie nad pedałami, a od przodu widać wtedy co chcesz zrobić.

W bezpiecznik numer 5, który jest jako wolny, siedzi tam bezpiecznik 20A, jest tam stałe zasilanie. W adapter wsadzasz tą 20-stke i 5A na kamerkę.

Drugi wpinam w miejsce 35, 5A, więc 5A w przejściówkę i drugą 5-ka na kamerę. Masę, odkręcam lekko śrubke od złączą OBD i tam wsadzam wtyk od masy i dokręcam śrubkę.

Wpisz sobie na youtube mondeo mk5 wideorejestrator i jest tam filmik od pewnego Pana z montażu kamerki Mio przód/tył, Ty jak chcesz tylko przód, to zrób sobie wyłącznie przód. kabelki przepuścić to już banalnie. Dzięki temu masz kamerkę 24/7, z trybem parkingowym, ustaw tylko próg odcięcia prądu do kamerki, ja mam chyba na prawie najniższą wartość :) W załączniku, foto po montażu w skrzynce

Ja chciałbym po zapłonie. Myślę, że ten bezpiecznik 35 tak ma (jest m.in. od modułu grzania stołków - więc raczej po zapłonie). W sumie 37 jest od ciepłej kiery, też powinien być po zapłonie.
Zastanawiam się tylko, czy wsadzę łapę od dołu (mam poduszkę kolanową, ale to chyba jak większość?)- próbowałem od przodu i nie było szansy sięgnąć.

karoolpl 12-05-2022 21:42

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał jaris (Post 3410221)
Ja chciałbym po zapłonie. Myślę, że ten bezpiecznik 35 tak ma (jest m.in. od modułu grzania stołków - więc raczej po zapłonie). W sumie 37 jest od ciepłej kiery, też powinien być po zapłonie.
Zastanawiam się tylko, czy wsadzę łapę od dołu (mam poduszkę kolanową, ale to chyba jak większość?)- próbowałem od przodu i nie było szansy sięgnąć.

próbuj od dołu, ja też mam kolanowe poduszki i wsadziłem rękę, no chyba że masz łapę niedźwiedzia :D to może być ciężko :P 35 i 37 tak jak piszesz, powinny się podobnie zachowywać, a o tyle fajnie w bezpieczniki i z adapterem, że nie ingerujesz w instalacje auta, ja jedynie co musiałem jeszcze zrobić, to lekko ściąć ścianki w adapterze, bo jakoś mi lekko wadziło.
Kładziesz się na plecy i wtedy prawdą ręką masz sporo miejsca do manewrowania, bo na wprost, to faktycznie mało zdziałasz :) ew. jakieś długie szczypce. Inna sprawa, to też masz filmik na yt, jak podłączyć się za schowkiem, ale wtedy to już musisz się lekko wciąć w kabelek

jaris 13-05-2022 10:13

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3410247)
próbuj od dołu, ja też mam kolanowe poduszki i wsadziłem rękę, no chyba że masz łapę niedźwiedzia :D to może być ciężko :P 35 i 37 tak jak piszesz, powinny się podobnie zachowywać, a o tyle fajnie w bezpieczniki i z adapterem, że nie ingerujesz w instalacje auta, ja jedynie co musiałem jeszcze zrobić, to lekko ściąć ścianki w adapterze, bo jakoś mi lekko wadziło.
Kładziesz się na plecy i wtedy prawdą ręką masz sporo miejsca do manewrowania, bo na wprost, to faktycznie mało zdziałasz :) ew. jakieś długie szczypce. Inna sprawa, to też masz filmik na yt, jak podłączyć się za schowkiem, ale wtedy to już musisz się lekko wciąć w kabelek

Chciałem za schowkiem, ale tam jest prąd po stacyjce, jak jest wentylator włączony. Średnio mi to pasuje, no i boję się zakłóceń.
ps. łapy od dołu nie włożę - jest tam jakaś wielka kostka/złącze...

karoolpl 13-05-2022 21:39

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
hmm, dziwne to serio, bo u siebie dostaje się bez problemu, podobnie jak w hybrydzie wcześniej. To może spróbuj z długimi szczypcami? przytrzymać adapter i wsunąć w miejsce? tylko obsadź najpierw bezpiecznikami. Bo same bezpieczniki też jako bardzo lekko nie wychodzą, ale powinno się wszystko udać. Jakbyś był w Gdańsku, to mógłbym Ci nawet pomóc :)

karoolpl 14-05-2022 13:08

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
2 załącznik(i)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] juz wiem, musisz reke wsadzic dalej, zaraz nad sciana grodzi, nie tu blisko, tylko reka na maksa do tylu i wyedy w gore i od boku masz dostep

jaris 14-05-2022 13:41

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3410412)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] juz wiem, musisz reke wsadzic dalej, zaraz nad sciana grodzi, nie tu blisko, tylko reka na maksa do tylu i wyedy w gore i od boku masz dostep

Chyba dam sobie zmienić czas odłączenia gniazda zapalniczki i zasilę z podłokietnika.

uneasy 16-07-2022 13:49

Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Witam, provuje sobie znalezc zasilanie do kamerki, tak zeby jak najmniejckabla ciagnac.
W podswietleniu sufitce znaalazlem 2x 12V jedno znika po zamknieciu do 13mV zakladam ze jwst to sygnał otwarcia drzwi. A drugi jest caly czas, chociaz zakladam ze nie caly czas tylko to jest jakoes dlugie podtrzymanie ?
Co do tego potldtrzymania, zdaje sie ze w forscanie byla opcja zeby zmienic dlugosc zasilania zapalniczek po zamknieciu auta, czy to bylo by powiazane ze sobą?

Ewentualnie ktoś ma gotowa odpowiedź?

Edit:
Ok w sumie nie bylo pytania, ten jeden przewod ma 12V przez jakoes 15min, w sumie idealnie bo bedzie takie jakby parking mode.

uneasy 24-07-2022 19:53

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Ok jednak ponowie pytanie.
Podlaczylem sobie rejestrator pod lampki w podsuwitce, ale teraz widze ze kamerka działa nawet do godziny po zamknieciu auta, a to wystarczy zeby akumulator spadl ponizek 60% naladowania.
Wydaje mi sie ze gdzies czytałem ze da ske trm czas zasilania po zamknieciu auta, zmienić. Tylko ze to dotyczylo zasilania zapalniczek.

A jak nie, to w tym miejscu chyba nie ma odpowiedniego zasilania.

Drugi pomysl to wziąć jakies zasilanie po zaplonie w lusterku.

Moze ktos podpowie najlepsze rozwiązanie?

karoolpl 24-07-2022 20:23

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Najlepsze rozwiązanie to opisane w m.in tym wątku -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

podpięcie się do instalacji auta z adapterem np. viofo wirekit, ustawiasz na adapterze próg zasilania i jak spadnie poniżej to odcina kamerkę :)

slider2002 24-07-2022 22:07

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Cytat:

Napisał uneasy (Post 3418607)
[...]
Podlaczylem sobie rejestrator pod lampki w podsuwitce, ale teraz widze ze kamerka działa nawet do godziny po zamknieciu auta, a to wystarczy zeby akumulator spadl ponizek 60% naladowania.
[...]

W godzine zjada 40% Aku? To co ty tam masz baterie od komórki założona?

uneasy 24-07-2022 22:19

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Akumulator jest ladowany do 80% wiec "tylko" 20% zwykle action cam sjcam.

mrk26 25-07-2022 13:26

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Podłącz pod bezpiecznik zapalniczki z zasilaczem 5v i będzie po problemie, przeciągnąć kabel zajmie ci max 15 min po słupku pasażera.

jaris 25-07-2022 20:49

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Cytat:

Napisał mrk26 (Post 3418662)
Podłącz pod bezpiecznik zapalniczki z zasilaczem 5v i będzie po problemie, przeciągnąć kabel zajmie ci max 15 min po słupku pasażera.

Też kombinowałem: pod lampkę, pod bezpiecznik (jednak tam dojście po wuju) i wreszcie dałem sobie przeprogramować zapalniczkę na 300 sek. i pociągnąłem zasilanie z podłokietnika. 15 min. montażu, to ze zrobieniem browara :)

uneasy 25-07-2022 21:14

Odp: Zasilanie rejestratora z lampek w podsufitce
 
Tez chce przeprogramowac I wezme z bezpiecznika od "zapalniczek"

uneasy 26-07-2022 18:56

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Troche sie podepne, podpialem rejestrator pod zapalniczke i chcialem sobie zmienić timeout forscanem, zmieniłem na 60 sekund, ale teraz wylacza sie razem z zaplonem. Wrzucilem swój oryginalny as built apowrotem ale dalej to samo. Pominalem jakis krok ?


Edit:
Chyba miałem za slabo akumulator naladowany i zbieglocsie to z przeprogramowaniem. Trraz jak jest doladowany to trzyma 60 sekund


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.