Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciek wody/płynu na moduł komfortu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305135)

Mario0588 17-01-2020 12:17

Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witam wszystkich ,

Mam pytanie dostaje mi sie woda jakiś pachnocy płyn ( napewno nie płyn do spriskiwacza mi zapach przupomina ten sam co stosuje w samochodzie )
na moduł gem komportu a dokladnie do gniazd po wyciagnieciu wtyczek ,
w tym momencie dałem moduł do roboty bo nie znajde go nigdzie oprócz ASO .
Ja zauważyłem i to co mi elektryk mechanik powiedział ze po kablach od wtyczek modułu powoli skrapla sie płyn i dlatego przedostaje sie do trzech gniazd modułu

Możecie mi pomóc w temacie bo nie wiem od czego zacząć moze mieliście podobie jak i skąd dostaje sie tam woda ???

Dzieki Wam z góry

adixx87 17-01-2020 12:29

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Nieszczelnosc w okolicy nagrzewnicy? Powachaj plyn z chlodnicy i ten co sie leje.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Mario0588 17-01-2020 12:42

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
On tak jak pisałem pachnie mi takim zapachem do samochodu co stosujemy żeby pachnialo w samochodzie, a powiedz mi da sie to zrobić samemu czy trzeba oddać samochod do mechanika, jak wogole dostać sie w okolice nagrzewnicy, dzieki za odp

adixx87 17-01-2020 12:45

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
To glupio zabrzmi ale jesli to nie jest plyn spryskiwacza to ja bym pobral probki plynow z auta i je "obwachal".

A jeszcze mniej powaznie zabrzmi jak powiem ze plyn do chlodnic ma taki slodki posmak, spryskiwacz gorzki....


Zeby sie dostac do nagrzewnicy trzeba cala deske rozdzielcza sciagac niestety.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Mario0588 17-01-2020 12:51

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Jest to tlusty plyn to wiem napewno, no to samochod do mechanika trzeba odstawic i moduł dopiero wsadzić jak bede miał date odstawienia do mechanika, wielkie dzieki kolego za szybką odpowiedz i naprowadzenie na usterke, pozdrawiam

Mario0588 17-01-2020 15:45

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witaj, mam jeszcze pytanie, bo słyszałem że są jakieś płyny do uszczelnienia chlodnic jak by to zastosować czy by zadziałało bo niby jest to mały wyciek ale jest jak sądzisz

Danielo_82 17-01-2020 16:21

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Cytat:

Napisał Mario0588 (Post 3214003)
jakieś płyny do uszczelnienia chlodnic

Broń Boże.

Mario0588 17-01-2020 16:25

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Sa jakieś przeciwwskazania, ja sie na tym nie znam, ale ludzie np stosuja do uszczelnienia chlodnicy czy ukladu

Danielo_82 17-01-2020 18:44

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Takie, że nigdy nie wiesz do końca jak to zadziała. A wlewasz to w silnik.

Mario0588 17-01-2020 19:12

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
W sumie masz racje, jeszcze zapytam znajomego mechanika i wtedy podejme decyzje ale z góry dziekuje za podpowiedz i za pokierownie

woro_woro 17-01-2020 19:21

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Kiedyś ktoś miał podobnie jak pianę do odkażania klimy wpuścił do kanałów wentylacyjnych.

Danielo_82 17-01-2020 19:28

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
A nie cieknie szybą? Raczej niemożliwe żeby płyn chłodniczy leciał na schowek. Najpierw zobacz co to za płyn.

robertk0012 03-01-2024 16:56

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witam wszystkich. U mnie również pojawił się problem, zalany moduł komfortu ( zielona wtyczka). Rozebrałem schowek, nigdzie nie widzę żadnych wycieków. Wtyczkę wysyszylem oraz moduł wciągnąłem i również wysuszylem, zamontowałem i za kilka dni znowu to samo. Styki w zielonej wtyczce mokre, reszta wtyczek sucha. Nie widzę również żeby wtyczka była mokra z zewnątrz ( tylko w środku między pinami )Czy miał ktoś podobny problem? Skąd tam woda?

Rafał A.(antek) 03-01-2024 22:27

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Focusy miały problem z pompką spryskiwacza, ale w smax nie słyszałem. Dasz radę zidentyfikować czy to czysta woda, płyn chłodzący, płyn do spryskiwaczy?

robertk0012 03-01-2024 23:02

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
1 załącznik(i)
Dzisiaj znów wysuszylem wszystko i włożyłem moduł. Pewnie za jakiś czas pojawi się kilka kropel cieczy. Dam znać jeśli będę mógł stwierdzić czy to woda, płyn do spryskiwaczy czy coś innego. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zauważyłem że po pewnym czasie kolor tej cieczy zmienia się na niebieski ( nie mam pojęcia czy to korozja, utlenianie czy jeszcze coś innego)

Rafał A.(antek) 04-01-2024 00:46

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Wsadź nad gem gazetę, papier czy coś, zobaczysz czy nie leci z góry.

eclipse 04-01-2024 08:37

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Robert ... pewnie masz schładzany schowek pasażera i stąd te przecieki na moduł komfortu .

robertk0012 04-01-2024 10:27

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
No właśnie kolego nie mam schowka klimatyzowanego. Spróbuję jeszcze test z tą kartką papieru jak napisał Rafał A. i dam znać.

Bump: Tzn. tak mi się wydaje że nie mam schładzanego, bo nie mam tam żadnego pokrętła do regulacji.

Rafał A.(antek) 04-01-2024 12:16

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
nawet jak by był, to raczej nie wykropli w tych temperaturach tyle wody.

robaczeq 04-01-2024 17:13

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Może jeszcze przeciekać pomiędzy izolacją a żyłą przewodu :D
Zobacz po schematach gdzie prowadzą "mokre" przewody, bo tam może być źródło wilgoci.

robertk0012 16-01-2024 20:59

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Słuchajcie od pewnego czasu wody w moim module komfortu nie ma. Kilkukrotnie przeczyściłem wtyczkę oraz styki sprężonym powietrzem a następnie wysuszyłem. Mogę tylko dodać że ciecz która była w moim module w temperaturze ujemnej zamarzała. Przypomniałem sobie też, że przed zimą " wypsikałem" cały letni płyn do spryskiwaczy w jednym momencie ( chciałem poprostu pozbyć się letniego płynu z całego zbiorniczka, żeby zalać zimowy). Przypuszczam że zrobiłem to zbyt szybko i za dużo na raz. Być może gdzieś tam sobie troszkę popłynęło przez jakiś mały otwór do modułu komfortu. Jak na razie jest wszystko ok. Dzięki dla wszystkich za dobre rady.

Krzy_Ku 18-01-2024 21:54

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
5 załącznik(i)
Mam dokładnie ten sam problem. niebieski syf maziasty w zielonej wtyczce BCM'a. W pojeździe choinka, samodzielne zapalanie Xenonów, świateł cofania, nawet przy wyłączonej stacyjce.
Wyjęty, rozmontowany, wyczyszczony i złożony BCM + czyszczenie styków wtyczki BCM rozwiązuje problem.... do następnego użycia spryskiwacza.

Trafiłem na lakoniczną wzmiankę od @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
że nieszczelność na pompce spryskiwacza może dawać właśnie taki objaw.
Aktualnie pilnuję się aby nie pryskać i szukam pomysłu co z tym laniem po BCM zrobić zanim zajmę się elektroniką. Ktoś jeszcze miał taki objaw? Może podpowie rozwiązanie? Gdzie szukać? :-(

Dołączam dla ciekawych kilka rozbieranych fotek BCM'a

Rafał A.(antek) 18-01-2024 22:20

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
czyżby ten sam problem co w ff3 z pompką spryskiwacza?

Krzy_Ku 18-01-2024 23:29

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
No właśnie wygląda jakby zewnętrznie wiązka była sucha a szło paskudztwo jakoś między izolacją a kablem.
Trafiłem też na post który wskazywał że problem wynikał z uszkodzenia reflektora. Tylko co ma do tego spryskiwacz? Choć niby po Xenonach pompka tez leje :-/

Krzy_Ku 19-01-2024 07:48

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
trafiłem na post @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3445280)
To wtedy nie mają problemu, żeby podać z kim trzeba rozmawiać albo wręcz sami dzwonią z "niewielką prośbą"... ASO w Katowicach, Bielsku Białej, Tychach, Rybniku... Więc z tymi "300 km od Częstochowy" to ów klient nieco przesadził.
Generalnie racja - to jego problem, więc zostawmy sprawę...

BTW - pół godziny temu ów "złożony problem" został "rozwiązany" w niedługą chwilę...
Kolejny BCM poliftowy zalany poprzez zieloną wtyczkę. Był tu temat o "klaksonie przy naciskaniu hamulca" (w dziale S-maxa, bo to akurat był S-max). To właśnie ta "zielona wtyczka poliftowego BCM". Zresztą kilka pinów miała też zielonych...:P

Więc chyba temat zdarza sie w S-max'ach :-(

Bump: jeszcze to:
Cytat:

Napisał tpjpcmax (Post 3478616)
Witam. Mam zalany płynem do spryskiwaczy moduł BG9T-14A073-DH w S-MAXie 2.0 TDCI 140KM z 2011r. Zamówiłem już z końcówką CH. Z tego co wyczytałem na forum powinien pasować. Czy któryś z kolegów może polecić jakiś warsztat, kogoś, kto ogarnie programowanie modułu we Wrocławiu lub okolicy?


Krzy_Ku 19-01-2024 08:51

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
1 załącznik(i)
Update: jest wstępny pomysł na przyczynę. W komorze silnika po lewej stronie wypatrzyliśmy z mechanikiem wiązkę wyglądającą na doświadczoną zalaniami...
Po lewej czyli w okolicy schowka pasażera i BCM'a, co może nie być przypadkowym zbiegiem okoliczności ;-)
Dziś izolujemy i testy.

Załączam fotkę z tego miejsca.

dodo02 19-01-2024 17:16

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Hej, podłącze się bo kojarzę to miejsce.

Zwróciłem na nie uwagę, bo wielokrotnie widziałem że to miejsce było lekko zarzygane błotem i się zawsze zastanawiałem jak to jest możliwe, żeby tak wysoko cokolwiek mogło chlapać. U mnie nie wygląda to aż tak jak na zdjęciu, ale są takie wyraźne chlapnięcia błota, nigdy nie widziałem tam wody, zawsze jest to suche.. Kiedyś to wyczyściłem i po paru tygodniach znowu było brudno. U mnie problemów brak.

Rafał A.(antek) 19-01-2024 20:04

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Cytat:

Napisał Krzy_Ku (Post 3482109)
Załączam fotkę z tego miejsca.

to wygląda jak by nie woda ( bo osad) wypływało z wiązki. Zajrzał bym do pompki jednak chyba...

eclipse 20-01-2024 07:51

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Rafał ale na zdjęciu to jest to miejsce z lewej strony silnika stojąc przed silnikiem w górnej części przy zbiorniczku od płynu chłodniczego raczej , a pompka spryskiwaczy jest po prawej stronie , wiec jeśli już to być może przeciekający wężyk od spryskiwacza po tej stronie.
fotka
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rafał A.(antek) 20-01-2024 10:55

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Niby tak, ale wiązka chyba idzie tamtędy. Nie kojarzę przebiegu wiązki, ale przejście przez grodź jest chyba tylko tam. Wiec może wypływać gdzieś na zakrętach kabli. Nie wiem, dla mnie to w ogóle magia, że przepycha płyn na taką odległość pod izolacją.

Trzeba sprawdzić czy modle pompki jest ten sam co w FF mk3

Krzy_Ku 20-01-2024 18:24

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Zdecydowanie wiązka idzie tamędy a nawet się chyba rozgałęzia. To jest też okolica, którędy wszystko z przedniej szyby spływa w dół. Słabe to połączenie, jak plastikowa osłona traci szczelność co przy rozgałęzieniu nie jest jak widać w starszych pojazdach wyjątkiem to leje sie w peszel, potem idzie między kable i spływa przez gródź do wtyczek w BCM. Dalszy przebieg zdarzeń łatwo sobie wyobrazić. Wilgoć idzie w dół po wiązce, która kończy się dużą zieloną wtyczką w BCM, wtyczka śniedzieje, potem złącze traci szczelność bo korozja pinów oddziela je od plastiku i zaczyna się wilgoć na płycie BCM. No i zaczyna się jazda... :-(

Bump:
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3482173)
to wygląda jak by nie woda ( bo osad) wypływało z wiązki. Zajrzał bym do pompki jednak chyba...

Jak polewałem szybę z spryskiwacza to ściekał płyn. Ta niebieskawa paćka wygląda jak siarczan miedzi, ew. inne związki miedzi. A miedzi w kablach trochę jest... :-/

MARION777 06-04-2024 09:33

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Witam! Chciałem odświeżyć troszke temat, a mianowicie czy komuś udało się znaleść przyczyne, czy to żeczywiście płyn od spryskiwaczy i którędy to leci.Zmagam się z tym już od dłuższego czasu. Nadmienie że już raz dokładnie w lutym miałem wymienianego BCM i sytuacja powtórzyła się identycznie nawet te same piny zaśniedziały. A i tak z ciekawości to Galaktyk 2012r.

dodo02 08-04-2024 08:17

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Krzy_Ku (Post 3482109)
Update: jest wstępny pomysł na przyczynę. W komorze silnika po lewej stronie wypatrzyliśmy z mechanikiem wiązkę wyglądającą na doświadczoną zalaniami...
Po lewej czyli w okolicy schowka pasażera i BCM'a, co może nie być przypadkowym zbiegiem okoliczności ;-)
Dziś izolujemy i testy.

Załączam fotkę z tego miejsca.

Dobrze że temat odkopany, bo zapomniałem wtrącić swoje trzy grosze. Ja nie mam opisywanego tu problemu, ale kiedyś po pewnym czasie od zakupu zauważyłem nagromadzenie syfu jak ze zdjęcia kolegi. Było sucho, ale strasznie zaciekawiły mnie zacieki błota. Wytarłem i dopiero po dłuższym czasie (2 lata) zauważyłem ponownie takie ślady jakoś w lutym gdy zrobiłem parę dłuższych autostradowych przejazdów przy złej pogodzie.

Czy ktoś ma pomysł skąd się bierze syf w tym miejscu? Moja hipoteza jest taka, że jest nabijany od dołu (!?) z nadkola. Od góry nie widziałem żadnych śladów, zupełnie sucho. Nie znalazłem żadnych zacieków czy bryzgów ani z przodu, ani od reflektorów, nigdzie. Próbowałem wymacać łapą dziurę w prawym nadkole i jest tam taki głęboki zakamarek w plastikach ale nie udało mi się sprawdzić co jest dalej. Nie wygląda na to, jakby czegoś brakowało. Czy ktoś ma dostępny schemat osłon nadkola? W lewym jest zupełnie inaczej... Zdjęcie jak to wygląda u mnie:

MARION777 08-04-2024 08:42

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Dzisiaj również zainteresowałem sie tym miejscem i okazuje sie, że też syf piach muł itp. Jak u was na zdjęciach.Ten sam syf jest niżej pod zbiorniczkiem od płynu chłodniczego. Wniosek zapchane odpływy po prostu syf spływający zapycha odpływy no i być może przez to woda dostaje się do bcma.

Bump: Dzisiaj również zainteresowałem sie tym miejscem i okazuje sie, że też syf piach muł itp. Jak u was na zdjęciach.Ten sam syf jest niżej pod zbiorniczkiem od płynu chłodniczego. Wniosek zapchane odpływy po prostu syf spływający zapycha odpływy no i być może przez to woda dostaje się do bcma.

dodo02 10-04-2024 11:18

Odp: Wyciek wody/płynu na moduł komfortu
 
Cytat:

Napisał MARION777 (Post 3489929)
Wniosek zapchane odpływy po prostu syf spływający zapycha odpływy...

Czy mógłbyś przybliżyć o jakie odpływy chodzi? Gdzie one się znajdują? Nie patrzyłem pod zbiorniczek, ale u mnie brudne jest miejsce ze zdjęcia i zacieki na górze zbiorniczka. Ale tylko tam. Wygląda, jakby się rozchodziły właśnie od góry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.