Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304799)

sabaciontko 07-01-2020 16:39

Zmiana mocy DW10F 150->180 KM Forscanem
 
Dzisiaj znalazłem ciekawy filmik dotyczący zmiany mapy silnika w Mondeo MK5 2.0 . [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A oto sposób na podwyższenie mocy 150-> 180 kabelkiem UCDS ( prawdziwym i nieprawdziwym) - link do żródła [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

w PCM ------- DE00 ------- silnik ----------- ------------- 20.L DW10F (moc znamionowa 2) zmiana na (moc znamionowa 3)

w ABS ------ DE01 ------ Zawieszenie, silnik --------- susp_base & Engine_20L_I4_DW10F_150HP zmiana na susp_base & Engine_20L_I4_DW10F_180HP

Metoda za pomocą Forscan
Zmiana mocy 150 KM-180 KM
Konfiguracja modułu PCM
Zakładka - Engine
Zamiana z 2.0L TDCi DW10F Power Rating 2 na 2.0L TDCi DW10F Power Rating 3 .

Zmiana w ABS
Konfiguracja modułu ABS (format AS BUILT)
760-02-01
XXX7-XXXX-XXX to 180KM
XXX6-XXXX-XXX to 150KM
Wszystkie zmiany przeprowadzamy na wł.zapłonie ( silnik nie odpalony)

Dannyso 07-01-2020 16:47

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Ja bym sie za to nie zabierał, lepiej pojechać do tunera i zapłacić zeby zrobił to profesjonalnie niż miec później kłopoty ;) Szczera rada.
Chyba ze już robiłeś takie rzeczy i jestes pewien.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

sabaciontko 07-01-2020 17:17

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
U tunera za tę samą czynność zapłacisz kilka stówek. Myślę że zmianę mapy można wykonać samemu a dalszy tunning oczywiście robić u specjalisty , za zaoszczędzoną kaskę.

Busz1992 07-01-2020 17:21

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Ale to jeździ na fabrycznym sofcie a nie na byle jakim .
Ja tam tego gościa uwielbiam :-)

kaczor99 07-01-2020 18:48

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3210414)
Dzisiaj znalazłem ciekawy filmik dotyczący zmiany mapy silnika w Mondeo MK5 2.0 . [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ten link prowadzi w maliny
Może o to chodziło :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bo wczoraj ten gość ściemniał, że wiedze ma z amerykańskiego forum. W Ameryce Fusion nie ma silnika Diesla.

"No właśnie nie, Niemcy nie chcą się dzielić wiedzą a zwłaszcza z Polakami. Ford to marka z USA i tam trzeba szukać wiedzy a oni chętnie podpowiadają jak co i jak za przysłowiowe ,,thank you" no i nie zapominajmy że Mondeo to klon Fusiona"

Info podaje ze strony niemieckiej Mondeo

@zenek 07-01-2020 19:08

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3210465)
Ten link prowadzi w maliny
Może o to chodziło :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bo wczoraj ten gość ściemniał, że wiedze ma z amerykańskiego forum. W Ameryce Fusion nie ma silnika Diesla.

"No właśnie nie, Niemcy nie chcą się dzielić wiedzą a zwłaszcza z Polakami. Ford to marka z USA i tam trzeba szukać wiedzy a oni chętnie podpowiadają jak co i jak za przysłowiowe ,,thank you" no i nie zapominajmy że Mondeo to klon Fusiona"

Info podaje ze strony niemieckiej Mondeo

Można też wiedzę zaczerpnąć od Niemca :wink: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sabaciontko 07-01-2020 19:10

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Jakby nie ściemniał , ale dzieli się wiedzą i za to mu się należy szacunek.

kaczor99 07-01-2020 19:14

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Za co, że czyjąś prace wykorzystuje nie, podając źródła, nie powiem jak to się, nazywa.

@zenek 07-01-2020 19:26

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3210477)
... dzieli się wiedzą i za to mu się należy szacunek.

Też lubię takie filmiki instruktażowe i popieram :wink:

sabaciontko 07-01-2020 19:33

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3210482)
Za co, że czyjąś prace wykorzystuje nie, podając źródła, nie powiem jak to się, nazywa.

Racja. Żródło winno być podane. Ale wybaczam mu tym razem :wink: Zresztą obejrzyj pozostałe jego filmy. Jak dla mnie bardzo przydatny i ciekawy kanał z MK5.

hass 07-01-2020 19:52

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał kaczor99 (Post 3210482)
Za co, że czyjąś prace wykorzystuje nie, podając źródła, nie powiem jak to się, nazywa.


Znam wielu takich co wykorzystując czyjąś pracę, nie podają źródła i jeszcze za to kasują niezłe pieniądze.

Czyżby koledze przeszkadzało, że upublicznił wiedzę tajemną pozbawiając niektórych zarobku?


Z drugiej jednak strony jest to wiedza ogólnodostępna wystarczy tylko umiejętnie szukać :)

kaczor99 07-01-2020 20:21

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
1 załącznik(i)
We wcześniejszym filmie na YouTube podawał co zrobić by, świeciły lampy na klapie przy hamowaniu. Żadna to wiedza tajemna w załączeniu zrzut ekranu z przygotowanym przez kolegów z niemieckiego forum arkuszem w Exelu, dostępnym po założeniu tam konta, jak i innych modyfikacji.

Hansolo 07-01-2020 20:46

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
No ale koleś robi, pokazuje i kto chce to korzysta. Kończy się era "kasowania" za ten bajer.

Dannyso 07-01-2020 21:01

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
w VAG'ach juz dawno takie opcje bylo mozna odblokowywac które byly nawet w Aso liczone dodatkowo hehe.
Ja pierwszy raz mam forda i fajnie ze sie cos rozkreca. Szkoda tylko ze TDDI nie ma supportu dla eobd tylko starszy moduł. W wolny weekend sprawdzę jak wyglądają opcje na forscanie przy moim mondku 2.0 TDDI 115hp jeszcze nie mialem czasu się pobawić.
Wiem ze pewnie zbyt wiele nie bedzie ale warto wiedzieć co tam siedzi.
Z początku myślałem ze jest to jakis gotowy ulep a nie fabryka :D

Co do filmiku nie przyczepial bym się ze pomysł zarąbał tylko upublicznił w innym formacie. Fakt ze niezbyt profesjonalnie :) Ale zawsze jakas pomoc.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 07-01-2020 21:08

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3210519)
...Kończy się era "kasowania" za ten bajer.

A w związku z opublikowaniem filmiku jak się wymienia olej w PS albo tylne klocki przy elektrycznym ręcznym, wszyscy będą to robić "pod domem" a warsztaty trzeba będzie zamknąć...8)
Ubawiłem się mocno taką Twoją obawą (nadzieją?)...:wink:

Te filmiki (podobnie jak "bezdomni" z FB) to folklor bez znaczącego wpływu na zapotrzebowanie na profesjonalizm.

mondeo70235 07-01-2020 21:46

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Znam paru magików co myśleli że to takie proste a potem sterowników silnikowych szukali albo naprawiali ,płacz lament i krocie zostawiali u elektronika
Ja zapłaciłem pare złociszy,zrobił mi przyrost mocy elektronik z serwisu forda na hamowni 204 konie można było więcej ale powiedział że to bezpieczna opcja

tedi_k 07-01-2020 22:02

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Wystarczy przeczytać mój komentarz pod budzącym tu emocje filmem. Zresztą pod poprzednimi też się zdarzały. Autorowi kanału zawsze życzę powodzenia. Wiedzy trochę mu brak, ale ma zapał i chęci. To też się ceni.

Trzeba jasno jednak napisać, że "przypadki z wpadkami", nie trafiają na YT a na przykład na mój telefon albo innych podobnych do mnie.

Wystarczy upublicznić więc swój numer telefonu z adnotacją, że teraz się będzie doradzało "jak nie dać zarobić tym i owym". Oraz dodać adnotację, że służy się wszelką pomocą w razie "W."
Zaręczam, że telefon "potrafi się zagrzać".

No to "do dzieła"!:one:

Hansolo 07-01-2020 22:08

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 3210557)
zrobił mi przyrost mocy elektronik z serwisu forda na hamowni 204 konie

Chyba troszkę pomyliłeś. Te 204 konie to nie tą drogą się osiąga co zmiana 150 na 180.

hass 07-01-2020 22:14

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3210569)
Wystarczy przeczytać mój komentarz pod budzącym tu emocje filmem. Zresztą pod poprzednimi też się zdarzały. Autorowi kanału zawsze życzę powodzenia. Wiedzy trochę mu brak, ale ma zapał i chęci. To też się ceni.

Trzeba jasno jednak napisać, że "przypadki z wpadkami", nie trafiają na YT a na przykład na mój telefon albo innych podobnych do mnie.

Wystarczy upublicznić więc swój numer telefonu z adnotacją, że teraz się będzie doradzało "jak nie dać zarobić tym i owym". Oraz dodać adnotację, że służy się wszelką pomocą w razie "W."
Zaręczam, że telefon "potrafi się zagrzać".

No to "do dzieła"!:one:

Komentarz jak zwykle w punkt [emoji3]. Też pisałem, co prawda na Facebook-u. Dodatkowo programowanie PCM -a w czasie pracy silnika to raczej proszenie się o kłopoty.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Hansolo 07-01-2020 22:27

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3210569)
Wystarczy upublicznić więc swój numer telefonu z adnotacją, że teraz się będzie doradzało "jak nie dać zarobić tym i owym". Oraz dodać adnotację, że służy się wszelką pomocą w razie "W."
Zaręczam, że telefon "potrafi się zagrzać".

No to "do dzieła"!

Tyle że koleś nie bierze za to pieniędzy. Jeśli ktoś bierze to ma zafajdany obowiązek pomóc jakby coś się działo po jego pracy.
Tak więc słabo .

tedi_k 07-01-2020 23:05

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3210584)
... ma zafajdany obowiązek pomóc jakby coś się działo po jego pracy...

A wystarczy czytać ze zrozumieniem.:one:
99,9% telefonów/maili z "HELP!!! S.O.S" to wołania po realizacji działań w oparciu o takie "tutoriale".
BTW - nie miewam "zafajdanego obowiązku", bo po mojej pracy "się nie dzieje"...:568:
Zazwyczaj pomagam owym nieszczęśnikom wcześniej ufającym swym możliwościom jak Kolega ufa swej elokwencji... Choć przyznaję, iż czasem szczególnie jaskrawe przypadki "odsyłam na medytacje"...

totek2 08-01-2020 06:05

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
To fakt, odkąd mój numer jest w ogłoszeniu to musiałem ustawić na stałe tryb nie przeszkadzać w godzinach nocnych. Ludzie potrafią nawalać np o 2:30 smsami bo "coś" im nie działa albo poprostu przypomniało im się że olej maja do wymiany i chcą zapytać jaki [emoji3]

Hansolo 08-01-2020 09:01

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Tak to niestety działa. Podanie telefonu publicznie niesie za sobą dość problematyczne konsekwencje. Jednak już tak jest w wielu branżach, że fachowiec poprawia po "fachofcu". Każdy taki telefon to potencjalny klient, który rozniesie dobrą reklamę innym.
Więc czasem i Judymem trzeba być, a czy to z charakteru, czy z zimnej kalkulacji to mi lotto.

Woytas 08-01-2020 09:31

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3210519)
No ale koleś robi, pokazuje i kto chce to korzysta. Kończy się era "kasowania" za ten bajer.

z ciekawości przejrzałem filmik , no proste jak budowa cepa trzeba mieć tylko interfejs i nie przerwać zapisu jak przy jakiejkolwiek aktualizacji czegokolwiek , w sumie sam kiedyś mając zostawiony po MK4 interfejs włączyłem sobie podgląd ciśnienia w kołach i jakoś auto żyje :lol:

.. teraz ciekawe czy wszyscy "kasowacze" zmieniali również parametry ABS :619:

Hansolo 08-01-2020 09:36

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3210672)
teraz ciekawe czy wszyscy "kasowacze" zmieniali również parametry ABS

Pewnie tylko profesjonaliści zmieniali jeśli to konieczne. U mnie zmianę robił znany na forum łebski koleś, więc zapewne odpowiednio, choć 180 to dawno przeszłość. Nie cieszyła ta zmiana zbyt długo ;)

Matych 08-01-2020 13:35

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3210615)
To fakt, odkąd mój numer jest w ogłoszeniu to musiałem ustawić na stałe tryb nie przeszkadzać w godzinach nocnych. Ludzie potrafią nawalać np o 2:30 smsami bo "coś" im nie działa albo poprostu przypomniało im się że olej maja do wymiany i chcą zapytać jaki [emoji3]

Bo ludzie to generalnie debile.Nie dość że dzwonią po nocy, w święta(sam tego doświadczam),to jeszcze oczekują że im się należy.Ludzie się uwsteczniają i galopuje to w takim tempie że strach się bać.Świadczy o tym poziom niektórych postów na forum, tak trywialnych głupich i banalnych, wynikających głównie z lenistwa i IQ poniżej Forresta Gumpa.Jestem na tym forum od 10 lat albo dłużej i obserwowałem ile pracy trudu,inwestycji w siebie,czy sprzęt ,kosztuje zdobycie wiedzy przez naszych specjalistów o których wiedzy - "specjaliści" w ASO mogą tylko pomarzyć.Dlaczego z takim trudem wypracowaną wiedzę, mają oddawać za darmo tym co chcieliby mieć wszystko podane na tacy.Przypomina mi to sytuacje w naszym wspaniałym kraju,daj daj,daj,a jak nie dasz to jesteś szmata do naubliżania.

Cytat:

Napisał Woytas (Post 3210672)
.. teraz ciekawe czy wszyscy "kasowacze" zmieniali również parametry ABS :619:

Też mnie to ciekawi jak bardzo ma to znaczenie i jak bardzo inaczej zachowuje się system przy większych przyśpieszeniach.Na pewno wektory i wartości sił działających na bryłę i jej przyczepność są przez koła do nawierzchni są troszkę inne.

tedi_k 08-01-2020 17:16

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3210672)
... teraz ciekawe czy wszyscy ...

"Z fabryki" - co dość oczywiste - to ustawienie w ABS jest drugim parametrem różniącym wersje 150KM i 180KM.
Jeśli są 2 parametry różniące z "fabryki" to tak też to robiłem od zawsze.
Niem mam do dyspozycji toru próbnego by odpowiadać, czy i jakie znaczenie ma to dla zachowania auta.
Wyszedłem ze zdroworozsądkowego założenia, ze jeśli taki parametr został zaprojektowany i jest używany oraz - mając jakąś tam wyobraźnię techniczną i wiedzę z fizyki z z lat szkolnych - wiedząc, że różny moment obrotowy na kołach może wpływać na zachowanie auta w zakrętach (czyli działanie systemu ESP), zawsze zmieniałem oba parametry. Przy użyciu UCDS robota tak samo trywialna, a produkt otrzymywany przez klienta był moim zdaniem bardziej pełny. Klient płacił mi za produkt prawdziwymi pieniędzmi, więc ja starałem się dać klientowi prawdziwy i pełny produkt.
W prawidłowości podejścia utwierdza mnie sytuacja, iż nikt nigdy nie zgłosił zastrzeżeń do efektów tego przestawienia.
Historycznie zdaje się jedno auto doznało negatywnych skutków (zdaje się niezbędny okazał się remont pompy paliwa) - ale wynikało to z jego wcześniejszej kiepskiej kondycji a nie jako bezpośredni efekt zmiany mocy.

sabaciontko 08-01-2020 17:44

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Czy to chodzi o tę magiczną linijkę w UCDS ?

w ABS ------ DE01 ------ Zawieszenie, silnik --------- susp_base & Engine_20L_I4_DW10F_150HP do susp_base & Engine_20L_I4_DW10F_180HP

tedi_k 08-01-2020 17:46

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3210831)
Czy to chodzi o tę ...

Jest tylko jedna taka, więc jak może chodzić o inną???

sabaciontko 08-01-2020 18:53

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Czy na pytanie odpowiada się pytaniem ?

Piotrek Wielos 08-01-2020 18:57

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3210858)
Czy na pytanie odpowiada się pytaniem ?

To była odpowiedź pytająca - jeśli coś występuje jako tylko jedna pozycja to czy może chodzić o coś innego, oczywiście że nie

sabaciontko 08-01-2020 19:44

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Czasem wystarczy potwierdzić pytanie i nie rozpisywać się .

Woytas 09-01-2020 07:40

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3210807)
"Z fabryki" - co dość oczywiste - to ustawienie w ABS jest drugim parametrem różniącym wersje 150KM i 180KM.
Jeśli są 2 parametry różniące z "fabryki" to tak też to robiłem od zawsze.
Niem mam do dyspozycji toru próbnego by odpowiadać, czy i jakie znaczenie ma to dla zachowania auta.
Wyszedłem ze zdroworozsądkowego założenia, ze jeśli taki parametr został zaprojektowany i jest używany oraz - mając jakąś tam wyobraźnię techniczną i wiedzę z fizyki z z lat szkolnych - wiedząc, że różny moment obrotowy na kołach może wpływać na zachowanie auta w zakrętach (czyli działanie systemu ESP), zawsze zmieniałem oba parametry. Przy użyciu UCDS robota tak samo trywialna, a produkt otrzymywany przez klienta był moim zdaniem bardziej pełny. Klient płacił mi za produkt prawdziwymi pieniędzmi, więc ja starałem się dać klientowi prawdziwy i pełny produkt.
W prawidłowości podejścia utwierdza mnie sytuacja, iż nikt nigdy nie zgłosił zastrzeżeń do efektów tego przestawienia.
Historycznie zdaje się jedno auto doznało negatywnych skutków (zdaje się niezbędny okazał się remont pompy paliwa) - ale wynikało to z jego wcześniejszej kiepskiej kondycji a nie jako bezpośredni efekt zmiany mocy.

Tadeusz myślę , że nikt tu nie podważy twojej wiedzy i profezjonalizmu tylko też nie ma co robić "magii" z prostego przestawienia parametru , takie czasy kończy się zwyczajnie przytulanie łatwych pieniążków za kilka minut , jeszcze kilka lat temu też się fajnie brało stówkę za sksowanie błedów , i to piszę bez złośliwości w żadną stronę :)

Antej 09-01-2020 08:24

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3210988)
nie ma co robić "magii" z prostego przestawienia parametru

niby tak, ale zepsuć można wszystko, nawet taki "banał" jak klikanie w suwaczki
niektórzy nie chcą mieć takiego ciśnienia na sobie
po wielkich "fachowcach" z regionu ze ścianą pełną dyplomów też trzeba poprawiać auta, po ekspertach z południa bywało że także.
Można robić coś z pasją i dobrze, a można chwalić się że "robię tego setki" i odwalać robotę.

sabaciontko 09-01-2020 12:14

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3211001)
niby tak, ale zepsuć można wszystko, nawet taki "banał" jak klikanie w suwaczki
niektórzy nie chcą mieć takiego ciśnienia na sobie
.

Oczywiście że fajnie jest kasować klienta na kilka stówek , by nie miał ciśnienia. Lepiej jednak gdy wszyscy będziemy mieli wybór . Zrób to Sam luz zleć komuś innemu za kaskę .

tedi_k 09-01-2020 19:51

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3211069)
....Lepiej jednak gdy wszyscy będziemy mieli wybór ...

A kiedy nie było wyboru????
Każdy miał wybór ZAWSZE.
Mógł siedzieć godzinami w aucie, po nocach nad programami, w necie i innych źródłach i zdobywać wiedzę i robić sobie albo innym co tam ktoś potrzebuje.
Co Kolegę powstrzymywało przed taka postawą?

To co robię w 90% zawdzięczam własnej dociekliwości i umiejętnościom. Nikt mi nic na YT czy w innym "tutoralu" nie podał.

Każdy tak może. Trzeba usiąść i zgłębić tę "magię". Do dzieła.:568:

Antej 09-01-2020 20:13

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Nie wytrzymałem i mimo skasowania posta przed zatwierdzeniem znów go napiszę
gdyż ten wpis z innego auta i z innego działu pokazuje że mimo "wyboru", zawsze można wybrać źle.
Cytat:

Zrobiłem programem foCCCus. Z forscanem dałem sobie spokój po przeczytaniu że secondary boot loader trzeba gdzieś ściągnąć z internetu itp. kombinowanie. Nie po to kupiłem aby kombinować i ściągać z lewych serwerów jakieś pliki.
Czyli zamiast poczytać i zrobić bezpiecznie, lepiej ryzykować.

APJ007 09-01-2020 21:01

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Szanowni koledzy, nie wiem, czy temat wart jest aż takich emocji. Facet na YT pokazał po prostu, że darmowym programem można zrobić coś, o czym dotąd w dziesiątkach miejsc mówiono i pisano, że jest nie do wykonania bez ucds i tyle. Myślę, że wbrew życzeniom niektórych komentatorów nie wykończył biznesu żadnego forumowego eksperta (porada zresztą nie obejmuje modułu ABS, na co słusznie zwrócono tu uwagę), tym bardziej, że dla sporej grupy użytkowników aut szczytem obsługi zdaje się być uruchomienie i prowadzenie auta (pytania o podstawowe czynności obsługowe, opisane wprost w instrukcji, to przecież norma na każdym forum) i żaden przewodnik obrazkowy nie skłoni ich do próby powtórzenia manewru na własnym podwórku i własnym aucie. Wydaje mi się, że część złośliwych komentarzy wieszczących kres forumowych ekspertów po takich filmikach to trochę odreagowanie na styl wpisów części z nich. Mamy wprawdzie takich fachowców, jak Tadeusz, który naprawdę dzieli się konkretną, rzetelną wiedzą, choć wcale nie musi, ale mamy też takich, którzy na każde pytanie potrafią tylko powiedzieć: zapraszam do mnie, a cały ich przekaz to filmiki czy zdjęcia z "bajerami", które można wgrać lub włączyć, choć oczywiście nigdy za darmo nie zdradzą, jak (pewnie, nie muszą). Dlatego bardzo dziękuję koledze Tadkowi, że i tu i pod filmem na YT rzeczowo wyjaśnił, o co chodzi z tym "przestawieniem mapy". Mam tylko nadzieję, że ktoś też gdzieś opisze, co trzeba zmienić forscanem w module ABS, by komuś, kto wykona tę operację tylko w PCM, nie stała się jakaś krzywda, jak przesadzi z testem odblokowanego auta

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

sabaciontko 10-01-2020 17:09

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Zgadzam się w zupełności z poprzednikiem. Czy to że na YT pokazują jak się wymienia olej oznacza że zbankrutują wszyscy mechanicy ?

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3211196)
A kiedy nie było wyboru????
Każdy miał wybór ZAWSZE.
Mógł siedzieć godzinami w aucie, po nocach nad programami, w necie i innych źródłach i zdobywać wiedzę i robić sobie albo innym co tam ktoś potrzebuje.
Co Kolegę powstrzymywało przed taka postawą?

To co robię w 90% zawdzięczam własnej dociekliwości i umiejętnościom. Nikt mi nic na YT czy w innym "tutoralu" nie podał.

Każdy tak może. Trzeba usiąść i zgłębić tę "magię". Do dzieła.:568:

Wyboru nie było !! Jeżeli chciałeś mieć przestawioną moc , to MUSIAŁEŚ skorzystać z PŁATNEJ usługi osoby z UCDS-em .

Antej 10-01-2020 18:39

Odp: Zmiana mocy 150->180 KM Forscanem
 
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3211458)
MUSIAŁEŚ skorzystać z PŁATNEJ

Nie musiałeś.

Od dawna wiadomo że to co robi UCDS w sposób "suwaczkowy" można osiągnąć w innych programach w sposób "hex-owy".
To od zaciętości "poszukiwacza wiedzy" zależy co osiągnie i jak.

Przykład:
zmiana w ipc
zmiana w acm


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.