Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301423)

malucki5 01-10-2019 21:34

Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Witam

Mam w swoim Fordzie Kuga MK2 2014 problem z dźwiękiem w samochodzie.
Od pewnego czasu co jakiś czas następował trzask w głośnikach (taki głośny nieprzyjemny że człowiek aż się przestraszył), myślałem że to może wina radia. Działo się to dość sporadycznie. Dziś żona jeździła samochodem i mówi że radio wariuje i przy parkowaniu gdy czujniki pikały nastąpiły trzaski,a potem było ok. Gdy ja wsiadłem do samochodu zauważyłem że radio nie działa, przy wrzucaniu wstecznego (powinien się wtedy uruchomić dźwięk czujników parkowania) nastąpił lekki trzask z głośników i tyle.
Dźwięku w samochodzie nie ma teraz wcale (ani radia, ani cd, ani navi, ani czujników parkowania, ani dźwięku komunikatu). Wszystko w menu działa ok poza jedną rzeczą - gdy wchodzę w radio i próbuję zmieniać częstotliwość lub stacje to nic się nie dzieje - wyskakuje kółko ładowania i tyle (jakby było zawieszone).
Miał ktoś coś takiego lub podobnego w swoim fordzie?
CO to może być?

Danio's 02-10-2019 11:44

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Najprawdopodobniej padł ACM, najlepiej byloby zczytać błędy. Ale jak to w życiu bywa najpierw może spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut i zobacz czy po podłączeniu coś się zmieni. Podaj na PW VIN to sprawdzę jaki ACM masz w autku.

Pawlo376 13-09-2022 18:04

Radio nie reaguje
 
Witam.
Radio nie reaguje i nie słychać żadnych dźwięków. Kuga 2014.
Manipulator i głośność reaguje ale nie da się nastroić stacji. Skala jest zawieszona.
Podczas jazdy pykło w głośnikach i i cisza.
Za dwa dni samo się włączyło na 5 min i jeszcze pograło. Potem znowu pykło i koniec.
Bezpieczniki sprawdzone, są OK. Klemy odpiąłem na 10 min i nie pomogło. Co jeszcze mogę sprawdzić. ?

tedi_k 13-09-2022 19:55

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424676)
...Co jeszcze mogę sprawdzić. ?

Przychodzą mi do głowy tylko jeszcze 2 sprawy:
1) należy sprawdzić jaki typ ACM (radia) jest w tym aucie zamontowany;
2) następnie należy sprawdzić stan dostępnych własnych środków finansowych w stosunku do cen takich radyjek na allegro...

Jeśli powyższe zostanie poprawnie zrobione, to pozostanie już tylko wymontować ACM popsuty i na jego miejsce zamontować "pozyskany drogą zakupu z allegro"...

Pawlo376 14-09-2022 11:22

Odp: Radio nie reaguje
 
No jest pomysł😂
A tak na poważnie ,czy da się to jakoś sprawdzić oznaczenie bez rozbierania deski?

Antej 14-09-2022 11:29

Odp: Radio nie reaguje
 
VIN zwykle wystarcza

Pawlo376 14-09-2022 12:10

Odp: Radio nie reaguje
 
No ok, tylko czy samemu jestem to jakoś sprawdzić?
Chyba że znalazłby się ktoś kto by sprawdził?

tedi_k 14-09-2022 12:31

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424756)
...
Chyba że znalazłby się ktoś kto by sprawdził?

Jak ten VIN w końcu będzie podany to na pewno się ktoś znajdzie...
A tak to tylko "puste" posty się generują...

Pawlo376 14-09-2022 13:29

Odp: Radio nie reaguje
 
Vin wf0axxwpmaes78205

tedi_k 14-09-2022 16:43

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424766)
...wf0axxwpmaes78205

Najprostsze i najtańsze z możliwych radyjko do Kugi MK2 - CV4T-19C107-AF
Niestety aktualnie na allegro nie ma niczego tak prymitywnego...
Zamiana na coś lepszego może być problemem, bo w aucie nie ma zapewne "białej" anteny itp. itd.

Natomiast znalazłem u Rosjan dokładnie taki przypadek jak Kolega opisuje. Ponieważ znam dobrze rosyjski, to rozumiem co tu autor opowiada -
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Generalnie na filmie widać, jak pokazuje palcem tranzystor SMD na odwrotnej stronie płyty głównej (nie umiejąc zresztą go nazwać tranzystorem - "nie wiem jak się ten element elektroniczny nazywa bo nie jestem elektronikiem...":619::619:). Widać mocno przegrzany fragment druku, na którym ten tranzystor się znajduje. Widać radyjka te mają jakąś wadę konstrukcyjną, że coś tam tak ostro się "żarzy"...
Przegrzanie powoduje, że jedna nóżka (zapewne baza, choć nie analizowałem jaki tam jest tranzystor...) odlutowuje się. Po ponownym właściwym przelutowaniu tej nogi radyjko "ożyło".
Być może więc jest dla tego Kolegi radyjka "jakaś nadzieja"...

Pawlo376 14-09-2022 20:03

Odp: Radio nie reaguje
 
Ooo.. wielki szacun dla Kolegi. To jest dobry trop bo chyba radyjko faktycznie nie ma gdzieś styku. Przez weekend rozbiorę deskę i dostanę się do bebechów radyjka. Zobaczymy czy płyta wygląda tak u mnie.
Dam znać co zastałem.

tedi_k 14-09-2022 21:03

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424816)
....Zobaczymy czy płyta wygląda tak u mnie.
...

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że ta noga tranzystora w tym rosyjskim przypadku odeszła od druku wraz ze ścieżką... Trzeba więc mieć jakieś pojęcie o lutowaniu oraz materiały (np. kynar...) do "łatania" ścieżek...

Pawlo376 15-09-2022 22:48

Odp: Radio nie reaguje
 
2 załącznik(i)
Dzisiaj zdemontowałem radyjko. Przyjżałem się dobrze (szukałem podejżanych rzeczy.) Zmontowałem z powrotem i nastąpiła magia. Radio działa. Jak długo pociągnie to nie wiem.
Poniżej dam zdjęcia płytki. Dodam jeszcze, że nie ma takiego nadpalonego miejsca jak na rosyjskim filmie powyżej.
Dzięki za rady. Osobiście uważam za problem średnio rozwiązany bo nie znalazłem przyczyny i całkiem możliwe to kiedyś się stanie tak samo.
Pozdr.

tedi_k 16-09-2022 15:57

Odp: Radio nie reaguje
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424940)
....Dodam jeszcze, że nie ma takiego nadpalonego miejsca jak na rosyjskim filmie powyżej...

Kolega miał to rozebrane i widział więcej...
Jednak z tego załączonego zdjęcia ja bym się jednak nie zakładał o to, że ten tranzystor jest "lutowany jak nówka sztuka"...

Danio's 16-09-2022 18:44

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3425011)
ten tranzystor jest "lutowany jak nówka sztuka"...

Jeżeli to wina jakiegoś elementu na PCB, to pewnie podczas trzymania płytki w dłoniach przycisnął palcem tu i tam to mogło się zdarzyć że akurat ta nóżka złapała kontakt. Tyle że to będzie do pierwszej większej nierówności w drodze.

Pawlo376 24-01-2023 18:46

Odp: Radio nie reaguje
 
A wiecie że jeżdże z tym do tej pory i tydzień gra i tydzień nie gra. Prawda jest taka, że nie chce mi się tego rozbierać. Tak se działa i nie działa.

Powiedzcie mi, czy jak zaniosę ten moduł do elektronika to ma on szansę coś wybadać bez podłączenia w samochodzie?

Antej 24-01-2023 20:00

Odp: Radio nie reaguje
 
Nie.

Skąd ma się znać "na wszystkim" i szukać co chwilami nie działa.
Zrobi co uważa, weźmie pieniądze, a jak problem wróci to każe wymienić na drugie.

Pawlo376 13-03-2023 20:06

Odp: Radio nie reaguje
 
1 załącznik(i)
Witam Panowie po czasie.
Miałem trochę czasu i rozebrałem jeszcze raz i eureka��.
Na zdjęciu pokaże Wam element, który jak się dotyka delikatnie patyczkiem to właśnie działa i nie działa. Okropnie trzeszczy przy tym.
Pytam więc . Co to za element i czy da się to wymienić/zalutować?

arturek 13-03-2023 20:13

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3448603)
[...]
Na zdjęciu pokaże Wam element,
[...]

pełni emocji czekamy na zdjęcia

Pawlo376 13-03-2023 20:16

Odp: Radio nie reaguje
 
2 załącznik(i)
Czy jest widoczne to zdjęcie wyraźnie?
Zdjęcie wkleiłem pod postem

Antej 13-03-2023 21:16

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3448603)
Co to za element

Proszę przeczytać temat od początku.

kenny.hc1 07-06-2023 22:36

moduł - ACM
 
Dzień dobry
od jakiegoś czasu pstrykało i rozłączało radio aż tydzień temu padło całkowicie, byłem dziś u mechanika, powiedział to moduł ACM.
Zastanawiałem się przy okazji czy przy okazji nie zmienić audio ( media ), nie mam aż za dużej wiedzy, jakie wybrać proszę o pomoc.

Potrzebował dane moduł acm i jak do niego się dostać?
Mój Vin to:WF0AXXWPMADK63485

Po proszę jakieś instrukcję czy coś..;)

sabaciontko 11-06-2023 20:00

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Fabrycznie ten ACM był wsadzony : CV4T 19C107-TF.
Demontaż przedniego panelu i jest dostęp do modułu radia.

kenny.hc1 14-06-2023 20:53

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Dziękuję za odpowiedź, mam pytanie, jak kupić to tylko ten model czy mogę dowolnie, hmm a jak bym chciał przerobić na syn2 czy 3 edycję to ciężka zabawa..

sabaciontko 15-06-2023 05:18

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Wszystko zależy jakie wyposażenie jest w aucie. Wiele modeli jest wymiennych a i tak należy zaprogramować ACM pod auto przed montażem. Odezwij się na prv , to prześlę Ci szczegóły.

tedi_k 15-06-2023 11:18

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Cytat:

Napisał kenny.hc1 (Post 3460203)
...hmm a jak bym chciał przerobić na syn2 czy 3 edycję to ciężka zabawa..

W Kudze MK2 cała deska "pod małe audio" jest zupełnie inna niż deska pod Sync2/Sync3.
Paru Kolegów "porwało się" na rzeźbę modyfikacji deski jednej na drugą, ale każdy potem mówił "nigdy więcej"... Do tego trzeba też mieć "wystrzeloną" deskę pod Sync2/Sync3 jako "dawcę plastików"...

Tak więc myślę, że "nie bardzo jest o czym mówić"...

kenny.hc1 04-09-2023 07:34

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Dziękuję za pomoc i info. Jeszcze jedno jaka ja mam wersję, aby poszukać sobię np. Na allegro..

sabaciontko 04-09-2023 14:54

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Bez VINU to tylko szklana kula zostaje.

tomao 04-09-2023 15:12

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Cytat:

Napisał kenny.hc1 (Post 3459479)
Potrzebował dane moduł acm i jak do niego się dostać?
Mój Vin to:WF0AXXWPMADK63485

Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3459809)
Fabrycznie ten ACM był wsadzony : CV4T 19C107-TF

Jednak z racji krótkiej pamięci po dwóch miesiącach:
Cytat:

Napisał kenny.hc1 (Post 3469145)
jaka ja mam wersję


Antej 04-09-2023 15:18

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Po prostu problem nie był na tyle poważny, żeby uszanować cudzy czas i pracę,przekazane za darmo.
Ostatnio bardzo popularne podejście.
Jednocześnie wielki lament że fachowiec bierze tyle kasy za usługę.

kenny.hc1 04-09-2023 16:43

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Dziękuję i przepraszam za zamieszkanie co zrobiłem, mam jeszcze jedno pytanie jak mam szukać dalej to muszę po nr tym co mi pisaliście, czy jest obojętne co kupię i tak będzie pasować?

tomao 04-09-2023 16:57

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Ostatnia litera bez znaczenia, a jakie jeszcze przedostatnie (lub pierwsze) mogą być na zamianę to może ktoś z doświadczeniem będzie wiedział.

sabaciontko 04-09-2023 18:22

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
CV4T 19C107- LJ będzie pasował. Z końcówką Nx mają już wszystko - DAB i TCM

kaarol9 03-02-2024 16:02

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Chciałbym się podłączyć do tematu. U mnie wszystko było dokładnie tak samo. Od kilku dni zero dźwięków. Ja mam forda Escape 2017r eccobost. Numer Vin: 1FMCU9GD0HUC87726. Z góry dziękuję

sabaciontko 03-02-2024 17:37

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Podłączyć kabelek , sczytać błędy.

kaarol9 05-02-2024 15:03

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
1 załącznik(i)
Podłączyłem i wyszedł taki błąd. Czy ktoś może pomóc?

tedi_k 05-02-2024 17:23

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Cytat:

Napisał kaarol9 (Post 3483930)
...taki błąd...

Bez znaczenia. Przy zakładaniu "daszku" nad wyświetlaczem ktoś nie podłączył przewodu do owego "daszku". Zgodnie z opisem - nie jest podświetlana w takim przypadku szczelina do wkładania płyty CD.

kaarol9 05-02-2024 17:39

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
2 załącznik(i)
A czy może to mieć związek z brakiem dzięku? W głośnikach słychać takie jakby przepięcia. I nie ma dźwięku. Wcześniej też wyszły takie dwa błędy ale po wykasowaniu nie pokazały się.

kaarol9 05-02-2024 19:11

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Wrzuciłem inne zdjęcia teraz powinno być widać

Antej 05-02-2024 19:20

Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio
 
Czy kolega zada sobie tą odrobinę trudu i przeczyta temat od początku,w celu wyciagniecia i sformułowania jakichkolwiek wniosków?

Czy tylko rączka wyciągnięta do przodu i "dej, dej".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.