Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto test klimatronka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29844)

gawron 05-09-2007 09:46

Auto test klimatronka
 
czołem
Chciałem prosić o podanie kombinacji klawiszy do wyswietlenia błędów klimatronika mk3 i ich skasowania przy pomocy panela klimy .Kiedyś czytałem jak to zrobić , nie było mi potrzebne nie zapisałem a teraz jak na złośc nie mogę znależć mimo usilnych prób z szukaj
dzięki serdeczne

lapers 05-09-2007 10:01

:fcp13
Cytat:

Napisał gawron
jak na złośc nie mogę znależć mimo usilnych prób z szukaj

a to ci......... pech

MK III

Self-test :

1) Nacisnąć przyciski "OFF i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "Auto" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) System zacznie self-test i ZAPISZE ewentualne kody błędów DTC (Diagnostic Trouble Codes).
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów i wyjście z self-testu.
4) Naciśnięcie jakiegokolwiek innego przycisku spowoduje wyjście z self-testu bez wymazania kodów błędów DTC


Odczyt błędów DTC

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "headroom" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"
2) Kody błędów DTC (sporadyczne) zostaną wyświetlone.
3) Naciśnięcie przycisku "odmrażanie" spowoduje wymazanie błędów

Odczyt wersji softu

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"


Do MK III są też takie tipsy:

Aby wyświetlić bieżące błędy :
1) Włączyć zapłon
2) Nacisnąć krótko dwa przyciski "OFF" i "nawiew na nogi" (razem)
3) W ciągu 2 sekund nacisnąć przycisk "Auto"
4) System jest teraz w trybie serwisowym

Aby wyświetlić sporadyczne błędy :

1) Włączyć zapłon
2) Nacisnąć krótko dwa przyciski "OFF" i "nawiew na nogi" (razem)
3) W ciągu 2 sekund nacisnąć przycisk "nawiew na twarz"
4) System jest teraz w trybie diagnostycznym. kody będą pokazywały się na ekranie LCD.
Każdy kod składa się z 2 członów po 2 liczby - i tak będzie się wyświetlał. Czas wyświetlania jednego członu trwa 2 sekundy.
Kod trzeba więc sobie "poskładać" z 2 członów i odczytać co oznacza na podstawie poniższych danych :

B1200 - AC control module - internal fault
B1242 - AC heater recirculation flap motor
B1251 - In-car temperature sensor - open circuit
B1253 - In-car temperature sensor - short circuit to earth
B1259 - AC sunlight sensor - open circuit
B1261 - AC sunlight sensor - short circuit to earth
B1262 - AC heater defrost flap motor
B1263 - AC heater footwell flap motor
B1342 - AC control module - internal fault
B1676 - AC control module - supply voltage
B2297 - Heater output temperature sensor - open cirsuit
B2298 - Heater output temperature sensor - short circuit to earth
B2308 - In-car temperature sensor blower


Naciśnięcie któregokolwiek z przycisków oprócz przycisku "rozmrozić" powoduje wyjście z trybu serwisowego.



Kasowanie kodów błędów

W trybie odczytu kodów błędów nacisnąć przycisk "rozmrozić". Kody błędów można odczytać i wymazać także poprzez komputer serwisowy ODB2.

Dla lepszego zrozumienia błędów to jeszcze po Polsku
B1200 - Błąd wewnętrzny sterownika A/C
B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego
B1251 - Czujnik temperatury wewnętrznej - otwarty obwód
B1253 - Czujnik temperatury wewnętrznej - zwarcie w obwodzie
B1259 - Czujnik nasłonecznienia - otwarty obwód
B1261 - Czujnik nasłonecznienia - zwarcie w obwodzie
B1262 - Niesprawny silnik regulacji powietrza nagrzanego / odmrażania
B1342 - Błąd wewnętrzny sterownika A/C
B1676 - Bład zasilania sterownika A/C
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód
B2298 - Czujnik temperatury nagrzania - zwarcie w obwodzie
B2308 - Niesprawny silniczek czujnika temperatury wewnętrznej

Milej lektury i wiecej samozaparcia, uporu i checi :fcp4

Pozdrawiam

ocznik 05-09-2007 11:39

Cytat:

Napisał lapers
przycisk "headroom"

Cytat:

Napisał lapers
przycisku "odmrażanie"

ktore to przyciski? bo serio nie wiem

orsh 05-09-2007 19:22

Dzieki za cenną wskazówkę. Jestem juz po tescie w swoim mondeo. Jednak u mnie pokazało kod błedu A803, którego na liscie nie znalazłem, niestety. Orientujesz sie co to może byc?


BTW. Jak moge odwdzieczyć sie plusem?

Zawika 05-09-2007 19:42

"Odwdzięczyć" może się tylko autor tematu na forum :fcp2 . W tym przypadku gawron, który rozpoczął ten wątek.

gawron 09-09-2007 20:50

już się odwdzięczyłem
dziękuję

artur-p 07-09-2008 22:15

Re: Auto test klimatronka MK3
 
Witam.
Panowie po zrobiuniu testu klimy wyświetliło u mnie wszystko na panelu i zauważyłem literkę "E"
Możecie wiecie co to za oznaczenie "ECO" bo nie mam pojęcia i nic niestety nie znalazłem

artur-p 07-09-2008 22:16

Re: Auto test klimatronka MK3
 
ps
przepraszam za błędy ale klawiatura mi szwankuje

Slawko 08-09-2008 05:34

Re: Auto test klimatronka MK3
 
artur-p, prosze poprawic błędy, a nie pisac posty jeden za drugim :!:

robal 08-09-2008 07:38

Re:
 
Cytat:

Napisał ocznik
Cytat:

Napisał lapers
przycisk "headroom"

Cytat:

Napisał lapers
przycisku "odmrażanie"

ktore to przyciski? bo serio nie wiem

Headroom - nawiew na twarz :)
Odmrażanie - max nawiew na szybę

Cytat:

Napisał orsh
Dzieki za cenną wskazówkę. Jestem juz po tescie w swoim mondeo. Jednak u mnie pokazało kod błedu A803, którego na liscie nie znalazłem, niestety. Orientujesz sie co to może byc?

A nie A308. Jeśli tak, to odpowiada to błędowi B2308.

Cytat:

Napisał artur-p
Możecie wiecie co to za oznaczenie "ECO" bo nie mam pojęcia i nic niestety nie znalazłem

ECO - tryb pracy klimy bez układu klimatyzacji :). Czyli wyłączasz klimatyzację i powietrze pobierane jest z otoczenia. I występuje w klimatroniku w wersji po FL.

titaw 23-09-2008 11:20

Re: Auto test klimatronka MK3
 
witam koledzy
podłączając się do tematumam pytanko
dzisiaj zauważyłem, że zgasł mi panel klimatronika, powymianie bezpiecznika (7.5 A pod konsolą) wszystko działa ale zrobiłem sobie opisany wyżej test i pokazał się błąd A297

Cytat:

Napisał lapers
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód

i tu moje pytanko
czy chodzi o ten właśnie błąd, a jeśli tak to czym to skutkuje i czy ten czujnik wymieniać?

robal 23-09-2008 11:58

Re: Auto test klimatronka MK3
 
Cytat:

Napisał titaw
dzisiaj zauważyłem, że zgasł mi panel klimatronika, powymianie bezpiecznika (7.5 A pod konsolą) wszystko działa ale zrobiłem sobie opisany wyżej test i pokazał się błąd A297

Cytat:

Napisał lapers
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód

i tu moje pytanko
czy chodzi o ten właśnie błąd, a jeśli tak to czym to skutkuje i czy ten czujnik wymieniać?

Nie do końca. Błąd dotyczy uszkodzenia (przerwania) obwodu czujnika temperatury powietrza wylotowego w panelu przednim (B2297 dotyczy wylotu na nogi). Napisałeś, że wymieniłeś bezpiecznik. Tylko który - F65 czy F76? Spróbuj wymienić oba (oba mają 7,5A) i zrób test.

titaw 23-09-2008 14:02

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Wymieniłem bezpiecznik F 76. przed chwilą sprawdziłem F65 i jest ok.
test dalej pokazuje A297.
pozdrawiam
tomek

robal 24-09-2008 08:00

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
titaw, odbierz PW.

a*c*e*2.3 14-10-2008 16:03

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Mam pytanie jak dokladnie wejsc w ten tryb serwisowy, wykonalem 100 prob i nic sie nie dzieje, sterowanie klima reaguje normalnie i nie wlacza tego trybu.

Czy to trzeba wykonywac przy wlaczonym zaplonie czy silniku?
Panel klimy ma byc wlaczony czy wylaczony przy przyciskaniu tej kombinacji (bo mnie albo wylaczy albo wlaczy)?

Poddalem sie bo robie ciagle ten sam blad :(

babelp 08-11-2008 17:03

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam,

Panowie, ja też potrzebuje pomocy z klimą. Wykonałem kilkanaście prób dotyczących uruchomienia test klimy ale żadna się nie powiodła, jak wejść w tryb serwisowy sprawdzić i wykasować błędy, te wszystkie kombinacje przycisków nie dają żadnego efektu, klima albo się włączy albo wyłączy i tyle...

Pomocy...

titaw 13-11-2008 10:44

Re: Auto test klimatronka MK3
 
Witam
dla kolegów, którym nie wychodzi test
u mnie to pięknie działa czyli procedura jest OK, zaczynam przy włączonej stacyjce i wyłączonym panelu klimy i ważne są czasy przyciskania guzików - pierwsze dwa nie można trzymać zbyt długo (mniej niż 2 s.) i w odpowiednim czasie przycisnąć następny

zbyszek-z 14-11-2008 15:25

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam :fcp1 Czy może mi ktoś pomóc, bo też zrobiłem test panela i jeden błąd pokazał A297 a drugi to A299 :fcp11 czy może wie ktoś co to jest i jak ich się pozbyć, gdzie wogóle te czujniki się znajdują, myślałem że to panel kupiłem drugi i jest to samo :fcp11 bo chyba przez te błędy jak włącze nadmuch na nogi to też górą na szybę mi dmucha. :fcp11 :fcp11 Proszę o pomoc Zbyszek

zbyszek-z 17-11-2008 16:52

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
titaw. możesz odebrać PW

ozmatox 12-12-2008 10:28

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cześć Wam
Ja miałem problem z włączeniem serwisowych opcji, ponieważ za wolno wciskałem np AC.
Wciskamy 2 przyciski razem na 2 sec. i jak je puścimy to odrazu należy przycisnąć 3 guzik np. AC i napewno Wam się uda.

Mi na wyświetlaczu pojawiły się 4 oznaczenia po dwa znaki :

56
d0
4F
00

Czy to jest wersja softu?

Potem zaczyna wyświetlać to samo od początku.

robal 12-12-2008 11:10

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał ozmatox
Czy to jest wersja softu?

Cytat z tego tematu:
Cytat:

Odczyt wersji softu

1) Nacisnąć przyciski "off i nawiew na nogi" na około 2 sekundy, a następnie przycisk "AC" w ciągu maksymalnie 1,5 sekundy od puszczenia "OFF i nawiew na nogi"

mkobo1 07-04-2009 13:50

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam
Po przeprowadzonym teście klimatroniku wg powyższego opisu wyskakuje mi błąd: 1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego. Może ktoś wie co to konkretnie oznacz i ewentualnie co dokładnie należy wymienić? Dodam że wymieniłem już uszkodzony rezystor układu klmatyzacji i sprawdzałem silniczki sterująca klapami pod schowkiem od strony pasażera i wyglad na to, że są ok. Climatronic casami mi strasznie wariuje pomimo nastawienia w pozycji LO - grzeje (przy niższych temperaturach na zewnątrz) przy temp. pow 20 stopni jest prawie oki. jednak przy dłuższych odcinkach jazdy musze stopniowo zwiększać tem. na wyświetlaczu żeby zachować stałą tem w kabinie.

ace2 25-04-2009 21:06

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Odgrzebie temat, wkoncu udalo mi sie uruchomic test ico i nic. Po mruganiu dmuchawom , wyswietla mi sie caly wyswietlcz ale nie pokazuje kodow , co robie nie tak lub moze nie ma bledow ???

ace2 29-04-2009 08:25

Odp: Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał ozmatox (Post 1038269)
Cześć Wam
Ja miałem problem z włączeniem serwisowych opcji, ponieważ za wolno wciskałem np AC.
Wciskamy 2 przyciski razem na 2 sec. i jak je puścimy to odrazu należy przycisnąć 3 guzik np. AC i napewno Wam się uda.

Mi na wyświetlaczu pojawiły się 4 oznaczenia po dwa znaki :

56
d0
4F
00

Czy to jest wersja softu?

Potem zaczyna wyświetlać to samo od początku.

To wersja softu i mi tez tak pokazuje.

FOX2 29-04-2009 09:31

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Jak uruchomić ten test pod DENSO?

robal 29-04-2009 11:38

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał FOX2 (Post 1151275)
Jak uruchomić ten test pod DENSO?

Ano tu jest problem. Procedura self-testu np. dla DENSO nie opisuje diagnozowania klimatyzacji (testowanie ekranu dotykowego, audio, gps itp. tylko) - w sumie wyświetla kody błędów, więc może i wyłapie klimatyzację. Ale nie wiem - DENSO się nie bawiłem :)

Tryb diagnostyczny DENSO:

1. Kluczyk w pozycję II
2. Wcisnąć i przytrzymać MENU przez ok. 10 sekund do czasu aż zapika i pojawi się ekran PIN
3. Wpisać PIN: 6414 i zatwierdzić.

Pojawią się opcje:
General Info - zawiera informacje o aucie
W tym dział "Audio Diagnostics" - umożliwia test systemu audio
Manual Check - umożliwia dostęp do testów np.
DIAGNOSTIC ERROR CODES - wyświetla listę wszystkich błędów DTC
NAV RGB TEST - zatwierdzenie kolorów wyświetlacza
TOUCH SCREEN CHECK - umożliwia kalibrację ekranu dotykowego
DISPLAY HARDKEY CHECK - Ikony na ekranie są podświetlane w momencie naciśnięcia zwykłego przycisku.

Display Info - wersja softu wyświetlacza

Navigation Info - zawiera informacje o GPS
RESET POSITION - Umożliwia reset pozycji auta do bieżącej mapy DVD domyślnego państwa (nie za bardzo to kumam :D)
VEHCILE/GYRO SIGNALS - Wyświetla kierunek auta, prędkość i odległość, jak również informację o żyro.
GPS INFORMATION - Wyświetla sygnały satelitów i ich pozycję

S/W Update - umożliwia update oprogramowania systemu
Self Check - wyświetla błędy wykryte podczas self-testu systemu

Kluczyk w pozycję "0" kończy tryb diagnostyczny

Ale to wszystko teoria nie zweryfikowany przeze mnie :)

kamylj 30-04-2009 15:42

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
czy ma sens robic ten test jak dzial klima ?i w autku latem jest zimno

macslad 05-05-2009 21:53

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Test pod DENSO robi się dokładnie tak samo jak przy normalnym panelu (te same kombinacje klawiszy) i kody błędów wypisuje na ekranie. Sprawdziłem to osobiście :)

paki 06-05-2009 10:02

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał kamylj (Post 1152340)
czy ma sens robic ten test jak dzial klima ?i w autku latem jest zimno

zrób a sam się przekonasz :)

eng 06-05-2009 10:52

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Do tej pory wyskakują mi błędy A297 a drugi to A299 i nawet po skasowaniu dalej są. Niby dobrze działa klima, ale w zimie zdarzały mi się problemy z ogrzeniem auta. Zaznaczam, że płyn chłodniczy wymieniałem, a problem z ciepłym nawiewem był okresowy. Wie ktoś dokładnie co ten błędy oznaczają? I nie mówie tu o napisaniu "Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód" tylko na chłopski rozum co gdzie jak?

Pozdrawiam

BoYo 28-06-2009 14:05

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witajcie
czy ktoś się uporał z błędami klimy bo ja mam A297 i A299
i nie mogę znaleźć co to są za błędy.

damianos33 30-06-2009 20:55

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam,

Ja mam podobny problem. Klimatronik zachowuje sie dziwnie. Niezależnie od ustawionej temperatury wieje gorącym powietrzem. Po przeprowadzeniu samo-testu klimy pojawił się błąd A299. Czy ktoś wie co to tak naprawdę oznacza. W inecie znalazłem opis

Self-test code B2297 / A299
Description Open circuit in the footwell outlet
Action Go to Pinpoint Test H temperature sensor circuit

damianos33 30-06-2009 21:00

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Mam jeszcze jeden problem. Grzebałem coś przy bezpiecznikach pod kierownicą i w pewnym momencie pociągnołem za jeden kabel :) i trach coś odskoczyło. Okazało sie, zę przy sprzegle jest jakis dziowny plastykowy mechanizm, ktory przy naciskaniu puszczaniu srzegla wlacza/wylacza jakis obwod elektryczny. Mechanizm sie rozlecial ale generalnie nie zauwazylem zeby cos nie dzialalo poza samym mechanizmem. Czy ktos ma pojecie do czego to sluzy (czerwona obudowa w srodku 2 sprezynki i wypuska, ktora jest wciskana przy puszczaniu sprzegla) - mechanizm przymocowany tuz nad pedalem sprzeglana metalowym uchwycie.

damianos33 30-06-2009 21:02

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cytat:

Napisał BoYo (Post 1195206)
Witajcie
czy ktoś się uporał z błędami klimy bo ja mam A297 i A299
i nie mogę znaleźć co to są za błędy.

Witam,

znalazlec cos na temat bledu A299?

eng 30-06-2009 22:16

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Stary to brzmi troszke nie po naszemu hehe ;) niestety nikt do tej pory nie uporal się chyba z tymi błędami klimy. Co do twojego pytania to zobacz czy poprawnie dziala Ci tempomat. Pozdrawiam

damianos33 01-07-2009 13:16

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
OK, jezeli chodzi o sprzeglo to juz znalazlem - to czerwone 'cos' to czujnik sprzegla. U mnie 'niestety' nie ma tempomatu :(

piterct 08-07-2009 11:11

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
witam pokazuje mi taki bład co to jest albo gdzie sie znajduje?
:)B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego

piterct 08-07-2009 11:12

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
witam pokazał mi taki bład B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego co takiego i z czym to sie je?

piterct 15-07-2009 20:47

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
witam pokazał mi taki bład B1242 - Niesprawny silnik recyrkulacji powietrza nagrzanego co takiego i z czym to sie je?

Markbroda1 15-07-2009 22:09

Odp: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Rozbierz i wyczyść tę kratkę koło prawego kolana kierowcy .Jeśli wentylatorek nie kręci to do wymiany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.