Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zniszczenie nakrętek do alufelg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295216)

langolier 24-04-2019 10:13

Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
1 załącznik(i)
Witam,
wczoraj moje dziecko było na wymianie opon w swojej Fieście rocznik 2014 z alufelgami. Do mocowania są tam używane kryte nakrętki, takie jak w załączonym zdjęciu (zdjęcie przedstawia nakrętkę po zniszczeniu).
Pan oponiarz zniszczył uchwyt klucza nakrętki, twierdząc, że to (*) "odwieczny problem Forda" ze względu na to, że (*) "nakrętki są żeliwne z nałożonym stalowym kołpakiem" i (*) "po pewnym czasie może nastąpić efekt przekręcenia" jak na zdjęciu. I że (*) "zdarza się to stosunkowo często".
(*) Wszystkie cytaty z pamięci
Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że to zniszczenie nastąpiło na 3 nakrętkach na tym samym kole a na pozostałych - wcale (jakie jest prawdopodobieństwo takiego "przypadku") ?
Na Focusie mam stalowe felgi, ale na dwóch fiestach - alufelgi. W jednej zmieniałem opony 10 razy, w drugiej 2 razy i pierwszy raz mam takie zdarzenie.

Wg mnie to błąd oponiarza - próba odkręcenia/przykręcenia zbyt dużą/wyrobioną nasadką lub awaria sprzęgła w pneumatycznej wkrętarce (czy jak się to urządzenie zwie).

Co myślicie ? Czy kogokolwiek z Was spotkało coś takiego ?

marey 24-04-2019 10:16

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Do przykręcania/odkręcania takich nakrętek nie powinno używać się pneumatyka.

patefon1 24-04-2019 10:17

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Miałem tak w moim poprzednim Volvo V50, kolega podobnie w Fieście żony do tego stopnia że do wymiany koła wzywał assistance, podejrzewam że mnie to prędzej czy później też czeka.

Ze_ja 24-04-2019 10:23

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Mi zniszczyli większość nakrętek (oryginalnych). Pneumatyka mozna używać, ale nie na start / koniec. Trzeba zacząć i kończyć ręcznie, a tego serwisantom się robić nie chce.

Nakrętki oryginalne mają nakładki, które przy złej eksploatacji odpadają. Tak mi załatwili większość. Wtedy z 19 mm zostane zwykła nakrętka 18 mm i klucz 19 się nie nadaje. Ogarnięty oponiarz odrkęcał mi to kluczem 18 i zasugerował wymianę nakrętek lub wożenie klucza 18, bo tez z zestawu może załatwić nakretki przy ewentualnej wymianie na zapas.

Kupiłem wtedy te jednoelementowe zamienniki ze sklepu z częściami do Forda. Zobaczymy, jak będzie po kilku zdjęciach / założeniach kół w serwisach :D

stefanekmac 24-04-2019 10:56

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Oryginalna nakrętka to w ASO 20 pln. W sumie wymieniłem razem z 1 właścicielem ponad 30szt. Jesli mogłem odkręcałem i dokrecałem sam. Wtedy ok. Tam jest kapturek zaciśnięty na nakrętce. Ładne i niepraktyczne.

weuek 24-04-2019 10:57

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Zła eksploatacja. Problem typowy, ale nie problem nakrętek, tylko problem z gumiarzami. Mnie sie nie zepsuła ani jedna. Sprzedałem auto gdy miało 10 lat.

boncio 24-04-2019 11:51

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Mnie też tak jedną załatwili. Tzn gorzej, bo moja stała się prawie okrągła. Kupiłem teoretycznie nierdzewną i jest po 2 latach cała pordzewiała...
Najczęściej przyczyną jest zbyt słabe wsunięcie nasadki na nakrętkę w wulkanizacji i, jak koledzy pisali, odkręcanie pneumatem.

Grandy 24-04-2019 12:43

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Mnie wulkanizator załatwił szpilkę, kręci się razem z nakrętką.

edmun 03-05-2019 10:51

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Tych nasadek z nakrętek to wymieniłem już z 20.
Nigdy więcej :)
Od niedawna jeżdzę na innych nakrętkach.
Nie wiem.. nie mam jakoś siły do wulkanizatorów i tłumaczyć im, że mają użyć klucza przy odkręcaniu.

kubaw20055 03-05-2019 19:49

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Ja też musiałem kupić cały komplet nowych oryginałów, po tym jak raz pojechałem zmienić koła i dociągnęli mi koła kluczem pneumatycznym na tzw. "chama" ;) Problem pojawił się podczas próby odkręcenia nakrętek, które były obrobione, zgniecione. Musiałem kupić specjalny klucz do uszkodzonych nakrętek, a i tak nie obyło się bez dłubania przy kołach przez dwa dni:/ Teraz sam wymieniam koła i nakrętki dociągam ręcznie przy użyciu specjalnie zakupionej idealnie dopasowanej nasadki, bo inaczej miałbym pewnie nowe nakrętki na sezon. Starsze wersje nie są tak miękkie, ale za to odpadają kapturki (Fusion) :evil:

krakersik 03-05-2019 20:08

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
a ja oryginały zamieniłem na allegrowe i jest spokój. o ile błąd oponiarza raz ale myślę że nakrętki i ich jakość też ma wpływ. Koła zmieniam sam i jednego roku spuchły i nie chciały w ogóle w klucz wejść. inne tak jak na zdjęciu "ścinały" się. Zakupiłem na allegro i jest ok chyba 5 zł za sztukę było.

weuek 04-05-2019 22:11

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Swoją drogą, to trza mieć talent, żeby wymyślić cos tak prostego i jednocześnie zawodnego jak nakrętki, które się psują. :-)

wilku30 05-05-2019 12:33

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Najlepiej kupić na necie komplet zamienników, które są jednolite i chromowane, a wyrzucić ten szmelc z kapturkami które się wichrują. Cena za 20 sztuk około 80PLN. Ja mam coś takiego i szczerze polecam.

Kris_Poland 26-12-2023 08:16

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał wilku30 (Post 3126804)
Najlepiej kupić na necie komplet zamienników, które są jednolite i chromowane, a wyrzucić ten szmelc z kapturkami które się wichrują. Cena za 20 sztuk około 80PLN. Ja mam coś takiego i szczerze polecam.

a gdzie kupowałeś ?

Andrzej_K 26-12-2023 16:20

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Ja takie kupiłem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kamil2903 26-12-2023 19:22

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ja polecam te. Pasują do foki, trzymają felgi lux, żadna się nie poluzowała od listopada, i na razie nie widać rdzawego nalotu.

Kris_Poland 26-12-2023 20:50

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3479633)
Ja takie kupiłem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zablokowano niebezpieczną stronę internetową
Podjęto próbę dostępu do witryny
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
To jest znana niebezpieczna strona internetowa. Zalecamy, aby NIE odwiedzać tej strony.
Odwiedź stronę
Norton
zawierającej dodatkowe informacje na temat wyłudzania danych i zabezpieczeń internetowych.
Akceptuj ryzyko i kontynuuj

edmun 26-12-2023 23:18

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał Kris_Poland (Post 3479652)
Zablokowano niebezpieczną stronę internetową
Podjęto próbę dostępu do witryny
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tinyurl przelatuje ostatnio przez takie syfy że szkoda gadać

tu masz dokąd prowadzi link

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał Kamil2903 (Post 3479645)
alufelg
https://allegro.pl/oferta/20x-nakret...63-13213583266 ja polecam te.

przecież to właśnie są te tragiczne oryginalne Fordowskie. wiem bo właśnie te zamawiam za każdym razem jak nabijanie uszkodzonych plastików już nie działa. z racji że Febi liczy sobie mniej (np. na autodoc) niż Ford który sprzedaje te same, to wolę jednak bez niepotrzebnej marży. ale to nie jest rozwiązanie bo są to właśnie te nakrętki z plastikowymi nasadkami które nie lubią się z pneumatami

Andrzej_K 27-12-2023 04:57

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał Kris_Poland (Post 3479652)
Zablokowano niebezpieczną stronę internetową
(...)

Mi otwiera się normalnie.

Tu jest bezpośredni link:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grzechu913 27-12-2023 08:39

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
W opiniach pojawia się że lubią rdzewieć . Też myślę nad zmianą oryginalnych( te kapturki to jakaś pomyłka ) i zastanawiam się co kupić do c-maxa

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Kris_Poland 27-12-2023 09:18

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał grzechu913 (Post 3479667)
W opiniach pojawia się że lubią rdzewieć . Też myślę nad zmianą oryginalnych( te kapturki to jakaś pomyłka ) i zastanawiam się co kupić do c-maxa

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

No tak, miałem kiedyś podobne kupione od wulkanizatora, też rdzewiały

Co nam pozostaje, dać do ocynkowania i niklowania?
więcej zachodu, kasy niż to warte, a rude nakrętki cholernie wyglądają źle

ew zmatowić i nałożyć cynk w sprayu, ale będzie to wyglądało mega z dupy
a przecież mieć błyszczące nakrętki to bezcenne

Bump:
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3479663)
Mi otwiera się normalnie.

Tu jest bezpośredni link:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jak długo masz je założone, nie widać rudej ?

hindus 27-12-2023 09:22

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Te od WLOCAR_COM kupowałem 21 marca 2019. Od zeszłego roku już wszystkie pordzewiałe. Odkręcane ręcznie bo sam zmieniam koła. Póki co nie chciało mi się nic z tym robić ale jak ktoś jest estetą to musi się liczyć że 2-3 lata i rdza będzie.

konieczko5 27-12-2023 09:39

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
To takie same dno, jak easy fuel.

hindus 27-12-2023 10:36

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
XD

Nie przestajesz zaskakiwać, ale skoro już zacząłeś, napisz co ma EasyFuel do tematu wyrabiających się nakrętek do alufelg?

zmulim 27-12-2023 11:26

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
To szalejące neurony w jego czaszce. Akurat te z etykietką „easy fuel” się mu zderzyły xD On już tak ma, trzeba się przyzwyczaić :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Andrzej_K 27-12-2023 12:03

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał Kris_Poland (Post 3479669)
(...)

jak długo masz je założone, nie widać rudej ?


Mam je od czerwca 2021 i niektóre z nich są trochę rude - mi to nie przeszkadza.

rav 75 27-12-2023 17:58

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Oczywistą oczywistością jest bubel jakim są oryginalne nakrętki z spadającym kapturkiem ale te zamienniki nie są takie złe. W mk2 miałem 4 lata zanim auto sprzedałem, nic nie rdzewiało obecnie w mk3 mam zamienniki z portalu aukcyjnego i też nie koroduje.
Wniosek jaki mi się nasuwa to środek do mycia felg. Stosuję może dość drogi ale nie mam problemu z korozją nakrętek.
Ciekawostką jest natomiast fakt braku możliwości zamontowania nakrętek z ruchomą podkładką do mk3 fl.

zmulim 27-12-2023 19:36

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Jak to brak możliwości? Masz na myśli te nakrętki z pływającym stożkiem? Ja właśnie takie mam w mk3 fl i nie widzę żadnego problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grzechu913 27-12-2023 19:57

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
U mnie są te kapturki trochę pogięte,ale nie spadły . Fabryczne nakrętki bez dekielkow jak wyglądają ,bardzo tragicznie ? Ma ktoś zdjęcie ,też rdzewieją ,czy jak ?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

tomaszjan31 27-12-2023 21:36

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Kapturki z nakrętek spadają przez klucz pneumatyczny i dokręcanie na siłę z nieodpowiednim momentem.

rav 75 28-12-2023 04:44

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3479730)
Jak to brak możliwości? Masz na myśli te nakrętki z pływającym stożkiem? Ja właśnie takie mam w mk3 fl i nie widzę żadnego problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie Kolego. Podobno zmiana nastąpiła w 2017 roku. Żeby potwierdzić bądź zaprzeczyć musieliby wypowiedzieć się użytkownicy aut od 2017 w górę. Ja u siebie zamontowałem i jak się okazało pierścień nie spełniał swojej roli tzn nakrętka opierała się o felgę a pierścień latał sobie luźno. Felgi nowe, 16'', oryginał Ford.

krzysztofSJZ 29-12-2023 00:42

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
moja Kuga 2017 niby z Grudnia ale też posiadała te nieszczęsne nakrętki, pierwsza przekładka po zakupie u wulkanizatora, druga samodzielnie, i zonk wiekszość nakrętek odkręcałem za pomocą klucza i młotka, pierwsza myśl że podmienili nakrętki, ale tam gdzie kupowałem zamienniki gość mnie oświecił o co biega, auto 3 lata w niemczech i rok w polsce a dewastacja nakretek jak po 10 przekładkach, nakrętki na 3 sezony? a co do tych podkładek pływających to są zalecane do felg aluminiowych

cza-rny 01-01-2024 15:35

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Macie może jakiś ciekawy namiar na sprawdzone zamienniki bez tych cholernych nakładek?
Nie ukrywam, że najlepiej jakby były one czarne

Fitch82 01-01-2024 16:08

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Moim zdaniem niema takich wszystkie zamienniki beda rdzewiec

krzysztofSJZ 01-01-2024 16:11

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał cza-rny (Post 3480156)
jakby były one czarne

1 dzień nowego roku hmmmm,
:569:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chcesz więcej? taniej lupka i szukamy :619:

Bump:
Cytat:

Napisał Fitch82 (Post 3480161)
zamienniki beda rdzewiec

zamiennik czy nie zawsze kiedyś ruda wylezie

Fitch82 01-01-2024 16:14

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
W oryginalnych raczej nigdy mam 12 latenie i rudej brak

krzysztofSJZ 01-01-2024 16:18

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Cytat:

Napisał Fitch82 (Post 3480164)
12 latenie i rudej brak

a są stalowe czy alu??

Bump: a może masz do stalowych felg ? z tym się zgodzę gdzieś mi leżą jeszcze z foki mk3 2014 do felg stalowych ori i żadna nie jest ryża :619:

konieczko5 01-01-2024 19:52

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Nakrętki firmy na literę C już w 2 roku zaczęły mieć rdzawy nalot...

LukaszW 03-01-2024 15:04

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Temat mimo, że wersja starsza to mnie też niestety zaciekawił, wczoraj byłem na zmianie opon na zimówki i wulkanizator klął przez godzinę, że nie może nakrętek odkręcić bo spuchły i musiał nabijać młotkiem, kazał wymienić na nowe, teraz mam pytanie focus mk3 2017/2018, nakrętki to rozmiar M12x1,5?

Druga sprawa to jakość brać najtańsze:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] 68zł
czy szukać czegoś za 200zł bo widzę po tyle oryginalne chodzą i czy jest sens brać oryginalne skoro też puchną?

hindus 03-01-2024 15:37

Odp: Zniszczenie nakrętek do alufelg
 
Jak Ci zależy na funkcjonalności a na wyglądzie / rdzewieniu w drugiej kolejności to one będą ok. Z tego co mówisz te co masz i tak są do wywalenia na śmietnik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.