Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293919)

verbena 23-03-2019 14:43

Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Witam,
To mój pierwszy post tutaj więc wybaczcie jeśli coś niejasno napiszę. Przyszłam po pomoc i radę bo niestety ale specem samochodowym to ja nie jestem:lol: ale do rzeczy:
Ford Focus 2011 diesel 1,6 115KM z funkcją start/stop
W zeszłym tygodniu podczas jazdy nagle strzeliło sprzęgło, po prostu wyskoczyło do góry ponad poziom hamulca, w sumie kilka razy tak strzeliło i to jedyny objaw. Mój mechanik powiedział że jest pompa do wymiany ale on tego nie zrobi bo on nie ma odpowiedniego sprzętu czy coś no nieistotne.
Zadzwoniłam do innego warsztatu i powiedziałam że muszę wymienić pompę paliwa podkreślając że ma być ona z czujnikiem, zawołali 333zł pompa 200 robocizna (w środę już mieli zamawiać pompę). Ok zawiozłam auto wczoraj dziś było do odbioru bo tak się umówili. Odbierając auto (mąż pojechał odebrać) nie dało się normalnie odpalić, mechanik powiedział że pompa wymieniona działa ale czujnik nad nią nie (podobno podczas zepsucia pompy tak strzeliło że go uszkodziło) i że tylko na trytkach trzyma bo oni inaczej nie zdążyli i że będę musiała jeszcze raz podjechać i ten czujnik wymienić bo przez niego jest problem z odpalaniem. Ogólnie poinstruował że auto musi być odpalane na luzie ale ma być jednocześnie wciśnięte sprzęgło i hamulec bo inaczej się krztusi i nie odpali i żebym uważała bo może wszystko walnąć i będzie lipa:evil: Podczas jazdy okazało się że nie działa tempomat, ikona zmiany biegów i ciągle świeci się ikona start/stop.

Mam wrażenie a wręcz jestem przekonana że zostałam nabita w butelkę, że pompę zamontowali bez czujnika stąd te problemy. Oczywiście jak mąż odbierał auto to był tylko mechanik więc w poniedziałek będę tam dzwonić tylko tutaj pytanie do was co o tym wszystkim myślicie?
Czy warsztat ma obowiązek udzielić mi informację jaki model i markę pompy zamontowali? Czy ktoś może mi podać markę i model takiej właśnie pompy z czujnikiem, bo chyba nie ma ich wiele? Jak w wyglądzie różni się pompa z czujnikiem od tej bez? Czy może rzeczywiście to wina tego drugiego czujnika wyżej?

Wybaczcie jeśli post jest chaotyczny, ale aż się we mnie gotuje na samą myśl o całej sytuacji :evil:

krzys1968 23-03-2019 17:26

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana i problem
 
Nie bardzo rozumiem co ma sprzęgło do pompy paliwa, chyba że chodzi o pompę sprzegla . Po tym jak strzeliło auto odpalało normalnie ,kontrolki sie swiecily ? A z jakiego miasta lub miejscowości Pani jest, może jest kolega z forum z tej samej miejscowości.

verbena 23-03-2019 23:47

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Wiedziałam że mogłam źle to określić w poście. Chodzi dokładnie o pompę sprzęgła. Jak strzeliło to później auto odpalało normalnie musieliśmy tylko uważać i delikatnie odpuszczać sprzęgło podczas jazdy by nie odskakiwało gwałtownie, żadne kontrolki czy błędy nie wyskakiwały. Auto przez 3 dni po tej całej sytuacji było normalnie użytkowane aż do oddania na warsztat. Takie cyrki z tym wszystkim zrobiły się po odbiorze z warsztatu. Jestem z Katowic

krzys1968 24-03-2019 01:56

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Przypuszczam, że czujnik mógł zostać uszkodzony podczas wymiany pompy, a i sama pompa była sprawna. Może któraś sprężyna pękła, a jest ich 2 i dla tego pedal sprzęgła tak odskakiwał. A i czujników na pedale sprzęgła jest 2 sztuki może wtyczkę nie włożono dokładnie. Ale to tylko moje podejrzenia. Na Forum jest strefa Slaska, gdzie koledzy z forum polecają warsztaty, które zajmują się naprawa Forda jak się nie mylę to w Katowicach jest ich parę np: Ford Sławek . Co do pompy to wygląd jest taki sam tylko dostawców jest paru. Kontrolki się świeca z powodu uszkodzonego czujnika.

verbena 24-03-2019 20:44

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Dziękuję za odpowiedź. Zobaczymy co mi jutro powiedzą w tym warsztacie bo dla mnie logiczne jest ze to oni coś zrobili nie tak skoro oddali mi auto w gorszym stanie z wieloma wadami i problemami których nie było gdy je tam pozostawiałam. Na przyszłość na pewno skorzystam z polecanych tutaj warsztatów.

verbena 26-03-2019 17:06

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Historia nie ma jeszcze swojego finału. Zostawiłam dziś auto w warsztacie po raz kolejny i mąż po pracy pojechał je odebrać. Dziwnym trafem kierownika akurat nie było choć miał wytłumaczyć co znów naprawił i za co skasował kolejne 100zl. W skrócie kierownik zjawił się jak tylko mąż wyjechał z warsztatu, nic nie zostało wymienione a auto dalej miało błędy. Mąż wrócił do warsztatu zastał kierownika i koniec końców okazało się że wsadził pompę bez czujnika mimo iż zapłaciliśmy za tą z czujnikiem i zaczął kręcić że to wszystko wina elektryki. 100zl oddali auto zostało na warsztacie i jutro mają zamontować prawidłową pompę :evil:

krzys1968 26-03-2019 18:08

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Troche to dziwne

Gaius1984 26-03-2019 19:52

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Heh ... przechodzę coś odrobinę podobnego tylko z innym nastawieniem warsztatu.
Pompa sprzęgła z czujnikiem kosztuje na pewnej stronce, 302 zł.
Komputer wywala błąd P0807 (ewidentnie pompa sprzęgła)
Bez tego czujnika nie będzie koleżance działać nic co wymaga odczytu położenia sprzęgła.
Podpowiedzi zmiany biegów , auto start-stop, tempomat i jeszcze jakieś cudo tylko nie pamiętam co to było.

Z praktycznych rad odbierając autko zerknijcie na pedał sprzęgła czy czujnik jest wpięty a nie np ułamany i przyklejony obok (jeden z chłopaków tutaj na forum tak miał)
Do tego warto poprosić o podłączenie przy odbiorze kompa i pokazanie czy są kolejne błędy.
Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłem jak coś to pisz na priv :D

Rororo 27-03-2019 09:46

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Prześlesz link do tej części - mam to samo. Nie działa jeszcze hill asist;(

edmun 27-03-2019 11:27

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Ale jaki link do części?

Wpisujesz w jakimkolwiek sklepie: pompa sprzęgła focus mk3 i masz wersje dla aut ze start/stop i te "bez". Te "z" mają czujnik.

krzys1968 27-03-2019 17:08

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Gaius1984 (Post 3110666)

Z praktycznych rad odbierając autko zerknijcie na pedał sprzęgła czy czujnik jest wpięty a nie np ułamany i przyklejony obok (jeden z chłopaków tutaj na forum tak miał)
Do tego warto poprosić o podłączenie przy odbiorze kompa i pokazanie czy są kolejne błędy.
Mam nadzieję, że odrobinkę pomogłem jak coś to pisz na priv :D

Kolego, a o którym czujniku mówisz? Bo wychodzi, że są 3, jeden zintegrowany z pompą i jego nie kupisz osobno i 2 od wewnątrz.



Tu fotki od pompy sprzegla o ktorych mowil kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . 1 z czujnikiem 2 bez czujnika

verbena 27-03-2019 18:00

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Gaius1984 dzięki za radę :) niestety dzwonili wciskając Zeto wina elektryki i że ta pompa nie działa prawidłowo i że dzwonili do Forda i musi być oryginalna (bez komentarza) spytałam dlaczego nie zamówili pompy Sachs to kierownik stwierdził że zamówił ale też czujnik nie działa. Pojechałam na miejsce i okazało się że owszem zamówili pompę Sachs ale bez czujnika znów więc nic dziwnego że błędy dalej są. Ja znalazłam tą pompę bez problemu bo o tą chodzi prawda nr 6284 605 068? U nich ta pompa niby 420 kosztuje tyle co ford owski oryginał więc coś mi się wydaje że pewnie chcieli dopłaty do oryginału a i tak by tą zamontowali. Nie no po prostu to jakiś śmiech na sali jest mechanik też mówię mu o pompę z czujnikiem a on mi że pompę wymienili a czujnik zostawili ale kurde chyba to wszystko jest zintegrowane tak bo ja już nie wiem. Żeby to człowiek lepiej wiedział co i jak niż ludzie w warsztacie porażka na całej lini.
Gaius1984 a możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?

krzys1968 27-03-2019 18:41

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał verbena (Post 3111057)
możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] schemat

Gaius1984 27-03-2019 19:58

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał verbena (Post 3111057)
Gaius1984 dzięki za radę :) niestety dzwonili wciskając Zeto wina elektryki i że ta pompa nie działa prawidłowo i że dzwonili do Forda i musi być oryginalna (bez komentarza) spytałam dlaczego nie zamówili pompy Sachs to kierownik stwierdził że zamówił ale też czujnik nie działa. Pojechałam na miejsce i okazało się że owszem zamówili pompę Sachs ale bez czujnika znów więc nic dziwnego że błędy dalej są. Ja znalazłam tą pompę bez problemu bo o tą chodzi prawda nr 6284 605 068? U nich ta pompa niby 420 kosztuje tyle co ford owski oryginał więc coś mi się wydaje że pewnie chcieli dopłaty do oryginału a i tak by tą zamontowali. Nie no po prostu to jakiś śmiech na sali jest mechanik też mówię mu o pompę z czujnikiem a on mi że pompę wymienili a czujnik zostawili ale kurde chyba to wszystko jest zintegrowane tak bo ja już nie wiem. Żeby to człowiek lepiej wiedział co i jak niż ludzie w warsztacie porażka na całej lini.
Gaius1984 a możesz mi jeszcze powiedzieć jak ten drugi czujnik wygląda i w którym dokładnie miejscu przy pedale jest czy zobaczę go od tak nic nie rozbierajac?

Tak jak kolega wyżej pisał- czujnika nie przełożysz do innej pompy. Ludzie próbowali i z tego co wiem nigdzie nie zadziałało prawidłowo. Pompa z fabrycznie zgranym czujnikiem to jedyne wyjście (moim zdaniem).
Cena za pompkę 420 zł troszkę jak dla mnie z czapki. Tak jak pisałem 302- to jest cena którą znam.
Czujnik przy pedale jest dość dobrze widoczny. Masz takie "srebrne kółko" i tam powinien siedzieć czujnik.
O 3cim się nie wypowiem bo podobno jest ale u siebie nie znalazłem - ale też nie szukałem namiętnie. :P

A jeśli macie (mąż, szfagier itd) podstawowe pojęcie o rozbieraniu i składaniu podzespołów. To nie wiem czy nie podziękować kolegom z warsztatu odebrać pieniążki za niewykonaną usługę (masz kwity - nie zrobili roboty niech oddają kasę). Dostęp do tej pompki jest ... kiepski ale da się to zrobić. Z odpowietrzaniem też nie powinno być wielkiego kłopotu bo pompka jest wysoko - ale to też tylko z domysłów bo sam się planuję u siebie za to zabrać jak się zrobi cieplej :P

krzys1968 27-03-2019 20:26

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
2 załącznik(i)
Więc sprawa się wyjaśniła są 3 czujniki na pompie jeden, ale nie wiadomo jak jest on podpięty, bo to nie widać, ponieważ znajduję się on od strony puchy. I na schemacie też nie jest to pokazane. I 2 sztuki zamontowane od środka, które można sprawdzić czy bolce plastikowe nie są połamane. Zdjecie 1 wcisnąć pedal sprzęgła i sprawdzić czy bolec jest wysunięty Zdjecie drugie czujnik znajduje się na samej górze.

Gaius1984 27-03-2019 20:41

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3111135)
Więc sprawa się wyjaśniła są 3 czujniki na pompie jeden, ale nie wiadomo jak jest on podpięty, bo to nie widać, ponieważ znajduję się on od strony puchy. I na schemacie też nie jest to pokazane. I 2 sztuki zamontowane od środka, które można sprawdzić czy bolce plastikowe nie są połamane. Zdjecie 1 wcisnąć pedal sprzęgła i sprawdzić czy bolec jest wysunięty Zdjecie drugie czujnik znajduje się na samej górze.

Dzięki za zdjęcia - będzie mi teraz łatwiej u siebie szukać

Co do czujnika przy pompie :/
Jedyna metodo to lekko wybebeszyć autko i zobaczyć czy kostka wpięta, a może się buja na trytce obok.
Sprawdzić nr części czy jest fabrycznie z czujnikiem czy może Janusz nam nie przełożył starego czujnika bo tak "jest taniej"

Na zdjęciu :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Widok pompy z miejsce na wpięcie kostki - może komuś ułatwi :)

Kojarzy ktoś czy przy skrzyni jest może kolejny czujnik ?
Bo mam kłopot - naprawdę zaprzyjaźniony mechanik robił przy sprzęgle ale twierdzi, że nie ruszał pompy. Nie mam powodu, żeby mu nie ufać, jednak objawy dokładnie jak przy uszkodzeniu czujnika na pompie :/
Czy coś może przy skrzynie nie "stykać" ??

krzys1968 27-03-2019 21:20

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał Gaius1984 (Post 3111145)
Dzięki za zdjęcia - będzie mi teraz łatwiej u siebie szukać

Co do czujnika przy pompie :/
Jedyna metodo to lekko wybebeszyć autko i zobaczyć czy kostka wpięta, a może się buja na trytce obok.

Jutro zobaczę jeszcze jak to wygląda od strony komory silnika. Co do 2 czujników to nie trzeba nic wybebeszać, trochę jogi i ręką można sprawdzić czy czujniki siedzą prawidłowo. Fotki robiłem dzisiaj wieczorem dla Kolezanki żeby mogła sprawdzić. Na innym schemacie jest czujnik polozenia pedalu sprzegla i znajduje sie na puszce [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale u mnie go nie ma jest tylko czujnik cisnienia [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] No i w konicu sie wyjasnilo na podanym linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] widac pompe ktora znajduje sie kolo serwa z prawej strony ale zeby sprawdzic , to trzeba zdjac podszybie

Gaius1984 27-03-2019 22:25

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 3111174)

Jutro zobaczę jeszcze jak to wygląda od strony komory silnika. Co do 2 czujników to nie trzeba nic wybebeszać, trochę jogi i ręką można sprawdzić czy czujniki siedzą prawidłowo. Fotki robiłem dzisiaj wieczorem dla Kolezanki żeby mogła sprawdzić. Na innym schemacie jest czujnik polozenia pedalu sprzegla i znajduje sie na puszce [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale u mnie go nie ma jest tylko czujnik cisnienia [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] No i w konicu sie wyjasnilo na podanym linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] widac pompe ktora znajduje sie kolo serwa z prawej strony ale zeby sprawdzic , to trzeba zdjac podszybie

filmik dobry - niestety inny typ silnika
Tylko uprzedzam to moje poszukiwania na "sucho" ale chyba w weekend zabiorę się za demolkę pod maską :P
U nas w 1.6 EB PODOBNO ta pompka znajduje się pod akumulatorem - wyjmę rozbiorę całe leże aku i zobaczę co tam u mnie słychać.

Co do filmików- jest film opisujący wymianę alternatora - podobno do wyjęcia od dołu - sorry grzebałem 2 dni - nie ma opcji wyjąć od dołu, jak głupi grzebałem godzinami bo "wyjąć od dołu". efekt zdjęcie łapy silnika uniesienie motoru do oporu i wtedy spokojnie wychodzi.

Tak, że sorry nie atak na Ciebie - ale filmy z Yt ostatnio mnie mocno usztywniły

P.S.
Co do alternatora - miałem złotą radę przy niskim ładowaniu - wyjęcie i oddanie do regeneracji + robocizna = 550 zł
Używka na Alllledrogo 91zł - robocizna "0" - różnica do przeliczenia samodzielnie :P

Jak by ktoś potrzebował chętnie podpowiem, gdzie są niespodzianki :D

krzys1968 28-03-2019 04:17

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał Gaius1984 (Post 3111202)
filmik dobry - niestety inny typ silnika
Tylko uprzedzam to moje poszukiwania na "sucho" ale chyba w weekend zabiorę się za demolkę pod maską :P
U nas w 1.6 EB PODOBNO ta pompka znajduje się pod akumulatorem - wyjmę rozbiorę całe leże aku i zobaczę co tam u mnie słychać.

Tu pokazane dokladnie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 28-03-2019 09:20

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Cytat:

Napisał Gaius1984 (Post 3111202)
filmik dobry - niestety inny typ silnika

to żeś mnie trochę zawiódł :) ;)
Swoje plany wymiany pompy właśnie tworzyłem na podstawie tego filmiku.
Liczyłem że w 1.6EB będzie chociaż podobnie.

Z drugiej strony, patrzę na ten filmik z ST i że wystarczy wyjąć aku i jest nawet lepiej niż w TDCi?

lukeros 10-07-2021 20:45

Pompa sprzęgła.
 
Witam. Będę wymieniał pompę sprzęgła ponieważ zaczyna cieknąć. Ma ktoś radę jak to pużniej po wymianie w prosty sposób odpowietrzyć?

Fulara 11-07-2021 14:14

Odp: Pompa sprzęgła.
 
podpompować a drugi upuszcza przy zaworze. kilka minut roboty.

Non52 21-06-2023 05:42

czujniki położenia sprzęgła
 
Cześć, po zczytaniu kodów mam takie:
P0807, P0832, P0835 i P0833
Niestety mam słabych mechaników u siebie i chciałbym coś im podpowiedzieć na czym mają się skupić.
Focus mk3 1.6 ecoboost benzyna

kshysio 22-04-2024 14:00

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Witam,
temat powiązany z pompą sprzęgła, pacjentem będzie Focus MK3.5, 1.5TDCI.
Będzie trzeba w nim toto właśnie wymienić, ale szukając po VIN wyskakują mi dwa rodzaje pomp, tzn z czujnikiem i bez.
Stąd moje pytanie: da się określić bez zaglądania pod maskę, co tam siedzi?
Auto bez start-stop, ale ma tempomat, wspomaganie ruszania pod górkę...
Są jakieś "przesłanki" na podstawie których można stwierdzić, że pompa jest z/bez czujnika?
Tak jak napisano w tym wątku: podobno są 3 czujniki - wiadomo, który za co odpowiada?
pozdrawiam
Krzysztof

tomao 22-04-2024 14:32

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
Można sprawdzić pidy. Dla pompy bez czujnika są dwa, od wyłączników krańcowych pedału sprzęgła, stan 0 lub 1. Dla pompy z czujnikiem jest dodatkowo trzeci pid, który zmienia się procentowo przy wciskaniu pedału sprzęgła.

kshysio 24-04-2024 08:18

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
dzięki za podpowiedź. wychodzi na to, że jest pompa z czujnikiem:
PID dla położenia normalny/połowa/wciśnięty:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomao 24-04-2024 08:39

Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
 
To zdecydowanie pompa z czujnikiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.